Stranica 1 od 34 12311 ... ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 1 do 10 od 338

Tema: INFO TOPIC: Oaza - Napuštena dolina

Korisnik interwal's Avatar
    Registrovan
    Aug 2007

Uobičajeno INFO TOPIC: Oaza - Napuštena dolina

Šta je oaza (napuštena dolina)?

Oaze su posebna mjesta na karti travian svijeta koja nije moguće naseliti već samo osvojiti. Kada osvojite oazu ona vam u selu iz kojeg ste je osvojili daje bonus na produkciju resursa, tj. vaši rudnici proizvode više resursa.

Koje sve oaze postoje?

Kako da osvojim oazu od životinja?

Da bi počeli osvajati oazu od životinja morate ispunjavati slijedeće uslove:
    -Morate imati herojsku vilu na lvl 10 ako je to prva oaza koju osvajate iz tog sela. Da bi osvojili drugu oazu herojska vila mora biti na lvl 15, a za treću na lvl 20.
    -Morate vidjeti oazu koju hoćete da osvojite na svojoj 7x7 mapi. To možete provjeriti tako da kliknete na ime sela sa desne strane, a zatim na treći kružić na vrhu (Mapa) kako bi došli na svoju 7x7 mapu. Sve oaze koje vidite na toj mapi je moguće osvojiti iz tog sela (mada i dalje najviše tri).
    -Morate imati heroja.

Ako ispunjavate ove preduslove onda sve što trebate uraditi je da pobijete sve životinje u oazi i osvojite je koristeći heroja. Ne postoji određen broj napada koje morate poslati na oazu, dovoljno je da pobijete sve životine (ili da to neko učini za vas), ALI morate u zadnjem napadu poslati heroja kako bi on zauzeo tu oazu za vas.

Kako da osvojim oazu od drugog igrača?

Preduslovi su isti, morate imati herojsku vilu na 10/15/20 i vidjeti oazu na svojoj 7x7 mapi.

Da bi osvojili oazu od drugog igrača morate imati dovoljno vojske da pobijete odbranu koju taj igrač može poslati u oazu te heroja koji će osvojiti oazu. Međutim glavna razlika između osvajanja oaze od igrača i od životinja je da kod osvajanja oaze od igrača MORATE poslati heroja u napad više puta kako bi smanjio saglasnost u oazi.

Ako igrač kojeg napadate ima samo jednu oazu morate je napasti tri puta da bi je osvojili.
    Ako igrač kojeg napadate ima dvije oaze morate je napasti dva puta da bi je osvojili.
    Ako igrač kojeg napadate ima tri oaze morate je napasti samo jednom i oaza će biti vaša.

Pažnja: Ovo pravilo se odnosi na oaze koje su osvojene iz jednog sela.

Kada se napadne oaza, da li odbrana dobiva bonus zida iz grada iz kojeg je dolina osvojena?

Ne, bonus od zida nema nikakvog uticaja na odbranu u oazi.
    Last edited by interwal; 29.03.08 at 17:01.

Korisnik interwal's Avatar
    Registrovan
    Aug 2007

Uobičajeno

Zamolio bi sve igrače da sva pitanja o oazama (napuštenim dolinama) postavljaju isključivo u ovu temu. Takođe sva pitanja koja ne budu o oazama a završe u ovoj temi će biti obrisana. Hvala.

george_3105
    Gost

Uobičajeno

E ovako ja imam herojsku vilu na stepenu 3. i pobio sam sve zivotinje iz oaze ako ja sad posaljem heroja da li ce on oazu osvojit ili ja moram bas imati herojsku vilu na stepenu 10??:fre:

amerr
    Gost

Thumbs up

moras imati herojsku vilu na stepenu 10

mufljuz
    Gost

Uobičajeno

@ georg - ne, ali i kad kliknes da napravis silos na lvl 6 mozda bas server odluci da ti uzme te rese i napravi tri izvidjaca, jer mora li server bas da napravi sta si ti kliknuo?

Morate imati herojsku vilu na lvl 10 - koji dio od MORATE nisi razumio?!?!??!

- izuzetno kretenska pitanja zasluzuju jos kretenskije odgovore -

Korisnik bubimir's Avatar
    Registrovan
    Nov 2007

Uobičajeno

Ako imam osvojenu oazu i unistim herojsku vilu, da li ce mi ostati oaza ? :rolleyes:

Korisnik hzg's Avatar
    Registrovan
    Feb 2008

Uobičajeno

Citat Citat od bubimir Pogledaj komentar
    Ako imam osvojenu oazu i unistim herojsku vilu, da li ce mi ostati oaza ? :rolleyes:
    Hoce, ali ako ti ju netko preuzme morat ces izgradti ponovno da bi mogao opet zauzti!

Wolf_Nomad
    Gost

Uobičajeno Drugo selo-Herojska vila

e ovako u prvom selu imam herojsku vilu na 10 lvl. i mora je dignuti na 15 lvl da bi mogao drugo preuzeti
    E to mi je jesano
    al ako napravim herojsku vilu u drugom selu i dignem na 10 lvl da li cu moci preuzti dolinu

Tema premještena u temu o herojima i oazama

broders
    Gost

Uobičajeno

da...citaj forum

Korisnik Zeleni NOOB's Avatar
    Registrovan
    Feb 2008

Uobičajeno

imam u glavnom selu herojsku vilu lvl 15 imam jednu oazu ,ocu drugu medutim ta oaza nije u 7x7 al je u 7x7 kod drugog sela... znaci napadanjem iz prvog sela ne mogu zauzet tu drugu oazu za to drugo selo jel tak?mozel odgovor samo sa da(ne treba objasnjenje) ili ne(onda treba objasnjenje)

95% sam siguran da sam upravu ali zelim 100 %