Prikaz rezultata 1 do 1 od 1

Tema: [T3] Tutorial - Teutonci(početak)

Korisnik
    Registrovan
    Dec 2008

Uobičajeno [T3] Tutorial - Teutonci(početak)

Nisam mislio da cu ikad pisati tutorijal, ali eto, dosao sam i do te razine kad hocu da se izrazim na takav nacin da mozda pomognem novim i dam neki savjet starim igracima...
    Prije svega da kazem da ako ste pocetnik nemojte se zamarati citanjem, uzmite Gale ili Rimljane. . .ovo je tut za Teutonce, no ako ipak mislite da se morate okušati onda samo nastavite dalje
    Vjerovatno vec i golubovi na grani znaju da su Teuti agresivni okorjeli pljackasi jeftinih jedinica koji dominiraju u pocetku igre te su jako dobri za AKTIVNE igrace, a kad kazem AKTIVNE onda mislim AKTIVNE, jer ako ne mislite igrati dual, trial, quad acc i biti online vise od 8h onda ovo pleme nije pravi izbor za vas, vjerujte mi nemojte ih uzimati ako niste jako aktivni.

Zasto bas Teuti??Zasto ne Gali, Rimljani?! Kakva je njihova prednost u odnosu na druga plemena?
    Zato sto su Teutonci tzv. rush pleme čije jedinice, bar one pocetne (čitaj batinari) mozete koristiti kao zivo meso u borbi, oni ne samo da su jeftini vec se relativno brzo grade, imaju solidan napad (55 att) i nose dosta resursa. Osobno batinare volim vise od paladina. . . sad sigurno mislite : 'lol. Paladini su bolji, brzi i nose vise resursa od batinara' ! Ali ne, jesu bolji gledajuci po tim aspektima ali hajde ti obnovi 200 paladina kad ih izgubiš tako brzo kao sto ja mogu svoje klubice (batinare) . . . mozda je ovo sad nerealna usporedba jer poredim off i deff jedinicu. . .ali samo sam zelio reci nesto o funkcionalnosti batinara u ovoj igri i koliko znace za Teutonce.

Sad prelazimo na tut !

:Necu vam pametovati kako da izaberete svoj nick ili da za ime sela odaberete nesto lijepo (mada kroz igru trebate 'izgraditi' unikatan nick koji ce te uvijek koristiti, na svakom serveru). . .uostalom to ste mogli pročitati u Nailzzovom tutu sa US. foruma.
    S druge strane mislim da je vazno kako uredite svoj profil, stavite nesto 'sitno' tek tako da se se razlikujete po profilu od okolnih pocetnika koji jos ne znaju urediti isti, osobno ne stavljam 'goluba mira' (eng.dove of peace) jer ga ne volim vidjeti, mada to nije vazno.

Prvo sto uradite kad pocne igra (tj. udjete na acc) odaberite dal da radite zadatke (eng. quest) ili ne. . .otkad imamo tu mogucnost ne radim questove, jer u svakom slucaju dobijate PLUS, zlato i resurse, a onaj debeli gad vam zbilja nemoze pomoci jer ce vas ono sto kaze da uradite zbilja usporiti, zato predlazem da ga ignorirate i pogledate na 7x7. Dobro pregledajte 14x14 i nadajte se da ce te naletjeti na neki crop 9 ili 15 sa bar 75% zitne proizvodnje od okolnih dolina, ako ne onda se nemojte ustrucavati da obrisete acc i pocnete ispocetke [vjerujte mi nije pretjerano vazno kad ce te poceti, samo da to bude u prvih 5 sedmica SPOROG SERVERA]. Cini vam se nemoguce da ista postignete >grijesite.
    Ja sam najbolji primjer za to, registrovao sam se na com2 (internacionalni server) četvrtu sedmicu poslije početka igre i bio sam 4k i neki rang, a sad sam 80. na serveru, četvrti pljackas i šesti napadač servera, dobio sam hrpu medalja i pored toga onu za najnaprednijeg, a gdje je bit svega ovoga.... pa poceo sam ČETVRTU semicu igre...sto znaci da mozete obrisati acc i napravit novi za 3 dana i necete puno izgubiti.

Kad se registrujete na svoje idealne koordinate u cijih 14x14 imaju bar dva 9 ili 15 croppera spremite se za akciju.
    Sad cu vam dati fomulu uspjeha svakog Teutonca:

1. dignite gl. zgradu na 2
    2. gl.zgradu na 3 ili mjesto okupljanja na 1
    3. sad dizete ono sto niste zadni put,, znači ako ste digli mjesto okupljanja na 1 sad dignite glavnu zgradu i obrnuto
    4. pravite kasarnu buduci da ste ispunili sve uslove (gl. zgrada 3lv, mjesto ukupljanja 1lv)
    5. gradite batinare dok ih ne budete imali 3

Zabava moze poceti, sad se spremite da budete jako aktivni jer ovo je dio igre kad ce se odluciti ko ce vladati. . . vi ili vaše nesuđene farme?!
    Napadajte najblizeg so sebe koji je izasao iz zastite i nije nema vise od 9 popa. . .trebalo hi ih se dosta spawnat okolo a bar 88% su n00bovi cije neznanje ce te vi iskoristiti.
    Principa farmanja je vjerovatno svima poznat, znaci nemojte farmati igrace sa vise od 9 popa jer mogu imati trupe u selu, a ne zelite tako rano gubiti batinare.
    Ovo dobro zapamtiti: nemojte dizati resursna polja, nisu vam potrebna i nece biti jos dugo. Sad se samo koncentrisete na proizvodnju batinara. Napravite ih 20 i onda farmajte vise igraca, jace igrace i sve oko 7x7 dok ih ne iscrpite da nemaju ni za skloniste. Također pocnite planirati kako da se rjesiti nekih igraca koji sad imaju vise populacije od vas ili mozda prijetite da su vam farme cesto opustošene...što znači samo jedno. . . . .imate posla sa jos jednim ili vise Teutonaca. . .pravite jos batinara. . . dosad ste izasli iz pocetnicke zaštite i mozda vas neko proba farmati, nemojte slucajno ostavti vojsku u selu kad stigne napad (zbog toga morate biti ativni), umjesto toga pogledajte ko vas napada, ako je neki Gal odma posaljite pljacku na njegovo selo da mu pokazete da je ov vas teritorij i da ce skupo platiti spawnanje ovdje, ako je Teutonac...hehe onda popijte dosta kafe ili neko energetsko piće jer se morate spremiti da kontrirate napad...

Kontriranje ce te izvrsiti u zadnjih 30 sek njegovog napada...gledajte dobro i neprekidno i kad vidite da se napad priblizava posaljite vojsku u pljacku na neko selo odma do vas ili na napadaca... ali cim prodje njegov napad idite na mjesto okupljanja kliknite na crveni X i vratite trupe u selo... ali cim ih vratite morate biti brzi, jako brzi odma posaljite napad na ovoga Teutonca sto vas je napao i nadajte se da nije online ili da nece stici uspjeti spasiti vojsku kao sto vi jeste... ako ste sve dobro uradili trebao bi imati nesto manje od 10 sekundi da spasi svoju vojsku i ako ne uspije vjerovatno ce te ga ocistiti jer su batinari jako slabi u odbrani protiv bilo kakvih jedinica...cak i ako njegovih batina bude nesto vise.

Od sada samo pravite vojsku i dizete:

1. skladiste
    2. silos
    3. pijacu ili ti market
    4. ja volim podignuti kasarnu na 3 cisto da se batinari brze obucavaju ali moze se zivjeti i sa kasarnom na 1 Lv
    5. akademija (kasnije ce vam trebati za istrazivanje, neko vrijeme ce samo stajati bezveze)

Necu vam opisivati dalji tok igre jer zelim da se naucite kako da sami mislite, mozgate i probate razlicite stvari makar i upropastili acc.Na greskama se uci, ipak.
    Naravno u prvom selu ne radite sjekire, nikako, to je greska, sjekire se rade tek u drugom selu, u prvom prije svega trebate paladine za vece farme, da ne saljete batinare vise puta ili u velikom broju. Koplja vam nisu potrebna osim ako se baš bojite invazije Tautateovih Gromova od strane nekog Gala koga niste dovoljno isprasili po turu, a inace nemote žuriti sa kopljanicima. Napravite 10-tak izvidjaca, obavezno da znate kakvo je stanje okolo, da ne saljete bezveze batinare i paladine po plijen.

Samo pljackajte i sve ce doci na svoje, nemojte ulaziti u neke slabe saveze, nego cekajte da prodje dobar dio igre prije nego se pridruzite nekoj alijansi i pocnete igrati timski. Nadjite nekog razvijenog Rimljana ili Gala koji ce vas snabdjevati deff-om kad vam bude potreban.
    Ulazite u nepotrebne sukobe i kacite se sa svakim jer ste ovdje da igrate agresivno a ne da ih mazite. Budite spremni da izgubite sve i oporavite se za manje od dana, jer vi ste Teutonac, a oni su kao gusteri, regeneracija im je glavna osobina.

Ovaj tut koji sam napisao za nekih 20tak minuta posvecujem ba. forumu da i mi konacno imamo nesto svoje za Teutonce, znam da je Axe preveo tutorijal sa us. foruma, snjeskica je napisala za Rimljane ili je prevela...neznam.... u svakom slucaju nadam se da sam vam bar malo pomogao, iako znam da nije savrsen nisam ni isao u detalje niti sam htio prelaziti granice pocetnog djela igre koji je najvazniji za dalje napredovanje.

Outlaw_BlooD also known as relict

regards

Sve komentare, zamjerke i slično pišite autoru na PP.
    Last edited by Dominik; 23.05.09 at 21:54.
    Travian Support ba2