PDA

View Full Version : Tutorial za Gale

Legija
15.07.08, 23:10
Naslov sam govori za sebe,zanima me Tutorial za narod "Gali" ako neko ima link da mi da posto zelim poceti sa Galima na s1 serveru kad bude restart!!!!

necolino
15.07.08, 23:13
sta ti treba...jel hoces koji je vojnik za sta dobar i tako to

Legija
15.07.08, 23:17
Ne nego,kosto ima ono za Teutonce ja samo hocu za gale,kad sta treba graditi sta postepeno,kod teutonac treba vojsku odma na pocetku a kod Gala

hajda23
15.07.08, 23:25
pa odi malo na google pa pronjuskaj napisi tutorial za gale i ima dosta o tome
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=8 evo ti sa hr foruma

dzordz
15.07.08, 23:44
Evo ti odlican tutorijal za gale - iz velikog iskustva pricam!
Prvo moram da ti kazem da speed i obican server su nebo i zemlja ali taktika je otprilike slicna.
Na obicnom serveru, hrana moze da bude problem u startu dakle, nemoj da pravis gradjevine koje ti stvarno ne trebaju! Kasarna ti uopste nije potrebna, veruj mi - jede 4 hrane po satu a ni za sta ne sluzi. Naravno to znaci da ti i vojska nije potrebna, zasto bi se ti branio kad teutonac uvek ima vise vojske u startu?! Znaci pravis samo sklonista i budzis resurse.
Od gradjevina ti je potrebno sledece - glavna zgrada na sto veci nivo (uporedo i to razvijaj sa resursima), skladista i silosi u zavisnosti od potrebe (ne moras imati skladiste za 7800 resursa kad ti je potrebno samo 4000 - opet, jede nepotrebno hranu po satu), pijaca (stalno gledaj da trgujes, posto su gali rodjeni trgovci, nemoj nikada ti da prihvatas ponude, nego pogledaj sta se nudi pa daj losiju ponudu po ostale, prihvatice vec neko, videces ;)), mlin tek kad ima smisla da se pravi - kad imas sve njive na 7 nivo otprilike, i naravno, najvaznije od svega SKLONISTA. Gali imaju tu prednost da su im sklonista sakrivaju duplo vise tako da ti je pametno da razvijas uporedo sklonista. Znaci nabijes jedno na 2000 (uvek imaj na umu -33%), i onda gledas koliko ti se brzo pune skladista, i uvek imaj vise mesta u sklonistima nego li resursa. Kad dodje pitanje naseljenika i drugog sela trebace ti negde 4-5 puna sklonista. To je plan dok ne dodjes do drugog sela.
Posle kad se napravi drugo selo, onda samo saljes resurse u njega i za pocetak ista taktika kao i u prvom selu. E vec posle kad sve to zavrsis, onda mozes polako da pocnes da pravis kasarnu, akademiju, da istrazujes jedinice i ostale zezancije - onda ces lako moci da pravis jedinice zbog ogromne proizvodnje. Inace trebao bi da pocnes da pravis drugo selo (tad je vreme za rezidenciju na 10 nivo, a pre toga ti uopste ne treba rezidencija) negde kad sve resurse doteras do 7-8 nivoa. To ti je sve ispricano za obican server, speed je malo drugaciji...
Zasluzio sam pivo posle ovog teksta :-)

Basketball Man
16.07.08, 00:02
pa odi malo na google pa pronjuskaj napisi tutorial za gale i ima dosta o tome
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=8 evo ti sa hr foruma

Onako solidan tutorial ma da ima boljih!

Red Nix
16.07.08, 00:47
Evo ti moj tutorial pisan je za speed ali može se koristit i na običnom serveru.Ovo je tut za napadačkog Gala link (http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=11497)