PDA

View Full Version : Gazije

cagi
22.02.08, 02:27
Evo otvaram temu jos jednom i pod prijetnjom ban-a, svakako mi vise ova igra nista ne znaci..

Samo da kazem da ovo postaje srpski server ocigledno, jer je ovo uradjeno bas u vrijeme tih svih "prelijepih" zbivanja na Kosovu, tako da mi nije jasno zasto postoji http://rs.travian.com/... al eto hajde, dosli ljudi da igraju, osnovali K.Srbiju, osnovali KosMet (usput vise vam taj naziv ne odgovara :D ) RS, RSK ( prvobitno "Republika Srpska Krajina" pa onda fol Raska LOL), pa ovi vamo CRO alijansu i niko nista nije rekao, da bi na Gazije poslije 6 mjeseci sad neko okomio.

Prvo pitanje: Zasto u startu vam nije smetao naziv Gazije?

Drugo : Zasto su ostali ostali UVRIJDLJIVI NAZIVI ?

Da je bilo masovno ciscenje servera od nacionalizma ja bih usutio odmah, ali ovo je bas sramotno... Gazije brisi a ostavi K.Srbija, ili YU ?

SAMO DA KAZEM DA AKO JE OVO URADJENO IZ GNJEVA ZBOG NEZAVISNOSTI KOSOVA, DA MI NISMO SIPTARI I TO NAS SE NE TICE !

A AKO MISLITE VRATITI VASE SVETE TERITORIJE (LOL) TIM STO CETE NAS BLOKIRATI, ONDA VAM JE IQ -120 :D

GAZIJE DO SUDNJEG DANA !!!

cetnik
22.02.08, 02:44

Dozivotni BAN!!!!

Evil Dick Ninja
22.02.08, 02:49

Molim ban za clana...

dojaVa
22.02.08, 02:50
cudi me da veliki moderator jos nije zakljucao temu i jos se malo vise ulizao u pak*s adminu...mozda nakon ovog LOCK-a postanes admin...ili jos moras pure da jedes???

GAZIJE,uz vas smo,sta god da se desi!!!!

cagi
22.02.08, 02:52
Molim ban za clana...

Ne vjerujem, prije ces ti dobiti ban ... :D vidjet ces :D

CEKIC
22.02.08, 02:54
nije to u redu(blokiranje naziva gazije),ali ti SUPCINO :bum:nemoj da seres po forumu.clanovi ks,rsk i drugih nasih saveza su bili banovani juce zbog mirne podrske kosovu.tako da znas da je ovo samo da kazem izjednacavanje ovih mh.juce nas danas vas i svi jednaki,kao. (izvinjavam se zbog za neke uvrijedljivog sadrzaja):mad:

cagi
22.02.08, 02:56
nije to u redu(blokiranje naziva gazije),ali ti SUPCINO :bum:nemoj da seres po forumu.clanovi ks,rsk i drugih nasih saveza su bili banovani juce zbog mirne podrske kosovu.tako da znas da je ovo samo da kazem izjednacavanje ovih mh.juce nas danas vas i svi jednaki,kao. (izvinjavam se zbog za neke uvrijedljivog sadrzaja):mad:

Nisam htio da vrijedjam nego da me banuju :)

all4women
22.02.08, 03:00

a sta bi trebala biti nemirna podrska?i sta bi dobili za to?ja sam krsila pravila i dobila ban 2 put i nisam jedina ali smo svi znali zasto ma koliko se opravdavali
ti kazes clanovi ks,rsk i dr. su bili banovani zbog mirnog protesta (mh kaze da je to krsenje pravila)
a gazije nose to ime vec dugo vremena i tek sad to nekom smeta i vrijedja ga (pa nek mh i to objasni zasto je krsenje pravila kao i mirni protest)
pa da mozemo nastaviti s igrom:fre:

Leopold_IV
22.02.08, 03:02
Neka moj prvi post na ovom forumu bude podrska GAZIJAMA !

Vec u jednom prmijeru sam primjetio protaziranje srpski orjentiranih igraca od strane MH ali necu nikoga imenovati i kritizirati, bilo je malo do mene ali definitivno isprovocirano porukom na profilu stanovitog deckica.

Kojekakve basne na cirilici, ustanci Tursko oranje i sl. stvari se protezu na xyz profila, a od svega se nasao pametnjakovic preimenovati alijansu Gazije....

Nekima bi bilo bolje da se bave necim drugim....

Vjerovatno mi slijedi ban ali sam morao ovo napisati, ionako najcesce spominjana rijec na forumu je ban, oduzimanje resursa i sl... cisto da covjek izgubi volju igrati.

Leopold_IV
22.02.08, 03:03

Da se ja pitam i struju bi ti sikljucio mamlaze, a ne samo stavio ban.....

cagi
22.02.08, 03:06

Ostat ce ako Bog da on i bez struje :) Samo mi nije jasno ko im internet dade u onim sumama :D

cetnik
22.02.08, 03:07

CEKIC
22.02.08, 03:08
a sta bi trebala biti nemirna podrska?i sta bi dobili za to?ja sam krsila pravila i dobila ban 2 put i nisam jedina ali smo svi znali zasto ma koliko se opravdavali
ti kazes clanovi ks,rsk i dr. su bili banovani zbog mirnog protesta (mh kaze da je to krsenje pravila)
a gazije nose to ime vec dugo vremena i tek sad to nekom smeta i vrijedja ga (pa nek mh i to objasni zasto je krsenje pravila kao i mirni protest)
pa da mozemo nastaviti s igrom:fre:

ja rekoh da blokiranje gazija nije u redu...jos nesto za dodati???

cagi
22.02.08, 03:10

A ti papak jedan, stavi svoj pravi nick ! Otvorio dupli akaunt o ovdje dosao kao "cetnik"... eto tako i rade cetnici, nista drugo nije ni ocekivati... to ti je ono " na brdo se popni i pucaj po dolini " .. :bum:

CEKIC
22.02.08, 03:10
cagi duso,hoblaj ga:lol4:

cagi
22.02.08, 03:11
cagi duso,hoblaj ga:lol4:

Ako ti tako kazes...

Leopold_IV
22.02.08, 03:15

Bijednice jedan presmjesni, dobro ti ljudi kazu, lako se kurciti tako na forumu, volio bi te vidjeti uzivo pubertetlijo neizivljena....

Ovakvi bjednici poput tebe trebaju orati i kopati...(bez struje naravno)....:lol4:

Johnny nik
22.02.08, 03:20
gazi - je u prevodu titula mudzahedinskih vladalaca i zasluznih vojskovodja...

memoba
22.02.08, 03:30
Nijemi mi jasno ako li ima ime Karadic selo Mladic zasto ne dobije ban.

I JA SAM GAZIJA a vi ostali hoblaj te ga :bum::bum::bum:

PS:
Hvala na podrsci

cagi
22.02.08, 03:33
gazi - je u prevodu titula mudzahedinskih vladalaca i zasluznih vojskovodja...

Hajd mudzahedin idi i palite americku ambasadu... kako cete ga POFLAPATI, opet cete pod embargo :)

mufljuz
22.02.08, 03:35
Ja se nadam da ce se tenzije smirit za dan dva, jer ovo postaje u najmanju ruku odvratno.

a brisanje imena alijansi poslije toliko mjeseci je u najmanju ruku glupo. hajmo onda sve alijanse pobrisat imena i dati im njihov serverski dodijeljen AID i svi mirni. a onda i svim igracima dati umjesto imena UID,.....

i hajmo onda svi na .de i com servere jer se tamo IGRA TRAVIAN.
ovdje nekima ocito nije do igre nego do lijecenja raznih (ocito) nagomilanih frustracija.

ja se nadam da :
1) da MHs nece glumiti uvrijedjenu mladu i dici nos i glumit princip. Ako nema niti jedna ally koja postoji na ovom serveru barem mjesec dana i koja se javno izjasni da joj smeta naziv GAZIJE onda ga tiho vratite. Ovaj server postoji zbog NAS igraca a ne zbog VAS administracije

2) ce ljudi u Travian GmbH imati sluha za ovaj problem.

PS - ovo pod jedan vrijedi i za ovaj forum- restriktivno banovanje je metode za odgoj kucnih ljubimaca. vecina igraca je ovdje prvenstveno radi zabave. ovo prihvatite kao dobronamjernu kritiku iako je SVAKA kritika na ovom forumu/serveru ocito zabranjena

PPS - a ako se ijedna alijansa izjasni protiv imena Gazija, ja cu se potrudit da svaki clan moje alijanse zahtjeva promjenu svih imena svih drugih alijansi jer ga nesto vrijedja.

Mr_Dadox
22.02.08, 03:38
Cetnik = Dozivotni BAN

Cagi = Opomena

cagi
22.02.08, 03:49
Cetnik = Dozivotni BAN

Cagi = Opomena

Ma kuci pa opominji ba! Izbrisi me "dozivotno" ako hoces... i sa traviana.. da znas kolko mi znaci...

A ti ne budi kusturica, vrati one ljiljane i skini se sa liste moderatora i suportera ako si covjek, a ne se ovim bolesnim umovima ulizivati u supak!

Galahad
22.02.08, 03:52
Procitao sam poruku koju sam dobio od alijanse GAZIJE i mislim da ponasanje MH prelazi u domen fasizma. Osim toga MH koji je izjednacio pojam gazije sa kvislinskim formacijama koje su podrzavale njemacke naciste i talijanske fasiste, pokazuje apsolutno nepoznavanje povijesti... neka malo potraze sta znaci gazija ili gazi, pogotovo u kontekstu otomanske povijesti. Dakle, povijesno se ne mogu staviti u isti kontekst, niti su predstavljali neku organizovanu vojnu ili politicku grupu, poput ustasa ili cetnika.

Druga stvar - ocigledno je da je nemoguce iskorijeniti sovinizam sa ovog servera, tako da bih ja preporucio da se na to uopce vise ne obraca paznja. Ako nekog nesto vrijedja kod nekog drugog igraca, neka se fino oni pobiju do potpune eliminacije jednog od njih, a ne da intervenise MH zbog takvih stvari. MH neka pazi da li ljudi igraju protiv pravila, a sto se tice necionalnih sentimenata igraca, to je osobna stvar - mene vrijedjaju mnoge stvari koje vidim na profilima mnogih igraca, ali u sustini to i nije bitno za igru; to je bitno samo u njihovim zatrovanim glavama, koje ne mogu funkcionirati kao individue i koji na taj nacin iskazuju svoju frustraciju iz pravog zivota.

Da se vratim na slucaj GAZIJE - ako ce se MH sluziti ovakvim stvarima, onda je bolje da se ovaj server zatvori, jer ce se zbog ovakvih situacija ljudi poceti sami iskljucivati, sto ipak mislim da nije u interesu Travian GmbH.

Mr_Dadox
22.02.08, 03:54
Cagi.... Vjerujmi.... Ne poznajes me, i nemoj mi tako govoriti. Ja mislim da te nisam uvrjedio nikako.

Prema tome....Ako mi imas sta rec, postoji pvt, gdje i ja mogu neke stvari reci.

Ponavaljm ti.... Nemoj uvdredivat kad neznas nista o meni.

(Ja neam tebe niss ni brisat ni niss...Ovo nije moj dio foruma, a kosto bi to Shadow reko za neke ally... Treba mi puno vremena da banuje sve, pa mu mrsko.... Tako i ja, haj ba... Dovoljno jedan za veceras, ostale kad budem imo vremena)

cagi
22.02.08, 03:58
Cagi.... Vjerujmi.... Ne poznajes me, i nemoj mi tako govoriti. Ja mislim da te nisam uvrjedio nikako.

Prema tome....Ako mi imas sta rec, postoji pvt, gdje i ja mogu neke stvari reci.

Ponavaljm ti.... Nemoj uvdredivat kad neznas nista o meni.

(Ja neam tebe niss ni brisat ni niss...Ovo nije moj dio foruma, a kosto bi to Shadow reko za neke ally... Treba mi puno vremena da banuje sve, pa mu mrsko.... Tako i ja, haj ba... Dovoljno jedan za veceras, ostale kad budem imo vremena)

Ma iskreno : znam da ti nisi kriv...

Al ovo nije vise igra, ovo je katastrofa... pa ne moze se ovako...

Da ne pricam o raznim blokadama akaunta u vrijeme napada i smicalica u vidu spiuniranja sela preko baza na serveru od MH nekih.. i to smo sutili... ali kad pretjeraju - pretjeraju.

Eto ja se vise necu logovati ovdje, nek im je sa srecom...

Maximian
22.02.08, 07:50
Ne znam samo sta ime GAZIJE ima da smeta nekom MH, i jeli se to neka strana zalila pa on odlucio samo tako da nam ime promjeni il to on procito pravila tek sada pa skonto da bi mogo banovati pola servera pa se eto trudi, mozda je placanje po ucinku!

Eto bar sad nema napada medju MH EDIT alijansama, valjada raja konta da su pod zastitom MH pa se ne diraju :lol2::lol2:

i ono najbitnije "I JA SAM GAZIJA"! a ostalo nije ni bitno:lol:

floosh
22.02.08, 08:21
Hahaha... smijesno ovo............

Danas ce pola saveza izgubit ime i profil :) :lol2:

hamaraga
22.02.08, 08:23
Hahaha... smijesno ovo............

Danas ce pola saveza izgubit ime i profil :) :lol2:

:lol2::lol2:

amerr
22.02.08, 08:40
Ja cu samo da kazem dajem svoju podrsku gazijama:gg:

floosh
22.02.08, 08:57
Vecina saveza bi sada trebala ostati bez originalnog imena / profila. Za zalbe / kritike/ pohvale :D / prituzbe / ili ono, čisto iz dosade da mi *ebete šta/ obratite se na floosh@travianteam.com , naravno mozete i na druge one mailove.. al opet dodje meni pa vak je lakše i brže.

P.S. Ako je slucajno neko vidio jos neki savez / ime što misli da ne pripada u jednu igru, koja nema veze sa politikom i balkanom, neka mi takodjer pošalje mail.

S Poštovanjem,

Game Admin