PDA

View Full Version : nova pravila

milos_obilic
19.11.07, 22:02
Evo gledam aktualizovana pravila na :
http://www.travian.ba/spielregeln.php

i interesuje me tacka 7c:

Nazivi igrača i saveza kao i profili igrača i saveza ne smiju sadržavati nikakve nacionalne, političke niti vjerske nazive ili obilježja, nepoštivanje ovog pravila će biti strogo kažnjeno.

Pitanja koja imam su sledeca:
1. da li "Kraljevina Srbija" ima obelezja koja mogu biti sankcionisana?
2. da li "milos_obilic" ima obelezja koja mogu biti sankcionaisana?
3. da li 4s koje imam u profilu ima obelezja koja mogu biti sankcionaisana?

pozdrav

NABUking
19.11.07, 22:24
može li umene ona glava sa mačem biti problem , možda neđe ima neko pleme koje se protivi , šala

što se miloša tiče ja mislim da tu nema problema , pola nas nije čulo za njega , dok se nisam registriro na travijan nisam znao da je postojo milos obilic;););)

NABUking
19.11.07, 22:27
Evo gledam aktualizovana pravila na :
http://www.travian.ba/spielregeln.php

i interesuje me tacka 7c:

Nazivi igrača i saveza kao i profili igrača i saveza ne smiju sadržavati nikakve nacionalne, političke niti vjerske nazive ili obilježja, nepoštivanje ovog pravila će biti strogo kažnjeno.

Pitanja koja imam su sledeca:

pozdrav

jedino ti je možda onaj križ u profilu isticanje vjerski obilježja ništa više , a kraljevina srbija podsjeća na veliku srbiju ali kad bi gledali u detalje više od pola bi nas bilo kažnjeno:cool::cool:

milos_obilic
19.11.07, 23:15
molim zvanicnike da daju formalan odgovor na gore postavljena pitanja.

unapred hvala

milos_obilic

am0
20.11.07, 00:43
pa naravno da su to nacionalna obiljezja....pogotovo 4C !!!

živko
20.11.07, 01:30
što se miloša tiče ja mislim da tu nema problema , pola nas nije čulo za njega , dok se nisam registriro na travijan nisam znao da je postojo milos obilic;););)

:confused: zar ima i takvih

coach
20.11.07, 02:16
može li umene ona glava sa mačem biti problem , možda neđe ima neko pleme koje se protivi , šala

matereti reci mi koliko je tebi godina pa nisi cuo za milosa obilica a slazem se da za ova 4S

Mr_Dadox
20.11.07, 04:16
pa naravno da su to nacionalna obiljezja....pogotovo 4C !!!

NAPOKON JE PRAVDA DOSLA!!!!

AKO NEKO IMA NESTO DA KAZE, IDITE NA WIKIPEDIA I PROCITAJTE!!!!!

ONO NEKOM FRAJERU IZ "KRALJEVINA SRBIJA" (ako se dobro sjecam) SA KOJIM SAM SE POSVADO, EVO STARI, DOSLO JE SVE NA SVOJE, SAD SKONTAJ STA SI KRSIO!!!!!!!!

Ps POnavljam, idite na wikipedia i procitajte sta je sud odlucio!!!!!

Juventino10
20.11.07, 05:23
@milos_obilic

moje misljenje:
imenom ne krsis pravilo, jer je milos obilic heroj vaseg naroda, ostali tako ne misle, ali vase misljenje ne zelim ulaziti u daljnju raspravu sto se tice toga, ali mislim da ne krsis pravila nickom

ime ally...hmm..diskutabilno ali mislim da krsis nova pravila, meni licno ne smeta, ali..(Nazivi igrača i saveza kao i profili igrača i saveza ne smiju sadržavati nikakve nacionalne, političke niti vjerske nazive ili obilježja, nepoštivanje ovog pravila će biti strogo kažnjeno, )
tako za ally

a za krst i 4C(obrni i dobijes ime moja faza na alipasinu:p)krst je vjerski a 4C jel znaci "samo sloga srbina spasava"? ak je to onda je uredu ali krst je vjersko obiljezje pa posto je skupa mislim da krsi pravila

ovo je samo moje misljenje, ako bude dvojbe MHu oko donosenja odluke da mu pripomognem:)

bosnianAdo
20.11.07, 10:21
milos obilic - ne vidim bas konkretnog razloga za krsenje tog pravila... kome nije jasno, neg pogleda wikipediju....

kraljevina srbija - nije toliki problem u njenoj strukturi, koliko u historijskom segmentu vanjske politike te kraljevine...

krst je vjersko obiljezje, tako da bi se trebalo ukloniti... kao i redom svi polumjeseci i zvijezde... mislim da sam negdje primjetio i to...

4c - nije problem, pogotovo ne kad je rijec o srpskoj drzavnoj zastavi...

floosh
20.11.07, 10:34
Eeee gadna je ova tema.... a i samo pravilo ali nije drugačije moglo izgleda.

Miloše, naziv saveza a ni tvoj naziv nije problem... tko god kaze da jeste samo mu je krivo sto si trenutno prvi...

O čemu se radi..većinski razlog ovog pravila je uklanjanje svih ljiljana, šahovnica,krsteva,arapskih slova i 4s (znam sta 4s znaci, ali isto tako i svi znamo za sto je tj isti znak od strane određenih ljudi korišten kao i ostali znakovi i ne zelim to u igri).

Mislim da onaj ko je došao igrati ovu igru nema nikakvih problema sa poštivanjem toga samim time što to nema nikakvog utjecaja na samu igru.
Eh sad odo kafu popit :)

Pozz

Mr_Dadox
20.11.07, 10:53
4C krst je vjerski a 4C jel znaci "samo sloga srbina spasava"? ak je to onda je uredu

4c - nije problem, pogotovo ne kad je rijec o srpskoj drzavnoj zastavi...

Oboici, idite na wikipedia i procitajte sta je sud odlucio!!!!

(Ps Juventino, znam ja dobro sta znaci, ali znam vrlo dobro i kako je taj znak upotrebljavan.... Prema tome, kako pravilo kaze: NIKAKVIH ZNAKOVA za nikakve religije i zemlje.)

(Ps2 Ako neko nije dobro procitao, napiso so sam NIKAKVE, znaci ne samo "njihove" nego i "nase")

bosnianAdo
20.11.07, 11:01
Oboici, idite na wikipedia i procitajte sta je sud odlucio!!!!

(Ps Juventino, znam ja dobro sta znaci, ali znam vrlo dobro i kako je taj znak upotrebljavan.... Prema tome, kako pravilo kaze: NIKAKVIH ZNAKOVA za nikakve religije i zemlje.)

(Ps2 Ako neko nije dobro procitao, napiso so sam NIKAKVE, znaci ne samo "njihove" nego i "nase")

daj taj link za taj sud...

Mr_Dadox
20.11.07, 11:28
Ehm..... Pitaj floosh-a, on mi je poslo!!! (vec sam izbriso ja)

EDIT:

Poslje 2 dana trazenja: http://bs.wikipedia.org/wiki/Grb_Republike_Srpske

oddy
20.11.07, 11:51
Ja se izvinjavam što ulazim u neki vid rasprave jer stvarno to jako retko radim, ali kada je su neke stvari nekada toliko očigledne a niko ih ne vidi jednostavno moram da napišem nešto.
Pročitao sam u vezi 4S to što piše u wikipediji, to se odnosi na RS, ali se to ne može gledati samo iz tog ugla jer i na zvaničnoj zastavi Republike Srbije je isti taj simbol, a na kneževini, kraljevini i carevini Srbiji tu stoji od 12. veka i kroz celu istoriju do dana danas. Ali ajde, to je manje bitno od onog što hoću da kažem, poenta je sledeća. Ljudi, razumni ljudi, vama se obraćam, zar je moguće da se više ne može razlikovati šta je osećaj nacionalne pripadnosti, šta je uvredljivo a šta nije, šta patriotizam a šta nacionalni šovinizam??? Pa koliko nam treba još da se opametimo i da svoj ego sputimo na zemlju, da slušamo svoje glave a ne televizor i kvazi patriote i ostale koji propagiraju nacionalnu i versku mržnju i govore šta je istorijski naše a šta nije.
Ako nekom smeta nacionalno obeležje drugog naroda, ako mu smeta versko obeležje , pa taj onda ima problema sam sa sobom. Onda je on taj koji se treba oštro kazniti. Taj koji se žali na ovakve stvari je onaj koji kuva situaciju i huška. Razumem ja Multihuntera da dobija preko 50 poruka dnevno o tome kako ovaj ima krst i 4S, ovaj mesec i zvezdu, ovaj šahovnicu i tako dalje, ali pazite primera, ako ste sa 1.000 navijača huligana i oni po povratku sa tekme svi složno kažu aj da obijemo prodavnicu ili super market, to ne znači da su u pravu jer niko ne kaže suprotno. Mora se misliti svojom glavom i videti šta je ispravno a šta ne, šta tolerantno a šta nije...

Mr_Dadox
20.11.07, 12:06
Oddy stari... Do sada sam imo dobro misljenje o tebi, ali sad ga imam jos vise!!!!
(U pocetku sam te nesto malo mrzio :D :D, ali bar sam iskren) :p

Uglavnom... I ja mislim kao i ti, ali..... Ovo su balkani, nemoze to u nas fino!!!!!

NEMOZE, nema sanse.... Da je moglo, nebi bilo niceg sto je bilo u prloslosti, prema tome, na sto ja idem:
Da sklonimo to sve i gotovo, da se nebi svadjali.

Primjer: Poslje rata i svih zajebancija sto su bile kod nas u proslosti, cim je ova igrica izasla u nas odma se ratuje Bosna VS Srbija..... Kakog to smisla ima?!?!? Stime hocu da ti kazem da kod nas nemoze fino!!!!!!!

A sto se tice 4C ili S, neznam stari moj gdjesi bio u ratu.....Ali vjerujmi da sam ja taj znak previse puta vidio u losim situacijama, i mogu priznati da je to moja privatna mrznja(ja sam iskren i priznajem), ali...ako je sud reko, to je. (tacka) Kako smo mi morali skoloniti ljiljane sa nase zastave i glupa Europa nam uvalila onu stvar.

Uglavnom...mislim da sad prelazim samo na nacionalisticke stvari, a znamo oboica da to nije dobro i ovom tontekstu... Prema tome, bolje da to odlicimo kako kaze pravilo i sud.

EDIT:

Cim sam cuo za ove promjene, odlucio sam promjeniti moj nick... Prema tome, nemoze se reci da ja bas nista nisam uradio sa moje strane (Iako nick nista nije imo sa nicim, ali bas mi je stalo do toga da sve te stvari sklonemo!!)

floosh
20.11.07, 12:17
Ja se izvinjavam što ulazim u neki vid rasprave jer stvarno to jako retko radim, ali kada je su neke stvari nekada toliko očigledne a niko ih ne vidi jednostavno moram da napišem nešto.
Pročitao sam u vezi 4S to što piše u wikipediji, to se odnosi na RS, ali se to ne može gledati samo iz tog ugla jer i na zvaničnoj zastavi Republike Srbije je isti taj simbol, a na kneževini, kraljevini i carevini Srbiji tu stoji od 12. veka i kroz celu istoriju do dana danas. Ali ajde, to je manje bitno od onog što hoću da kažem, poenta je sledeća. Ljudi, razumni ljudi, vama se obraćam, zar je moguće da se više ne može razlikovati šta je osećaj nacionalne pripadnosti, šta je uvredljivo a šta nije, šta patriotizam a šta nacionalni šovinizam??? Pa koliko nam treba još da se opametimo i da svoj ego sputimo na zemlju, da slušamo svoje glave a ne televizor i kvazi patriote i ostale koji propagiraju nacionalnu i versku mržnju i govore šta je istorijski naše a šta nije.
Ako nekom smeta nacionalno obeležje drugog naroda, ako mu smeta versko obeležje , pa taj onda ima problema sam sa sobom. Onda je on taj koji se treba oštro kazniti. Taj koji se žali na ovakve stvari je onaj koji kuva situaciju i huška. Razumem ja Multihuntera da dobija preko 50 poruka dnevno o tome kako ovaj ima krst i 4S, ovaj mesec i zvezdu, ovaj šahovnicu i tako dalje, ali pazite primera, ako ste sa 1.000 navijača huligana i oni po povratku sa tekme svi složno kažu aj da obijemo prodavnicu ili super market, to ne znači da su u pravu jer niko ne kaže suprotno. Mora se misliti svojom glavom i videti šta je ispravno a šta ne, šta tolerantno a šta nije...

WORD

Gledajte samo da ovo ne ode predaleko sada... ovo je igra... o politici nek se političari brinu....

milos_obilic
20.11.07, 13:02
Miloše, naziv saveza a ni tvoj naziv nije problem... tko god kaze da jeste samo mu je krivo sto si trenutno prvi...

O čemu se radi..većinski razlog ovog pravila je uklanjanje svih ljiljana, šahovnica,krsteva,arapskih slova i 4s (znam sta 4s znaci, ali isto tako i svi znamo za sto je tj isti znak od strane određenih ljudi korišten kao i ostali znakovi i ne zelim to u igri).
Pozz

Rezime odgovora je znaci sledeci:
odgovor: NE

odgovor: DA

floosh,
hvala na odgovorima. molim te samo potvrdi mi ovo gore.

pozdrav

Juventino10
20.11.07, 13:03
evo da dam konkretan predlog

da se sklone svi nacionalna i vjerska obiljezja,znaci kod sviju, nek MH posalje kruznu svim igracima, to je moguvce jel da? nek ostanu svi nickovi i ima alijasne KS

mislim da je ovo prihvattljivo za obje strane, ako tako ih mozemo nazvati

Mr_Dadox
20.11.07, 13:44
Neznam koliko od vas igraju O***e....Ni ja licno ne igram, ali sam procito njihova pravila(kad su mi neki igraci reki pricajuci o ovoj temi), i pravo mi se svidjaju!!!! (malo je to floosh pokuso i ovdje, ali sad cemo viditi kako ce to ici)

Samo da ponovo nadjem i post.irat cu!!! ;) :)

floosh
20.11.07, 13:56
Rezime odgovora je znaci sledeci:

odgovor: DA

floosh,
hvala na odgovorima. molim te samo potvrdi mi ovo gore.

pozdrav

Tu i tamo , odgovor je DA

bosnianAdo
20.11.07, 14:25
Ehm..... Pitaj floosh-a, on mi je poslo!!! (vec sam izbriso ja)

EDIT:

Poslje 2 dana trazenja: http://bs.wikipedia.org/wiki/Grb_Republike_Srpske

govorim ti bolan za srbiju kao drzavu... onu preko drine, sa glavnim gradom zvanim beograd...

Neznam koliko od vas igraju O***e....Ni ja licno ne igram, ali sam procito njihova pravila(kad su mi neki igraci reki pricajuci o ovoj temi), i pravo mi se svidjaju!!!! (malo je to floosh pokuso i ovdje, ali sad cemo viditi kako ce to ici)

Samo da ponovo nadjem i post.irat cu!!! ;) :)

e dati ja kao autor tog dijela pravila ogame-a objasnim o cemu se radi:

nazivi sluzbenih drzava, clanica UN-a su priznati... Nazivi pokrajina, sastavnih dijelova drugih drzava, niti onih koji ne postoje, su zabranjena... Svaka obiljezja, generalno koristena za rasipanje mrznje, su zabranjena (napomena: 4c i ljiljani su zabranjeni, bez obzira na njihovu totalno drugaciju historijsku ulogu - kao i svastika, ni kriva ni duzna, zabranjena)...
politicki sistemi, njihovi nazivi, te njihova obiljezja, postojecih drzava su dozvoljeni (komunizam,socijalizam, ustavna monarhija, socijal-demokratija, kapitalizam, monarhija, i sl su dopustene... suprotno tome, fasizam, despotizam, feudalizam, i sl. nisu dozvoljeni)

Mr_Dadox
20.11.07, 16:20
Ne pravi se puno pametan, naskodi ce ti.

Uglavnom... Kakve to ima veze o kojoj se zemlji radi, memi je stalo do znaka, pa na kakvoj bilo da je zastavi!!!!!

Vidise da ti nisi bio negdje u nekom periodu.

(Ali...ponavljam, ako ovo nastavimo vako raspravljati...Icemo citavu godinu. )

milos_obilic
20.11.07, 17:08
floosh,

hvala na odgovorima.

p.s.
htedoh da te citiram("quote") ali mi iskoci neka poruka na nemackom. bilo bi dobro da sinhronizujete na bosnjacko/hrvatsko/srpski (koji god, sve razumem :) ) poruke upozorenja.

milos_obilic
20.11.07, 17:22
flooshu sam zahvalan za formalne odgovore.

za ostale diskutante ...

u razlicim drustvima se stavlja razlicit akcenat na formu. imao sam prilike da vidim skoro do ekstrema razdvojene situacije .. ponekad je bila bitna samo forma ponekad sustina a ponekad oboje.

u razgovoru sa flooshom sam se skoncentrisao da ispunim formu da bih izbegao "tu i tamo" neke ad hoc odluke. bolje je to da razjasnimo sada pred svima.
toliko o formi.
sto se tice sustine ... meni je razumljivo zasto je floosh rekao "tu i tamo". Ali ... kad pravilo bazirate na nejasnim stvarima onda su i same odluke isto tako nejasne. Da bi stvar bila totalno transparentna morala bi se izneti definicija nacionalnog obelezja koja iskljucuje mogucnost proizvoljnog i ad hoc tumacenja. Ono "tu i tamo" mi mirise da moze da bude ali ne mora da znaci.
Recite mi da li gresim? Ima li se PRECIZNA I JASNA definicija sta je to nacionalno obelezje?
Pitanje je bilo retoricko. Ne trazim odgovor. Samo sam hteo da iznesem svoja razmisljanja na tu temu.

pozdrav

milos_obilic

floosh
20.11.07, 18:12
flooshu sam zahvalan za formalne odgovore.

za ostale diskutante ...

u razlicim drustvima se stavlja razlicit akcenat na formu. imao sam prilike da vidim skoro do ekstrema razdvojene situacije .. ponekad je bila bitna samo forma ponekad sustina a ponekad oboje.

u razgovoru sa flooshom sam se skoncentrisao da ispunim formu da bih izbegao "tu i tamo" neke ad hoc odluke. bolje je to da razjasnimo sada pred svima.
toliko o formi.
sto se tice sustine ... meni je razumljivo zasto je floosh rekao "tu i tamo". Ali ... kad pravilo bazirate na nejasnim stvarima onda su i same odluke isto tako nejasne. Da bi stvar bila totalno transparentna morala bi se izneti definicija nacionalnog obelezja koja iskljucuje mogucnost proizvoljnog i ad hoc tumacenja. Ono "tu i tamo" mi mirise da moze da bude ali ne mora da znaci.
Recite mi da li gresim? Ima li se PRECIZNA I JASNA definicija sta je to nacionalno obelezje?
Pitanje je bilo retoricko. Ne trazim odgovor. Samo sam hteo da iznesem svoja razmisljanja na tu temu.

pozdrav

milos_obilic

Mnogo kume, mnogo :D

Da je pravilo preopširno i nejasno definisano hm...ima tu istine, priznajem to, i siguran sam da ce se jos doraditi.

Nije bio cilj da se tim pravilom napada nečija vjera, niti nacionalnost, niti da se ovde uvodi neki "totalitarizam" niti da se zabrani nekome da "voli svoje".

Jednostavno ljudi sa svom tom mržnjom i svime idu predaleko.....doslo je do te situacije ako te nemogu pobjedit vojskom, mogu otic multihunteru i reci da ti imas taj i taj znak i da su pod tim i tim znakom prije toliko i toliko godina ti i ti.... znamo ostatak.. i to nije tema ove diskusije.

Sve što ja želim, i razlog samog pravila je ukidanje svih tih znakova iz profila, ako sam bošnjak, bošnjak sam za sebe, ako sam srbin , srbin sam za sebe, ako sam pravoslavac, pravoslavac sam za sebe, ako sam musliman, musliman sam za sebe,ako sam hrvat, hrvat sam za sebe, ako sam krscanin, krscanin sam za sebe, i mišljenje drugih na moje stavove i moja vjerovana uopšte nebi trebalo da ima utjecaja...
Smatram da svako ko je dosao ovde da igra, neće imati problema da skloni ljiljane, krstove, 4c/4s. Nikome ih necu skloniti sam.. upozorit cu jednom..upozorit i dva puta ako treba al nakon toga za svaki dan koji nesto od tih znakova bude stojalo skidam 10%. (mozda malo sad i pretjerujem..ali zelim da svi shvate da mi je ozbiljno sa time)

uf al se ja sad napisa..da li sam sta zaboravio... a lako je dodat :)

Mr_Dadox
20.11.07, 18:19
Eto..... A sta ja citavo vrjeme tvrdim, skolnemo sve i gotovo!!!!!!!!!

Kakav je problem sklonuti to sve, i "jedna" i "druga" strana i gotovo.... Mozda NEKO nije svatio da je necu da sklonemo samo "jednoj" strani, nego svima!!! (Ovo samo da potvrdim, jer neko haman nije skonto)

živko
20.11.07, 18:37
ako sam bošnjak, bošnjak sam za sebe, ako sam srbin , srbin sam za sebe, ako sam pravoslavac, pravoslavac sam za sebe, ako sam musliman, musliman sam za sebe,

uf al se ja sad napisa..da li sam sta zaboravio... a lako je dodat :)
:confused: ako sam hrvat, hrvat sam za sebe, ako sam krscanin, krscanin sam za sebe,
uf al se ja sad napisa..da li sam sta zaboravio... a lako je dodat :D:D

floosh
20.11.07, 18:39
:confused: ako sam hrvat, hrvat sam za sebe, ako sam krscanin, krscanin sam za sebe,
uf al se ja sad napisa..da li sam sta zaboravio... a lako je dodat :D:D
Vidis da sam zabravio :( Al dodao sam... sorry

floosh
21.11.07, 11:13
Za sve koji nemaju šta pametno za reć...neka šute...imaju dovoljno tema gdje se mogu glupirati....

hogar srasni
21.11.07, 12:57
mudro zboris-s mrznjom se ide predaleko:(
meni nije normalno da se neko lose osjeca cim vidi tudji vjerski i nacionalni simbol,bilo koji.
jel mu to znaci da takav pravoslavac il katolik nikad nece otici u sarajevo,jer mu smeta dzamija i polumjesec i zvijezda,il musliman da nikad ne kroci u beograd il zagreb,zbog crkvi,krstova i sl. pa dao bog budemo mogli u bijeli svijet,sta cemo tad?
da se zatvorimo svako u svoj tor,pa da blejimo na tudjine?
posto ce se pravila tumaciti i objasnjavati na sto nacina slazem se da se skloni sve,rijesi ovaj OGROMNI problem,pa si u kafanu kod kastra.
Sta to bi tolerancija?

Ljudislav I
28.11.07, 17:49
kako napraviti 4C ako nema krsta? :confused:

jedino samo napisati "samo sloga srbina spasava"

core
28.11.07, 19:58
ja imam ideju, hajde da se podijelimo u muslimane, hrvate i srbe i da se igramo rata?
bijemo se do kraja...
to je najpametnije