PDA

View Full Version : Nacija

iTox
12.07.07, 00:23
Evo svatko neka napiše što je odabrao i zašto..

Me first.. evo, ja sam rimljanin, zašto odabrao, zato jer nikad nisam igrao, a bio je prvi na popisu, i nisam ni razmišljao.. nadam se da će bit ok, jer gali imaju 750 a rimljani samo 500 mjesta za resse..

iTox
12.07.07, 12:09
For no-c-b-s (croatian-bosnian-serbian):

Tell us your nation, and why you took it?

BStiLL
12.07.07, 14:32
Teutons, because i like them and they rule

st_
12.07.07, 22:49
ali izgleda da sam se malo zeznuo :(
pregazi ce nas stranci na nasem serveru a ja izabrao gale
kaze dobro je za pocetnike pih.

iTox
12.07.07, 22:52
hehe i ja rimljane a sad ne mogu mjenjat XD

st_
12.07.07, 22:55
ma gledao sam ona uputstva ma rimljani su dobri malo skupi ali su beton i izgleda da je cilj samo napasti one Teutonce prije nego li oni tebe

iTox
12.07.07, 22:59
da, a ja sam iso i inace,,.. nekako mi rimljani kao narod izgledaju puno civilirizaniji.. a ovi drugi kao neki divljaci nemoderni ili tako sta

Mo.Power
13.07.07, 04:53
Uzeo sam rimljane !!! Zato sto hocu da probam s njima dojmali su mi se jakim kad su me rusili na travian.com pa reko da probam !!!!
Nervira me sto vise ima stranaca nego nase raje na ovom serveru a server na nasem jeziku nigdje veze !!!! :mad:

iTox
13.07.07, 08:04
hehe valjda treba bit tako... valjda jer je prvi server, a oni imaju vec travian po drugim jezicima.. i sad znaju da ce bit puno nas pocetnika XD

mariik
13.07.07, 15:31
a da tek vidite slovenski server, ja otiša tamo, mislio malo zajebavat slovence, kad tamo nisan prvih 15 dana uspio nijednog nać :D
sad ratuju slovenski savezi protiv internacionalnih... da imao surađujemo kako triba satrali bi ih bez problema :)

iTox
14.07.07, 00:01
hehe dobra je ideja da ingame pricamo samo na nase, pa da zato jer ne razume svi napuste igru..

AirBorne
14.07.07, 14:26
Ja sam uzeo Gale, nikad igru nisam igrao a Gali mi se svidjaju po Asterixu i Obelixu pa sam uzeo cisto da probam, kroz igru vidim da nisam pogresio jako mi se svidjaju jer imaju dosta prednosti na ostale nacije.

Uostalom igram tek 3 dana, nisam mogao puno ni da vidim. :)

st_
14.07.07, 15:00
Malo ovo sporo ide da je bar bilo jedno desetak onih trgovaca iz domovine i jedno 15 dana zabrane napadanja

iTox
15.07.07, 00:07
hehe.. izgradio sam prve legionare

AirBorne
15.07.07, 02:11
hehe.. izgradio sam prve legionare

Ja se trudim da ih izgradim ali uvek sam u manjku sa resursima i nikako na zelenu granu. :)

iTox
15.07.07, 08:40
a jebote, vec sam ga izgubio

AirBorne
15.07.07, 12:13
a jebote, vec sam ga izgubio

Hahahahahaha, dobar si. :D

iTox
15.07.07, 16:28
Hahahahahaha, dobar si. :D

a sta sam ja znao da treba poslat barem 3 da pobjede obranu planete...?

djudjo
16.07.07, 21:22
Ovaj put sam uzeo teutonce, napadacki rasa, na rimljane se malo isfuro, skupi sporo se razvijaju, zidovi se lako ruse, konjanici zauzimaju 4 cropa po komadu tako da ih ne mozes puno napraviti bez 15 croppera.
valjda ce ovi teutonci biti dobri za mene

iTox
16.07.07, 22:45
Zasto svi vrijedjate rimljane :(((... Bash kad sam ja uzeo rimljane hehe...

-Devil-
17.07.07, 21:47
i ja sam Rimljanin ja mislim :D .... jucer sam poiceo.. jos me niko nije napao.. jeeeeeee..:D

AirBorne
17.07.07, 21:55
Ne moze te niko napasti prva 3 dana.

iTox
18.07.07, 09:28
hehe to je ok.. samo onda neznas razliku izmedju pocetnika i farmi..

Binash
24.07.07, 00:24
Ja sam uzeo Gale. Nekako mi bili na sredini, pa reko sigurno su napola izmedju ovih ostalih. Nadam se da se nisam zeznuo. Nista idemo dalje. razvijat cu ih koliko mogu, sve dok mi neko ne odere guzove :)

oddy
24.07.07, 00:42
Gali!
Od kada sam poceo na orgu sa njima nemam nameru da ih napustim, komuniciramo medjusobno jako dobro :D

Fino izbalansirani. Imas i solidne napadacke jedinice i dobre odbrambene. Po meni poseduju najludju jednicu od svih nazvanu "Theutates Thunders". Za one koji su pljackasi u dusi mislim da ce se zaljubiti u njih :D. Malo su skuplji ali sami sebe isplate jako brzo. Odlicni u pocetnoj fazi igrice dok ne izgradis jos neko selo. Inace najbrza jedinica u igrici.

U sustini, sve rase su izbalansirane, poenta je samo znati igrati sa rasom koju si izabrao.

iTox
24.07.07, 09:10
Gali!
Od kada sam poceo na orgu sa njima nemam nameru da ih napustim, komuniciramo medjusobno jako dobro :D

Fino izbalansirani. Imas i solidne napadacke jedinice i dobre odbrambene. Po meni poseduju najludju jednicu od svih nazvanu "Theutates Thunders". Za one koji su pljackasi u dusi mislim da ce se zaljubiti u njih :D. Malo su skuplji ali sami sebe isplate jako brzo. Odlicni u pocetnoj fazi igrice dok ne izgradis jos neko selo. Inace najbrza jedinica u igrici.

U sustini, sve rase su izbalansirane, poenta je samo znati igrati sa rasom koju si izabrao.

hehe mozda da sad opet pocinjem bih uzeo gale :D:D

Grudge
25.07.07, 01:55
Gali.Njih sam uzeo prvi put kad sam igrao travian pa sam sentimentalno vezan:p Mada trenutno na speed serveru igram sa rimljanima,povuklo me ono da mogu dizati zgrade i resurse istovremeno:D

iTox
25.07.07, 12:02
Gali.Njih sam uzeo prvi put kad sam igrao travian pa sam sentimentalno vezan:p Mada trenutno na speed serveru igram sa rimljanima,povuklo me ono da mogu dizati zgrade i resurse istovremeno:D

Vrazji gali, upravo su mi zarobili 6 legionara :S :mad::mad:

oddy
25.07.07, 12:16
iTox trazi u pocetku inaktivce, ljude sa 4 do 20 populacije, nemoj odmah juriti na krupno... Zamke su jako jeftine i vecina ih pravi u pocetku. Jedna zamka kosta 20 drva 30 gline 10 metala i 20 zitarice. Moze ih izgratiti 10 po jednom levelu Postavljača zamki.

AirBorne
25.07.07, 12:16

Hahahahahahahahaha, sad ti jos sto je najgore trose tvoje zito. :D

Grudge
25.07.07, 15:05

hehe pa uvijek ih mozes otpustiti:D

iTox
25.07.07, 16:44
Hahahahahahahahaha, sad ti jos sto je najgore trose tvoje zito. :D

hehe poslao sam ja josh 30 legionara, i 5 imperijanca u obican napad pa su ih oslobodili XD

AirBorne
25.07.07, 21:33
Meni kum otisao na more pa mi dao svoj nalog da igram dok ne dodje. Covek igra sa rimljanima i odlicni su u borbi, nema sta stvarno su extra ali Teutonci mi se svidjaju zbog njihovih pljacki. Dok su Rimljani spori ko .......!

iTox
25.07.07, 22:35
Meni kum otisao na more pa mi dao svoj nalog da igram dok ne dodje. Covek igra sa rimljanima i odlicni su u borbi, nema sta stvarno su extra ali Teutonci mi se svidjaju zbog njihovih pljacki. Dok su Rimljani spori ko .......!

Hehe, nisam igrao sa drugim nacijama pa neznam, ali zadovoljan sam XD

Vatrik
30.07.07, 11:49
Rimljani, zato sto su uravnotezena jedinica, a i u oGame-u sam korny, a nemam previse vremena za igrat Travian da bi bio Teutonac :D

iTox
30.07.07, 13:46
Rimljani, zato sto su uravnotezena jedinica, a i u oGame-u sam korny, a nemam previse vremena za igrat Travian da bi bio Teutonac :D

Hehe.......

VelidSkendy
03.08.07, 18:32
ja sam uzeo rimljane takode jer sam mislo da su najbolji a ispade da su najgori

iTox
03.08.07, 23:05
nisu, ja sam happy sa njima :D

RJZ
04.08.07, 23:09
ja izabrao rimljane jer prvi put igram ... ono jedino mi rimljani bili poznati

VelidSkendy
04.08.07, 23:19
ja izabrao rimljane jer prvi put igram ... ono jedino mi rimljani bili poznati

i ja sam isto tako ja mislio ovi ostali su slabi pa rimljane uze

iTox
05.08.07, 00:19
Jao jao spamer... Svi su UBALANSIRANI, niste krivo izabrali sta god ste uzeli..

Zlo Pile
15.08.07, 06:51
teutonci majka :cool::cool:

core
16.08.07, 22:35
teutons, for no reason, i just like the way they look :D

dmi
17.08.07, 21:24
...gali - zašto - pa prvi puta vidim Travian i malo me bila vuna a u tutorialu je stajalo da su solidni u obrani...
Sada vojnike ni ne viđam doma - stalno se šeću - toliko o obrani... :D

bosnianAdo
17.08.07, 22:27
Gali... volim Francusku...volim Gale... odbranbena nacija, sto mi odgovara... iako pljackam ko lud... :D

Goran
22.08.07, 15:51
Gali jer su obranbeni narod, a ja volim sim city:D ekonomija i fazoni:D

Putnik
01.10.07, 23:04
Jucer poceo igrati,odabrao sam rimljane...zasto ? hmmm .. ne znam ni ja sam zasto ... :confused:

pul3kk
01.10.07, 23:17
Teutonci ... sjetio sam se da su u AoE2 teutonci bili jaki, strah i trepet i sa njima sam stalno igrao u LANu pa et, i ovdje sam ih odabrao ... i nisam se prevario :D

Ibro
01.10.07, 23:20
Uzeo sam rimljane jer su derali gale uvijek dobro osim Asterixa i Obelixa a za teutonce nisam nikad cuo pa eto reko rimljani moderni, jake zgrade unitsi vako nako,mos mislit.... ma gali su najbolji hem imaju zamke hem im skloniste duplo vece majku mu....

glcvr6
01.10.07, 23:47
i ja sam uzeo rimljane... a razlog.. kao prvo... puno sam slušao o rimljanima... cezaru..i tim čudesima... uvijek su ih predstavljali kao najjače... a drugo... nisam čuo za teutonce do sada... a gali mi se činili jadni... zbog života kojim su živjeli... ali... kakva bi bila ovo igrica kad bi ličila na stvarnost...

bosnianAdo
02.10.07, 15:35
i ja sam uzeo rimljane... a razlog.. kao prvo... puno sam slušao o rimljanima... cezaru..i tim čudesima... uvijek su ih predstavljali kao najjače... a drugo... nisam čuo za teutonce do sada... a gali mi se činili jadni... zbog života kojim su živjeli... ali... kakva bi bila ovo igrica kad bi ličila na stvarnost...

izgleda ovdje niko nije pazio na casovima historije... :confused::eek:##

rimljani - jaki samo radi organizacije i neke blage tehnoloske prednosti... nisu oni tako ucinkoviti bili kao sto mislite... pobjedjivali su oni, ali na jedvite jade... recimo protiv kartagene... a i stalno su ih divljaci pljackali... Samo radi organizacije bili su drzava... drugih drzava ured i da nije bilo...

Gali - gali su imali plemensku organizovanost, podijeljeni u plemena, a i takvi su pruzali otpor rimljanima... tek zahvaljujuci cezarevoj taktickoj genijalnosti, gali su slomljeni vecim dijelom... Sjecate se one cezarove "kocka je bacena?" sjecate se, sjecate se, ali i ne zasto je to rekao... doduse, i ne uci se u skoli zasto je to rekao... rekao je jer nije bio spreman za galsku ujedinjenu vojsku, pa je pozurio bez 100% organizacije i vojske da je pobijedi, jer ova je bila jos krhka, i plemenska unija je bila tek na osnovama i jako jako krhka.. da nije tada krenuo na njih, tesko da bi ikada osvojio Galiju.

Teutonci - fasisti bili fasisti i ostali.. e to su vam juzni germani, tj. sa podrucja danasnje bavrske i austrije... pogotovo oni tiroljani... Uvijek bili ratoborni, tehnoloski ne toliko napredni, ali radan narod, koji je samo gradio i pljackao... Organizaciju nisu imali, plemeski nivo organizacije je i kod njih egzistirao... Pocev od rimskom, pa i do dan danas, uvijek su bili elitna vojska... u srednjem vijeku ih znate kao teutonski odred, a i cinili su 90% sastava krizara... Rimljani ih nikada nisu pokorili, i od njih su cijelo vrijeme dozivljavali vise poraza nego pobjeda...

Zasto vi vise znate o rimljanima neko o ovima? Samo zato sto su ovi imali drzavu i to republicko-demokratsku... Da su najjaci bili, nisu, da su najnapredniji bili, nisu, da su najcivilozivaniji bili, nisu...

MasterChiron
02.10.07, 15:53
nakon dugogodisnjeg ratovanja u galiji i uspjeha cezara... srusen je prvi trijumvirat i pompej je dobio senatorsku vecinu...te naredio cezaru da se vrati sto je ovaj odbio i time je zapoceo gradjanski rat...i sto je dosao do rijeke rubikon rekao je kocka je bacena!!!

a u pravu si da dosta ljudi ne zna mnogo o galima a pogotovo manje o teutoncima...i ostalim plemenima iz velike seobe naroda (angli, sasi, goti, vizigoti, ostrogoti, jiti...etc)
vjerovatno su ubacili teutonce jer su svabe napravile igricu...predpostavljam :P
btw: malo historije/istorije/povjesti nikad nije na odmet :D

Don Edin
02.10.07, 17:52
Ja sam uzeo gale. Razlog jednostavan, najbolja odbrana u kombinaciji sa najbrzim jedinicama mi izgleda dovoljno dobro :)
a nije ni za zanemariti ni bonus zamki :D

glcvr6
02.10.07, 20:21
izgleda ovdje niko nije pazio na casovima historije... :confused::eek:##

rimljani - jaki samo radi organizacije i neke blage tehnoloske prednosti... nisu oni tako ucinkoviti bili kao sto mislite... pobjedjivali su oni, ali na jedvite jade... recimo protiv kartagene... a i stalno su ih divljaci pljackali... Samo radi organizacije bili su drzava... drugih drzava ured i da nije bilo...

Gali - gali su imali plemensku organizovanost, podijeljeni u plemena, a i takvi su pruzali otpor rimljanima... tek zahvaljujuci cezarevoj taktickoj genijalnosti, gali su slomljeni vecim dijelom... Sjecate se one cezarove "kocka je bacena?" sjecate se, sjecate se, ali i ne zasto je to rekao... doduse, i ne uci se u skoli zasto je to rekao... rekao je jer nije bio spreman za galsku ujedinjenu vojsku, pa je pozurio bez 100% organizacije i vojske da je pobijedi, jer ova je bila jos krhka, i plemenska unija je bila tek na osnovama i jako jako krhka.. da nije tada krenuo na njih, tesko da bi ikada osvojio Galiju.

Teutonci - fasisti bili fasisti i ostali.. e to su vam juzni germani, tj. sa podrucja danasnje bavrske i austrije... pogotovo oni tiroljani... Uvijek bili ratoborni, tehnoloski ne toliko napredni, ali radan narod, koji je samo gradio i pljackao... Organizaciju nisu imali, plemeski nivo organizacije je i kod njih egzistirao... Pocev od rimskom, pa i do dan danas, uvijek su bili elitna vojska... u srednjem vijeku ih znate kao teutonski odred, a i cinili su 90% sastava krizara... Rimljani ih nikada nisu pokorili, i od njih su cijelo vrijeme dozivljavali vise poraza nego pobjeda...

Zasto vi vise znate o rimljanima neko o ovima? Samo zato sto su ovi imali drzavu i to republicko-demokratsku... Da su najjaci bili, nisu, da su najnapredniji bili, nisu, da su najcivilozivaniji bili, nisu...

ma sve je to krasno divno... ali onaj divljak iz plemena... bio je jači samo što je divljak... ništa više... nego samo mi recite... koliko su teritorije gali posjedovali a koliko rimljani... zar to nije dovoljan razlog... heheee..... još da nepričamo o rimskoj kornjači... dovoljno jeeee.... stvarno... to su moji razlozi... a pustimo asteriksa i obeliksa..

SUb Zero
02.10.07, 22:19
ma o cemu ti
raspad rimskog carstva 476. ? a bizant ( konstantinopol, carigrad iliti instanbul ) tek 1453... ko je tu bio jaci?
znas li da je taj raspad poceo i prije toga, a o ovome da je rim kornjaca... haha :D
hmm... mauricijakovo polje 451.
455. vandali u rimu
i prije toga vizigoti 410. ( ako se ne varam )
sve pobjede nekih germanskih plemena, cak su ih i huni gazili ( atila :D )
taj vas rim je bio samo neka ikona tog vremena, ado je skroz u pravu slusajte covjeka
rim je bio samo u pocetku neko i nesto, poslje su njime vladali poremeceni tipovi ( neron? )

dakle... ujedinjeno ogromno rimsko carstvo nije moglo opstat ( teodozije daje sinovima Arkodiju i Honoriju podjeljeno carstvo )
sto dovodi do separacije u 2 djela : istocno i zapadno
ovdje u igri rimljani nisu bas definirani ali ja bih reko da su to oni rimljani u vrjeme Trajana ( najvec moc carstva je bila upravo tad )

sto se tice "divljaka" .. veci su divljaci rimljani nego gali... gali su ko sto ado rece imali nesrecu u tome sto je cezar bio hrabar... da je ceko nikad nebi uspio...
teutonci... njih nebi uspio cak i da je bio hrabar ( premda moram rec da ako se radi o rimu za vrjeme trajana tada teutonci nisu bas bili FULL POWER... al svejedno )

ocemo neku debatu nabacit ... ja i ado vs glcvr6 ekipice?
jest da nemate sansa... jeld ado :D ?

glcvr6
02.10.07, 22:42
eno sad... mogo sam naci citavu knjigu povijesti i stavit na forum sad... nije bitno svako svoj izbor ganja i tjera....

Don Edin
03.10.07, 00:15
ma ako cemo o izboru i zeljama ja bi najradije imao Turke iz vremena Mehmeda Fatiha, al ih nisu stavili u igru, ipak kako ih ukomponovat jer ako istorijski gledas u svim segmentima su bili najjaci kad je rijec o uredzenju, tehnologiji, civilizaciji pa i petlji u ratovanju tako da ih i nije moguce ubacit u igru kad nisu fakticki imali slabe strane.

Zato pustite se historije i zelja nego brate lijepo prokomentarisite naciju koju furate sa aspekta i igre i njenih mogucnosti u istoj.

glcvr6
03.10.07, 00:18
tako je... nek si ima rekao...

iTox
04.10.07, 00:01
ja sam izabrao natare lol haha (ŠALA)

Ibro
05.10.07, 13:13
To natari su najaci , i ja sam ih mislio uzet al onaj vitez mi se bas nije svidjao pa reko ajdi necu, uzet cu rimljane imaju caesarise.... :DDDDDDD

Ljubec
05.10.07, 21:14
Rimljani. Prvi put igram rekoh najjači su.

glcvr6
05.10.07, 21:38
eeee.... da sam bogdo uzeo gale... para bi mi valjali.... ali ostajem pri rimljanima.....

SoNiC-X
29.10.07, 23:20
Ne igram na .ba serveru,ali igram na co.uk i izabrao sam gale. Igrao sam sa sva tri naroda ali gali su definitivno najbolji.Imaju brzinu i imaju dobru ODBRANU , sto je najbitnije u ovoj igri. Jer ako nemas odbranu djaba ti je attack. Npr. uzmimo 1000 batinara protiv 1000 batinara , napadac pobjedjuje sa vrlo malom stetom, i onda je fazon ko koga prije opali.
Znaci ako hoces da budes siguran pravi vise odbrambene jedinice koje takodje mogu i rajdat a mogu i imati dobar napad.:)
Savjet za Gale : pravite samo haeudane,theutates thunere i druidridere ;)

core
29.10.07, 23:36
Ne igram na .ba serveru,ali igram na co.uk i izabrao sam gale. Igrao sam sa sva tri naroda ali gali su definitivno najbolji.Imaju brzinu i imaju dobru ODBRANU , sto je najbitnije u ovoj igri. Jer ako nemas odbranu djaba ti je attack. Npr. uzmimo 1000 batinara protiv 1000 batinara , napadac pobjedjuje sa vrlo malom stetom, i onda je fazon ko koga prije opali.
Znaci ako hoces da budes siguran pravi vise odbrambene jedinice koje takodje mogu i rajdat a mogu i imati dobar napad.:)
Savjet za Gale : pravite samo haeudane,theutates thunere i druidridere ;)

hvala ti majstore, da nam nisi rekao nikada to ne bi sami skontali...;)

hogar srasni
30.10.07, 00:56
gali. imaju carobni napitak:o

torla
30.10.07, 02:29
u komsiluko sam imao cuku zvao se gala, to me je ponukalo da uzmem galski narod i zadovoljan sam... hehe

Reaper
01.11.07, 11:25
Poceo sam igrati pre 5-6 dana i uzeo sam Rimljane...(deja vu) civilizacija, a i svidjaju mi se legionari i oklopi sa crvenim ogrtacima :)

caaagi
03.11.07, 04:10
Rimljane... zato sto su iz Rima :)

misko
03.11.07, 12:48
ma svaka nacija ima svoju prednost i manu :Dgdje god sam gledo teuti su prvi po rankovima i na np i stanovnistvo :D

SUb Zero
03.11.07, 14:41
false
misko pa pogledaj kao su zavrsili svi veci serveri : uvjek rimljani i gali , rjetko kad teutonci osvoje ;)
zato...hush :D

misko
03.11.07, 18:59
false
misko pa pogledaj kao su zavrsili svi veci serveri : uvjek rimljani i gali , rjetko kad teutonci osvoje ;)

ja gdje god sam do sad pogledo ko je prvi blili su teut. ne kazem da su mozda do sad najvise pobjedjivali gali i rimljani, al trenutno na par servera koji sam gledo teuti su bili prvi :D

pici
04.11.07, 00:58
ma Rimljani su najjjbolji .....najbolje vino,klopa i ženske,joj kakve ženske imajuuuuu:p

Juventino10
04.11.07, 02:16
ma Rimljani su najjjbolji .....najbolje vino,klopa i ženske,joj kakve ženske imajuuuuu:p

zivio govornik:D:p:D

Salis
04.11.07, 15:29
smirite malo sa spamom,zehrica opomene djeli.....

iTox
05.11.07, 22:10
smirite malo sa spamom,zehrica opomene djeli.....

Nece zehrica dijelit nikakve opomene :) sta ste sada svi navalili...

slama
05.11.07, 22:13
Okanite se SUb-a, postovanja malo molim.... Cojek samo radi svoj posao... :D;)

Za mene su rimljani najbolji, odjednom gradis na dva mjesta, puno brze ide.. A kasnije se sve nadoknadi... A sto su imperatorisi brzi i ponesu ressa.. :D
Samo treba farmu naci... :p

SUb Zero
05.11.07, 22:37
neku farmu... punu slame... :D:D:D

slama
05.11.07, 22:46
neku farmu... punu slame... :D:D:D

Hehehehe... bi li ti? Slame ima i previse, jesi vidio na pijaci, nitko je nece... :D

hORGON
06.11.07, 20:20
BLBLABLABLALBALBDLLDBDBDBDFBDTGDF

MasterChiron
07.11.07, 15:10
wtf horgon???

volim gale iz prostog razloga a to je brzina...stizu na sve strane:D:D:D

Juventino10
07.11.07, 17:13
zivila imperia:D
ma kad udare imperiani u vecoj kolicini nema spasa:D

Kenwood
07.11.07, 20:16
Rimljani jer mi izgledaju jači, a nisu najagresivniji volim onako srednje nešto.

hogar srasni
07.11.07, 22:51
ali gali imaju carobni napitak!:mad:

plus
08.11.07, 20:22
I ja sam uzeo rimljane imaju dobrih stvari puno s tim što im je vojska ubi bože skupa i njihovo održavanje ali zato su u napadu nemilosrdni

hogar srasni
09.11.07, 03:43
a jel imaju napitak,a?:mad:

iTox
09.11.07, 09:19
lol... Dajte dosta spama, ovaj topic je predviđen za JEDAN POST PO ČOVIJEKU I TO JE DA SE IZGLASI CIME IGRA

qwer
12.11.07, 15:31
Ja sam uzo teutence razlog jel su mi zakon i ludi su a ja sam takav:)

DŽaprak
12.11.07, 22:25
GALI :D
a razlog jer sam ko mali obožavo asterixa i obelixa :D

SoNiC-X
18.11.07, 21:43
false

Uvjek teutonci osvoje ;)

LuDaKK
24.11.07, 22:46
ma mogu govorit sta hoce :P meni su rimljani zakon!! :D

ejubdragon
28.11.07, 19:42
Uzeo sam rimljana,kada sam birao nekako su mi rimljani bili najciviliziraniji.... xD a fakat su skupi na pocetku,i sad zalim sto gala nisam uzeo,jer oni imaju te zamke i mogu fatat tudje vojnike u zamku,i bace ih misevima ako vojnici ne slusaju,i usput da pitam.Kada osvajas oazu,da li se tvoja vojska mora boriti sa onim zivotinjama da bi osvojila oazu???? :D:D:D

MasterChiron
28.11.07, 20:13
ma zamke ti i ne prestaljaju nesto posebno, jer vec sada u bitkama usestvuje 1000 i vise vojnika a sa zamkama mozes zarobiti maksimalno nekih 150 vojnika (lupam,ali znam da ne moze vise:D:D)

sto se tice oaza moras pobiti sve zivotinje u njima i imati herojsku vilu na lvl 10 da bi je zauzeo i "crpio" resse iz nje!!! moj savjet ti je da procitas fuke-tov faq, evo ti link:
http://forum.travian.ba/showthread.php?t=121

i da zaboravih, nema veze koju si naciju izabrao, sve su podjednake i brzo se naviknes na njene prednosti i mane! sretno!!!:)

Kubura
20.12.07, 14:38
ma joj drago mi je sto sam uzeo gale upravo zbog toga sto su divljaci, pa na kraju krajeva i mi smo balkanci divljaci :D

Cod
20.12.07, 15:36
ma zamke ti i ne prestaljaju nesto posebno, jer vec sada u bitkama usestvuje 1000 i vise vojnika a sa zamkama mozes zarobiti maksimalno nekih 150 vojnika (lupam,ali znam da ne moze vise:D:D)

sto se tice oaza moras pobiti sve zivotinje u njima i imati herojsku vilu na lvl 10 da bi je zauzeo i "crpio" resse iz nje!!! moj savjet ti je da procitas fuke-tov faq, evo ti link:
http://forum.travian.ba/showthread.php?t=121

i da zaboravih, nema veze koju si naciju izabrao, sve su podjednake i brzo se naviknes na njene prednosti i mane! sretno!!!:)

meni su zamke fakat pravo pomogle,kad tek pocnes igrat oko tebe su pretezno novi igraci koji ne mogu imati puno vojske zamke plus galsko skloniste idealna odbrana za pocetnike vec kasnije kad se razvijes i imas 2 3 sela ne znace ti puno al upocetku stvarno pomognu plus sto kroz njih upoznas dosta ljudi sa kojima ces kasnije saradjivat.

Freya
20.12.07, 15:37
ja uzela rimljane, zato sto su ih na pocetku predlozili pocetnicima :D
a sad sam se navikla na njih, ne bi ih mjenjala ni za sta :D

extraordinary
20.12.07, 16:01
Ja uzeo Bosance,kontam sta cu,hocu svoj narod i fakat su dobri.:DA najbolje mi je ono umjesto senatora i starjesina imaju kadiju...:D

A fakat,uzeo sam Gale.Prvo mi brat poceo sa Rimljanima i njemu dosadilo,prepustio meni acc.E onda mi je neki lik kozu odrao sa onim galskim gromovima.E onda ja fino kliknuo profil i stavio acc na brisanje:Di uzeo Gale.Imaju ljudi zamke,beton su u odbrani,imaju extra napad,brze jedinice...Nekako su mi oni svestrani,kad imam vremena sa njima cu pljackati,a vako dok je skola onda odbrana...

I btw.Cezar je rekao kocka je bacena kad je isao preko rijeke Rubikon prema Rimu da se lema sa Popajem:),mislim Pompejem.

Aliansa
22.12.07, 22:58
Ja uzeo gale zato sto mi drug vec dugo igra pa mi reko da su oni odbrnbeni narod meni se svidilo i ja ih uzeo:)

ejubdragon
29.12.07, 19:59
Ja uzeo Bosance,kontam sta cu,hocu svoj narod i fakat su dobri.:DA najbolje mi je ono umjesto senatora i starjesina imaju kadiju.

A fakat,uzeo sam Gale.Prvo mi brat poceo sa Rimljanima i njemu dosadilo,prepustio meni acc.E onda mi je neki lik kozu odrao sa onim galskim gromovima.E onda ja fino kliknuo profil i stavio acc na brisanje:Di uzeo Gale.Imaju ljudi zamke,beton su u odbrani,imaju extra napad,brze jedinice...Nekako su mi oni svestrani,kad imam vremena sa njima cu pljackati,a vako dok je skola onda odbrana...

I btw.Cezar je rekao kocka je bacena kad je isao preko rijeke Rubikon prema Rimu da se lema sa Popajem:),mislim Pompejem.

a mani su u Bosanaca dobri oni kamenari,sto te kamenjem zazidaju ako si neposlusan!! :D

amerr
29.12.07, 20:02
a ja uzeo rimljane dobri su baš:spam1:

Anarh
29.12.07, 20:57
Ja sam uzeo Gale jer imaju repice i nekako su mi gay.. i podsjecaju me na floosha
:lol2::lol2::lol2:

amerr
29.12.07, 21:51
dobri su i gali a posebno zbog dobre odbrane dvostruko velikog skrovišta i zbog zamki:spam1::lol:

Mostarac
30.12.07, 00:27
Meni su gali sranje..

Teutonci su zakon za ozbiljne igrace jer su jeftini i dobri lopovi a posebno batinar.. a nose 1000 resursa.

Rimljani su najjaci, pogotovo kad gledas na duze vrijeme. Samo su strasno skupi. Treba ti citava zeljezara ako si rimljani. Najgore je sto su gladni i samo traze zita.

plus
31.12.07, 12:27
Meni su gali sranje..

Teutonci su zakon za ozbiljne igrace jer su jeftini i dobri lopovi a posebno batinar.. a nose 1000 resursa.

Rimljani su najjaci, pogotovo kad gledas na duze vrijeme. Samo su strasno skupi. Treba ti citava zeljezara ako si rimljani. Najgore je sto su gladni i samo traze zita.

Ma rimljani su što reče neko samo za statistike,da mi je vidjeti nekoga ko ima bar 500 cezarisa:lol2:

SuleX
31.12.07, 15:54
Meni su gali sranje..

Haha.. ma nema to meni ovi valjaju ovi ne valjaju.. Dobro se zna da svi imaju svoje mane i vrline.. Meni su dobri gali jer imaju mnogo prednosti, to su brza vojska, trgovci 750 res, dobra odbrana, skloniste 2000, zamke i mnogo kakvih ostalih prednosti.
Dok rimljani mogu 2 stvari gradit istovremeno, imaju fin izbor vojske i njima je zeljezo najpotrebnije.
A teutonci.. oni su bas ono napadacki izbor.. dobri su na pocektu jer su batinari vrlo jeftini a imaju solidan napad.. uzimaju iz sklonista vise ress i tako to..