Evo jedan turitorial by: qertz

"Na zahtjev nekih igrača napravio sam turitorial.

Multihunteri su osobe travian teama koje paze na red u igri i kažnjavaju igrače koji npr. imaju multi acc. Multihuntera ima više i svi se oni nalaze u svom savezu. Oni ne ratuju i ne igraju kako bi imali više populacije.

Primjeri kazni:
- ispražnjavanje skladišta(djelomično ili u potpunosti)
- smanjivanje populacije
- ban
...

Postoje lažni multihunteri kojima je cilj doći do vaše lozinke kako bi upravljali vašim
naseljem ili si slali resurse s vašeg acc-a.

Kako prepoznati lažne multihuntere:
Njihova imena su obično:
-MuItihunter - veliko i umjesto malo L
-Multihanter - a umjesto u

Podrazumjeva se da može biti Multihunter2, Multihunter3....

-Pravi multihunteri vas NIKADA ne traže lozinku.
-Kada dobijete poruku od pravog multihuntera u porukama kod imena pošiljatelja će vam pisati Multihunter podcrtano.

...

Što napraviti ako dobijete poruku od lažnog multihuntera?

-Prijavite ga pravom multihunteru i lažnjak će dobiti ban 4 life.

-Druga mogućnost(Ex-ov savjet):
Citiram ga:

Nemoj ga uopće prijaviti nego iskoristi vulgarizme koje ni pas s maslom ne bi polizao u odgovoru na njegovu poruku, pa nek on tebi dade ban - ako može.
Prijavit te ne smije, jer automatski njemu ide ban, dakle... Ispali rafal psovki i uvreda!
Ja savjetujem da odaberete prvu mogućnost. Prijavite ga, jer će on prevariti još mnogo početnika.
...

Ja sam primio poruku od lažnjaka. Napisao je nešto ovako:
"Primili smo obavjest da kršite pravila igre. Moramo to provjeriti pa nam dajte svoj username i password."

Nadam se da nije potrebno ni spomenuti da ako prepoznate lažnjaka da mu ne dajete svoju lozinku, pogotovo lozinku e-maila.

Što napraviti ako ne znate vašu "novu" lozinku:

1.korak- Logirajte se kao obično.
2.korak- Pisat će da je lozinka kriva.
3.korak- Ispod mjesta gdje se upisuje lozinka pisati će "zaboravljena lozinka?", tu odite.
4.korak- Unesite sve podatke koji se od vas traže

VAŽNO:
Kako bi vratili acc morate znati e-mail adresu s koje ste se registrirali.
Ako neznate s kojeg e-maila ste se registrirali odite pod:
Plus->Zaradi zlato->Pozovi putem e-maila.
Sad će u poruci koju vi kao šaljete pisati:
"Bok!
Igrač >vaše ime<(>vaš e-mail<)vas poziva...."

U zagradi se nalazi vaš e-mail s kojeg ste se registrirali na ovaj server. Napišite ili zapamtite svoj e-mail s kojeg ste se registrirali. Ako ne zapamtite s kojeg e-maila ste se registrirali nije moguće vratiti acc. Zato ga bolje napišite na neki papir(koji ne smijete izgubiti), prije nego vam se ovo dogodi.

Zaključak:
Samo slijedite ove upute i ništa vam se ne može dogoditi."

Izvor : http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=5983