PDA

View Full Version : diskriminacija

agresivna
22.02.08, 11:37
obzirom da se multihunter poigrava sa BOSANSKIM SERVEROM i igracima BOSANCIMA ucinjeno je sledece

-poslat e-mail na vlasnika licence za ovu igru
-poslat e-mail na travian.team
-poslat e-mail na vise adresa zakonodavne vlasti u BiH
-poslat e-mail javnom tuziocu
-poslat e-mail sudu za ljudska prava
-poslat e-mail OHR-u
-sazvana je konferencija za stampu u njemackoj(vlasnik licence je sazvao)

svi screenshot-ovi su u prilogu i sve poruke koje je multihunter slao igracima koji su blokirani
te svi postovi i nickovi sa ovog foruma kao i iz same igre.ovo je samo cin diskriminatorske masine rezirane strahom jer mnogi igraci poznaju tog multihuntera licno i licno su mu dirigovali sta i kako da uradi.
igrace na ovom serveru ne interesuje politicka situacija u svijetu a ni najmanje NEZAVISNOST KOSOVA, OVO JE BOSANSKI SERVER.cak nas ne interesuje ni politicka situacija u bosni jer smo ovdje da bi se opustili i igrali divno kreiranu igru.
nacionalna mrznja i diskriminacija koja se desila u zadnja 2-3 dana je otkrivena cak i sami akteri su otkriveni,hvala Bogu pa ima i neko ko zna malo vise sa ovom kutijom da barata.otkriveni su identiteti i pocinioci ce biti optuzeni i pred medjunarodnim sudom ce odgovarati.
rijec GAZIJA u prevodu sa arapskog znaci HRABRI RATNIK/POBJEDNIK
rijec GAZIJA u prevodu sa turskog znaci BORAC ZA SVOJ NAROD
rijec GAZIJA u prevodu na bosanski jezik znaci HRABRI BORAC,VITEZ

rijec GAZIJA u prevodu na multihunterski jezik znaci ISLAMSKI FUNDAMENTALISTA

a kako je svima poznato alijansa GAZIJE je osnovana prije 6-7 mjeseci i igraci te alijanse koliko ja znam nikad nisu nikoga uvrijedili po nacionalnoj osnovi,i ako je bilo pojedinacnih slucajeva multihunteri su po prijavi u roku od 2h odmah blokirali doticnog igraca.i ja im skidam kapu,tako je i trebalo da se radi.
a ovo sto je sad uradjeno je totalna diskriminacija po vjerskoj osnovi jer se misli da su igraci GAZIJE samo islamske vjeroispovijesti,sto naravno nije tacno.u alijansi GAZIJE igraju i igraci drugih vjeroispovijesti mada mi na to nissmo nikad obracali paznju jer je ovo PRVENSTVENO IGRA ZA ZABAVU I ZABORAV STVARNE SITUACIJE U SVIJETU.

ovo je samo jedan e-mail koji je upucen vlasniku licence

Poštovani,

Povodom neprofesionalnog ponašanja multihuntera i raspirivanja nacionalne netrpeljivosti na http://www.travian.ba, na serveru 1, ali i na serveru 2, osjećamo se dužnim upozoriti vas na posljedice koje takvo ponašanje može izazvati.

Rukovodstvo alijanse Gazije, koja je registrirana na oba servera, na S1 je banovana, jedino zbog imena, koje apsolutno nema nikakvo nacionalističko značenje, osim što korijene vuče iz arapskog jezika i ima skoro isto značenje kao i vitez.

Prema našim saznanjima, ban je izrekao multihanter na koordinatama 0.0, uz objašnjenje...."zbog imena alijanse..Gazije"

Istovremeno, multihanteri na oba servera dozvoljavaju registraciju i nesmetanu igru nekolicini igrača, pa i alijansi, čija su imena isključivo povezana sa nacionalizmom, koji je, nažalost, BiH prije petnaestak godina u potpunosti razorio.

Multihanterima koji su angažovani očito Bošnjaci smetaju, pa uz privilegije koje imaju ovu igru čine potpuno besmislenom.

Ukoliko i Vama, kao vlasnicima licence, smeta što su učesnici igre i Bošnjaci, od kojih značajn broj sa svojih kreditnih kartica uplaćuje novce za zlatnike, da bi pospješili svoje kapacitete, molimo Vas da se izjasnite.

U suprotnom, poduzmite odgovarajuće mjere, utvrdite nepravilnosti i nadoknadite nanesenu štetu imenu i članovima alijanse Gazije i njenih vingova.

Ukoliko ostanete nijemi na ovaj naš pismeni protest, ova, u BiH prilično popularna igra, doživjeće osudu javnosti, koja će na posebnoj konferenciji za novinare biti informirana o tome koga i šta jedna njemačka kompanija podržava.

Također, ukoliko bude potrebno, biće obaviještene i nadležne bh. institucije, kao i Ambasada Njemačke u BiH.

Lijep pozdrav,

Članovi alijanse Gazije

da ne bih sad zatrpavala forum sa ostalim e-mail porukama postavila sam samo ovu

znam da cu sad biti banovana i sa foruma a to je jos jedna stavka u tuzbi protiv aktera ovog slucaja

moj nick u igri je mala ja,ukoliko me banuju sa foruma za sva pitanja pisite na IGM a ukoliko me blokiraju ili izbrisu acc na travian.ba pitanja uputite na moju e-mail adresu koju cete dobiti od bilo kojeg igraca iz GAZIJA ili wingova

MI,IGRACI GAZIJA NECEMO ODUSTATI OD OVOG SLUCAJA JER JE DOSTA VISE PODIZANJA TENZIJA TAMO GDJE IH NEMA.IGRALI SMO DOSTOJANSTVENO DO SADA,TJERAT CEMO MAK NA KONAC OD SADA

p.s. puno pravnika i javnih licnosti je u alijansi GAZIJE,nemojte se iznenaditi kad u medijima vidite naslove DISKRIMINACIJA BOSNJAKA NA INTERNETSKOJ BROWSER IGRI TRAVIAN POD PATRONATOM NJEMACKE KOMPANIJE I ADMINA U IGRI

jest' ovo malo dug post ali se moralo objasniti ostalim igracima kako se zloupotrebljava polozaj multihuntera

OSIM TOGA PREZIVAM SE GAZIJA,BLOKIRAJTE MI ZRAK

MAXIMUM XXX
22.02.08, 11:48
I JA SAM GAZIJA! Ostalo je nebitno!!! Puna podrska svih igraca sa Bliskog Istoka a ima nas.

Mr_Dadox
22.02.08, 11:56
:spam: Agresivna... Pa ti bi to sve sama mogla rjesit, ti rece da si u timu sto rade pravila za Travian, ti bi to trebala sa jednim potezom da sve sredis!!!!!:spam:

floosh
22.02.08, 12:00
Samo me interesuje ko mi to dirigira ? :D