PDA

View Full Version : no farma - poruke

mufljuz
26.02.08, 21:01
fasciniran sam kolicinom ne kreativnosti igraca koji posalju poruku u nadi da ce ih drugi igrac prestat farmati. neznam da li se u skoli ista vise uci, ali ako ti je cilj da te neko prestane farmati, onda probaj upaliti mozak i sastavi poruku koja ima sansu da te dovede do zeljenog cilja, odnosno tvog napadaca natjera da promjeni metu.

evo dva primjera:

1)
"hajd me sad ostavi na miru.hvala"

"a sa kojim obrazlozenjem bi te trebao ostaviti na miru? jer je mozda danas suncan dan? ili imas lijepe oci?
PS - ovo je ratna igrica u kojo se napada"

cekam slijedeci odgovor i onda lik ili ostaje povremena farma ili prelazim na bashing. inace poruku dobio vec nakon prvog napada

2) ovu cak imam trenutno u sigu

"Alo bre cesh da batalish da me napadash."
iako meni licno jezicki simpaticna (cuj batalis?), takodjer ne produktivna. trebam li spominjati da mi je jos uvijek farma?

ljudi pisite neke vesele , interesantne poruke u kojoj svog napadaca FINO ZAMOLITE da vas ne napada. jednolinijska poruku, sa polu drskim tonom ce vas samo uvaliti u veca govna. naravno, osim ako nije kontra prijetnja nekim dobro vecim igracem ili alijansom ;)

da smo u RL i da vas neko upravo samara i uzima vam pare, sta mislite koja bi bila reakcija no ovakve poruke? sigurno vam nebi vratio fontele i novcanik.

NoName
26.02.08, 21:08
Tacno tako..Nemojte biti glupi i slati ovakve poruke..mufljuz-e,super sto si pokazao ovo..Neka ovakvi ljudi nauce da ne treba biti drzak dok molis nekoga da te ne napada..
Ali mrzim kad mene mole da prestanem :) Nemam ja billion farmi pa da ih mijenjam stalno :( :( :(

nazgul
26.02.08, 21:19
A tek kako je meni ,.. ja koga god napanem ...dolazi mi poruka ....
A jesi kukavica sto bas mene ili jest ti to fazon imas 10puta vise stanovnika od mene ...
U neku ruku to nije lijepo ali kao sto rece mufljuz ratna je igra i moramo se napadat...:vik:

Divljak
26.02.08, 21:20
A jesi kukavica sto bas mene ili jest ti to fazon imas 10puta vise stanovnika od mene ...
U neku ruku to nije lijepo ali kao sto rece mufljuz ratna je igra i moramo se napadat...:vik:

Il se pojedinci zale Anarhu i Flooshu :lol3:

mufljuz
26.02.08, 21:25

predpostavljam sa nadprosjecnim uspjehom :lol2:

da li postoji ban za glupost?

btw - zasto ne bi u pozdravnm mejlu (na pocetku igre) ubacili link na sliku gdje se gradi Mjesto okupljanja i sa dvije tri recenice spomenuli da je bashing dozvoljen

samson
26.02.08, 21:28
Ha ha ha, ja jutros dosao na pos'o i ceka me kolega, suze u ocima, kaze obrij'o me ....., pobijo mi svu vojsku...
Ja tamo i vidim napao ga lik sa 60 vojnika i pobio mu citavu armiju, 14 batinara...
Ja leg'o...

jaskinho
26.02.08, 21:39
ja s tim nemam srece mene lik napdane sa 200 stanovnika ja ga fino zamolim da me ne napada on mene napadne sa 500 katapulata kao da sam ga zamolio da me unisti cudno zar ne:(

mufljuz
26.02.08, 21:44
ja s tim nemam srece mene lik napdane sa 200 stanovnika ja ga fino zamolim da me ne napada on mene napadne sa 500 katapulata kao da sam ga zamolio da me unisti cudno zar ne:(

200 sta i ima 500 kata? priznaj da lagis, barem malo :lol4:

misteriosa
26.02.08, 21:49
U biti, privatne poruke se ne bi trebale prikazivati, ali ovo je meni tako simpatično :D

Meni se na s1 javio neki lik, i to napisa "Može'l to malo lakše?", a ja kako sam imala lijep dan, samo sam mu rekla da me lijepo zamoli i neće biti frke. I fkt ga nisam više napadala. Jedan lik me zamolio da mu pošaljem 500 žita dok je još bio pod zaštitom, i opet sam bila fina (ja fina :confused:), i poslala mu. Zamalo ga napah čim mu je istekla zaštita XD Sreća pa se zaustavih na vrijeme, kad sam se sjetila ko je XD Mislim, ono, ne bi bilo lijepo da nekom pomognem pa da ga uništim XD Nisam ja toliko brutalna :D

A jednom me puklo (tad sam još bila bez alijanse), pa sam skoro cijelu mini alijansu napala XD I ovaj što mi je bio najbliži mi je poslao poruku nakon druge pljačke čini mi se, i to počinje ovako: "e ovako bicu fin..." nakon koje mi je ispsovao sve živo što je stigao i poželio sve najgore čega se mogao sjetiti. A ja ne dam da mi se dira u neke stvari. Samo sam se slatko nasmijala, prijavila, oframala još jednom za kraj (čitaj: ogulila hhh) i pustila ga da se pozdravi sa Travianom. *ovdje dođe neki anđeoski smiley*

Na s2 mi oguliše kožu, pa ja lafo molim najkulturnije što mogu da prestanu. Bezuspješno većinom hhh.

A jesam zato druge ljude molila da mi ne napadaju raju. Najveća scena je bila kad sam poslala poruku prvom komšiji svoje jaranice da ga zamolim da prekine s farmanjem, i onako kulturno mu rekla da bih radije da nađe drugu farmu neg da ja počnem slati napade i da sad već bivšu alijansu okrenem protiv njega XD Dobila sam kilometarski pp koji se u biti sveo na to da mu je ona trebala reći da je ona žensko, jer on ženske ne napada iz nekog svog principa, kako je njemu Travian samo igra (mislim, excuse me, ispravite me ako griješim, ali Travian jeste igra) te ako joj bilo šta zatreba, bilo ressa ili neko druženje, da mu se javi. (:lol6:) Elem, psihotično XD

mufljuz
26.02.08, 21:55
pa nisam objavio ko je poslao poruke, a moje valjda smijem ako nikog ne napadam i peglam MHs :)

najjaci lik ikad je poslao poruku poslije jedno 20-og farmanja cirka ovako - 'savez zdruzenih seljaka je odlucio da vama posto nas farmate pripada velika sreca da vam udjelimo jos malo humanitarne pomoci, te samo poslali jedno drvo'. i fakat car poslao trgovca sa jednim drvetom. odma je primljen u alijansu, cisto radi izuzetnog smisla zu humor

ps - mozda ti se frendica "udomi" preko travijana :o (udomiti nije bilo sovinisticki)

CincilatOr
26.02.08, 22:06

Ti si meni idol....:lol2:

misteriosa
26.02.08, 22:27
pa nisam objavio ko je poslao poruke, a moje valjda smijem ako nikog ne napadam i peglam MHs

najjaci lik ikad je poslao poruku poslije jedno 20-og farmanja cirka ovako - 'savez zdruzenih seljaka je odlucio da vama posto nas farmate pripada velika sreca da vam udjelimo jos malo humanitarne pomoci, te samo poslali jedno drvo'. i fakat car poslao trgovca sa jednim drvetom. odma je primljen u alijansu, cisto radi izuzetnog smisla zu humor

ps - mozda ti se frendica "udomi" preko travijana :o (udomiti nije bilo sovinisticki)

Zamisli smiley koji plače od smijeha :D Ta sam :D

NoName
26.02.08, 23:36
Ha ha ha, ja jutros dosao na pos'o i ceka me kolega, suze u ocima, kaze obrij'o me ....., pobijo mi svu vojsku...
Ja tamo i vidim napao ga lik sa 60 vojnika i pobio mu citavu armiju, 14 batinara...
Ja leg'o... :lol2::lol2::lol3::lol3: hahahaha...

ZaZa
27.02.08, 00:19
A zamislite kako je kad vam neko sa 3 puta manje stanovnika posalje poruku:"Prestani me napadat il ces vidit moj bjes".Mislim ono ccccccccccccccccccccccc;:lol6::lol2:

weLLa
27.02.08, 00:20
A meni nikad niko nije poruke pisao :´(, samo su brisali accounte :D

tito
27.02.08, 00:28
volim sto nema bashing u ovoj igri :)

apu
27.02.08, 01:19
na s2, dobijam poruku: "Sta me napadas, zar ne vidis da imam alijansu? Mi ako se udruzimo, ode tvoje selo"... U ally ih ima 4, a rasporedili se u svakom kvadrantu po jedan:lol3:

mufljuz
27.02.08, 14:45
brrrrrrrrr. evo i ja sam se prepao za tebe i tvoju sudbinu na s2. pazi da ti odma i kate ne posalje :)

provjeri na s1 koliko ima alijansi sa samo jednim igracem. neki igraci odma odustanu od napada kad vide ally u profilu na mapi, bez da provjere ally

Anarh
27.02.08, 15:35

Nemoj me ofirati da sam napravio silovitu vojsku.. 3 mjeseca pravim off vojsku.. necu te vise branit :bum::lol2:

(DJ)psyike
28.03.08, 01:00
jednom sam na s1 zamolio lijepo lika da me vise ne napada... obecao sam mu i satnu produkciju... i odmah sam mu poslao....
Posljedica:
Igram sa drugim accom... onaj morao izbrisat...

da bi meni lik prije mjesec dana (takodjer s1) poslao poruku tipa: nemoj me napadat, ne mogu se ni razvit... tralalala... itd....
OK... uredu... Cak sam mu i pomogao... slao dva-tri dana satnu... da bi lik upao u neku alijansu, kao vodja vojnih operacija i pokusao da se osveti...

ostalo je na tome POKUSAO....

kako sad vjerovat ljudima???

zelda
30.03.08, 18:19
Šta da kažem,napadali su me sa svih strana a nikada nisam slal poruke tipa" nemoj molim
te, što baš ja" itd...ali strašno sam se iznervirala kad mi je lik poslao prijeteću i uvredljivu poruku...ma svašta mi se nagovorio...nakon što sam mu poslala napad da bi branila člana svoje ally(samo radi upozorenja) da prestane...u takvim situacijama se osjećam bezveze i razočarano kakvih nas sve ima...i šta sve ljudi sebi dopuštaju...da se žalim MH ma vala neću...šta će ne može on nikoga učiti kulturi komunikacije i pristojne konverzacije...

sorry
31.03.08, 16:25
ljudi su čudni:lol3::lol3:

Ammarowsky_21
31.03.08, 22:23
ljudi su čudni:lol3::lol3:

bas jesu :lol3::lol3:

djevac
07.04.08, 13:12
nema potrebe za porukama na foru :"nemoj me napadati.." ,ako ne znas da se zastitis onda ne treba ni da igras travian...Najvise se iznerviram kada mi igrac koji igra sa galima posalje poruku da ga ne farmam...Jbt galima je skloniste 2500 resa....SAVET: ako se branis: pravi sklonista.... ; a ako neces da pravis sklonista i da se branis:podigni vojsku i neka on tebi bude farma.....:lol2::lol2::lol2:

NoName
07.04.08, 15:33
nema potrebe za porukama na foru :"nemoj me napadati.." ,ako ne znas da se zastitis onda ne treba ni da igras travian...Najvise se iznerviram kada mi igrac koji igra sa galima posalje poruku da ga ne farmam...Jbt galima je skloniste 2500 resa....SAVET: ako se branis: pravi sklonista.... ; a ako neces da pravis sklonista i da se branis:podigni vojsku i neka on tebi bude farma.....:lol2:

Potpis na ovo :D..Ali, Galima je skloniste 2000 ne 2500...
Mom savezniku je covjek prijetio da ga vise ne napada a slabiji od njega najmanje 5 puta
On nam slao kruznu..Mi oplakali :)

djevac
07.04.08, 17:28
Potpis na ovo :D..Ali, Galima je skloniste 2000 ne 2500...
Mom savezniku je covjek prijetio da ga vise ne napada a slabiji od njega najmanje 5 puta
On nam slao kruznu..Mi oplakali :)

hahahahhahahahahaha moja greska....Ma i 2000 je dovoljno da sacuvas rese od napadaca...Ma ima svakakvih likova ovde....Mora da se napravi poseban server za njih,server gde se samo seje zito,kopaju rude gvozdja,cepaju drva,....Gde nema napadanja.... hahahahhah

NothingMan
16.05.08, 03:17
Heh...

Ja skoro poceo igrati, i fala bogu nadjem se u koordinatama nekakve alijanse od 800 000 ljudi koji u krugu mogu napasti 2 covjeka (jedan sam ja)...Zato sto kada malo razradis alijanse i NNPove i koalicije, ispadne da niko nikog ne moze napasti...

No nebitno, u ovoj igri se ne moras ni braniti, samo kliknes "izgradi skloniste"...

Nego da ja predjem na temu..."Cuj molim te, zamoli me fino da te ne napadam". Dobro, logicno gledajuci, ne moze nista lose iz tog izaci, al...

Moliti nekakvog balavca (75 % igraca) da te se okani je apsurd. Smijesno!

Ja imam obicaj ljudima rec da su dosadni, jer ljudi koji te napadaju dnevno 3 puta i uzmu 100 resursa sveukupno, su samo dosadni, a nisu bas ni pametni.

Jos kad mi kazu da ce me farmat do sudnjeg dana, I da cu im bit zrtveno jagnje jer nisam u nekakvoj alijansi koja ima vise pravila nego Ausvic i Alkatraz zajedno, e tad se bas ismijem...al ono ko veliki!

Napada li na ovoj igri iko igrace u svom rangu?!

I da, ne mozes se nazivati farmerom, ako ti vojska pojede vise resursa nego sto tu opljackas za dan :bum:!

nova doza
15.10.08, 20:56
Ja sam imala lika na s1 koji me molio da ne napadam, a zauzvrat ce se prikljuciti mojoj alijansi...i jos trazio rese da se popravi od pljacke...:bJado: