PDA

View Full Version : rec dve i s moje strane...

ZeRo_CooL
22.02.08, 18:33
Slabo pisem na forumu ali ovo je vec prevrsilo svaku meru,preteraste ga,MAX. Znam da se u poslednje vreme javljaju teme na ovu tematiku,ja se izvinjavam stvarno sto sam morao novu da otvaram ali nisam se nasao u ranijim temama da dopunim...
ovo sto se desava u poslednje vreme,stvarno je sramotno...ali,ne sramotno od MH i game admina i ostalih vec od VAS,samih igraca,koji ste sve ovo izazvali...
da,sramotno je i sto su nam izmenjali nazive saveza,to je na neki nacin sprdnja na nas racun,to je jedino sto u ovom trenutku mogu da prebacim adminima...ali donekle ih i razumem,siguran sam da su ih zatrpali svakakvim porukama itd.
takodje ne podrzavam banovanje vodecih ljudi u savezima koji su imali tzv nepodobna imena,pogotovo sto se zna da kada se skida ban,ne moze da se prodje bez neke stete a stranicu saveza napravi jedan covek,ne svi koji su nabrojani kao neko i nesto u tom savezu..no,da i to progutam,moralo se intervenisati nekako...
ljudi,pa zar ne mozete samo da se igrate ?
zar je bitno da li mi u profilu pise kosovo je srbija,zar je bitno dal je 4S,zar je bitno dal su ljiljani,dal mi se savez zove Kraljevina Srbija,KosMet,GAZIJE pa i al kaida...
ALO,osvestite se malo !!! THIS IS JUST A GAME !!!
pitanje za sve vas : DA LI JE VAMA TRAVIAN ZIVOT ??? pa se toliko cimate oko nekih glupavih naziva saveza i obelezja koje,po meni,svako ima pravo da postavi u svoj profil...
zasto li se pojedinci nalaze uvredjeni ili ne znam ni ja sta kada vide naziv KS ili GAZIJE ?
Ponasate se tako nezrelo,ko da ste iz zabavista sada izasli...

zamolio bih nadlezne da se ne cacka vise po nazivima saveza,da se odbanuju GAZIJE kao i svi nasi koji su zbog ovoga dobili ban,takodje ZAMOLIO BIH sve igrace da se osveste malo,da se manemo politike,ja sam dosao da se igram,ne da teram pravdu i tuzakam se nekom je profil ovakav-onakav,iskreno bmk za to sta kome pise.
takodje,spameri,drzite se dalje ove teme,zelim da se ovde jave oni koji me podrzavaju i koji iole razmisljaju racionalno...
NIJE TESKO BITI FIN !!!

HVALA

Pudl1 Z3d
22.02.08, 18:50
Ocigledno nisi fledao film Tesko je biti fin :) Prebacim ti ako hoces, nije los :)

Nego, da bude nesto i u vezi teme. Meni licno nikad nisu smetali nazivi Gazije, Kraljevina Srbija, DM Cro, itd. Da je neko nazvao savez Handzar divizija ili Crna Legija, NDH to vec ne bi bilo korektno.

Licno mi nikad nisu smetali nacionalni simboli poput polumjeseca i zvijezde, 4S ili sahovnice, sve dok se oni koriste u smislu svog identiteta, a ne vrijedjanja drugih. Savezi koji su u opisu imali Srbe na vrbe i slicne budalastine, njih je i te kako trebalo banovati.

Nekada davno se povela prica o banovanju nacionalista sa CS servera na kojem sam admin. Jedni su imali zeljuda se banuju svi termini koji podjecaju na naciju, recimo nekome smeta kad udje igrac koji napise Srbin, drugim smeta kad neko napise Franjo Cro, trecim smeta kad neko napise Bosnian Warrior. To su budalastine, jer ti igraci nikoga ne vrijedjaju! A osobe koje to vridjedja, to sto je neko srbin ili iz Srbije, to sto je neko hrvat i iz Hrvatske, to sto je neko bosnjak ili iz Federacije BiH, e takve treba izbaciti, koji u svakoj sitnici vide nacionalizam, oni su u stvari nacionalisti.

Podrzavam apel da se odbanuju Gazije i dozvoli im da zadrze ime

Suicidal Maniac
22.02.08, 19:19
Da se i ja javim,potpuno se slažem sa Zero cool i Pudl1 Z3d,i iskreno nije mi jasno zašto sada ,nakon pola godine se mijenjaju imena alijansi,jedino što mene zna zasmetat su neki nacionalistički ispadi na nekim profilima ingame,ali to se da sredit na drugi način :)

Evo,ja sam lider CRO klana,vodim ga 3 godine,imamo 7-8 public servera(Call of Duty 2 i 4) i to što kaže Pudl1 Z3d,nebitno je da neko uđe i igra sa imenom srbin,bosanac,kinez,bitno je samo ako neko nekog vrijeđa a nisam zamijetio ništa uvredljivo u imenu Kraljevina Srbija niti u Gazijama.

Smatram da bi bilo najbolje za mir na serveru da se vrate imena i da se svi opustimo i prepustimo čarima Travian svijeta :)

GL&HF Svima :)

cagi
22.02.08, 19:34
Ocigledno ljudi (MH) ne mogu da shvate, ili su zaslijepljeni nacionalizmom i trenutnim politickim desavanjima, tako da ce se ovo rijesiti sa viseg nivoa.

Ovo radimo ne zbog naziva, nacionalizma ili sta ja znam cega, nego zbog principa i ne damo da nas neko pravi budalama !

elldarr
22.02.08, 19:43
A osobe koje to vridjedja, to sto je neko srbin ili iz Srbije, to sto je neko hrvat i iz Hrvatske, to sto je neko bosnjak ili iz Federacije BiH

slazem se ,samo Federacija BiH je dio drzave BiH ,tako da je ovo Federacije suvisno :D;)

Apatonac
22.02.08, 20:05
haha pa nisu MH problem nego igraci ljudi :bum: aaa, pa shvatite to vec jednom!!!

Nije MH kriv sto dobije 10 poruka da nebi trebalo da se savez zove lupam Kraljevina Srbija!!!

Mi smo krivi igraci, pa ja sazaljevam coveka koji uzme i otvara profile redom iz nekog saveza da bi nasao nacionalnu uvredu ili tako nesto... Takav covek nije za travian nego za lecenje!!!

Ali otom potom adminova je zadnja videcemo kako ce ovo zavrsiti, meni licno ni kraljevina dabrova ok :gg: ljudi

bosnianAdo
22.02.08, 20:33
Apatonac, nije problem u tim sto nemaju pametnija posla pa salju takve poruke (znam kako je, jer meni se isto zale masovno na .com.hr radi nekih saveza, ali uglavnom uvijek i u pravilu su to igraci ispod 200 stanovnika)...

Uglavnom, lose je ispalo sve ovo, ne radi cilja, vec radi nacina...

Divljak
22.02.08, 20:38
Stvarno neznam sta vam je.Fakat vas nikako ne razumijem. Sad je odjednom tolko bitno naglasit da ste Bosanac, Srbin, Hrvat, Albanac...i sta ja znam vec sta. Ono kolko ja znam travian je igra sa teutoncima, galima, rimljanima...eh sad nisam cuo da je Cezar (najpoznatiji rimljanin bio clan gazija ili ks. Srbije ili neceg treceg. Doduse imao sam 3 iz historije pa moze biti da mi je to promaklo. Takodjer nisam primjetio da su Asterix i Obelix (meni najpoznatiji Gali) bili teski vijernici mada predpostavljam da je Asterix bio musliman a Obelix hriscanin ili pravoslavac nisam sad siguran.
Eh da se vratim na temu. Svidja mi se ovaj prvi post bas je nekako konstruktivan ali opet moram dodat svoje maslo.
Najlakse bi bilo reci sada hej ovo je bosanski server tako da nemozes ovde reklamirat srbiju i hrvatsku....GRESKAAAAAAAA! Ovo jeste bosanski server ali Bosna se sastoji iz 3 naroda i normalno je da ce svako reklamirati sebe, medjutim ovakav nacin reklamiranja nije dobar ni za koga.
Imali smo nedavno rat na ovim prostorima i izgleda da sam ja jedini koji shvata zasto je pojedincima uvredljiv naziv Gazije.

Gazije su vojna Bosanska jedinica koja je dijelovala u ovom ratu, tacnije receno jedna od veoma efikasnih borbenih jedinica. To sam rekao da se ne bi neki mucili oko prevoda ovo ono ja dobro znam ko su i sta su gazije!

Eh sad opet se neki pitaju pa gdje je tu problem. Jednostavnije je nego sto se moze misliti.
Za rat je potrebno dvoje ili vise u nasem slucaju imamo troje. Iako sad bosanci smatraju Gazije sta ja znam herojima ili tako nesto, Hrvati i Srbi ih ne smatraju herojima cak ih pojedinci smatraju ratnim zlocincima (iako to nije potvrdjeno to je samo moja pretpostavka). Dakle mozda je nekome otac poginuo u sukobu sa jedinicom Gazije i normalno da ce on smatrat to uvredom jer je to ipak velik gubitak...jek ko na to slucajno mislio od vas GENIJALACA koji znate sto i jednu stvar kad je u pitanju vas ego (da dragi igraci koji ste sad odjednom ponosni sto se zovete gazije na vas mislim).
Mnogi od vas ili eo da kazem nas da ne bude da se odvajam od mase, nisu vidili rova, neki cak nisu ni bili u ratnim zonama, ali kako god rat je nama svima ostavio uspomene koje su sve drugo osim lijepe i ja licno podrzavam ovu akciju mjenjanja nickova bas iz razloga da se bolna proslost zaboravi i ostavi iza ledja.

Divljak a.k.a HOMOSAPIENS!!!

Shadowfax
22.02.08, 20:40
Stvarno neznam sta vam je.Fakat vas nikako ne razumijem. Sad je odjednom tolko bitno naglasit da ste Bosanac, Srbin, Hrvat, Albanac...i sta ja znam vec sta. Ono kolko ja znam travian je igra sa teutoncima, galima, rimljanima...eh sad nisam cuo da je Cezar (najpoznatiji rimljanin bio clan gazija ili ks. Srbije ili neceg treceg. Doduse imao sam 3 iz historije pa moze biti da mi je to promaklo. Takodjer nisam primjetio da su Asterix i Obelix (meni najpoznatiji Gali) bili teski vijernici mada predpostavljam da je Asterix bio musliman a Obelix hriscanin ili pravoslavac nisam sad siguran.
Eh da se vratim na temu. Svidja mi se ovaj prvi post bas je nekako konstruktivan ali opet moram dodat svoje maslo.
Najlakse bi bilo reci sada hej ovo je bosanski server tako da nemozes ovde reklamirat srbiju i hrvatsku....GRESKAAAAAAAA! Ovo jeste bosanski server ali Bosna se sastoji iz 3 naroda i normalno je da ce svako reklamirati sebe, medjutim ovakav nacin reklamiranja nije dobar ni za koga.
Imali smo nedavno rat na ovim prostorima i izgleda da sam ja jedini koji shvata zasto je pojedincima uvredljiv naziv Gazije.

Gazije su vojna Bosanska jedinica koja je dijelovala u ovom ratu, tacnije receno jedna od veoma efikasnih borbenih jedinica. To sam rekao da se ne bi neki mucili oko prevoda ovo ono ja dobro znam ko su i sta su gazije!

Eh sad opet se neki pitaju pa gdje je tu problem. Jednostavnije je nego sto se moze misliti.
Za rat je potrebno dvoje ili vise u nasem slucaju imamo troje. Iako sad bosanci smatraju Gazije sta ja znam herojima ili tako nesto, Hrvati i Srbi ih ne smatraju herojima cak ih pojedinci smatraju ratnim zlocincima (iako to nije potvrdjeno to je samo moja pretpostavka). Dakle mozda je nekome otac poginuo u sukobu sa jedinicom Gazije i normalno da ce on smatrat to uvredom jer je to ipak velik gubitak...jek ko na to slucajno mislio od vas GENIJALACA koji znate sto i jednu stvar kad je u pitanju vas ego (da dragi igraci koji ste sad odjednom ponosni sto se zovete gazije na vas mislim).
Mnogi od vas ili eo da kazem nas da ne bude da se odvajam od mase, nisu vidili rova, neki cak nisu ni bili u ratnim zonama, ali kako god rat je nama svima ostavio uspomene koje su sve drugo osim lijepe i ja licno podrzavam ovu akciju mjenjanja nickova bas iz razloga da se bolna proslost zaboravi i ostavi iza ledja.

:gg:

............

Ajon
22.02.08, 20:47
strasno....

bosnianAdo
22.02.08, 20:56
divljo, uredu to sto si rekao... ali zasto onda srbi i hrvati mogu imati imena koja vrijedjaju druge i koja su upotrebljavana u zadnjem ratu u fasisticke svrhe?

Da li po tvojoj logici, neko moze smatrati americku vojsku ili americke marince za uvrijedljivo? Recimo, ja dam ime svom selu "Dan D", i dodje neki lik ciji je neko poginuo tada (a bio vojnik nacisticke vojske) i smatra uvrijedljivim to ime, da li to znaci da cu ja dobiti ban?

Da li znaci da u slucaju da recimo neko stavi ime sela "sehidsko groblje" jer je eto neko "muslimanskog imena" izgubio tu vojsku, da li to moze biti za bana?

I ako tvrdis da treba gledati da se postuju sva tri konstitutivna naroda u bosni, zasto politika tima na .ba serveru nije ista prema svim tim narodima?

I ima ovdje na hiljade igraca koji smatraju ime "republika srpska" uvrijedljivim... Zasto se onda njima ne izlazi u susret?

elldarr
22.02.08, 21:06
divljo, uredu to sto si rekao... ali zasto onda srbi i hrvati mogu imati imena koja vrijedjaju druge i koja su upotrebljavana u zadnjem ratu u fasisticke svrhe?

Da li po tvojoj logici, neko moze smatrati americku vojsku ili americke marince za uvrijedljivo? Recimo, ja dam ime svom selu "Dan D", i dodje neki lik ciji je neko poginuo tada (a bio vojnik nacisticke vojske) i smatra uvrijedljivim to ime, da li to znaci da cu ja dobiti ban?

Da li znaci da u slucaju da recimo neko stavi ime sela "sehidsko groblje" jer je eto neko "muslimanskog imena" izgubio tu vojsku, da li to moze biti za bana?

I ako tvrdis da treba gledati da se postuju sva tri konstitutivna naroda u bosni, zasto politika tima na .ba serveru nije ista prema svim tim narodima?

I ima ovdje na hiljade igraca koji smatraju ime "republika srpska" uvrijedljivim... Zasto se onda njima ne izlazi u susret?

:gg:

upravo to,sto su samo gazije ukinute a ove ostale da ne navodim jos stoje sa imenima kakva su i bila :rolleyes::confused:

Divljak
22.02.08, 21:10

Ado sad se glupiras stvarno...kao prvo znas i sam kako je doslo do toga, da su oni upozoreni i da su se suprostavili upozorenju. Takodjer znas i sam da se radi i na tome da se svima to promjeni. Prema tome ne laprdaj gluposti.

Za ovo drugo, ti slobodno nazovi svoje selo Dan D i ako dodje neki neonacista da se zali licno cu ga banovat nemoras da se brines u vezi toga.

To o cemu ti govoris da se ne postupa prema svima isto i to bezveze lupetas (osim ako si ti taj koji razdaja onda je istina). Kao MH i kao MOD sam dobijao poruke uvredljivog sadrzaja na nacionalnoj osnovi sa obje strane i na obje strane sam isto reagovao tako da kod mene nema dijeljenja.

A sto se tice republika srpska i tako to vec sam ti gore odgovorio.

nazgul
22.02.08, 21:14
dajte ljudi LOCK na temu ...nema smisla

Scwarz
22.02.08, 21:14
Admini u dobroj namjeri da zabrane nacionalizam, pretjerali su praveći nepravdu svim igračima na serveru. Nacizam, rasizam, šovinizam i dr. TREBA ZABRANITI I NIJE IM MJESTO NA TRAVIANU.

Međutim niko na svijetu ti nema pravo zabraniti slobodu i pripadnost. Tako svako treba da ima prava koja imaju svi ostali na svim ti silnom serverima Traviana. Ako neko nazove svoju alijansu, Bosna, Srbija, Hrvatska, Engleska, Češka, Hercegovina, Drava, Sava, Velež, Sarajevo, Beograd, Vitezi, Anđeli, Meleci, ratnici, Bayern, Manchester, Milan, Partizan, Dinamo...iii tako dalje ničim ne ugrožava nikoga i nema razloga da se pravi frka oko normalnih imena.

Hajde objasnite Česima, da nesmju svoju alijansu nazvati "Czechisenzi Aliancenzi" radi naših BiH pravila. Jedinstvenih u svijetu.

pcelar85
22.02.08, 21:36
molim te bosnianado da se ti ne javljas na temu nacionalizma i vrijedjanja jer si ti jedan od prvih koji su slali provokatorske poruke igracima iz uslovno receno srpskih alijansi sa cestitkama na nezavisnosti kosova! SRAM DA TE BUDE!

i ja sam srbin i ne razumijem zasto su GAZIJE banovane! jeste da mi se ne svidja strana rijec u nasem govoru ali onda treba banovati i Balkan Warriors zato sto koriste strane rijeci! presmijesno~
odbanujte gazije to nikome nije smetalo!

bosnianAdo
22.02.08, 21:40
molim te bosnianado da se ti ne javljas na temu nacionalizma i vrijedjanja jer si ti jedan od prvih koji su slali provokatorske poruke igracima iz uslovno receno srpskih alijansi sa cestitkama na nezavisnosti kosova! SRAM DA TE BUDE!

i ja sam srbin i ne razumijem zasto su GAZIJE banovane! jeste da mi se ne svidja strana rijec u nasem govoru ali onda treba banovati i Balkan Warriors zato sto koriste strane rijeci! presmijesno~
odbanujte gazije to nikome nije smetalo!

molim lijepo, kad sam ja to slao? i kome sam ja to slao? vala u ovih par dana, samo sam jednoj osobi cestitao nezavisnost, a to je moj dobar drug porijeklom sa kosova... zasto bi ja kome iz uslovno receno, srpskih alijansi cestitao nezavisnost kosova? nidji veze...

zar sam nacionalista ako smatram da svima trebaju da budu jednaka prava?

Shadowfax
22.02.08, 21:44
jel vidi tko ovo, jel citate vi pravila uopce????:

§7 Bonton - pravila lijepog ponašanja

3. Nazivi igrača i saveza kao i profili igrača i saveza ne smiju sadržavati nikakve nacionalne, političke niti vjerske nazive ili obilježja, nepoštivanje ovog pravila će biti strogo kažnjeno.

i da nebi bilo da je to samo na .ba:

§7 Netiquette

1. Following behavior is punishable and applies to all descriptions, the account name, alliance and village names and messages:
Participation in abusive, defamatory, sexist, racist or profane language; disparaging any religion, race, nation, gender, age group, or sexual orientation; threatening persons with actions in real life.

i ako vas muci rijec disparaging:

ona moze znaciti vise stvari (ovisno o kontekstu) ali u ovom slucaju njen prijevod bi bio ponizavati.

Kada usporedimo to sa slucajem ove nacionalnosti u igri, mozemo sa sigurnoscu reci kako nazivi koji su povezani sa raznim povjesnim licnostima i skupinama mogu poniziti nekog tko sudjeluje u igri i napraviti ga manje vaznim.

Ljudi samo cu vam reci da morate gledati u buducnost, a ne stalno velicati proslost od koje tako i tako nemate vise koristi.

bosnianAdo
22.02.08, 21:45
a gdje je granica tog nacionalistickog, vjerskog i politickog? na osnovu cega se odredjuje sta je nacionalizam, a sta patriotizam, sta religija, a sta politika? jer ocito se vidi da pojam "gazije" nekom nije nacionalizam, a nekome jeste...

pcelar85
22.02.08, 22:03
cestitao si meni nezavisnost kosova! s obzirom da nije isti nick na forumu i u igrici ne sjecas se! i ti si mi moderator!

kakaljin
22.02.08, 22:07

§7 Bonton - pravila lijepog ponašanja

3. Nazivi igrača i saveza kao i profili igrača i saveza ne smiju sadržavati nikakve nacionalne, političke niti vjerske nazive ili obilježja, nepoštivanje ovog pravila će biti strogo kažnjeno.

i da nebi bilo da je to samo na .ba:

§7 Netiquette

1. Following behavior is punishable and applies to all descriptions, the account name, alliance and village names and messages:
Participation in abusive, defamatory, sexist, racist or profane language; disparaging any religion, race, nation, gender, age group, or sexual orientation; threatening persons with actions in real life.

i ako vas muci rijec disparaging:

ona moze znaciti vise stvari (ovisno o kontekstu) ali u ovom slucaju njen prijevod bi bio ponizavati.

Kada usporedimo to sa slucajem ove nacionalnosti u igri, mozemo sa sigurnoscu reci kako nazivi koji su povezani sa raznim povjesnim licnostima i skupinama mogu poniziti nekog tko sudjeluje u igri i napraviti ga manje vaznim.

Ljudi samo cu vam reci da morate gledati u buducnost, a ne stalno velicati proslost od koje tako i tako nemate vise koristi.

Jeli to znaci sve sto meni smeta ja prijavim i vi to sankcionisete, jer ja iz ovoga pravila samo to vidim.

mufljuz
22.02.08, 22:08

evo ja nesto gledam u tu buducnost. prilicno sam siguran da je nemoguce radi pravila, ali reko da provjerim. Tehnicki je sigurno moguce ali je pegla svakom adminu.

Ja bih rado da se sklonim iz ovog nacionalistickog picvajza recimo preselim svoj acc na neki .de server slicne starosti. Nisam odavno bio izbjeglica :o Da li je to moguce uzimajuci u obzir trenutne specijalne okolnosti? :)

vidim ja , jos ce se usvojit moj prijedlog da se alijanse moraju zvati po cvijecu ;)

Apatonac
22.02.08, 22:09
Ova prepirka nema kraja mozete da pisete do sutra! :o

Problem nije u tome sta je nacionalizam i sovinizam to se zna, i koja je granica, problem je kako ga izopaceni ljudi tumace!!! Granice nema ljudi ako je neko stavio u svoj profil ista sto moze da se smatra nacionalizmom ili sovinizmom treba mu menjati profil, sta nije jasno u tome??? Imaju admine neka se bune!!!

A s druge strane problem je sto nemaju ljudi osnovne kulture i pricaju kojekakve lazi i gluposti, i pale "masu" na svadju!!! Ja znam da mozda nekada nisam umeren i neodmerim svoje reci ali sam uvek spreman da se izvinem ili nekom nadoknadim stetu nanetu sa konstatacijom!!!

Zato netreba uopste meriti tezinu nacionalizma odmah menjanje profila pa neka se misli posle zasto!!! :gg:

Shadowfax
22.02.08, 22:18
Jeli to znaci sve sto meni smeta ja prijavim i vi to sankcionisete, jer ja iz ovoga pravila samo to vidim.

sto ti smeta prijavi se pa onda mh odluci hoce li se sankcionirati ili nece, :bum:

BlauGrana
22.02.08, 22:23
Ovdje je skroz pogriješena procedura s kojom se htjelo napraviti "red" na Travianu. Ja kao osnivač alijanse Gazije nisam dobio nikakvo upozorenje da je to nase ime alijanse nakon 8 mjeseci odjednom uvredljivo. Ako se je htjelo nesto postici onda su trebali MH, admini ili ko vec to radi obavijestiti sve vodje alijansi da imaju roka toliko i toliko da promijene ime i nabrojati one koji su sporni. U tom slucaju svi bi bili jednaki i na sve bi se odnosilo isto.

Ovako MH je krenuo po Gazijama, blokirao nas, objasnio to činjenicom da su gazije isto kao i četnici ili ustaše, i onda dobio hrpu poruka uvredljivog sadržaja (koje ja apsolutno ne podržavam) i dobio bosanski inat. Gazija je blokirano oko 20-30, zamijenjeno nam je ime alijanse i popili smo kazne od 10 - 50 % populacije. Ja koji se uopste nakon "objasnjenja" MH nisam javljao vise i 100% nisam nikoga vrijedjao sam takodje popio kaznu.
Raja se naravno buni, uz nas su stale i druge alijanse, i druge nacije i kad je sve prevazislo mjere normalnog jer se doticni MH zapetljo, onda su da bi se opravdali krenuli sa izmjenama imena KS, RS, SLS da bi mogli reci evo vidite kako to nismo samo vama uradili. Isto kao da je meni sada lakse kad nema vise KSrbije i ostalih alijansi i to treba da me zadovolji, isto kao da je to neko trazio od njih. Ljudi u ovo ulazu svoje vrijeme, ulazu i svoj novac, igraju se, stalo im je do onoga sto su postigli i napravili i logicno je da traze pravdu.

A sta reci na to da je kod nas u Gazija cak i opis editovan, pa je umjesto "Bosno MOja Divna Mila" ostalo "EDIT" sad je i Bosna zabranjena rijec, jer se to povezuje sa bosanskim borcima koji su more bit pucali nekad na nekoga i ovaj se uvrijedio sad zbog toga!!!

P.S. Zahvaljujem se pojedinim alijansama koje su nam obecale NNP dok ne prodju ovi dani blokade, jer su zeljeli igrati fair play, a isto tako i ovim drugima koji su nastojali iskorisiti ovo dok je pola nas bilo blokirano da dodju do kojeg resa vise ili ujagme koje selo kažem SVAKA ČAST, WELL DONE!!!

jahonda
22.02.08, 22:30
Ado sad se glupiras stvarno...kao prvo znas i sam kako je doslo do toga, da su oni upozoreni i da su se suprostavili upozorenju. Takodjer znas i sam da se radi i na tome da se svima to promjeni.

ko je Gazije upozorio?? jeste stiglo upozorenje na s2, i naravno fino je promijenjeno ime alijanse prije roka koji je bio dostavljen. ali ko je upozorio Gazije na s1 ?? KO je KOGA upozorio? neznam odakle ti to, ali Lider i ostali koji su imali ovlasti u alijansi su banovani bez IKAKVOG upozorenja! saznali su razlog tek kada je MH odgovorio na pitanje zasto su banovani! zato, molim te, TI ne laprdaj!

Sve je se ovo moglo mirno rijesiti. niti su Gazije vrijedjali sruge nacije na serveru, niti je bilo obratno. ako ste vec PLANIRALI uvoditi ovako drasticne mjere, kao banovanje bez ikakvog upozorenja osnivaca alijanse zbog imena iste alijanse koja je na ovom serveru preko pola godine, onda ste trebali banovati SVE koji imaju ikakav provokativan naziv alijanse. ili na vrijeme upozoriti sve navedene i dati im fino rok kao na s2 da promijene imena alijanse, a ne prvo banovati nekog apsolutno neduznog, pa onda navoditi kao da je to planirano i za ostale, ali ostale cemo samo upozorit i necemo nikoga banovati osim Gazija.

uz to da navedem, posto vidim da je vecina slijepa i odlucna u svojim promitivnim potezima, objasnite mi.

Dali je dopusteno nazvati alijansu svojim PREZIMENOM, ili dali ce neko moci da stavi ime alijansi koja bi nosila naziv sela iz kojeg njegova porodica vuce daleke korijene?

Za ovo zadnje bi zamolio licno da floosh odgovori.

Shadowfax
22.02.08, 22:33
Ovdje je skroz pogriješena procedura s kojom se htjelo napraviti "red" na Travianu. Ja kao osnivač alijanse Gazije nisam dobio nikakvo upozorenje da je to nase ime alijanse nakon 8 mjeseci odjednom uvredljivo. Ako se je htjelo nesto postici onda su trebali MH, admini ili ko vec to radi obavijestiti sve vodje alijansi da imaju roka toliko i toliko da promijene ime i nabrojati one koji su sporni. U tom slucaju svi bi bili jednaki i na sve bi se odnosilo isto.

KRIVO KRIVO KRIVO

osnivaci (tocnije ljudi koji su bili na celnim pozicijama) saveza Gazije koji je bio najbolje rankiran u tom trenutku su dobili block (block=upozorenje, ako je netko blokiran ne znaci da mora i biti kaznjen)... Nakon toga su mi naravno poslali poruku zasto su blokirani, ja sam im objasnio i rekao da moraju promijenii ime, i nakon toga je uslijedilo vrijedjanje, spammanje, raznorazne prijetnje i zbog TOGA su odredjeni igraci Gazija kaznjeni, ne zbog naziva saveza, nego zbog VRIJEDJANJA MULTIHUNTERA.

Divljak
22.02.08, 22:35
Vidim da si ti jako upucen tako da necu da diskutujem s tobom ti sve znas. Uglavnom svi IGRACI imaju moju podrsku uvijek, tako je bilo i tako ce biti. Svi patrioti, nacionalisti, politicari i prepametni me ne zanimaju tako da sam ja zavrsio po pitanju ovoga. Ako ostatak odluci da se nesto brise ja cu brisat bez ikakvih moralnih tegoba. Uzivajte u daljem IGRANJU!

BlauGrana
22.02.08, 22:42
KRIVO KRIVO KRIVO

osnivaci (tocnije ljudi koji su bili na celnim pozicijama) saveza Gazije koji je bio najbolje rankiran u tom trenutku su dobili block (block=upozorenje, ako je netko blokiran ne znaci da mora i biti kaznjen)... Nakon toga su mi naravno poslali poruku zasto su blokirani, ja sam im objasnio i rekao da moraju promijenii ime, i nakon toga je uslijedilo vrijedjanje, spammanje, raznorazne prijetnje i zbog TOGA su odredjeni igraci Gazija kaznjeni, ne zbog naziva saveza, nego zbog VRIJEDJANJA MULTIHUNTERA.

evo ja licno sam kaznjen, moze li mi neko objasniti zbog cega?!
1. Dobio sam blok
2. Pitao sam zbog cega
3. MH mi odgovorio
4. MH promijenio ime alijanse
5. Ja dobio kaznu i unblock

Niti jedne jedine poruke vise nisam uputio na MH, a trebao sam ga mozda moljakati, izvinjavati se zbog necega sta li?!

Pudl1 Z3d
23.02.08, 00:17

Onda to samo pokazuje koliko su ti isti ljudi zadojeni nacionaliznom i mrznjom prema srbima. Ja nisam znao da su Gazije jedinica koja se borila u gradjanskom ratu u BiH na strani muslimana, ali kao sto ljudi rekose, sam postupak nije korektan. Da se obavjestilo, drugacije bi bilo, a ne odmah blokiranje i kazne.

A da se ne lazemo, Floosh nece popustiti iz istog razloga zbog kojeg Amerikanci ne pregovaraju sa teroristima, ako popusti jednom bice silovan dok ponovo ne bude popustao i tome nikada kraja. OK, pojeo je govno, neka odblokira ljude i da mozemo nstaviti igrati

interwal
23.02.08, 00:49
Onda to samo pokazuje koliko su ti isti ljudi zadojeni nacionaliznom i mrznjom prema srbima. Ja nisam znao da su Gazije jedinica koja se borila u gradjanskom ratu u BiH na strani muslimana...

Nisko i jadno...

kakaljin
23.02.08, 00:59
sto ti smeta prijavi se pa onda mh odluci hoce li se sankcionirati ili nece, :bum:

Pa u pravilu pise da ce se sve sankconisati sto nekoga vrijedja, znaci da sve sto me vredja bice sancionisano, a ne da ce MH odluciti dali ce ili ne sankcionisati.

coach
23.02.08, 01:09

Ocigledno je da nisi bas najbolji iz historije a o tvojim godinama nezelim da pricam, ovaj post me sokirao jer nemogu da vjerujem da neki ljudi koji su admini mogu ovakve gluposti valjati. Ja licno sam poslao poruku clanu atanasu iz "bivse" alijanse KOSMET a sad KOMET kao cestitku na nezavisnosti sto je i momamk normalno kao salu shvatio i zahvalio se i to je to(JER OVO JE IGRA).
Da bi se ubuduce malo bolje informisao o historijskim dogadjajima i nekim nazivima dobit ces link od mene gdje imas odgovore na sva pitanja koja te mogu zanimati u zivotu
http://bs.wikipedia.org/wiki/Gazija_(islamski_borac)

Sto se mene tice ja bi sve vratio kako je i bilo pojedincima svaka cast a vecini nek se stide svojih izjava i komentara ja ipak mislim da se ovo moglo rijesiti mnogo bolje. Ljudi koji se zele baviti nacionalizmom tj. sirenjem mrznje vama mjesto nije ovdje vec u ustanovama!!!!!

Divljak
23.02.08, 01:19
Ti ocigledno valjas jos vece gluposti ali nebitno necu da zalazim u nikakve diskusije s tobom jer ne smatram to potrebnim vazno je da si ti svoje rekao pa kolko god to zvucalo bezvezno, jer ja cisto sumnjam da se naziv Gazije koji su ovi doticni igraci koristili i koliko god to oni tvrdili odnosi na pojam iz turskog jezika, i da kazem da sam ubjedjen da se to ipak odnosilo na vojnu jedinicu Gazije (ako nisi znao da su oni bili aktivni u ratnim dejstvima raspitaj se slobodno pa onda lupaj gluposti a ne da mi kopiras linkove wikipedije jer to ne pokazuje nimalo znanje tvoje). Mozda nase komsije iz Srbije (ne mislim na sve njih daleko od toga) smatraju Gazije istom vrstom vojne jedinice kojom Bosanski narod smatra Skorpione (nadam se da si bar tolko upucen da znas o kome pricam). Sta se tice mojih godina postedi me onog "Ja sam stariji ja sve bolje znam od drugih", jer cisto sumnjam da znas. Uglavnom ja ostajem po svom misljenju da imena vojnih jedinica ne pripadaju ovde!

HOMOSAPIENS - Ljudsko bice - Covijek - Divljak!

coach
23.02.08, 01:32
Ti ocigledno valjas jos vece gluposti ali nebitno necu da zalazim u nikakve diskusije s tobom jer ne smatram to potrebnim vazno je da si ti svoje rekao pa kolko god to zvucalo bezvezno, jer ja cisto sumnjam da se naziv Gazije koji su ovi doticni igraci koristili i koliko god to oni tvrdili odnosi na pojam iz turskog jezika, i da kazem da sam ubjedjen da se to ipak odnosilo na vojnu jedinicu Gazije (ako nisi znao da su oni bili aktivni u ratnim dejstvima raspitaj se slobodno pa onda lupaj gluposti a ne da mi kopiras linkove wikipedije jer to ne pokazuje nimalo znanje tvoje). Mozda nase komsije iz Srbije (ne mislim na sve njih daleko od toga) smatraju Gazije istom vrstom vojne jedinice kojom Bosanski narod smatra Skorpione (nadam se da si bar tolko upucen da znas o kome pricam). Sta se tice mojih godina postedi me onog "Ja sam stariji ja sve bolje znam od drugih", jer cisto sumnjam da znas. Uglavnom ja ostajem po svom misljenju da imena vojnih jedinica ne pripadaju ovde!

Nije mi cilj da se prepirem sa tobom ali samo mi odgovori na pitanje odakle si i to je sve i daj mi jedan dokaz clanak stranicu nesto gdje se navodi da su Gazije bile u ovom ratu od `92 do `95 vojna jedinica.

Hvala

HOMOSAPIENS - Ljudsko bice - Covjek - Coach

Divljak
23.02.08, 01:35
Kalesija

Stari mi bio u Gazijama tokom rata...jel treba kopija vojne knjizice il mi vjerujes na rijec?

coach
23.02.08, 01:36
Hvala na odgovoru !!!!

BHgemist
23.02.08, 01:58
niste normalni...
ajmo sad svi svoje ratne putove ispisat sad ovdje...
ako je rečeno da je neko ime uvredljivo, i nađeno je obrazloženje za to, čemu sva ta prepucavanja?! jedina greška je bila u načinu provođenja promjena...ako sam dobro shvatila...popravite to i idemo se igrati :bum:
da sam ja svoj savez nazvala Vukovi, a neki lički Srbin prijavio MHu da su Vukovi bili brigada koja mu je spalila selo, ovaj mi puknuo ban i rekao zašto, ma isti čas bih promijenila u Filadendroni iako volim vukove i nazvala sam savez po njima jer su ugrožena vrsta! got the point?!?! de prestanite se pravit mutavi jer ću fakat povjerovat da ste zbilja mutavi!

Divljak
23.02.08, 02:04
niste normalni...
ajmo sad svi svoje ratne putove ispisat sad ovdje...
ako je rečeno da je neko ime uvredljivo, i nađeno je obrazloženje za to, čemu sva ta prepucavanja?! jedina greška je bila u načinu provođenja promjena...ako sam dobro shvatila...popravite to i idemo se igrati :bum:
da sam ja svoj savez nazvala Vukovi, a neki lički Srbin prijavio MHu da su Vukovi bili brigada koja mu je spalila selo, ovaj mi puknuo ban i rekao zašto, ma isti čas bih promijenila u Filadendroni iako volim vukove i nazvala sam savez po njima jer su ugrožena vrsta! got the point?!?! de prestanite se pravit mutavi jer ću fakat povjerovat da ste zbilja mutavi!

Iz postovanja prema ljudima zdravog razloga ovo je zadnje sto sam imao za reci vezano za ovu temu i sad se povlacim sa nje.

bosnianAdo
23.02.08, 02:43
cestitao si meni nezavisnost kosova! s obzirom da nije isti nick na forumu i u igrici ne sjecas se! i ti si mi moderator!

moze screenshot toga?

Galahad
23.02.08, 04:03
da kazem da sam ubjedjen da se to ipak odnosilo na vojnu jedinicu Gazije

Po cemu si dosao do zakljucka da se to radi o vojnoj jedinici? Jeli ima neki dokaz da potkrijepi tu tvrdnju? Koliko je meni poznato, Gazije su i navijacka grupa, vidjao sam njihove bannere na utakmicama reprezentacije BiH. Ja sam vise ubijedjen da se ovo odnosi na navijacku grupu.
Pojam "gazija" pripada bosanskom rjecniku i najvise se koristi u smislu "junak". U bosanskom govoru se moze cuti "ili sehid ili gazija" - u smislu "ili cu uspjeti ili propasti".

Ljudi su bezveze nastradali zbog nekog hira nekog lika koji je dobio poziciju MH i koji glumi "svemoguceg". Takodje je smijesno sto su izmijenjena imena drugih alijansi npr. KosMet u Komet - nigdje veze :bum:
Mislim da taj MH koji je kriv za nastalu situaciju treba da uradi tri stvari:

1. vrati ostecenima ono sto im je oduzeo
2. vrati sve nazive koji su bili prije intervencije
3. neka preda polozaj MH nekome drugom

A sto se tice igraca, koji imaju potrebu da svoju frustraciju lijece u nacionalizmu, neka izadju na ulicu i demonstriraju... u stvari, bolje bi bilo da se prihvatite skole, posla, da naucite strane jezike i budete korisni sami sebi umjesto sto zivite u zabludi da je za vase licne/osobne probleme kriv "onaj neki sto nije nas".

Ajon
23.02.08, 06:28
ma isti čas bih promijenila u Filadendroni

a cek sta ako sam ja alergican na filadendrone ???
ako je mom starom pao filadendron na glavu sa treceg sprata ???
heheheheheh :)

e da smeta mi i TM87 zato sto sam pitar i haver mi je jednom dobio batine na utakmici

a usput smeta mi i onaj weLLaDZic sa svojom RNR alijansom jer ja nikako ne volim te narkomane koji slusaju rock i piju alkohol i ko zna sta jos.. boze sacuvaj..

e da, jos da dodam smetaju mi oni dobrinja boys sa servera 2, ili kako vec, jel moram i za to razloge da navodim ?

usput smetaju mi gmazovi jer mi je amidzu ujela zmija prije par godina.. jedva je prezivio

e da.. ja mislim da je kita uvrijedljiva rijec i zahtijevam da se to promjeni, ipak ima maloljetnih osoba koji igraju ovu igru.. molim vas REAGUJTE

Vidio sam ima i alijansa Neretva.. meni se komsija udavio u neretvi, a u drugom svjetskom ratu mi je od dede haver osto bez noge u bitci na neretvi, pa kad god to vidim sjetim se njega na stakama jadnog...

mrsko mi vise pisat...

al ja fakat nemogu da vjerujem kakve gluposti vi svi valjate, pocevsi od admina i multihuntera do igraca... i kolko se raspravljate oko jebene igre....
ovo samo moze kod nas na .ba serveru.. i nigdje drugo

jel imate vi ba neka pametnija posla u zivotu ??

da je srece barem da se tolko trudite oko igre same.. svima bi nam bilo bolje

Opomena pred ban

by pepeljara

hana
23.02.08, 09:09
Bratoljub Klaić riječnik stranih riječi u izdnju Nakladnog zavoda MH zagreb 1985

Gazi tur. (gazi) heroj, junak, ratnik, pobjednik u ratu, počasni naslov islamskih pobjedničkih vojskovođa: npr. Gazi Mustafa Kemal.

Gazija 1. v. gazi; razmetljivac, hvališa, hvalisavac, „junak na jezku“

Gazija 2. Gazija tal. (gagija) bot. Vrsta cvijeta (acacia fernesiana)

Nisam gazija ni u igri ni u životu ali juče sam se polomila tražeći tumačenje ove riječi. Kad uzmem u obizr na sve što sam našla mišljenja sam da je Klajić ovim sve rekao.

coach wikipedija mi nije mjerilo i sutra bi se na njoj moglo pronači da su igrači travijana na s1 ba serveru ovo ili ono, što nemora biti tačno.

GAZIJE pa vaša se alijnsa zove po imenu cvijaća ali mnogi to neznaju

Shadowfax
23.02.08, 09:36
a cek sta ako sam ja alergican na filadendrone ???
ako je mom starom pao filadendron na glavu sa treceg sprata ???
heheheheheh :)

e da smeta mi i TM87 zato sto sam pitar i haver mi je jednom dobio batine na utakmici

a usput smeta mi i onaj weLLaDZic sa svojom RNR alijansom jer ja nikako ne volim te narkomane koji slusaju rock i piju alkohol i ko zna sta jos.. boze sacuvaj..

e da, jos da dodam smetaju mi oni dobrinja boys sa servera 2, ili kako vec, jel moram i za to razloge da navodim ?

usput smetaju mi gmazovi jer mi je amidzu ujela zmija prije par godina.. jedva je prezivio

e da.. ja mislim da je kita uvrijedljiva rijec i zahtijevam da se to promjeni, ipak ima maloljetnih osoba koji igraju ovu igru.. molim vas REAGUJTE

Vidio sam ima i alijansa Neretva.. meni se komsija udavio u neretvi, a u drugom svjetskom ratu mi je od dede haver osto bez noge u bitci na neretvi, pa kad god to vidim sjetim se njega na stakama jadnog...

s oprostenjem.

"NE SERI"

pepeljara
23.02.08, 09:53
Bratoljub Klaić riječnik stranih riječi u izdnju Nakladnog zavoda MH zagreb 1985

Gazi tur. (gazi) heroj, junak, ratnik, pobjednik u ratu, počasni naslov islamskih pobjedničkih vojskovođa: npr. Gazi Mustafa Kemal.

Nisam gazija ni u igri ni u životu ali juče sam se polomila tražeći tumačenje ove riječi. Kad uzmem u obizr na sve što sam našla mišljenja sam da je Klajić ovim sve rekao.

coach wikipedija mi nije mjerilo i sutra bi se na njoj moglo pronači da su igrači travijana na s1 ba serveru ovo ili ono, što nemora biti tačno.

Nadrealist :

Sada ce vidjet sta kaze Dr. Klaic :D:D :lol2::lol2:

nazgul
23.02.08, 10:15

Ovo je zalosno ,,,

mala mu
23.02.08, 10:29
uvijek pocnete sa jednom temom, a zavrsite sa cetvrtom...ccc

BlauGrana
23.02.08, 11:14

evo ja sam dao ime svojoj alijansi Gazije i 100% sam siguran da to nije ni po kakvoj vojnoj jedinici jer sam to da je postojala neka takva vojna jedinicia u ratu cuo od tebe, jer kako ti rece "stari ti je bio u toj jedinici". (a ne bih dalje te pitao je li ta jednicia slučajno bila kakva zločinačka)

Gazije je meni uvijek predstavljalo nesto herojsko, ponosno i DA imalo je veze sa vojnicima sto je meni znacilo da mi je bas cool ime za alijansu jer uostalom igrica je takva, prave se vojnici, vrse se napadi itd. Drugi razlog davanja bas ovog imena su navijaci reprezentacije BiH (od zvanicnih utakmica nase repke ja sam od kada postoji repka propustio samo dvije utakmice koje su odigrane u BIH), nisam htio BH Fanaticos iako i njih postujem i dragi su mi, ali mi je uvijek bilo draze za sebe tvrditi da sam ja Gazija, navijač svoje reprezentacije.

U nas u alijansi niko nikada raspirivao nikakvu mrznju prema drugim nacijama, nit prema drugim vjerama, ako je slucajno poneki takav i uletio u ally bio je odstranjen ili je sam izasao jer mu nije odgovarala "atmosfera" kod nas.

Nedavno je na forumu ovdje bila rasprava oko primirja za vrijeme muslimanske Nove godine i upravo nasi clanovi su bili najglasniji protiv toga, zbog toga mi i dan danas neki prigovaraju, ka "zasto su bas Gazije od svih bile protiv toga?". A sta ja mogu, ne vlada kod nas nikakvo jednoumlje niti svi mislimo isto niti treba da mislimo isto, bitno je da su ljudi koliko toliko normalni.

Vidis, kod nas u ally ima i drugih nacionalnosti, nisu samo Bosnjaci, kako ja sad njima da objasnim da su kaznjeni zato sto su "islamski vojnici"?!

I ranije sam vec pitao uvazenog MH ovdje na ovoj temi zbog cega je men kaznio? Optuzio me je za krive navode i rekao da je on kaznio samo one sto su ga vrijedjali, bas me interesuje kako sam ga ja uvrijedio ako sam mu poslao samo jednu jedinu poruku u kojoj sam ga kratko pitao "Zbog čega sam blokiran?"

Smiješno je kakvih sve ovdje imena nema, a kakva se zabranjuju, to nam najbolje pokazuje Ajonov post. Najbolje bi nam svima bilo dati brojeve ko u zatvoru i onda furamo :). Alijanse bi bile sastavljene od samo neparnih ili samo parnih brojeva, ili bi mogao napraviti alijansu koja ce biti djeljiva sa 16, ali opet otkud znam da nekad u ovom je*** ratu nije bila neka vojna jedinica pod tim brojem (16. motorizovana).

nazgul
23.02.08, 11:44
evo ja sam dao ime svojoj alijansi Gazije i 100% sam siguran da to nije ni po kakvoj vojnoj jedinici jer sam to da je postojala neka takva vojna jedinicia u ratu cuo od tebe, jer kako ti rece "stari ti je bio u toj jedinici". (a ne bih dalje te pitao je li ta jednicia slučajno bila kakva zločinačka)

Gazije je meni uvijek predstavljalo nesto herojsko, ponosno i DA imalo je veze sa vojnicima sto je meni znacilo da mi je bas cool ime za alijansu jer uostalom igrica je takva, prave se vojnici, vrse se napadi itd. Drugi razlog davanja bas ovog imena su navijaci reprezentacije BiH (od zvanicnih utakmica nase repke ja sam od kada postoji repka propustio samo dvije utakmice koje su odigrane u BIH), nisam htio BH Fanaticos iako i njih postujem i dragi su mi, ali mi je uvijek bilo draze za sebe tvrditi da sam ja Gazija, navijač svoje reprezentacije.

U nas u alijansi niko nikada raspirivao nikakvu mrznju prema drugim nacijama, nit prema drugim vjerama, ako je slucajno poneki takav i uletio u ally bio je odstranjen ili je sam izasao jer mu nije odgovarala "atmosfera" kod nas.

Nedavno je na forumu ovdje bila rasprava oko primirja za vrijeme muslimanske Nove godine i upravo nasi clanovi su bili najglasniji protiv toga, zbog toga mi i dan danas neki prigovaraju, ka "zasto su bas Gazije od svih bile protiv toga?". A sta ja mogu, ne vlada kod nas nikakvo jednoumlje niti svi mislimo isto niti treba da mislimo isto, bitno je da su ljudi koliko toliko normalni.

Vidis, kod nas u ally ima i drugih nacionalnosti, nisu samo Bosnjaci, kako ja sad njima da objasnim da su kaznjeni zato sto su "islamski vojnici"?!

I ranije sam vec pitao uvazenog MH ovdje na ovoj temi zbog cega je men kaznio? Optuzio me je za krive navode i rekao da je on kaznio samo one sto su ga vrijedjali, bas me interesuje kako sam ga ja uvrijedio ako sam mu poslao samo jednu jedinu poruku u kojoj sam ga kratko pitao "Zbog čega sam blokiran?"

Smiješno je kakvih sve ovdje imena nema, a kakva se zabranjuju, to nam najbolje pokazuje Ajonov post. Najbolje bi nam svima bilo dati brojeve ko u zatvoru i onda furamo :). Alijanse bi bile sastavljene od samo neparnih ili samo parnih brojeva, ili bi mogao napraviti alijansu koja ce biti djeljiva sa 16, ali opet otkud znam da nekad u ovom je*** ratu nije bila neka vojna jedinica pod tim brojem (16. motorizovana).

Tebi treba zabranit pristup forumu ...bilo je sta je bilo ...ti pise eseje al nema vajde ..:lol2:

BlauGrana
23.02.08, 11:55
Tebi treba zabranit pristup forumu ...bilo je sta je bilo ...ti pise eseje al nema vajde ..:lol2:

pa zali se na mene, sta cekas!?

King Eddie
23.02.08, 13:00
jeste paglu svi :rolleyes: :(

MasterChiron
23.02.08, 13:14
jeste paglu svi :rolleyes: :(

P(r)osvijetli nas...:rolleyes::lol6:

Shadowfax
23.02.08, 13:21
Savezi mijenjaju imena, svi ste se izjasnili i po meni moze lock na sve teme koje imaju veze s ovim

King Eddie
23.02.08, 13:23
pa vidite da od pisanja eseja nema nista...skoncetrisite se na travian malo vise, pa vidite da sve ide u nedogled...al' nema svrhe kad smo mi sa balkana stoka, nema kod nas nista normalno, nema online igrice sa domenom .ba da nema izljeva nacionalizma...ajde ba da se malo igramo,zezamo...

jesam li te P(R)OSVIJETLIO :D

Anarh
23.02.08, 13:49
Eh svima se zahvaljujem na tim kratkim rijecima.. bilo mi je predivno zadovoljstvo citati vase hipoteze.. a sada teska srca lockam ovu temu i stavljam je na unistenje..
Nemojte vise otvarati ovakve teme ima maloljetne dijece i ljudi sa slabom metabolizomom