PDA

View Full Version : Malo skole(lesson 2)

Mr_Dadox
12.12.07, 13:06
Za nove koje pocinju...
(Sa teutonima)

Odma gradite zito na lvl 2(ne 3, ali samo JEDNU), pa onda idete sa glavnom zgradom na lvl 3, onda dignete zitaricu na lvl 3(samo jednu) i Floosh vam posalje malo reursa. Sa njima napravite "Mjesto okupljanja" i onda odma Kasarna.
(Ako se dobro sjecam) Trebalo bi vam ostati resursa da 1-2 vojnika (ona prva ceta, nesjecam se kako se zove na naski :p) i onda gledate odkle je vedro dok se sami resursi ne dignu da napravite treceg vojnika.

To je vec proslo nekih 65-70 sati, znaci fali jos 2-3 sata za kraj trecega dana(kad mozete napadati sviu) i onda momci, samo RAID!!! :D (Ali NE ispod 3 vojnika, ako posaljete 2 onda 1 ce umret [99%] i jbg, onda ste u problemu)

Tolko za teutone/pocetnike, ali.... Imaju manu sto vec poslje 2-3 sela teutonci su slabi u odbrani, skroz slabi.
(Nisam nikad igro sa galima da napisem nesto o njima, a sa rimljnima samo igro dvaput) :p

(Itox ako hoces stavi u FAQ ko i ona dva) ^_^

Mr_Dadox
12.12.07, 13:06
EH SAD MALO ZA PRO IGRACE:

Mislim da vam je najveci problem osvojiti/napraviti novo selo, jer imaju oni pojeni (neam pojma kako se zovu u nas, oni sto vidite u residenci ili dvorcu)

Evo malo uputa koje infrastrukture i na kojel lvl prave vise pojena:
(u prvoj lini je lvl, a ispod su pojeni koje daje)

http://mamo18.interfree.it/punticulturastrutturepv2.jpg
(Kao i sve stvari sto ja upotrebljavam su na ita :p ali nije prob)

Da ne prevedi sve, vako… Infrastrukture sto naj vise daju su: Akademija, Ambasada, Dvorac, Pijaca, Opstina, (Officina, ono gdje pravite katapulte, neznam prevest :p), i onj ured za ekonomiju (neam pojma kako ni ovo prevest, ono ko velka pijaca), Soba za blago(ili kako se zove, ona nova infrastruktura).

Znam da sve ima prevedeno od fuke i itox, ona slika…Ali previse sam lijen da i ja to uradim!!
(eto sto mi treba pomoc) :D

EDIT:

Za Milosa i Babu, sada vidite da niste dzaba napravili ono zgradu ^_^ na lvl1 da 10 poena, a na lvl 10 daje 50 poena!!! :)

core
12.12.07, 15:45
kome bi ovo trebalo pomoci?
ps
ako vec nesto radis uradi to kako treba, a i niko te nije tjerao niti trazio ovo od tebe, sam si to htio,pa zasto onda nisi uradio kako valja?

Mr_Dadox
12.12.07, 16:03
A sta to nevalja?! :/

piroga
12.12.07, 21:30
da jbt covjek se potrudi i nadje koliko koja zgrada daje poena a vi opet nezadovoljni!!:mad:

Sandro Lav
12.12.07, 23:53
a da stvarno,covjek se potrudio,respect njube! lol :D sala :D,jos pogotovo bravo sto si se sjetio ovog,iako ce rijetko kome trebat :D

qwer
13.12.07, 01:02
Nemojte jat decka decko dao guze za tu sliku i vi tako:D sala:D

Mr_Dadox
13.12.07, 10:16
Ma svi nesto kazu da znaju igrat, primjer:

Core sa 4-5 sela (nesjecam se dobro) ima stanovika koliko ja imam sa 4. One neznam kad je poceo igrat, a ja za skoro 2 mjeseca te stanovnike dostigo. On nulla u napadu, ja 16° na serveru od 20.000 igraca. 98° u odbrani i 36-37 (nisam vidio jel se sta promjenilo od sinoc) na class. generalnoj, i to sve na istom serveru od 20.000 igraca... Mislim da nije bas malo, a da me kata nisu dokacile, bio bi i bolji, al jbg zato sam sad dobar i u defense!! :D

Uglavnom... Kao i oni linkovi napocetku i sve, pisem da bi pomogo onima kojima treba pomoc, jer nije lahko nikome na pocetku!!!

A mislim... Da je ona tabela mnogo korisna za one koji imaju preko 4 sela... jer 5° selo napraviti treba 39.000 poena, a ako neznas kako ih sto prije nakupit.... Onda ti treba po godine!!! :p

qwer
14.12.07, 02:56
Da kad to naprave onda ce sest gladnih dana cekat da im se napravi za polje bilo koje:D

Sandro Lav
14.12.07, 05:54

Core sa 4-5 sela (nesjecam se dobro) ima stanovika koliko ja imam sa 4. One neznam kad je poceo igrat, a ja za skoro 2 mjeseca te stanovnike dostigo. On nulla u napadu, ja 16° na serveru od 20.000 igraca. 98° u odbrani i 36-37 (nisam vidio jel se sta promjenilo od sinoc) na class. generalnoj, i to sve na istom serveru od 20.000 igraca... Mislim da nije bas malo, a da me kata nisu dokacile, bio bi i bolji, al jbg zato sam sad dobar i u defense!! :D

Uglavnom... Kao i oni linkovi napocetku i sve, pisem da bi pomogo onima kojima treba pomoc, jer nije lahko nikome na pocetku!!!

A mislim... Da je ona tabela mnogo korisna za one koji imaju preko 4 sela... jer 5° selo napraviti treba 39.000 poena, a ako neznas kako ih sto prije nakupit.... Onda ti treba po godine!!!

pa bogte ko da cu neke zgrade pravit zbog kult poena :confused:
populacija nije vazna,ima vaznijih stvari
core je njub :D
iskreno,neznam ni po cemu se racuna ta statistika u napadu,al ugl sam 26. na ovom serveru :confused:,a rijetko napadam
nije vazno kolko ima igraca,jer znam da se na class. serveru 100 puta manje napada nego na ovom..
a da tebe kata nisu dokacile,a da se meni posrecilo da je onaj lik kome sam tjeo selo uzet osto spavat...

floosh
14.12.07, 08:53
pa bogte ko da cu neke zgrade pravit zbog kult poena :confused:

Upravo to :) al dok to skontaš, prošo voz :D

SUb Zero
14.12.07, 19:17
Upravo to :) al dok to skontaš, prošo voz :D

a kad sam vam ja govorio... :rolleyes:

core
14.12.07, 19:51

A mislim... Da je ona tabela mnogo korisna za one koji imaju preko 4 sela... jer 5° selo napraviti treba 39.000 poena, a ako neznas kako ih sto prije nakupit.... Onda ti treba po godine!!! :p

čobane smijes li se pošibati samnom?
daj ingame nick

SUb Zero
14.12.07, 21:54
daj ingame nick

vrijedjanje + prijetnja = opomena pred ban

core
15.12.07, 13:05
gdje sam ja nekoga uvrijedio?
on vrijedja moj stil igre pa tako i mene samog!

i hajde mi objasni sta je negativno i uvredljivo u rijeci "čoban", travian=sela=seljaci=čobani=zemljoradnja=stočarstv o

vi ste ljudi nesposobni za posao koji obavljate kao i svi drugi na ovom brdovitom balkanu u zemlji seljaka.

Mr_Dadox
17.12.07, 11:35
daj ingame nick

LOL

Neigram na nasem server jer nema smisla, prekasno sam doso... Vidimo se na server2!!! :)
(PS lazem, imam nick in game: Znje, upotrebljavamga da kontrolisem neke stvari) ^_^

gdje sam ja nekoga uvrijedio?
on vrijedja moj stil igre pa tako i mene samog!

i hajde mi objasni sta je negativno i uvredljivo u rijeci "čoban", travian=sela=seljaci=čobani=zemljoradnja=stočarstv o

vi ste ljudi nesposobni za posao koji obavljate kao i svi drugi na ovom brdovitom balkanu u zemlji seljaka.

1.Ja tebe nisam uvredio, nego ti samo pokusavam pomoc...a ako neces, onda necitaj moje posto-ove i ne komentarisi.

2.Sto onda si jos ovdje?! Sto pricas taj neki "nas" jezik?!
(PS Bolje dodi u ovt da ne zaradimo ban oboica) ^_^
(PS2 odgovorio bi prije, ali nisam bio tu) ^_^

Edi
30.12.07, 05:23
Pretrazih po forumu i nadoh ovo sto ste pisali......upravo kako je napomenuto ti Kulturalni poeni su vrlo bitni jer dodes u situaciju (kao ja) da je brzina potrebna, sto prije zazeti selo a nema pojena....treba cekati da se nakupi ok sve jasno....ono sto mi nije jasno zasto se mala zabava nemoze odmah zavsiti zlatom....jer ako npr imate 3 sela i hocete cetvrto treba vam 20000 poena i fali vam 1000, znaci dvije zabave u dva sela dobitak 2x500 poena, zlatom ih zavsite odmah i seli...kada ono nemoze, mala zabava se nemoze zavsi zlatom, zasto?
Mislim da bi to trebala biti kao benificija plus accounta da igrac ako hoce zlatom odmah zavsi zabavu i dobije 500 Kulturalni poena, zasto je to nemoguce i nigdje nije navedeno da se mala zabava moze ili nemoze zavsiti zlatom?

SUb Zero
30.12.07, 16:08
eh jjbg, nemoze sve parama, kakva bi to ond aigra bila ;)

piroga
31.12.07, 00:36
kakav je to party sto traje par sec??
ljudi treba da se izive izigraju i zapiju :P
barem je tako kod nas :D