PDA

View Full Version : SERVER 2 na .ba

SUb Zero
16.01.08, 12:35
Uskoro se otvara server 2.

s2.travian.ba (http://forum.travian.ba/showthread.php?p=19124#post19124)

Dakle sve rasprave, pitanja i slicno mozete postaviti ovdje.

Hvala,

Vas team ;)

amerr
16.01.08, 12:39
a hoćel to biti speed server ili kao ovaj klasićni:lol2:

Šejtan
16.01.08, 12:49
da li se mije igrac sa s1.ba servera prijavit na s2.ba server..... :lol2: :lol2:

SUb Zero
16.01.08, 12:58
pitanje broj jedan: klasika :)
br 2. : naravno :)

anti_star
16.01.08, 12:59
znal se tacno kad ce to biti...

Mr_Dadox
16.01.08, 13:01
01.02.2008

aRk1
16.01.08, 13:07
bit ce zanimljivo taman sam se navukao na igru...

anti_star
16.01.08, 13:07
znaci to je sigurna informacija ili?' ja cam cuo kad se ispuni određen broj igraca....

Mr_Dadox
16.01.08, 13:10
Ne....Odluceno je:

Upisi pocinju 30.01.2008 a server startuje 01.02.2008 u 06.00!!

anti_star
16.01.08, 13:12
ajde bas extra...nisam htjeo vamo da opet igram cekam server 2 :)

ARNE
16.01.08, 13:18
Pa eto dobro je imati account i na serveru 2 jer mozete biti prvi ako igrate vise od drugih! :D

Panoramixxx
16.01.08, 13:36
ako se ja registrujem dan prije, odnosno 31.01. sa jos hrpom ljudi, kako ce nas rasporediti po novoj mapi??? ocemo svi da budemo u blizini 0.0 kordinate ili ce da nas malo razbaca? ja hocu da otvorim novi acc ali koliko zanam nema bas prosperiteta u centru table!!!

floosh
16.01.08, 13:51
Pa ako ja temu u obavjesti gore otvorim i napisem valjda je sigurno.... sta trea.. da na ftv bude ?

anti_star
16.01.08, 14:07
aha ali ce biti novi mulith...ili ce se strai prebaciti sa servera 1....????'''

floosh
16.01.08, 14:19
hehe spremaju se novi multi :) :lol3:

MasterChiron
16.01.08, 14:31
ako se ja registrujem dan prije, odnosno 31.01. sa jos hrpom ljudi, kako ce nas rasporediti po novoj mapi??? ocemo svi da budemo u blizini 0.0 kordinate ili ce da nas malo razbaca? ja hocu da otvorim novi acc ali koliko zanam nema bas prosperiteta u centru table!!!

Pa izaberes na koji ces lokaciju :?
Ili sacekas para dana dok se sredina ne popuni ;)

mufljuz
16.01.08, 14:33
imam pitanje vezano za zlato. ja sad mogu nagovoriti sviju iz moje alijanse da se prijave na s2, i navedu mene kao "pozivaca" i za svakog sa 75 stanovnika dobijem 20G? da li pozivnica mora doci sa mog acc sa s2 ili je svejedno?

floosh
16.01.08, 15:26
imam pitanje vezano za zlato. ja sad mogu nagovoriti sviju iz moje alijanse da se prijave na s2, i navedu mene kao "pozivaca" i za svakog sa 75 stanovnika dobijem 20G? da li pozivnica mora doci sa mog acc sa s2 ili je svejedno?

Pa ako ih zoves na s2 onda mora doci sa s2... :)

Dux_Vane
16.01.08, 16:05
Ne....Odluceno je:

kako mislish upisi :lol5:

floosh
16.01.08, 16:06
Registracija, svako moze 2 dana unaprijed vec svoj nick registrovati.

iSkala
16.01.08, 16:13

pa da se registrujes na s2 ^^,

Mr_Dadox
16.01.08, 16:16

Znam i sam da ponekad (mislim...CESTO:p) moja gramatika je losa...

Ali tu niss komplikovano nije pisalo!!!:lol6:

Ugodna igra!!:)

King_Of_Rome
16.01.08, 16:48
joj jedva cekam kad ce poceti, tada cu moci biti prvi na highscoreu!!!:lol3::lol3::lol::lol2:

Mr_Dadox
16.01.08, 16:57
Ako ima PRO player-a, i ako im nije mrsko... Javite se preko PVT!!! ;)

JohnnyDepp
16.01.08, 17:05
jedva cekam :love2:

Ibro
16.01.08, 17:19
Iskreno bezze je da se otvori novi server, prvo nemamo dovoljno igraca da popunimo ni ovaj koliko znam oko 8000 igra a aktivno ih mozda igra 6000, sto znaci da ce svi ovi koji ne igraju, dovoljno aktivno na ovom serveru preci na novi, i ovdje ce prestat igrat, osudili smo ovaj prvi server na prospast ostat ce mozda 1000 prvoplasiranih igraca na propast. Ja znam da travian.ba tim nema nista s tim ali samo dajem svoje misljenje.

Mr_Dadox
16.01.08, 17:27
Upravu si... Ali na primjer, sta cemo mi?! Koji smo dosli prekaso?! A danam je da se igramo avtica?!:D

Prema tome... I ja mislim da za kratko vrjeme, s2 ce preci 9.000 igraca a na s1 ce bit pustinja!!!:)

anti_star
16.01.08, 17:59
jeste desit ce se pad igraca na serveru 1 al zato neko nece namjero preci na server 2...jer ako voli svoje selo ostat ce :) iskreno desit ce se val prebacivanja...al sta ima veze...igra je..

ratujm odo zadnjeg vojnika...

Goran
16.01.08, 18:56
aleluja super ce bit:D :lol2::lol2:

aRk1
16.01.08, 20:38
neka neka..treba 2 server..samo da ne bude ko ogame pa za 1 godinu 9 servera to bi doista upropastilo igru---

MasterChiron
16.01.08, 21:52

Pa ukoliko hoces da budes medju top 100 donosis licnu kartu, knjizicu iz osnovne, maturski rad, diplomski rad, zdravstvenu knjizicu...:lol4::lol3:

Goran
16.01.08, 22:26
Upravu si... Ali na primjer, sta cemo mi?! Koji smo dosli prekaso?! A danam je da se igramo avtica?!:D

Prema tome... I ja mislim da za kratko vrjeme, s2 ce preci 9.000 igraca a na s1 ce bit pustinja!!!:)

pa eto ja cu sam igrat:D

floosh
16.01.08, 23:13
s2 je potreban zog novih igraca, on ce doci, ima 5 stanovnika i baci ga kraj nekog od 1000.. i sta ce on ? pravit mu farmu ? samo iz tog razloga dolazi s2

MasterChiron
17.01.08, 00:38

Uvijek ce biti onih koji ce doci kasnije, jednostavno treba se prilagoditi igri...:o

shulexbosnia
17.01.08, 00:42
ma ovo je dobra ideja u svakom slucaju to je bilo samo pitanje vremena kada ce se otvoriti zasto da ne koliko samo ima igraca koji igraju na nekim drugim serverima pa zasto ne bi igrali kod nas a velika je prednost novim igracima. Svi novi 30.1. koji zele igrati u prvom timu nek se obrate meni, nek ponesu 2 slike i 20 KM. Hvala na razumijevanju ;) sala mala

floosh
17.01.08, 00:45
Mislim da ce se tek na s2 ozbiljno igrati, jer pola igraca i nije znalo igrati, ucilo je se na s1, dosta igraca je doslo kasnije kada nije imalo ikakvu sansu uci u top 500 npr , a sada svi krec u iznova...

Svi sem mene :( Meni nedaju igrat... a sve sam cheatove spremio da varam :lol2:

Ibro
17.01.08, 09:33
Mislim da ce se tek na s2 ozbiljno igrati, jer pola igraca i nije znalo igrati, ucilo je se na s1, dosta igraca je doslo kasnije kada nije imalo ikakvu sansu uci u top 500 npr , a sada svi krec u iznova...

Svi sem mene :( Meni nedaju igrat... a sve sam cheatove spremio da varam :lol2:

Pa nije to bas kao ogame, mislim travian ako se registrujes ranije zagarantovano ti je da ces bit medju prvih sto a ovaj sto se poslije tebe registrovao nema sanse da te stigne. U travianu je malo drugacije. Uz malo srece, zamisli oduzmes selo od 500 stanovnika, eto te odma skaces za 300 mjesta ( mozda i vise ) Il zamisli napane ih kamara onog prvog i on izgubi 2 sela i spane za 700 mjesta.. Tako da nije to bas u travianu kao u ogame-u .

Uglavnom ja floosh znam da su vam ljudi rekli da ce bit novi server i vi tu ne mozete nista, samo ga odrzavat. :)

Zao mi je zbog cheatova, daj ih meni, meni daju igrat :spam1:

nazgul
17.01.08, 09:45
:( nema mojih farmica vise :(

Mr_Dadox
17.01.08, 09:54
Uvijek ce biti onih koji ce doci kasnije, jednostavno treba se prilagoditi igri...:o

Upravusi.... Ali sta cu ja, kad sam doso Fuke vec imo 5sela (ako se dobro sjecam)... Nema niss od toga... :)

A netrebami da se upisem da naucim igrat... :D

:lol3:

tvrtkoIII
17.01.08, 10:17
Uskoro se otvara server 2.

s2.travian.ba (http://forum.travian.ba/showthread.php?p=19124#post19124)

Dakle sve rasprave, pitanja i slicno mozete postaviti ovdje.

Hvala,

Vas team ;)

moze li jedno pitanje moguli onda igrati server s1 i s2?
pozz

nazgul
17.01.08, 10:22
moze li jedno pitanje moguli onda igrati server s1 i s2?
pozz

Naravno da mozes

SUb Zero
17.01.08, 11:49
neko je spomenuo da se u ogameu nemoze dostic ove malo jace ako si kasno kreno
sto je NEISTINA
sve se moze...
jest da kad ti krenes kasnis dosta, al samo trud i rad ce ti zagarantirat bolje mejsto
ovi prvi se opuste, ekonomijica ovo ono, ti rajdas ko ludjak i svakim danom smanjujes razliku u dnevnom porastu bodova, nakon toga se izjednaci, ojacas ti jos i vise, vise ressa dobivas.. dosta vremena ali j emoguce... matematika :D

Dux_Vane
17.01.08, 12:50
Pa ukoliko hoces da budes medju top 100 donosis licnu kartu, knjizicu iz osnovne, maturski rad, diplomski rad, zdravstvenu knjizicu...:lol4::lol3:

aa trebam li vaditi vozacku dozvolu i krvnu sliku i rengenski snimak mog malog prsta na lijevoj ruci ili na desnoj ???:lol3:

ARNE
17.01.08, 12:52
Ja ne bi imao na dva servera selo malo je teze,ali eto moram uraditi zbog alijanse i sad cu se pobrinuti za resove ne za gradevinu!

MasterChiron
17.01.08, 13:50
Upravusi.... Ali sta cu ja, kad sam doso Fuke vec imo 5sela (ako se dobro sjecam)... Nema niss od toga... :)

A netrebami da se upisem da naucim igrat...

Heh... Nego Dado (tako ti je ime?) koju ces naciju izabrati :D

Edit: Floosh-u nedaju igrati, kazu noobovi su imali priliku da nauce na s1, ili drugim serverima a ovaj s2 je samo za proof...LOL

Mr_Dadox
17.01.08, 13:53
Vjerujmi da nisam jos odlucio.... Od kako igram, uzo sam 1 Rimljane(prvi put kad sam igro) i ostalo sve Teutone!!! :D:D

A one Gole (Gale:D) nikad....

Ali...Ipak kad sam tu...Evo, odlucion sam: TEUTON INSIDE!!! :D

easy rider
17.01.08, 14:19
Ne znam.... kako god meni su gali zakon... zbog brzine jedinica, kapaciteta sklonista i pijace (nose 750 resa) i tamo cu definitivno uzeti gale....

Nego, posto su prijave od 30.01. i interesuje me, kad se ja prijavim, jel mogu odmah ljudima slati link da zaradim zlato ili to mogu tek kad server starta?

Mr_Dadox
17.01.08, 15:11
Ja mislim kad server startuje...Jer prije nemozes generirat link!!:p

A sto se tice Gala...Hhhmmmm...Sto se tice jedinica, to jeste oni njihovi konji su brzi, ali da bi se doslo do toga prodje godina!!! A pijacari nose 750, a u teutona 1000!!! :)

Uglavnom...Zavisi mnogo od stila igre i koliko vremena imate da budete online!!!

Teuton ako hoce da pravo napreduje...Prvu sedmicu NESMJE spavat!!:lol3:
A Gal napravi ona sklonista i 2-3 zamke i eto gaaaa.... :D

EDIT:

Evo stavio sam anketu...Da vidimo sta svjet glasa!!! ^_^

easy rider
17.01.08, 15:31
@Mr_Dadox

Joooooj ... sad me stavljas u nedoumicu.... imam vremena sad dok je zima, a kad krene rafting..onda moram sebi naci pozera.... a sad gali ili teutonci... uh.... ma ne znam fakat... imam 13 dana da razmislim.... znam da je bilo dosta tema oko toga, ali nisu bile objektivne jer su ljudi navijali za narod koji su odabrali, i jest da su svi ujednaceni i da zavisi od stila igre.. ali ipak ..... :) sa ovom si mi spustio lojalnost gala na 90 % tako da brzina njihovih jedinica jos stoji :)

MasterChiron
17.01.08, 15:32
Mislio sam se da li da se prijavim, jer na pocetku treba dosta vremena, ali eto odlucio sam da hocu! Uzimam gale kao i ovdje, nekako mi najvise odgovaraju, igrao sam na .com serveru sa teutonima, a drug sa rimljanima tako da sam manje-vise upoznao sve rase... Kao sto rekoh gali odgovaraju mom stilu igre...

Goran
17.01.08, 15:42
rimljene... u gale sam se razocarao:):):)

mirko
17.01.08, 15:47
mene zanima koliko ce trajati pocetnicka zastita

a ovo za gale ja sam njih uzéo na ovom prvom pa se sje.. totalno,kontam imaju zamke,dobra sklonista,brzi trgovci.a za vojsku mislio ajd dobri brzi konji a palanks isto mi moze posluziti da ga saljem da farma nekog.
a vamo teutonci oni batinari jeftini pa dok ja napravim 5 palnksa neko ko ima teutonce za isto toliko napravi 10 batinara i dodje i pokolje moje palankse.

zato i ja uzimam teutonce

:lol6::lol6:

MasterChiron
17.01.08, 15:59
Heh, bolan ko te pita za zamke, skolonista, palnaxe, to je i onako odbranbena jedinica ;)
Nego pogledaj kombinaciju Haeudan-Druid (Neprocjenjivo) :lol3::lol3:

Mr_Dadox
17.01.08, 16:02
Trajace 3 dana.... Kao na svim serverima na pocetku!!!
(Osim speed sto neam pojma... nesvidjaju mi se, i nikad nisam igro)

Jbg... Zavisi ljudi.... Ja sam TEUTON INSIDE i previse sam se naviko da mjenjam... Ali sam pozer kod jaran sto je Gal, i jest dobro sto su jaki u odbrani i brzi konji.... Ali onaj njihov senator milion puta skuplji nego teutonov, a u rimljana treba milion godina da se vojska napravi!!!

Kao sto reko...Svi imaju svoje DOBRO i LOSE....

Treba igrati bar sa svakim po jednom i doci bar do 5-6 sela da stvarno osjetis kakvi su!!! :)

Mostarac
17.01.08, 16:30
Napad je najbolja odbrana i zato izbor spada na teutone..

Teuton forever

vitez82
17.01.08, 21:14
jojjjjj jedva cekam... a teutonac sam u srcu i ostajem s njima....

SUb Zero
17.01.08, 21:41
hmm... rimljanin.. ^^
stabilnost i organizacija :)

Ibro
17.01.08, 23:52
Uzecu rimljane, opet igrao sam sa svima i mislim da su rimljani najbolji, pogotvo sto mogu gradit i polja van sela a i u selu istovremeno. Nekako mi se cine najbrzi :P

anti_star
18.01.08, 01:05
definitivno rimljani...

war10ck
18.01.08, 01:08
Uzecu rimljane, opet igrao sam sa svima i mislim da su rimljani najbolji, pogotvo sto mogu gradit i polja van sela a i u selu istovremeno. Nekako mi se cine najbrzi :P

kad koristiš gold, svejedno ti je ;)

a za server 2., nema šanse, i ovako mi je dosta balkanaca, još da se moram s njima prepirati na još jednom serveru......no way

quicK.
18.01.08, 02:10
Ma rimljani su najbolji definitivno...Mnogo brze se napreduje i uskladjeni su i napad i odbrana...

Mr_Dadox
18.01.08, 10:24
Treba malo vise Goldova za Rimljane...Ali kad porastes...Onda te niko ne zaustavlja!!!!:p

TEUTON INSIDE:love2:

SuleX
18.01.08, 11:03
Eh pa .. Ja sam gal ovamo na s1 a ovamo definitivno uzimam teutone ^^
Da malo skocim sa odbrambene na napadacku haha :D mrsko mi vise one druide pravit:lol2:

Mr_Dadox
18.01.08, 11:11
U 95% slucajeva server pobjedi neki igrac sto je Teuton.... Ali sam nemoze nisssss, moram imat odbranu od Gala i Rimljana ali ne njihove izvidace, jer su bolji teutonovi!!! (manje zita jedu)

ejubdragon
18.01.08, 17:21
Ima da igram tu!! Uzimam rimljane ko i na kecu :D!
Ima da sve pobijem hehehehehehe!!

da pitam mozel se prebacivat zlato sa jednog na drugi server

edit: zaboravio sam editovat gornji post! nec baaaaaan!

EDIT:

Tu je cika Dadox da gleda DOUBLE postove!!! :lol3:

Moze se prebacit zlato sam s1 na s2!!!:)

pupe
18.01.08, 21:20
:lol5:napokon nesto novo
Yessssssssss !!
s2 uzite svi rimljane jer su najskuplji za pravljenje a ja cu da pravim batinare!
samo vi gale najaci su, i nebi bili asterix i obelix naj jaci u galima kako nece kad se napiju carobnog napitka i samo idu i sve ruse !

plus
18.01.08, 22:19
Joj to će biti drama,mislim da će biti bolji od s1,jer raja je već skontala fazon,a starutjemo i početka svi zajedno.Ja kad sam starto na ovom cluj i milos obilic su imali preko 2000 stanovika:lol2:

P.S. jedno pitanje:Kad startaju prijave za multihuntera ili je to već određeno?

Ibro
18.01.08, 23:08
kad koristiš gold, svejedno ti je ;)

a za server 2., nema šanse, i ovako mi je dosta balkanaca, još da se moram s njima prepirati na još jednom serveru......no way

Nije ti svejedno, ako koristis gold s rimljanima mozes tri zgrade istovremeno gradit (zapravo ne istovremeno, nego ti jedna bude na cekanju), znaci opet za jedno vise od ovih ostalih. :)

veseli
21.01.08, 01:57
to boze cekam ga od kako je se prvi server otvorio :lol2:. Tad sam igro mjesec i iz nekakog blentavog razloga sam moro prestat :( nadam se da cu ovaj put izdrazat barem 2 mjeseca :lol3:

.drazeN
21.01.08, 02:58
Rimljani definitivno! Najbolji za rudare. :D

Srle
21.01.08, 03:55
Ne znam al ja eto samo svoje misljenje iznosim :D

Imamo fol na prvom serveru oko 8000 igraca , od kojih je jedno odokativno 3000 oni koji igraju samo radi 20 golda nekom drugom , a od tih jadnih 5000 sto je ostalo jedno 1500 igra bas aktivno.I sada dolazi taj ko novi server na koji ce se prebacit jedno jos 1000 dobrih igraca sa ovog servera koji misle da nikad nece moci uci bar u top100.
Tako da ce ovaj server lagano propast sa jedno 500 igraca normalnih koji ce igrat kako treba.:spam:

.drazeN
21.01.08, 08:24
Da, mnogo ce ljudi odustati od s1... Ali mnogi nece!
Evo ja sam planirao odustati od s1 (1k stanovnika) ali cu odustati od ogame-a i igrati i s1 i s2... :)

Sve ce biti koliko-toliko OK ako se NEotvori s3 za 3/6 mjeseci... :D

hamaraga
21.01.08, 09:38
Ja cu uzet rimljane jest vojska skupa ali zato su najjaci i mogu nosit vise ressa.Gale necu jer zamke kada zarobis vojsku on te opet napadne a cak moze odnijet i nes ressa po 2 put,a teutone necu jer im je slaba vojska a jest da je vrlo jeftina ali treba cesto biti online.

To je moj izvjestaj:lol:

narkosss
21.01.08, 10:36
wjerowatno cu igrati na s2, ali igram na prewishe serwera tako da nisam skontao josh, ali ako budem igrao uzimam rimljane kao i uwijek, zlatna sredina...

Cod
21.01.08, 12:01
ma necu dosta mi je i ovo sao buljim u monitor ko lud,sad ce i proljece pa cu rijedje bit za kompom a vala jos se nije ni na ovom serveru zakuhalo kako treba s roga mislim da nije vrijeme za novi server,ali ako se slucajno prevarim uzimam gale

SuleX
21.01.08, 13:17
eo' i ja se predomislih.. necu igrati s2 ;) na s1 imam 3,5k stanovnika da to ostavim nisam pobudalio.. 100 puta bi bilo bolje kad je ovaj skolski zimski raspust da se na pocetku otvori ovaj drugi server puno vise ljudi bi ga igralo ali eto :P al' sad je prosao i tek je otvoren ..

Don Edin
22.01.08, 16:33
konacno i server dva dodze :)

Koliko vidim neki se bune zasto se otvara server2 itd... vidim vec pocinju "plakati" za farmama.
Kada sam poceo na serveru1 bio sam negdje oko 4 000 mjesta, nemam pojma koliko su tad najbolji imali populacije ali vjerovatno se brojila hiljadama, nakon nekog vreman sam usao u prvih 400 i jednog dana se malo "pozabavim statistikom" tj. gledam tamo i vidim da sam po odbranama cini mi se bio 31 a po napadu 1600 i neki i onda shvatim da se ja tu ziv polomi i izivcira pokusavajuci da opstanem i ne postanem necija farma dok za to isto vrijeme neko cejfi lagano i uziva u igrici, zato sam i prestao igrati na serveru1 i cekao upravo oaj server2 gdje svima nama "ista meta isto odstojanje" pa da igramo kao ljudi.

Na serveru jedan ce sigurno nastaviti igrati ponajbolji igraci i eto svima njima prilike da ratuju sa nekim priblizno iste snage a ne da se igra zasnima na tome da onaj oko 100-te pozicije konstantno roka one ispod 400-tog mjesta.

Cod
22.01.08, 16:40
ma ako to svjetsko cudo dolazi kad otprilike svi budu imali preko 50 sela onda na ovom serveru jos niko nije u tolikoj prednosti jedan rat izmedju jakih alijansi a morat ce se zakuhat pa nece se vjecno samo gradit nisu simsi,tako da niko nije u nekoj velikoj prednosti bar po mom misljenja

Woopsy
22.01.08, 20:29
nisam nes za s2...jer ako se raja bude prebacivala sa server,kad ce doci natari...nikad....mislim da prava zabava pocinje kad dodju natari...;)

BHgemist
22.01.08, 20:51
s2...gali (volim gale, nemrem si pomoć :D)...kornjačevski polako...incognito...ne bih više vodila neki savez, nea tih para :rolleyes:

Anarh
22.01.08, 21:09
Dvoumim se izmedju gala i teutonaca..
mada ja volim da kornjacim pa cu ipak biti gal.. ako budem igrao :lol3::lol3::lol3:

plus
22.01.08, 21:37
hmm... rimljanin.. ^^
stabilnost i organizacija :)

Ma rimljani su rimljani,najjači su kunem se,jest da su skupi ali kad ojačaš onda si kralj.teutonci jesu dobri za farmanje i to ali ako te neko jednom napadne a ti nisi tu tu je teutima kraj jer su oni u odbrani gori od palanksa u napadu:lol4:
A uporedite Cezarisa(heroj) na lvl 10 i Heduana(Heroj) na lvl10 pa ćete vidjeti razlike...:lol:

alehandro
22.01.08, 21:48
Moze li se prebacivati zlato iz S1 u S2, ako sam kupio bruku zlata u S1 a planiram da pocnem igrati/ prebacim se u S2, mogu li ikako prebaciti zlato?

tnx

mejli-baba
22.01.08, 21:51
Ma ako bude opet bezobrazluka i prostota i međunacionalnih razmirica ugasit ću acc. na s2 ko i na s1.
Stvarno su mi papci i šovinisti ogadili igru na ba. serveru.Zato bih flooshu preporučio da MH sjeku u korijenu,a ja im želim
lavovsku bitku sa papkarima.

plus
22.01.08, 21:59
Ma ako bude opet bezobrazluka i prostota i međunacionalnih razmirica ugasit ću acc. na s2 ko i na s1.
Stvarno su mi papci i šovinisti ogadili igru na ba. serveru.Zato bih flooshu preporučio da MH sjeku u korijenu,a ja im želim
lavovsku bitku sa papkarima.

Ma nek su te vala otjerali još da te hoće banovati na jedno 342 godine i sa foruma bio bih najsretniji,čim sam vidio tebe i tu tvoju alijansu odmah si mi omrzno,jer se ti i tvoje društvo šprdate sa stvarima koje nisu za toga......

mejli-baba
22.01.08, 22:04
Ma nek su te vala otjerali još da te hoće banovati na jedno 342 godine i sa foruma bio bih najsretniji,čim sam vidio tebe i tu tvoju alijansu odmah si mi omrzno,jer se ti i tvoje društvo šprdate sa stvarima koje nisu za toga......
Ah evo još jednog mušterije :lol::lol::lol:

mejli-baba
22.01.08, 22:13
Objašnjenj za dotičnog gospodina + : niko me nije otjerao sam sam ugasio acc.:lol::lol::lol:
p.s. ovi su pravi rugajući smajlići

Don Edin
23.01.08, 00:18

A ko se i s cim sprda?

Cod
23.01.08, 00:39
Moze li se prebacivati zlato iz S1 u S2, ako sam kupio bruku zlata u S1 a planiram da pocnem igrati/ prebacim se u S2, mogu li ikako prebaciti zlato?

tnx

ja mislim da moze potrzi po forumu neko je otvorio slicnu temu,

xembel
23.01.08, 11:22
Mogu li prebaciti zlato na drugi akaunt?

Da, ukoliko se radi o akauntu na istom serveru može se prebaciti. Naravno početnih 35 zlata koji dobije svaki igrač prilikom registracije nije moguće prebaciti. Sve što je potrebno za prebacivanje je poslat email s vašim nadimkom u igri, i nadimak igrača gdje želite prebaciti zlato. Važno : Nadimak sa kojega želite poslati zlato ne smije biti obrisan prije transfera zlata ili transfer nije moguć.

ovo sam pronaso na FAQ

ejubdragon
23.01.08, 12:00
Mogu li prebaciti zlato na drugi akaunt?

Da, ukoliko se radi o akauntu na istom serveru može se prebaciti. Naravno početnih 35 zlata koji dobije svaki igrač prilikom registracije nije moguće prebaciti. Sve što je potrebno za prebacivanje je poslat email s vašim nadimkom u igri, i nadimak igrača gdje želite prebaciti zlato. Važno : Nadimak sa kojega želite poslati zlato ne smije biti obrisan prije transfera zlata ili transfer nije moguć.

ovo sam pronaso na FAQ

ovo je sran*e ,ima da propadnem tamo,a ovde imam bruku zlata!

xembel
23.01.08, 12:04
imacu ja na drugom serveru kolko hoces zlata samo ako bude vrijedilo pravilo ako pozevem novog igraca na travian dobijam 20 zlata

hamaraga
23.01.08, 12:35
ovo je sran*e ,ima da propadnem tamo,a ovde imam bruku zlata!

de mi nes posalji

alehandro
23.01.08, 13:45
Ja sam kupovao zlato za S1....pa bih dio da posaljem na S2.....modovi? admini? gdje ste? someone? jeli to moguce?

SUb Zero
23.01.08, 17:07
Ja sam kupovao zlato za S1....pa bih dio da posaljem na S2.....modovi? admini? gdje ste? someone? jeli to moguce?

recimo da odes na zlato i procitas uputstva... gdje su ona?
http://s1.travian.ba/plus.php?id=4
odg je da ^^

ejubdragon
23.01.08, 22:55
de mi nes posalji

maybe... :D

DJ DZOJA
24.01.08, 10:08
mocno sada moremo igrat tamo i vamo sada kada vamo nemam resorse predzemo tamo i imamo hhehehhe:lol3:

plus
24.01.08, 11:59
Ko odgovara na mail admin@plus.ba,piso sam mail i kaže ogovorit će u roku 24h,međutim ja sam to poslo prije 4 dana i još ni habera u čemu je fazon?:lol4:

Scooby
26.01.08, 09:38
kad krece server 2 ili svijet 2??????

Mr_Dadox
26.01.08, 09:41
Registracije: 30.01.2008

Server startuje: 01.02.2008

Scooby
26.01.08, 09:47
TNX!!!:lol3::lol3::lol3::lol3:

Mr_Dadox
26.01.08, 09:52
Slijedeci put pokusaj upotrebit pretragu... Nalazi se gore na vrhu!!!

Ima vec puno tema o vakvim stvarima!!!:)

Ugodno igranje!!!

SuleX
26.01.08, 11:11
Mah govore neki da gali nisu dobri, ma jesu samo treba znati igrat.. Eno ja kofol nesh poceo a prestao sam vec na s1.com serveru igrat kako sam ih dero' sa galima mrsko mi postavljat ovdje screenshute xD napravim 20 palanksa odmah na pocetku i 10-tak zamki ba niko nista ne moze.. ja 4.-5. dana servera bio u velikom ratu gaggaga

plus
30.01.08, 02:11
Registracije: 30.01.2008

Server startuje: 01.02.2008

Evo 30.01.2008 je već,gdje se prijavljuje?:lol4:

Mr_Dadox
30.01.08, 02:25
Bem mu trunje.... Vidise da Floosh se igra autica mjesto da ono ukljuci!!!:D:D

I ja sam samo to ceko....

Ebga...Odo spavat.... Mrsko mi vise cekat!!! :p

plus
30.01.08, 02:53
A ja konto da budem prvi na novom serveru,ne dade mi se odoh i ja pajati:lol6:

dzada.ze
30.01.08, 07:44
Ili sam glup ... ili jos nema upisa ???

BHgemist
30.01.08, 08:24
nema ni stranice a kamol upisa :lol5:

floosh
30.01.08, 08:26
A ja konto da budem prvi na novom serveru,ne dade mi se odoh i ja pajati:lol6:

Pfff nema veze tko se prvi prijavi, prvi na serveru bude onaj koji se 01.02 prvi uloguje u igru, tek tada vam igra da koordinate i mjesto :)

Don Edin
30.01.08, 08:56
kakve veze ima kad mi igra daje koordinate?

pisalo je da ce se moc sad regat nick, a ne moze :lol5:

Shon_fol
30.01.08, 09:42
Ne....Odluceno je:

sto puta je ponovljeno "Upisi pocinju 30.01.2008", međutim reg se jos nisam mogao na s2 jer ga nema, barem jos.
pa mi vi recite u cemu je fazon?!:lol6::confused::lol5:

Mr_Dadox
30.01.08, 09:46
Fazon je u tome sto nezavisi od nas... A i mi prvi cekamo kao i vi da Njemci to ukljuce!!!

(PS Sad se mogu opgladit u Floosha da ce danas do 11 sati biti 100 vakvih pitanja):lol6:

soe
30.01.08, 11:09
@ibro - a hoces li na novom serveru dati sebi nick "nemanja", mislim jbg.sve za bratstvo i jedinstvo :D

plus
30.01.08, 11:15
Pfff nema veze tko se prvi prijavi, prvi na serveru bude onaj koji se 01.02 prvi uloguje u igru, tek tada vam igra da koordinate i mjesto :)

Ako bude starto server iza 12 tog dana bit će puno prvih,sigurno švabe još spavaju:lol2:

naida_sa
30.01.08, 11:17
ti ljudi fakat na svemu kasne,kako im se to nije desilo kad se com otvarao nedavno :lol5:

Emerald
30.01.08, 11:17
Ja svakako ostajem na s1 jer će sad biti dosta lakše kad većina ode s njega i zabavi se s s2. Ali takođe jedva čekam da se registrujem na s2 i uzet ću Rimljane ovaj put, ovi Gali se sporo razvijaju a i vojska im nije baš neka jeftinoća. Nisam za Teutonce jer mislim i na odbranu. I nek Švabe već jednom uključe to, jedva čekam!

speedx
30.01.08, 11:34
Ja sam sad pokusao da se registrujem i pise mi da je server dostigao granicu broja igraca i da se prijavim da drugi server i kliken na link pored toga a on me baci ponovo da se regam na s1..

pa me interesuje da li je to moguce da do 10h sve bude puno???:confused:

naida_sa
30.01.08, 11:35
navalite ukljucili su ga :lol2:

tek su ga sad ukljucili drug hajde probaj ponovo,kasnili su sa ukljucenjem

EDIT:

Double

speedx
30.01.08, 11:42
tek su ga sad ukljucili drug hajde probaj ponovo,kasnili su sa ukljucenjem

:love2::love2: super sad sam uspeo

naida_sa
30.01.08, 11:42
:love2::love2: super sad sam uspeo
e super :p

alehandro
30.01.08, 11:59
jos samo 43 sata pa PARTY:lol2:

Billybob
30.01.08, 12:44
Ma odlicno sada cu se i tamo uclanit a za 42 sata ce doci i jos ja bih izabro Teutone jeftina vojska neprobojni zid pljackas dovoljno super su oni galima posaljes vise od 200 vojske zafrkali su se a rimljanima da nepricam jeste da sam na server1 rimljanin sve skupo pa to je nevideno samo da kazem pa eto!:love2:

mia
30.01.08, 16:35
pitanje broj jedan: klasika :)
br 2. : naravno :)

Je li 100% da mogu igrati na oba servera?? I da li se na drugom serveru moram prijaviti pod drugim imenom ili ostaje isto?? Nesto mi se neda prekidati ovo na serveru 1, a zainteresovana sam za igru "ispocetka" na serveru :o
Jel ovo vec neko pitao :lol6:

Mr_Dadox
30.01.08, 16:45
Je li 100% da mogu igrati na oba servera?? I da li se na drugom serveru moram prijaviti pod drugim imenom ili ostaje isto?? Nesto mi se neda prekidati ovo na serveru 1, a zainteresovana sam za igru "ispocetka" na serveru :o
Jel ovo vec neko pitao :lol6:

Mozes igrati na oba servera.
Moze ti ostat isti nick ili ga promjenut, nikakvih zabrana nema oko toga.
Mozes i sa istog maila se registrovat.

Ugodna igra.:)

mia
30.01.08, 16:46
Mozes igrati na oba servera.
Moze ti ostat isti nick ili ga promjenut, nikakvih zabrana nema oko toga.
Mozes i sa istog maila se registrovat.

Ugodna igra.:)

Hvala puno. :)

The_Fatal
30.01.08, 18:11
Jedno pitanjce vezano za zlato.

Da li je moguce odmah nakon registracije 30. ili 31. 01. poslati nekome svoju licnu pozivnicu i osvojiti zlato kada bude imao 75 stanovnika ili se trebam prvo logovati na acc 01.02. da bih mogao poslati tu pozivnicu?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Pozdrav.

Ibro
30.01.08, 18:30
Jedno pitanjce vezano za zlato.

Da li je moguce odmah nakon registracije 30. ili 31. 01. poslati nekome svoju licnu pozivnicu i osvojiti zlato kada bude imao 75 stanovnika ili se trebam prvo logovati na acc 01.02. da bih mogao poslati tu pozivnicu?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Pozdrav.

Mislim da ovo ide u onu flooshovu rubriku " Nervira me "
:spam:

soe
30.01.08, 18:58
Mislim da ovo ide u onu flooshovu rubriku " Nervira me "
:spam:

`ajde bre nemanja, ne moraju uvek drugi za nekoga razmisljati, open your mind :D

mikimaus456
30.01.08, 20:49
koliko će se zlata dobiti?s2 će 100% biti ZAKON!Biram teutonce!!
WAR 4EVER

Dulence
30.01.08, 22:44
cao... ja sam nova... tek se navlacim... i bas kad se navukoh i potrosih oko 20 eura na zlato, sad novi server...

a hocu li moci da prebacim to zlato na novi server?! nista ja ne kontam?!

ono sto valjda hocu da pitam je slijedece: ako hocu da prestanem da igram na ovom serveru, mogu li da odem na taj novi i da tamo imam svoje zlato koje mi je ostalo odavde. imam account ja i ima ga cerka... na dva racunara...

floosh
30.01.08, 22:57
cao... ja sam nova... tek se navlacim... i bas kad se navukoh i potrosih oko 20 eura na zlato, sad novi server...

a hocu li moci da prebacim to zlato na novi server?! nista ja ne kontam?!

ono sto valjda hocu da pitam je slijedece: ako hocu da prestanem da igram na ovom serveru, mogu li da odem na taj novi i da tamo imam svoje zlato koje mi je ostalo odavde. imam account ja i ima ga cerka... na dva racunara...

kada svoj account na s1 serveru obrises dobiti ces mail, pomocu tog maila mozes svoje zlato sebi na svoj account na drugom serveru prebaciti.

Dulence
30.01.08, 23:31
OK, hvala puno!

plus
31.01.08, 01:16

Jest došli smo prekasno,neki igrači mogu za 7 dana napraviti više vojske nego što ja mogu da resursa skupim,postalo mi je dasadno i da nije došo novi server izbriso bi acc:lol5:

ora
31.01.08, 09:30
E tamam se poceo razvijati na ovom serveru 1 sad dodje ovaj server 2 al tim bolje drugi mi nece toliko odmaci koliko su na serveru 1 heheh

agresivna
31.01.08, 14:00
ma ja sam igrala na 4 servera istovremeno,sreca dva se zavrsise pa sam se posvetila ovom nasem serveru.acc na cl serveru sam poklonila.eh,sad ovaj s2 pocinje! registrovala sam se mada sumnjam da cu igrati jer nemam puno vremena.a na s1.travian.ba nastavljam punom parom igrati,nakon udaje :p

neki vec znaju udajem se :love: 02.02. to ce me malo usporiti al' to za profesionalca nije problem:lol3:

igram travian vec 4 godine i ovisna sam o travianu,ko nije poceo bolje i da ne pocinje a opet,mozda ,da nije bilo traviana nebi se udala :lol2:

zelim vam ugodnu igru i manje vrijedjanja i krsenja pravila a vise resursa i naravno zlatnika.

p.s. zlatnici su zakon kad napravis 3 sela,od tad su i neophodni pa vam preporucujem da ih sto vise koristite ako ste se navukli na travian

Mr_Dadox
31.01.08, 14:44
neki vec znaju udajem se :love: 02.02. to ce me malo usporiti al' to za profesionalca nije problem:lol3:

igram travian vec 4 godine i ovisna sam o travianu,ko nije poceo bolje i da ne pocinje a opet,mozda ,da nije bilo traviana nebi se udala :lol2:

Oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.... Sve najbolje i popite sta god i u nase zdravlje!!! :D

The_Fatal
31.01.08, 15:45
ma ja sam igrala na 4 servera istovremeno,sreca dva se zavrsise pa sam se posvetila ovom nasem serveru.acc na cl serveru sam poklonila.eh,sad ovaj s2 pocinje! registrovala sam se mada sumnjam da cu igrati jer nemam puno vremena.a na s1.travian.ba nastavljam punom parom igrati,nakon udaje :p

neki vec znaju udajem se 02.02. to ce me malo usporiti al' to za profesionalca nije problem

zelim vam ugodnu igru i manje vrijedjanja i krsenja pravila a vise resursa i naravno zlatnika.

p.s. zlatnici su zakon kad napravis 3 sela,od tad su i neophodni pa vam preporucujem da ih sto vise koristite ako ste se navukli na travian

Saljem ti jednog vojnika kao zrtvu u tvoje selo. Mozda da napravimo dernek u tvom selu i to sve proslavimo, naravno ako ce biti jela i pica, jer moji vojnici ocekuju da budu ugodno primljeni. Valjda ces se samo jednom udavati, pa neka bude i festa kako treba :p:spam:

BHgemist
31.01.08, 16:20

koji ti je ingame nick, da ti pošaljem i ja svata jednog :)

weLLa
31.01.08, 18:09
.a na s1.travian.ba nastavljam punom parom igrati,nakon udaje

neki vec znaju udajem se :love: 02.02. to ce me malo usporiti al' to za profesionalca nije problem

Ola la :D.
Haj nek je sa srecom! Bice velika zabava u opstini :D

hamaraga
31.01.08, 22:13
i ja dolazim kad je to

agresivna
31.01.08, 22:17
subota 02.02. svi ste pozvati:lol3:

hvala svima na cestitkama i zeljama

@bhgeimist

zaboravila sam koji mi je IG nick:lol2:

BHgemist
01.02.08, 04:31
onda patimo od iste boljke...i ja sam zaboravila koji je moj :lol2:
nit ja nađoh tebe pod 'agresivna' nit ćeš ti mene pod 'BHgemist' :D

Zeljovac-XXL
01.02.08, 07:27
Ne fercera ovaj server josh.... Mogo sam do sad vojsku izgraditi...

floosh
01.02.08, 07:52
ne ferceraš ti....server je ispravan....

Ibro
01.02.08, 08:10
Jesil floosh makar 20 stanovnika navukao ;)

floosh
01.02.08, 08:12
evo pravim 4to naselje pa gledam gdje da hitim ga.

hamaraga
01.02.08, 08:16
Igra je pocela i neka najbolji pobijedi (zna se da sam to ja):lol2::lol2::lol3::lol3:

Ibro
01.02.08, 08:17
evo pravim 4to naselje pa gledam gdje da hitim ga.

u stari dobro je, katapultiraj ga vamo gdje na sjeveroistok, U sibir :D

MasterChiron
01.02.08, 08:30
Oj drame, pocelo je!! :D
Sretno svima....

floosh
01.02.08, 08:35
Pazi ov... server je tu 1 sat i 30 minuta i ja sam vec preko 20 multi accounta banovao.. samo da znate..necu bit fin kao na s1.. tamo sam bio fin... prvi server.. svi ste se ucili... ovde sam opasan.... :lol6:

Ibro
01.02.08, 08:37
Pazi ov... server je tu 1 sat i 30 minuta i ja sam vec preko 20 multi accounta banovao.. samo da znate..necu bit fin kao na s1.. tamo sam bio fin... prvi server.. svi ste se ucili... ovde sam opasan.... :lol6:

Hahahha strasno. Kapacitet za dans iskoristen 22 stanovnika, nemere vise ( imaju oni 25 al su garant neku retardiranu zgradu, poput ambasade izgradili ) :D :D

MasterChiron
01.02.08, 08:48
hehe...taman gledam, racunam i vidim 22 stanovnika mogu sad za sad XD... Kečevi se popunjavaju...

pepeljara
01.02.08, 09:13
ja sam 16, poor me...

CerrA.Bey
01.02.08, 10:06
01.02.2008
6.00 - 9.00 h
poruka:

Account još uvijek nije aktiviran

u čemu je fora?

hvala

floosh
01.02.08, 10:23
pa fora je sto moras otici na svoj mail pa stisnuti tamo na onaj link iznad kojeg pise

LINK ZA AKTIVACIJU

komplikovano je to...

CerrA.Bey
01.02.08, 10:28
nije komplikovano, ali koga zmija ujede i guštera se boji ;)
hvala još jednom!

MasterChiron
01.02.08, 15:25
oj drame....imamo i prve alijanse...:lol2:

Dulence
01.02.08, 15:44
pa ovo isto kao i na serveru 1... u cemu je bio fazon!??!?!?!

MasterChiron
01.02.08, 16:01
pa ovo isto kao i na serveru 1... u cemu je bio fazon!??!?!?!

:lol3::lol2::lol3::lol2:

pa svi krecemo ispocetka???

Dulence
01.02.08, 16:08
objesit cu se tita mi mrtvog! pa sto ne napisaste prije 14 dana da se ljudi ne prijavljuju tamo i ne kupuju zlato i slicno, nego da sacekaju da krene novi server... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

sad bi se objesila! zlato mi jos ne moze biti prebaceno na novi account, potrosila resursa sto sam imala, sad mi opet valja cekat... a ko sto gledam nisam bas najpametnije krenula (plavusa, sta da se radi)...

ajd, dobro... strpljeno... mirno... stalozeno... polakooooooooooooooooooo:lol6:

veca_sa
01.02.08, 16:12
ja sam za server 2 cuo prije 2 mjeseca haman

agresivna
01.02.08, 23:18
onda patimo od iste boljke...i ja sam zaboravila koji je moj :lol2:
nit ja nađoh tebe pod 'agresivna' nit ćeš ti mene pod 'BHgemist' :D

stvar je u tome sto ja znam tvoj nick :lol2: cak smo par puta i trgovale:lol3:

blizu smo dijeli nas par polja