PDA

View Full Version : Server

Suicidal Maniac
23.10.07, 15:34
Ovako,rodila mi se zamisao,zanima me kakav server treba bit da se pokreče Travian?Lider sam CRO klana i imamo 9 servera za COD 2 igru,i sada me zanima kakav server ili mašina ili kako več bi trebao za tu igru?Nemojte me smatrat konkurencijom jer smo mi ful mali ovdje :),za sad me samo informativno zanima.
Hvala unaprijed na odgovorima.

bosnianAdo
23.10.07, 16:05
Ovako,rodila mi se zamisao,zanima me kakav server treba bit da se pokreče Travian?Lider sam CRO klana i imamo 9 servera za COD 2 igru,i sada me zanima kakav server ili mašina ili kako več bi trebao za tu igru?Nemojte me smatrat konkurencijom jer smo mi ful mali ovdje :),za sad me samo informativno zanima.

serveri su u njemackoj, tako da samo oni tamo znaju o cemu je rijec... ako imas iskustva sa tim, i ako znas kako igra ide, mozes si i izracunati...

a sto se tice toga konkurencije... e tu je malo zafrkanije... vidis, pokusali su neki vec praviti kopije ogame-a... sjecam se dobro toga, jos dok sam bio u ogame team-u... oni su uvijek nailazili na jedan problem... GameForge, vlasnik ove igre je registrovao sve u vezi igre, pri njemackom sudu u Frankfurtu, pa samim time, svako ko je napravio nesto iole slicno ogame-u, zavrsio je sa tuzbom i brisanjem svoje igre.. tako da ti ne bih preporucio nesto slicno... ;)

Suicidal Maniac
23.10.07, 17:10
o,nisam mislio tako,nego stavljanjem Traviana na svoj server,btw 6 mojih servera su u Njemačkoj(dobar ping za COD),jer znam da ima Travian.ba,il cro il slo il kak več pa samo domenu na taj server l mi nejasno kako bih to postavio na taj server,jer ne vjerujem da treba jača mašina od ove,a to je najslabija za COD koju rentam:
CPU: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+ (2 Cores)
RAM: 2048 MB
Uplink: 100 Mbit

Ibro
23.10.07, 17:14

Mogul ja u vas savez u codu????

Suicidal Maniac
23.10.07, 17:27
Odi na www.croclan.eu i prijavi se,pod neki drugi topic,rct je neš zblokan -_-,ispričavam se moderatoru što sam stavio web,slobodno ukloni ako treba.

bosnianAdo
23.10.07, 17:39
Tehnicki gledano, ti bi onda iznajmljivao server GameForge-u, jel tako? Sumnjam da bi oni pristali, jedino da im placas, pa ti naplacuj marketing i sl. ;)

Suicidal Maniac
23.10.07, 17:41
aha,to tak ide??a koliko se plača ako nije tajna??jer vjerovatno Vi plačate.

bosnianAdo
23.10.07, 20:30
aha,to tak ide??a koliko se plača ako nije tajna??jer vjerovatno Vi plačate.

mi ne placamo, kao sto rekoh u prvom postu, server je u njemackoj, u zgradi GameForge-a... to vazi za sve domene, .ba, .rs, .hr, .it, .br itd. to su samo domene koje vode do doticnih servera koje se nalaze u njemackoj... mi ne placamo ni centa, niti imamo kakve koristi... mi samo dobrovoljci (mislim na nas moderatore, admine i multihuntere), koji su se dobrovoljno prijavili da cuvaju red i mir...

Suicidal Maniac
23.10.07, 20:44
aha,thx na info -u

piroga
12.11.07, 00:52
mi samo dobrovoljci (mislim na nas moderatore, admine i multihuntere), koji su se dobrovoljno prijavili da cuvaju red i mir...

to je stvarno cool samo me interesuje sta neko treba da uradi na nekoj od igara(gladiatus,darkpirates.o-game) da bi postao admin,moderator?? tnx :)

SUb Zero
12.11.07, 00:53
mi samo dobrovoljci (mislim na nas moderatore, admine i multihuntere), koji su se dobrovoljno prijavili da cuvaju red i mir...

to je stvarno cool samo me interesuje sta neko treba da uradi na nekoj od igara(gladiatus,darkpirates.o-game) da bi postao admin,moderator?? tnx :)

shtela :D
sad ko ju ima, ko ju nema... :rolleyes:

iTox
12.11.07, 16:50
shtela :D
sad ko ju ima, ko ju nema... :rolleyes:

hmm, da mi je znati kako si ti dosao na ovu poziciju :) :)

SUb Zero
12.11.07, 22:53
hmm, da mi je znati kako si ti dosao na ovu poziciju :) :)

khm... ja sam naparavio jedan pravo jedinstven potez... i upalilo je :D

bosnianAdo
12.11.07, 23:02

aktivan, stabilan, ima znanja, stelu, visok koeficijent inteligencije, dobar nivo obrazovanja (pogotovo jezickog ispoljavanja), stelu, umjerenost, fizicku spremnost, pozeljno i diplomu, stelu... da je punoljetan... i opet, stelu...

MasterChiron
12.11.07, 23:21
al 4x stelu...sto se ismijah slatko...hahahah:D:D:D

floosh
14.11.07, 09:24
meni je trebalo 13 štela :/

Onitnevuj
14.11.07, 13:54
sta je to štela?

kastro
14.11.07, 21:01
probaj konkurisat za mjesto admina pa ces saznat:)

Muximmus
14.11.07, 21:11
e da znate slucajno kad ce i uopce hocel uopce izlazit novi server za TRAVIAN..

floosh
14.11.07, 21:49
Novi server hoce biti, a kad.. hm..ove godine sigurno ne... Ipak za novi server prvo trenutni treba dostici odredjeni broj stanovnika.. prije proljeca nevjerujem da su ikakve sanse uopste razmisljati o tome.

iTox
18.11.07, 12:02
khm... ja sam naparavio jedan pravo jedinstven potez... i upalilo je :D

hmm... vidite lik me vrti oko malog prsta :S.. On kaze ja ocu biti mod, ja kazem dobro, mod si, kaze ocu biti smod, a sta da mu radim:) nadam se da me nece pitat da bude admin

SUb Zero
18.11.07, 13:19
hmm... vidite lik me vrti oko malog prsta :S.. On kaze ja ocu biti mod, ja kazem dobro, mod si, kaze ocu biti smod, a sta da mu radim:) nadam se da me nece pitat da bude admin

uff... pretece me u pitanju
lol...

ne hvala , meni je SMOD zakon :)

iTox
19.11.07, 17:22
uff... pretece me u pitanju
lol...

ne hvala , meni je SMOD zakon :)

Nebih ti ni dao da budes admin :) haha

LuDaKK
24.11.07, 22:44
ovo je visa matematika za mene :D:D:D hehe
igro sam i ja kopije ogame par dana je server radio i onda je delnuta igra a taman se nafuro hahahaha

hamaraga
12.01.08, 10:13
Mogo bi ja biti jedan moderator znam 2 jezika njemacki i engleski (rodjen sam u njemackoj) vrlo aktivan a za štele to vi odredite stavitre me bar 2 dana na probu vidjet ce te necete se pokajat

salex
12.01.08, 13:43
Imam samo dva pitanja:

1.Koju materijalnu korist imaju što mi igramo na njihovim serverima?

2.Koliko treba biti igrača na postojećem serveru da se podigne novi server?:rolleyes:

SUb Zero
12.01.08, 15:25
Mogo bi ja biti jedan moderator znam 2 jezika njemacki i engleski (rodjen sam u njemackoj) vrlo aktivan a za štele to vi odredite stavitre me bar 2 dana na probu vidjet ce te necete se pokajat

heh
cekaj ^^

salex
Imam samo dva pitanja:

1.Koju materijalnu korist imaju što mi igramo na njihovim serverima?

2.Koliko treba biti igrača na postojećem serveru da se podigne novi server?

1. kupuje szlato, oni zaradjuju ^^
2. preko 10 000 ^^

bosnianAdo
13.01.08, 01:15

ja spreham 3 jezika... a tzi ne mozes jer si spamer...

hamaraga
13.01.08, 08:49
pa sto mi ne pise gore da sam spammer kao ostalim

RJZ
13.01.08, 14:15
hamaraga spamer hehe