PDA

View Full Version : Trenutno stanje na serveru ~ rasprave

Dragan
20.09.12, 15:48
Ovdje mozete raspravljati o trenutnom stanju na serveru, iznijeti neke novosti ili svoje mišljenje o nekim situacijama.

Diskusija mora teći u skladu sa opštim (http://forum.travian.ba/announcement.php?f=2)pravilima foruma (http://forum.travian.ba/announcement.php?f=2) i opštim pravilima igre (http://www.travian.ba/spielregeln.php), svako odstupanje od istih bit će kažnjeno.

Od posebne je važnosti tačka 1.3 opštih pravila foruma.

§1.3 Objavljivanje koordinata, imena sela i imena igrača u izvještajima bez dopuštenja svih uključenih strana je zabranjeno.

beshtija
24.09.12, 17:15
kakva je ovo tišina? predizborna šutnja možda :wutra:

E.D.O
26.09.12, 13:26
Svaka pohvala za moderatora Dragana :)
No međutim, očito nam fali još malo pismenih ljudi na serveru da možemo ući u dublju diskusiju o trenutnoj situaciji na mapi.
...inače server pun početnika i dječice koja su vjerovatno zalutala, jedva prolazna ocjena servera ( 2-čica al' na staklenim nogama).

beshtija
29.09.12, 17:37
koji će savezi nositi prevagu na serveru? tko je skupio najbolju ekipu?
ajmoooo početi pisati :kapetan:

Tikky
29.09.12, 23:55
Pa nešto se lomi između BZB i Pokemona i BIH TT i • R •™.
Izgleda da će ko prvi sklopi pakt sa T.G.R,NC i MONKEYS možda prevagne.
Za sad je dosta izjednačeno i ako mi se čini da BZB malo vodi ipak je ovo njihov server.

beshtija
30.09.12, 15:20
pakt sa T.G.R? po čemu bi taj savez mogao odnijet prevagu na nečiju stranu? :novine:

Tikky
30.09.12, 19:21
ne samo sa njima nego sa sva tri saveza a osim toga tgr ima wing

beshtija
30.09.12, 20:10
koliko vidim ti savezi su farme :pirats:..čast izuzecima ako ih ima.

Benjo
30.09.12, 22:56
pakt sa T.G.R? po čemu bi taj savez mogao odnijet prevagu na nečiju stranu?

Pa ovako saves T.G.R. bi mogao biti od ključnog značaja jer su tu većinom deff igrači, jer znam bio sam u tom savezu na početku i glavni su zahtijevali samo deff, a svakom savezu treba potpora nekog dobrog deff saveza :D

Tikky
30.09.12, 23:27
evo ja sam izuzetak a kaže mi lik da imam najneuredniji acc na travianu a tko god me napa je mu zarobio i pustio

beshtija
01.10.12, 03:10
ma ti si jako opasan lik :) kolko zamki imaš :bup:

E.D.O
01.10.12, 12:33
Za sad je dosta izjednačeno i ako mi se čini da BZB malo vodi ipak je ovo njihov server.

Ne vidim kako bi alijansa MONKEYS mogla da napravi prevagu na serveru sa 6-7 igrača (moram da dodam jako interesantan profil alijanse:lol2: , a i poznato mi od nekud ovo 12 Majmuna? ) !? Što se tiče TGR alijanse mislim da je više "rasulo" nego alijansa...

kamenko
01.10.12, 13:09
...i ti se bunis vezano za igranje u wingu,a ni cropa nemas na ba4 cccccc :razmislja:

Tikky
01.10.12, 15:03
Oprosti ali T.G.R nije neka ally ali ima pojedince koji su dosta dobri.a ja sam reka tko se spiji sa sve tri ally
ali ne kužim zašto su se pokemoni spojili sa svima

E.D.O
01.10.12, 15:44
Oprosti ali T.G.R nije neka ally ali ima pojedince koji su dosta dobri.a ja sam reka tko se spiji sa sve tri ally
ali ne kužim zašto su se pokemoni spojili sa svima

Slažem se...ovo vezano za T.G.R. Kako mislis pokemoni se spojili sa svima ? Doduše ima ih k'o "Majkića" međutim, mislim da ne računajući glavnu alijansu wingove čine početnici i neaktivci. Mišljenja sam da je uvijek kvalitet ispred kvantiteta ali je očito da pokemoni razmišljaju drugačije :)

Tikky
01.10.12, 16:26
Njihovi wingovi se spajaju ovamo tamo imaju bar 20 wingova a svaki od tih wingova ima suradnje nenapadanja i svakakvih gluposti

E.D.O
01.10.12, 16:46
Njihovi wingovi se spajaju ovamo tamo imaju bar 20 wingova a svaki od tih wingova ima suradnje nenapadanja i svakakvih gluposti

Drug ovako kad ja i ti sami komentarišemo stanje na serveru osjećam se k'o jedan od ona dva debilna sportska komentatora na OBN televiziji...:D Sreća tvoja pa si iz Zadra i nemaš njihov signal !!!

Tikky
01.10.12, 17:07
to da a ali ja imam b net pa ih opet imam

beshtija
01.10.12, 18:02
Pa ovako saves T.G.R. bi mogao biti od ključnog značaja jer su tu većinom deff igrači, jer znam bio sam u tom savezu na početku i glavni su zahtijevali samo deff, a svakom savezu treba potpora nekog dobrog deff saveza :D

šta vama uopće znači dobar deff savez? kolko deffa po igraču? prvi put igram ove servere pa čisto pitam iz znatiželje :einstein:
natjerala sam vas da pišete :zivio:

beshtija
01.10.12, 18:04
po meni je to doista glupo..na kraju svak svakom saveznik.koga farmat,s kim se tuć :dzemila:

Tikky
02.10.12, 16:20
...i ti se bunis vezano za igranje u wingu,a ni cropa nemas na ba4 cccccc :razmislja:

ako ga nađeš u mojoj blizini ja ću ga napraviti na žalost nema da ima ja bi ga naša

beshtija
02.10.12, 17:59
ako ga nađeš u mojoj blizini ja ću ga napraviti na žalost nema da ima ja bi ga naša
ima,ima..samo treba tražiti :P

Tikky
03.10.12, 09:45
ma nema trfažili su mi i dahije i bzb i bih tt i tgr ali nema

beshtija
03.10.12, 16:52
ti neki djetić? svjestan si da se mora uzet crop il polucrop ako želiš ozbiljno igrati. pa odseliti gdje god :P

Tikky
04.10.12, 22:05
e ali neću jer sam se zagačio sa bzb i zgazili bi mi crop selo

E.D.O
05.10.12, 14:57
e ali neću jer sam se zagačio sa bzb i zgazili bi mi crop selo

Nemogu da vjerujem da ste se ( dječica :) ) i na forumu počeli javljati :) Ohani bolan, bulazniš džaba...

Tikky
05.10.12, 15:27
ajde nemoj tu glumatati neku silu nisi se baš na nekim serverima iskaza pa sad tu glumataš po forumu

Tikky
05.10.12, 15:40
ti neki djetić? svjestan si da se mora uzet crop il polucrop ako želiš ozbiljno igrati. pa odseliti gdje god :P

a jesi li ti svjestan da je meni ba4 i ba3 samo da ubijem vrime do baxa

sabanezi
05.10.12, 15:56
a jesi li ti svjestan da je meni ba4 i ba3 samo da ubijem vrime do baxa

Pa i da tamo budes farmica :D Neka te, sjedi odmori i oguli jabuku :D

E.D.O
05.10.12, 16:47

Vidi,vidi koga voda meni nanese :D Pa djes "krava te ubola" :D

sabanezi
05.10.12, 19:05
Vidi,vidi koga voda meni nanese :D Pa djes "krava te ubola" :D

Evo naletih slucajno, nacuh ima nekih tetejaca na s4, pa reko odo bacit pogled na forum, tamo smo najglasniji :D :D

E.D.O
05.10.12, 19:17
Ma jock ovo je omladinska ( pionirska ) sekcija TT-a :) Nema ništa bez nas,moj sabane :) Doduse jedini od stare ekipe je Virtual ali i on se nekad skoro registrovao ... uglavnom priprema se seoba na s3 :)

Tikky
05.10.12, 22:27

ja sam igra sa Trilithonom ovaj bax pa ti vidi jesmo li bili farmica
dobro dosadilo mi je zadnjih misec dana ali igra sam dosta vrimena

Tikky
06.10.12, 00:45
Ma jock ovo je omladinska ( pionirska ) sekcija TT-a :) Nema ništa bez nas,moj sabane :) Doduse jedini od stare ekipe je Virtual ali i on se nekad skoro registrovao ... uglavnom priprema se seoba na s3 :)

ma da vas dva pokrećete igru ne valja ništa server ako niste vas dva na njemu lol

beshtija
06.10.12, 04:36
ma da vas dva pokrećete igru ne valja ništa server ako niste vas dva na njemu lol

i još im se pridružila ja da im popravim prosjek :P

MetAlien
06.10.12, 18:11

kolko se sjecam zadnji put je TT kliko prosli s1 i tu je bio kraj poslije su se samo pojavljivali pojedinci i koristili taj naziv

E.D.O
06.10.12, 22:37
kolko se sjecam zadnji put je TT kliko prosli s1 i tu je bio kraj poslije su se samo pojavljivali pojedinci i koristili taj naziv

Vjeruj mi i ne sjećam se više dali je to bio s1 ili s3 koji smo zadnji klikali sjecam se da sam zadnji puta klikao bilo je SK + TT ili ti ga eskatete :) (ekipa na nivou ) ...toliko servera,toliko nickova i prođe bar dvije godine da nisam igrao...evo me opet na s4., a i to sasvim slučajno :) Jbg. zakasnio sam poprilicno (jedno 25 dana ) al' stigao sam dovoljno da budem među prvim igračima na serveru ( ne po popu već po onim rangovima koji se pikaju :) ) i mogu ti reći druže da sam se poželio klikati svakako se zima približava, a taman s3 počinje pa što nebi i ja malo šarao katama po tuđim selima :)

MetAlien
07.10.12, 00:00
to je to otprilike na ovom sad s1 ima par tetejaca i oni su u SK

E.D.O
07.10.12, 13:05
to je to otprilike na ovom sad s1 ima par tetejaca i oni su u SK

Ako ti nije teško da mi samo nickove izdvojiš :) Znam da je balzam trenutno no. 1 na serveru. a ostalo pojmaaa....ugl. ako si tamo pozdravi ih od Ede :)

MetAlien
07.10.12, 17:48
od zvucnijih tu i jest samo balzam (poper stari ima sela ko kineza :D ) bila je civilizovana pa se ugasila i raZZor (ww na proslom s1) koji nazalost nije vise sa nama, a ja sam kod sebe u SK TT pokupio ove neke koji su bili na onom proslom serveru u TT-u

E.D.O
07.10.12, 19:04
od zvucnijih tu i jest samo balzam (poper stari ima sela ko kineza :D ) bila je civilizovana pa se ugasila i raZZor (ww na proslom s1) koji nazalost nije vise sa nama, a ja sam kod sebe u SK TT pokupio ove neke koji su bili na onom proslom serveru u TT-u

...i hocemol' se igrati na s3 onda ? :)

PRAVNIK
07.10.12, 19:13
Naleti na travian preko banera,reko da vidim koga ima, dokle je ova igrica napredovala itd., jbg. davno se prestalo igrati, kad tamo EDO stari laf traviana :D, gdje si EDO ima li glipne jel jos najpopularnija skripta za farmanje u nase vrijeme je bila heheh

MetAlien
07.10.12, 22:06
...i hocemol' se igrati na s3 onda ? :)

idem sad s LT i vodim vecinu ovih koji su samnom na s1 jer TT tesko da moze da se aktivira opet u onom starom sastavu pa bolje pod novi naziv kad vec nije prava ekipa
sto se tice tetejaca kod mene su svi dobro dosli :)

E.D.O
08.10.12, 09:38
Naleti na travian preko banera,reko da vidim koga ima, dokle je ova igrica napredovala itd., jbg. davno se prestalo igrati, kad tamo EDO stari laf traviana :D, gdje si EDO ima li glipne jel jos najpopularnija skripta za farmanje u nase vrijeme je bila heheh

Fazlaaaaa pa djesi hebo te luk :D oooj vidi ga jesil se ti to malo udebljao il' se meni čini :) Čujem da imamo razloga za slavlje pa čestitam :)
Evo ušao malo na s4 da šuru naučim da klika i ostao se klati sa dječicom :) Sad se planira odigrati s3 al' ono muški "četveripl" acc registrujem :D Na s4 derem sve redom zahvaljujući glipni, da se ponovim po hiljaditi put hvala ti što si mi pokazao kako se koristi! :fre: Inače ?

f_b_m
11.10.12, 17:27

Ma o cemu ti to momak kakav TGR, NC i MONKEYS ne potcjenjujem protivnike nikad ali ja vas uopste ne smatram protivnicima.

A EDO za pokemone oni bi te mogli iznenadit ipak jer se ne slazem da nema kvaliteta tu,

beshtija
11.10.12, 17:53
Ma o cemu ti to momak kakav TGR, NC i MONKEYS ne potcjenjujem protivnike nikad ali ja vas uopste ne smatram protivnicima.

A EDO za pokemone oni bi te mogli iznenadit ipak jer se ne slazem da nema kvaliteta tu,

meni se čini da kod njih fali pomalo organizacije :dzemila:

woole
11.10.12, 18:00

Pokemoni su pokazali svoj kvalitet na ba1 xD

MetAlien
11.10.12, 18:44
Pokemoni su pokazali svoj kvalitet na ba1 xD

da si reko kvantitet pa bi cojk mislio da si i ozbiljan a kvaliteta nisu ni zglave imali

f_b_m
11.10.12, 19:18
da si reko kvantitet pa bi cojk mislio da si i ozbiljan a kvaliteta nisu ni zglave imali

Ne znam ali ovdje nista bolje od njih ne stoji ni BHTT ni R , a o BZB necu pricat bolje da drugi kazu sta misle o nama.

MetAlien
11.10.12, 19:40
Ne znam ali ovdje nista bolje od njih ne stoji ni BHTT ni R , a o BZB necu pricat bolje da drugi kazu sta misle o nama.

prica je isla o pokemonima koji su imali opste preseljenje sa ba1 nakon propalog pokusaja da naprave nesto a o ovima nemam sta ni rec osim da dok sam bio tamo da je sto se tice R mozda jedino glavna ally dobra ostale su kamare neke djece koja blago receno veze nemaju. A sto se tice BIH TT trudio sam se dugo da naletim na neki poznat nick al nisam uspio :)

f_b_m
11.10.12, 20:07
prica je isla o pokemonima koji su imali opste preseljenje sa ba1 nakon propalog pokusaja da naprave nesto a o ovima nemam sta ni rec osim da dok sam bio tamo da je sto se tice R mozda jedino glavna ally dobra ostale su kamare neke djece koja blago receno veze nemaju. A sto se tice BIH TT trudio sam se dugo da naletim na neki poznat nick al nisam uspio :)

Neznam ja sta je bilo snjima tamo ne igram nit sam ulazio na ba1
ovdje su korektna saradnja i OK ljudi sto je najbitnije.

E.D.O
12.10.12, 09:42

Ma nema veze što u BiH TT-u trenutno nema poznatih nickova, nova vremena novi ljudi i vrijeme je bilo da dođe smjena :) Meni je dovoljno kad sam uletio na s4.ba, nakon dugo vremena ne igranja, samo da sam vidio naziv alijanse BiH TT i drago mi je da još traje jer sam bio tu i kad je nastalo i ime alijanse i alijansa. Mislim da je trenutno najdugovječnija alijansa na sporim ba serverima.

MetAlien
12.10.12, 18:29
Ma nema veze što u BiH TT-u trenutno nema poznatih nickova, nova vremena novi ljudi i vrijeme je bilo da dođe smjena :) Meni je dovoljno kad sam uletio na s4.ba, nakon dugo vremena ne igranja, samo da sam vidio naziv alijanse BiH TT i drago mi je da još traje jer sam bio tu i kad je nastalo i ime alijanse i alijansa. Mislim da je trenutno najdugovječnija alijansa na sporim ba serverima.

Slazem se da je ok sto se "tradicija" nastavlja ali ako je dobra tradicija sto je sad vec diskutabilno jer nekad je TT bio institucija a ovi pioniri koji sad klikaju u toj ally treba jos da prodju da bi mogli za sebe rec da su tetejci :)

f_b_m
14.10.12, 23:53
Kazu BZB ce se prosetat kroz ba4
Trac ili istina??

E.D.O
15.10.12, 10:49
Slazem se da je ok sto se "tradicija" nastavlja ali ako je dobra tradicija sto je sad vec diskutabilno jer nekad je TT bio institucija a ovi pioniri koji sad klikaju u toj ally treba jos da prodju da bi mogli za sebe rec da su tetejci :)

Naravno nisu svi kao mi složni :) Kad kažem da je BiH TT proputovala 500 KM. da dođu kod mene na roštilj nevjeruju, a tek onda kako smo u igri bili složni da i ne pričam :)

beshtija
15.10.12, 16:28
Kazu BZB ce se prosetat kroz ba4
Trac ili istina??
laže selo,lažu ljudi:dailine:

beshtija
16.10.12, 02:30
pitanje za moderatora i ostale..zlatni klub i izmicanje vojske..prije sam mogla poslati fejk i nakon 181 sec pravi napad i stuć protivniku vojsku koja odmara u selu..zašto to više nije moguće?šta činiti?
evo kopirano sa okupljališta-
Aktivirati izmicanje vojske iz glavnog grada. Vojska će napustiti glavni grad u trenutku napada i vratiti se nakon 180 sekundi. Vojska će se izmaknuti samo ako NEMA vojske koja se vraća 10 sekundi prije napada, sa izuzetkom vojske koja se vraća nakon upotrebe ove opcije. Ova opcija dopušta izbjegavanje jedinica obučenih u glavnom gradu, ali NE i jedinica koje su u pojačanju.

woole
16.10.12, 16:38
Možda nisi dobro pročitala pa ću podebljati :D

...........Vojska će se izmaknuti samo ako NEMA vojske koja se vraća 10 sekundi prije napada, sa izuzetkom vojske koja se vraća nakon upotrebe ove opcije.......

A ako te zanima ZAŠTO su to popravili, to je zato što ta opcija nema smisla ako se vojska može uhvatiti. Neko uplati gold radi te opcije, a ona ne funkcioniše kako valja :D to ne bi imalo smisla zar ne?

beshtija
16.10.12, 17:39
a ni ovo što su napravili mi baš nema smisla :P..znači jedino što preostaje je igraču dok spava skatat sve farme i čekat da vojska umre,pih..a opet ostavili su prostora ako nekom hvataš kontranapadom off u povratku,ako sam dobro razumila..ajd bar nešto:play:

MetAlien
16.10.12, 18:47
a opet ostavili su prostora ako nekom hvataš kontranapadom off u povratku,ako sam dobro razumila

to stoji ali ako taj ima mapu u kasnijem dijelu igre onda igras eci peci pec pa pogadjas kad ce mu se vojska vratit jer su tri razlicita vremena u zavisnosti od mape koju ima.

beshtija
17.10.12, 02:43
to stoji ali ako taj ima mapu u kasnijem dijelu igre onda igras eci peci pec pa pogadjas kad ce mu se vojska vratit jer su tri razlicita vremena u zavisnosti od mape koju ima.
potpuno si u pravu,nažalost..ove nove opcije daju mogućnost slabijim igračima da lakše prežive server

MetAlien
17.10.12, 13:15
potpuno si u pravu,nažalost..ove nove opcije daju mogućnost slabijim igračima da lakše prežive server

pa dobro to samo daje veci znacaj saveza jer onda nadjes jos dva igraca iz saveza pa nemozete profulat :)

beshtija
17.10.12, 18:10
još jednu neobičnost sam primjetila na ovom serveru..svi preferiraju gale deffere..svaka čast druidima ma njihovoj brzini al po meni kombinacija koplji-preti nezamjenjiva..zatim,gal kao offer rijetkost(čast izuzecima)..al viđala sam kroz svoju travijansku povijest strašne galske offove..zašto ih ovdje igrači izbjegaju?

woole
17.10.12, 19:42
još jednu neobičnost sam primjetila na ovom serveru..svi preferiraju gale deffere..svaka čast druidima ma njihovoj brzini al po meni kombinacija koplji-preti nezamjenjiva..zatim,gal kao offer rijetkost(čast izuzecima)..al viđala sam kroz svoju travijansku povijest strašne galske offove..zašto ih ovdje igrači izbjegaju?

Ma početnici uglavnom uzimaju gale jer imaju duplo veća skloništa i jer imaju zamke tako da im je puno lakše početi igru. Možda oni ne planiraju da budu defferi ali lakše je biti gal deffer nego gal offer :D

MetAlien
17.10.12, 22:21
Ma početnici uglavnom uzimaju gale ...
mi galski pocetnici smo zakon :D

f_b_m
19.10.12, 17:34
laže selo,lažu ljudi:dailine:

vidjetcemo vrjeme i ljudi ce pokazat

T-84
05.11.12, 15:15
samo da kazem da na ba1 gde sam bio clan pokemona katastrofa i neorganizovano iz razloga sto je pravo igralo samo nas pet do sest igraca ...ali da nije bilo unutrasnjog razlaza izmedju elektro timova drugacije bi server zavrsio ...........SK zasluzeno uzima bez premca i tu nema dilem ..:music:
milke ba1 lp

Cougar
10.11.12, 17:06
nego vidim je bilo nekih napada nocas hoce li biti tih logova da vidimo kako su prosli i napadaci i obrana

Legate Hamco
10.11.12, 17:21
nego vidim je bilo nekih napada nocas hoce li biti tih logova da vidimo kako su prosli i napadaci i obrana
ja ba,dajte te logove sta cekate :)

f_b_m
13.11.12, 15:02
ja ba,dajte te logove sta cekate :)

Uuuuuuu bilo je logova ovih dana pofino

http://travian-reports.net/ba/report/11812940fda
+6valova po 150kata
http://travian-reports.net/ba/report/118166c6ccd
http://travian-reports.net/ba/report/118178bdef3
+3 vala po 100kata

jos kucanje od igraca Stg44 i ajvazdedo sa prvog sela nemogu nac logove

a njihovi igraca bar 10-tak skatani
ukradeni im art manje potrosnje i brze obuke 1/2

kod nas izgubljen art posebnog ludjaka

skatani u R-u :
tojnirak sva imanja, skladista, silosi
alkosi 8x imanja
Phenomenon produkcija u gg
NoSikiriki sva imanja
Stg44 ukraden art manja potrosnja i skatana sva imanja i po koje skladiste
mici & milica ukraden art brza obuka
Yugoslovenka skatana nekolko imanja neznam tacno kolko sta

ima jos po koji na listi ali sad tacno se nemogu svih igraca sjetit lista ce se sirit iz dana u dan svakako

Da alkosi su jedini koji uspjevaju zasad dobar posao radit i skatali su nekolko igraca kod nas

Lp

eto BZB los hahahahah

Legate Hamco
13.11.12, 17:22
Uuuuuuu bilo je logova ovih dana pofino

http://travian-reports.net/ba/report/11812940fda
+6valova po 150kata
http://travian-reports.net/ba/report/118166c6ccd
http://travian-reports.net/ba/report/118178bdef3
+3 vala po 100kata

jos kucanje od igraca Stg44 i ajvazdedo sa prvog sela nemogu nac logove

a njihovi igraca bar 10-tak skatani
ukradeni im art manje potrosnje i brze obuke 1/2

kod nas izgubljen art posebnog ludjaka

skatani u R-u :
tojnirak sva imanja, skladista, silosi
alkosi 8x imanja
Phenomenon produkcija u gg
NoSikiriki sva imanja
Stg44 ukraden art manja potrosnja i skatana sva imanja i po koje skladiste
mici & milica ukraden art brza obuka
Yugoslovenka skatana nekolko imanja neznam tacno kolko sta

ima jos po koji na listi ali sad tacno se nemogu svih igraca sjetit lista ce se sirit iz dana u dan svakako

Da alkosi su jedini koji uspjevaju zasad dobar posao radit i skatali su nekolko igraca kod nas

Lp

eto BZB los hahahahah

Postavljajte logove redovno,nemoj da kasnite :mudrac:

MetAlien
13.11.12, 18:35
još jednu neobičnost sam primjetila na ovom serveru..svi preferiraju gale deffere..svaka čast druidima ma njihovoj brzini al po meni kombinacija koplji-preti nezamjenjiva..

brojke i slova kazu da je falanga najkompletnija deff jedinica
Praetorian
30 65 35 100 130 160 70 1 5 20 0:03:10=455~na dan-ukupno resursna po jedinici 460
Spearman
10 35 60 145 70 85 40 1 7 40 0:02:01=714~na dan-ukupno resursna po jedinici 340

Phalanx
15 40 50 100 130 55 30 1 7 35 0:01:52=771~na dan-ukupno resursna po jedinici 315
(vremena jedinica su na najvisem nivou kasarne i sa sljemom vladara)

mozda prete jesu zakon protiv pjesadije kao i koplja protiv konjice ali falanga radi na obije strane najbrze se pravi i malo je slabija ali je kompletnija plus svemu tome je sto nemoras imat dva deffera (rimskog i teutonskog) jedan galski je bolji
sad ce svi reci da je uvijek vise pjesadije pa da i to malo prokomentarisem
pjesadije jest vise ali obicno trecina ili cetvrtina off-a bude konjice koja je obicno 2 ili vise puta jaca od pjesadije po jedinici sto znaci da je snaga konjice priblizna snazi pjesadije sto opet znaci da je bar po meni falanga najjaca deff jedinica na serveru u ostalom samim tim sto je "osnovna" jedinica nesto govori.

H&M
13.11.12, 19:21
ewo i mene :D

f_b_m
15.11.12, 15:04
postovani najnoviji logovi sa ba4 servera
6 igraca R-a skatano i jedan njihov off od rjetki koji su ostali zakucan

alkosi vs civas

http://www.travian-reports.net/ba/report/11860287754

A gdje god mi krenemo ne smiju nam postaviti deff

ubojica vs mici & milica

http://www.travian-reports.net/ba/report/11857014825

f-b-m vs elvir

http://travian-reports.net/ba/report/118603eafdb

che vs semizovac

http://travian-reports.net/ba/report/118612d434f

kapetani vs helga

http://travian-reports.net/ba/report/11861575a4c

demon vd bubamara

http://www.travian-reports.net/ba/report/118633d4670

cezar vs hiperion

http://www.travian-reports.net/ba/report/1186368db4f

f_b_m
16.11.12, 20:33
Sta je ovo tek 18-ta sedmica a R se masovno gasi hahahahaha
dugo su i ostali

Tikky
17.11.12, 14:52
brzo prođe ovaj ba4

srdjan6666
19.11.12, 15:27
ja predlazem to da ih pustimo malo da ase razviju neide ovako zavrsi server za 5 mjeseci cc :D

f_b_m
19.11.12, 18:15
brzo prođe ovaj ba4

Nije jos tek je pocelo, a izgleda da BZB nedopusta iznenadjenja.

Ah da bilo je jos logova Alkosi nakon jos jednog katanja se izbrisali a R ostao na 32 igraca plus wingovi

http://travian-reports.net/ba/report/1190148736c

Kako kazu zmija se u glavu bije tako smo mi R lagano po glavi :bup:

A veceras se pojavite po nove logove.

Lp
Jednom burek uvjek burek.

f_b_m
20.11.12, 00:36
:spam: skuplja postove xD

Kao sto rekoh.

bice logova kasnije evo pocinjemo

http://travian-reports.net/ba/report/1191740d8c4

sljedeci logovi ujutru

evo jutra i evo logova

Kapetan lesh vs Kuguar

http://www.travian-reports.net/ba/report/119201f65a1

nakon toga nas che kata imanja log ce bit ubadjen

i posljedni otima posebni art BO

Ubojica vs kuguar
http://www.travian-reports.net/ba/report/119203eb6c0

Nove logove postavljamo sutra
dotad R neka se oporavlja

Lp
Jednom burek uvjek burek

srdjan6666
20.11.12, 18:14
Kao sto rekoh.

bice logova kasnije evo pocinjemo

http://travian-reports.net/ba/report/1191740d8c4

sljedeci logovi ujutru

evo jutra i evo logova

Kapetan lesh vs Kuguar

http://www.travian-reports.net/ba/report/119201f65a1

nakon toga nas che kata imanja log ce bit ubadjen

i posljedni otima posebni art BO

Ubojica vs kuguar
http://www.travian-reports.net/ba/report/119203eb6c0

Nove logove postavljamo sutra
dotad R neka se oporavlja

Lp
Jednom burek uvjek burek

ma ja lako je stavljat logove kad katas ti i tvoji a kad tebe kataju onda nista a
http://travian-reports.net/ba/report/11924839351

XTR
21.11.12, 00:14
ma ja lako je stavljat logove kad katas ti i tvoji a kad tebe kataju onda nista a
http://travian-reports.net/ba/report/11924839351

sta???
ti to zoves katanjem??? nije ni 60 kata bilo u napadu jos nije ni GG nego suport neko nevazno selo :D :southpark::guglaj::citaj:

srdjan6666
21.11.12, 00:27
sta???
ti to zoves katanjem??? nije ni 60 kata bilo u napadu jos nije ni GG nego suport neko nevazno selo :D :southpark::guglaj::citaj:

jel mu skrsio silos i skladiste ucem je probme kato ga je :D

f_b_m
21.11.12, 00:31
sta???

Pa R-ovci dajte bar taj zid dignite ako nemate deffa da imamo sta rusit

F-B-M vs Redovna musterija BZB-a

http://travian-reports.net/ba/report/11931416cc2

srdjan6666
21.11.12, 00:34
kraj servera:)

srdjan6666
21.11.12, 21:15
http://travian-reports.net/ba/report/119339ec317
http://travian-reports.net/ba/report/119340d5b76
http://travian-reports.net/ba/report/119341c2de5
http://travian-reports.net/ba/report/1193424848b
http://travian-reports.net/ba/report/119343cf560

jos malo katanja...

f_b_m
22.11.12, 12:20
kraj servera:)

[0:14:43] F-B-M: Veliki pozdrav narode.
Kao sto znate najavljivali smo veliku akciju u srjedu pa tako je i bilo, a na nase zadovoljstvo akcija je prosla vise nego dobro, pa krenimo redom.

Malo smo uranili s napadima Utorak na srjedu:

BZB u gostima

Oman_Geronimo vs Vanjkara

http://travian-reports.net/ba/report/119290788ba

F-B-M vs Yugoslovenka

http://travian-reports.net/ba/report/11931416cc2

Kapetan Lesh vs Kuguar

http://travian-reports.net/ba/report/119339ec317
http://travian-reports.net/ba/report/119340d5b76
http://travian-reports.net/ba/report/119341c2de5
http://travian-reports.net/ba/report/1193424848b
http://travian-reports.net/ba/report/119343cf560

Che vs Mungos1212

http://travian-reports.net/ba/report/11935919e18

Pa je R pokusao uzvratit, ali kao i dosad neuspjesno:

BZB domacin:

Yugoslovenka vs F-B-M

http://www.travian-reports.net/ba/report/1194637b781

Rpg-SP vs F-B-M

http://www.travian-reports.net/ba/report/1194654c7b5

Koqe vs F-B-M

http://www.travian-reports.net/ba/report/119467f6af9

Nakon toga sljedi totalni haos na +/+ kvadrantu, nekoliko zemljotresa, nekontrolisana pljackanja i rusenja tudje imovine od strane nepozvani gostiju, a vjerovali ili ne mi smo ti gosti, vjest je odjeknula brzo i sad nas nevole.
Pogledajmo prilog:

BZB u gostima:

Zeljko Setka vs Koqe

http://travian-reports.net/ba/report/11936801e04

Dr.Oetker vs Doccent

http://travian-reports.net/ba/report/119459adbf5

Black angel vs zipcinger

http://travian-reports.net/ba/report/119407996b8
http://travian-reports.net/ba/report/119408e0a74
http://travian-reports.net/ba/report/119409c6703

Flamingo vs Stefan paparazo

http://www.travian-reports.net/ba/report/119410da72f
http://www.travian-reports.net/ba/report/119411d5d27
http://www.travian-reports.net/ba/report/119412760de

ChuckNorris vs trtr

http://travian-reports.net/ba/report/119430cf332

doe vs prcolinjo

http://travian-reports.net/ba/report/11943239567,119433a8a52,119434079c1,119435b5a38,11 943636c20

F-B-M vs Wind
http://www.travian-reports.net/ba/report/11945599a43

Cezar vs Bubamara86

http://travian-reports.net/ba/report/119466af98d
http://travian-reports.net/ba/report/119468142c1
http://travian-reports.net/ba/report/119469152e4
http://travian-reports.net/ba/report/11947032c00
http://travian-reports.net/ba/report/11947198562

Pojedine logove nismo dobili a bilo je jos nasih napadaca a to cemo pokusat ubacit u toku dana.

Eto R-ovci mi vama 10-tak igraca za dan gg-ove a vi meni malo ostetite supporte koje ja dignem za cas.

lp
F-B-M

srdjan6666
22.11.12, 14:18
sta kao R je alijansa oni nikad nisu bili alijansa.... kad su osvojili server tad je bilo to zbog saveznika koji su ratovali a oni se stekali....

Antix
24.11.12, 15:36
evo jedan log da vide ovi mladji gdje ne treba da pogrijese :bup:

:vik::opala:travian-reports.net/ba/report/119781ed489,11978366f9a,119784c8732,1197857ef3c (http://travian-reports.net/ba/report/119781ed489,11978366f9a,119784c8732,1197857ef3c) :novine:

sve dobro sem cinjenice da branilac posjeduje art skloniste/slucajan cilj tako da nisam lose ni prosao
a ocekivao je napad u drugom selu..kako li bih tek tamo prosao kad je gore onako bilo
sve u svemu nije los log, i sad obojica imamo zita napretek

H&M
03.12.12, 00:03
hehe vidm ja logova na pretek ovdje ima samo se ruse cc :D:D

Odmetnik
04.12.12, 03:56
ovo sve stari logovi... daj f-b-m ubaci ove novije.. malo bhtt...
nevjerovatno kako los otpor, niko nista, ja predlazem da se krenemo rekreativno medjusobno napadati da se bar tako zakucamo kad nemoze na r-ovce i bhtt... ajde ljudi igrajte malo evo predlazem da vas nenapadamo do kraja, da se razvijete i dat cemovam 2 BO arta i poslati push...

Legate Hamco
24.01.13, 20:30
Pa desava li se sta na ovom serveru,imal kakvih logova :confused:

srdjan6666
25.01.13, 01:21
Pa desava li se sta na ovom serveru,imal kakvih logova :confused:

sramota na ba4 BZB nema sa kim da igra

Surovi
02.02.13, 15:08
sramota na ba4 BZB nema sa kim da igra
kako nema?:bup:
pogledaj u top 10 napadače i branitelje,samo što FBM neda logove.
vljda da protivnik ne vidi naše ofove:rolleyes:

GAMA

srdjan6666
04.02.13, 15:58
kako nema?:bup:
pogledaj u top 10 napadače i branitelje,samo što FBM neda logove.
vljda da protivnik ne vidi naše ofove:rolleyes:

GAMA

ok ako je tako daj postavi te logove majke ti ja nemam pojma o tome
lp Kapetan Lesh

Antix
13.02.13, 00:44
Evo poneki log , cisto da se malo ozivi forum.
Igra se radi njih a svi se stisli i ne zele da ih postave i kriju ih.

fin docek od MarkoCro ( log vec postavljan na forumu al evo ga ponovo )

http://travian-reports.net/ba/report/119781ed489,11978366f9a,119784c8732,1197857ef3c

kucanje na Chuck Norris ( spahtla kod Chucka radila )

http://travian-reports.net/ba/report/126899523c6

Magnifico Lupo ( nalog u gasenju bio i mali offic )

http://travian-reports.net/ba/report/12941948c0c

sko1 u dva puta

http://travian-reports.net/ba/report/1280029ab72,1280048f23d

Psihijatar kuc ( bilo tu jos nekih kata u jos 4 napada al ih nema vise )
Ovo je drugi napad od ovog igraca a prvi unazad mjesec i po je prosao puno bolje za njega ali nazalost nisam sacuvao taj log.
Uspio sam mu presjeci samo jedan napada katama a ostalo je porusio onako kako je naumio.

http://travian-reports.net/ba/report/12925679c9a

ubojica kuc kuc ( isto bilo kata u 6 napada pa ih nema )

http://travian-reports.net/ba/report/129374d7074

Napomenuo bih da je ovo jedan dio logova koji se ticu naloga litlleA ( i to najvazniji ) i da je bilo jos nekoliko
manjih offica ali te logove nisam sacuvao.
Nadam se da ce ovo potaknuti i ostale da malo ozive ovaj dio foruma, pa igramo ovo radi njih
ponajvise, zar nije tako.

Legate Hamco
13.02.13, 00:53
Evo poneki log , cisto da se malo ozivi forum.
Igra se radi njih a svi se stisli i ne zele da ih postave i kriju ih.

fin docek od MarkoCro ( log vec postavljan na forumu al evo ga ponovo )

http://travian-reports.net/ba/report/119781ed489,11978366f9a,119784c8732,1197857ef3c

kucanje na Chuck Norris ( spahtla kod Chucka radila )

http://travian-reports.net/ba/report/126899523c6

Magnifico Lupo ( nalog u gasenju bio i mali offic )

http://travian-reports.net/ba/report/12941948c0c

sko1 u dva puta

http://travian-reports.net/ba/report/1280029ab72,1280048f23d

Psihijatar kuc ( bilo tu jos nekih kata u jos 4 napada al ih nema vise )
Ovo je drugi napad od ovog igraca a prvi unazad mjesec i po je prosao puno bolje za njega ali nazalost nisam sacuvao taj log.
Uspio sam mu presjeci samo jedan napada katama a ostalo je porusio onako kako je naumio.

http://travian-reports.net/ba/report/12925679c9a

ubojica kuc kuc ( isto bilo kata u 6 napada pa ih nema )

http://travian-reports.net/ba/report/129374d7074

Napomenuo bih da je ovo jedan dio logova koji se ticu naloga litlleA ( i to najvazniji ) i da je bilo jos nekoliko
manjih offica ali te logove nisam sacuvao.
Nadam se da ce ovo potaknuti i ostale da malo ozive ovaj dio foruma, pa igramo ovo radi njih
ponajvise, zar nije tako.

Hvala Antixu na logovima,cekamo jos (ako uopste ima) :lol3:

srdjan6666
13.02.13, 19:12
sto se tice kucanja psiha i ubojice dobro ste to odradili...ubojica katao konstantno moro je nedje naletit :D
a onda da ija postavim koji log

http://travian-reports.net/ba/report/12999186b45

http://travian-reports.net/ba/report/129992f93cb

http://travian-reports.net/ba/report/129993cfb50

http://travian-reports.net/ba/report/12999623dfb

http://travian-reports.net/ba/report/12999503a44

http://travian-reports.net/ba/report/12999765f0e

http://travian-reports.net/ba/report/12999838cab

ostalo pobrisano jbg inace bi okacio :)

lp Kapetan Lesh

popravljeni logovi :)

H&M
19.02.13, 01:54
cekajte malo bit ce tu svasta :odiodi:

srdjan6666
19.02.13, 19:41
popravio :)

srdjan6666
27.02.13, 14:06
demonstracija sile BZB vs FENIX/Bcrew

BZB vs Chief Shepherd

Civas:
http://travian-reports.net/ba/report/130613eb38f
F-B-M
http://travian-reports.net/ba/report/1306151e491
H&M
http://travian-reports.net/ba/report/1306184908d
Demon
http://travian-reports.net/ba/report/130617d9ec2

BZB vs Gator

Kapetan Lesh
http://travian-reports.net/ba/report/13062012732
Shadow&paconya
http://travian-reports.net/ba/report/130628c837a
Ubojica
http://www.travian-reports.net/ba/report/13061670d1f
Adzino
http://travian-reports.net/ba/report/1306235c552
Flamingo
http://www.travian-reports.net/ba/report/130619eb1f7
Makili007
http://travian-reports.net/ba/report/1306260d861

I u Bcrew je bilo neki napada al otpora nije bilo

Yang vs doccent

http://travian-reports.net/ba/report/130547a116f,13054847f31,1305495da2b,1305502ca5f,13 0552b0c21,1305533604b,1305542e43a,130555d2a8c

hara_kiri vs Betty Boop

http://travian-reports.net/ba/report/13036795578

hara_kiri vs Delvis

http://travian-reports.net/ba/report/1306317e065

Legate Hamco
27.02.13, 21:10
E nek ste izbusili ove FENIX-ovce citav server su samo popali :lol2:
Inace BZB je na ovom serveru deklasiro konkurenciju.Kapa dole za nastup :zivio:

srdjan6666
02.03.13, 15:17
Demonstracija sile epizoda 2

:bond: ispod......

Antix
02.03.13, 16:25
Evo i mog doprinosa ovoj briljantnoj akciji kakva se rijetko vidja.
Umoran pomalo od stalnog deffanja nisam bio voljan da iznova skupljam nesto vise nego sto je bilo deffa.
Naravno ovo nije alibi ni neko pravdanje vec jednostavno cinjenica.
Cestitke organizatoru i svim napadacima, akcija je rijetko vidjena.
Ovo svi igraci koji tek stasaju ( nazalost na nasim serverima sve manje takvih) treba da pogledaju i da vide kako treba.

ubojica probija ( tu je i 90% offa u ulozi deffa a koji smo naklikali nakon kucanja kod Chuck Norrisa )

http://travian-reports.net/ba/report/131190fea60

adzino sa herojem uzima art (deffa sada nema )

http://travian-reports.net/ba/report/131191834a2

malo sam sjekao sa kopljanicima ( uspjesno i utjesno )

http://travian-reports.net/ba/report/1311924f074

adzino opet al sa offom ( ubaceno malo pretora al uzalud )

http://travian-reports.net/ba/report/131193ec1cd

Kapetan Lesh

http://travian-reports.net/ba/report/131194ea96b

flamingo ( heroj u prazno )

http://travian-reports.net/ba/report/13119597b1f

flamingo sa offom ( ubaceno nesto rimske konjice al nije sjelo gdje treba )

http://travian-reports.net/ba/report/131196b4eb5

adzino opet

http://travian-reports.net/ba/report/1311979bd37

Kapetan Lesh opet i sela vise nema

http://travian-reports.net/ba/report/131198eb218

Vidimo se na nekom drugom serveru, a ovo je ovdje sve od nas sa naloga litlleA.

srdjan6666
02.03.13, 19:17
au j*backi su te skatali :D

nebi niti bolje proso :)

srdjan6666
03.03.13, 00:25
maybe :D

si prestao da koristis skriptu?:D

neznam dali si primjetio da je tamo 6-7 logova?
lako ti je pametovat po forumu

a moj nick je Kapetan Lesh

Legate Hamco
03.03.13, 00:30
neznam dali si primjetio da je tamo 6-7 logova?
lako ti je pametovat po forumu

a moj nick je Kapetan Lesh

Hehehehehe...ne igra ti Haris(Titans <3 op.a.) spore servere,vec samo speed gdje se i igra pravi travian :P

Legate Hamco
03.03.13, 01:03
Srdjane moras biti prvi na serveru kad koristis skripte :P

srdjan6666
03.03.13, 11:39
Srdjane moras biti prvi na serveru kad koristis skripte :P

ja sam zivi dokaz da nemoras koristit skriptu da bi bio prvi :) jbg znanje imanje hahah :P

srdjan6666
03.03.13, 14:48
znamo mi da ti znas da koristis skriptu :smijeh:

:)

Legate Hamco
03.03.13, 17:19
:)

Hajd sto koristis skripte vec hakujes gold i resse...ccccc :haha:

srdjan6666
03.03.13, 19:54
Hajd sto koristis skripte vec hakujes gold i resse...ccccc :haha:

cc citas me ko bukvar :D