PDA

View Full Version : 3 razlicita acount-a preko iste mreze

d_d
03.12.07, 20:19
Molio bih ako bi mi neko mogao odgovoriti da li je moguce i na koji nacin izaci na kraj sa sledecim slucajem:
Dvoje kolega i ja igramo Travian, sa 3 razlicita acount-a, 3 razlicita racunara, i svako svoju igru a preko istog izlaza na internet (preko zajednickog servera) koji ima staticki IP, tako da svaki od racunara izlazi na net kao jedan...
Da li je moguce i dalje tako nastaviti igrati bez straha da budemo banovani za spamanje igre?
Unapred hvala

Juventino10
03.12.07, 21:24
pisi Multuhunteru
to ti je onaj nevaljali ciko sa koordinatama 0|0:)

SUb Zero
03.12.07, 21:36
ima nacin:

Profil>Akaunt>Korisnici istog PC-a => tu upisi njihova imena ( nickove u igri )

problem rijesen ;)

Juventino10
03.12.07, 21:46
ima nacin:

Profil>Akaunt>Korisnici istog PC-a => tu upisi njihova imena ( nickove u igri )

problem rijesen ;)

ali ipak mislim da bi trebao kontaktirati Multihuntera zato sto ih je trojica:)

SUb Zero
03.12.07, 21:50
it shall be that way !
:D
ajd ona i kontaktiraj i objasni...

plus
03.12.07, 22:16
Hajde pitaj pa objavi ovdje,pošto nas petorica igra tako na poslu,nemoj da me ukine kad budem imo 2000 stanovika,ubio bi se momentalno:D

all4women
03.12.07, 22:57
a sta ako ima ne zna nickove?
ja sam imala isti problem na 6 radi u dvije smjene i svi igramo travian na ovom serveru i ja ne znam nick od ovih u drugoj smjeni (ne smijem pitati jer je jedan od njih direktor:D)

SUb Zero
03.12.07, 23:59
lol
onda ban generalno svima i bok... :D

zicaj sefa razlicite ip.eve ? ( dakle vise izlaza na internet ) ako vec nemate

piroga
04.12.07, 00:34
ili nabavite proxy....mada nisam siguran da je to dozvoljeno :D:D:D
pozz

d_d
04.12.07, 09:01
Hajde pitaj pa objavi ovdje,pošto nas petorica igra tako na poslu,nemoj da me ukine kad budem imo 2000 stanovika,ubio bi se momentalno:D

Vec jesam. U isto vrijeme kad sam postao i ovde, no jos nema odgovora. Cim bude javim vam, pa znamo na cemu smo. Da ne igram uzalud, nego samo od kuce :cool:
A problem i jesu nickovi... Ne bi me cudilo da ima jos igraca osim nas troje.
To ti jeste problem firmi sa vise kompova... Jedan server, jedan IP, a sto rece all4women: mozda je neki od njih sef, pa ne smijes ni pitati :rolleyes:

Sasa_Bl
04.12.07, 10:43
hej all4women, skontaj koji je nick od sefa / direktora pa ako te covjek gnjavi i zeza na poslu, reci, pa da ga napadnemo u zajednickoj akciji i srusimo mu selo :)

floosh
04.12.07, 10:47
MH razlikuje isti pc i isti ip ;)

SUb Zero
04.12.07, 10:57
floosh: cak i ako ima staticki IP?

d_d
04.12.07, 11:48
E ovako stvari stoje:
Samo nesmijete sebi slati resurse medjusobno i nesmijete ulaziti jedan drugom na account.
Dozvoljena je igra sa vise usera sa istim IP-om

Meni pomoze, valjda je i vama;):D:D:D

plus
04.12.07, 13:53
Ma to je extra,bar što se tiče slanja resursa moro sam šefu svaki dan slati resurse.BRAVO MULTIHUNTERU!!!

d_d
04.12.07, 13:59
Ma to je extra,bar što se tiče slanja resursa moro sam šefu svaki dan slati resurse.BRAVO MULTIHUNTERU!!!
Hahahahaha
Ucjenjivao te da saljes resurse, da ne bi bilo po dzepu na kraju mjeseca

floosh
04.12.07, 14:43
Imate pravila , lijepo je objasnjeno, samo ako vidim na istom ip dva korisnika, koja svako igra na svom pc, al gdje redovno jedan salje drugom resurse ( i uvjek onaj slabiji onom jačem uz razlog " pa mi sebi pomazemo da se prvo on razvije pa onda cu ja" ) e onda je to multi za mene :)

pascal2007
04.12.07, 20:18
ljudi ja imam pitanje. Ja sam osnivac alijanse BiiH i imam clana ''student'' koji radi i nema puno vremena i rekao mi je da me je prijavio kao pozera da ja neko vrijeme vodim njegovo selo dok on malo ohladi sa poslom, pa da vas pitam kako to ide, kako da se logujem na njegov akaunt i sta smijem a sta ne smijem.

UNAPRIJED HVALA

SUb Zero
04.12.07, 22:36
ako si pozer ulazis na njegov acc sa NJEGOVIM imenom u upisu na loginu i TVOJOM sifrom :)
smijes sve radit sto ti je moguce, ( pazi NAPAD nije, PLJACKA je i slicno :) )
al sve ti to pise kad udjes, vidjet ces sta moze sta ne ;)

bjaca
05.12.07, 11:06
Uradite Kako Je Sub Zero Rekao Imala Sam Takav Slucaj A Nisam Znala Da Se Nesmije Multihunter Mi Je Rekao Da To Isto Ucinim Za Kaznu Su Mi Ispraznili Skladiste

Evian
06.12.07, 11:26
Da li je zabranjeno biti pozer duze vremena?
Mislim ustvari konstantno.
Primjer: igram na poslu s kolegicama ovu igricu (prijavljeno multihunteru, ne šaljemo si resurse), pa me nakon radnog vremena ili vikendom one zamole da im nadogradim nešto (da ih ne opljačkaju), jer ja imam net kod kuće, a one ne.
Postoji il neki maksimalni period za "poziranje" hehe?
Ne budem nikada konstantno danima na jednom od njihovih acc-ova, znači svaka od njih uđe u svoj acc bar jednom u 48 sati...zavisno od radnog vremena :D
Jeli to zabranjeno s obzirom da se u pravilima spominje neki rok od 2 sedmice ili tako nešto...pa sam sad malo zbunjena...

nebitno
07.12.07, 00:27
Posto ja i brat igramo sa jednog PC-a, znaci svaki ima svoj acc, postavili smo i ja i on da smo pozeri (on na svom acc-u i ja na svom acc-u) i ukljucili smo one opcije da smo korisnici istog PC-a. Mislim da je to sve regularno,al za svaki slucaj da upitam, jer nezelim da, ako sta postignemo, budemo banovani.
Mozemo li mi slati resurse jedan drugom,sta nam je potrebno od infrastrukture za to.
Nemoj te nam zamjerit pocetnici smo...
Hvala

SUb Zero
07.12.07, 16:27
slanje resursa je zabranjeno
i preporucio bi vam da nebudete pozer jedan drugome, nego da nadjete obojca neke trece ljude za to... ovako nema smisla ako ste na istom kompu, ko god se ulogira moze se ulogirat na oba acca... ali pazi da nebude bilo poslije nismo znali:

nema trgovine, nema nikakvih medjusobnih dodira vojskom i trgovcima ako ste korisnici istog PCa.... nadam se da je jasno...

Evian
10.12.07, 23:45
samo da refrešam, nije mi odgovoreno na moje pitanje...
a na pitanje poslije mog jeste...pa ako se nađe neka dobra duša da odgovori, bila bih jako zahvalna :)
pozdravvv

Juventino10
10.12.07, 23:55
samo da refrešam, nije mi odgovoreno na moje pitanje...
a na pitanje poslije mog jeste...pa ako se nađe neka dobra duša da odgovori, bila bih jako zahvalna :)
pozdravvv

dozvoljeno je..ja sam bio sitter jednom prijatelju vise od pola mjeseca jer mu nije radio net, nisam imao nikakvih problema..dakle sve je po pravilima i nemas sta da brines:)

floosh
10.12.07, 23:59
Imaš tu dva slučaja sad..

Preko 14 dana biti pozer drugoj osobi, a da se ona nikako ne prijavljuje na account = ZABRANENO

Biti pozer osobi hmmm 3 mjeseca ali da se svaki dan i ta osoba prijavljuje i igra svoj account = DOZVOLJENO

:)

Evian
12.12.07, 15:58
puno hvala na odgovoru, sve jasno sada ;)

pasha
13.12.07, 03:26
slanje resursa je zabranjeno
i preporucio bi vam da nebudete pozer jedan drugome, nego da nadjete obojca neke trece ljude za to... ovako nema smisla ako ste na istom kompu, ko god se ulogira moze se ulogirat na oba acca... ali pazi da nebude bilo poslije nismo znali:

nema trgovine, nema nikakvih medjusobnih dodira vojskom i trgovcima ako ste korisnici istog PCa.... nadam se da je jasno...

moze se slati pojacanje drugom korisniku koji koristi isti pc ko i ja???

sleaping_girl
09.01.08, 23:51
ej,a moja cijela skola igra traviana preko 10-tak kompijutora,koji svi imaju isti net,mislim,da nije bas fer traziti nikove od svih....odgovorite ,jer ko sto je jedan od prethodnika rekao,ak skupim vise stanovnika a vi me banujete,ubit cu se.......a znam jednu frendicu,koja također igra travian u net klubu,sta s nje....:?????

veminc
10.01.08, 00:13
a sta ako ima ne zna nickove?
ja sam imala isti problem na 6 radi u dvije smjene i svi igramo travian na ovom serveru i ja ne znam nick od ovih u drugoj smjeni (ne smijem pitati jer je jedan od njih direktor:D)

Neka dobra firma. Ima li jedno mjesto u toj firmi za mene:p Vrijedan sam, mogu igrati traviana najmanje 8 sati bez prestanka:D

easy rider
10.01.08, 01:50
E ovako, licno sam pitao MH za problem koristenja istog PC i:

1. ucesca u istoj alijansi
2. slanje pojacanja
3. pomaganje trecem igracu (slanje pojacanja)

I odgovoreno mi je:
1. moze - moze se ucestvovati u istoj alijansi
2. moze - mogu se slati vojna pojacanja, medjusobno
3. moze - oba acc sa istog PC mogu pomagati trecem igracu u smislu slanja vojnog pojacanja

Posto u podesavanju acc lijepo stoji:
Korisnici istog PC-a
Ako Travian igrate na istom računaru sa nekim drugim Travian igračem, potrebno je upisati njegovo/njeno korisničko ime. Ova postava važi samo za isti računar, ne za istu mrežu.

Znaci ako ste u istoj mrezi, to ne treba posebno prijavljivati nikom, ali i dalje vazi pravilo o zabrani slanja resursa, jer se onda smatra prekrsajem.

Da zakljucim,
Jedna i osnovna zabrana, za korisnike istog PC i iste mreze, je ZABRANA slanja resursa, a ostalo je sve dozvoljeno.

Molim nekog kompetentnog da potvrdi moj zakljucak, pa da se nedopisujemo ingame ili po forumu.