Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: [T3] Sve o 3.6 verziji

Korisnik Lina's Avatar
    Registrovan
    Jul 2008

Uobičajeno [T3] Sve o 3.6 verziji

Novi serveri (s4.ba)

• Okupljalište: samo 5 kretanja vojske po razini zgrade (napad, pljačka, pojačanje)
    • Ikone u reportima, za razlikovanje napada, trgovine itd
    • Stavljanje više istraživanja za redom u kovačnici i oružarnici
    • Dovoljno resursa u.... i "nosivost"nakon pljačke bez plusa (za akademiju, oružarnicu i kovačnicu)
    • Direktan link na NPC trgovinu
    • Direktan link do "Izgradi odmah"
    • 10%off i deff bonus je ukinut!
    • PLUS košta 10, umjesto 15 golda
    • Grafičke ikone za artefakte i polja.
    • Village and link panel can be collapsed

Zlatni klub:

• Zlatni klub košta 100 golda za vrijeme trajanja cijelog servera
    • Ako je server stariji od 250 dana, cijena zlatnog kluba pada za 1 zlatnik po svakom sljedećem danu.
    • Jedina razlika je speed, gdje zlatni klub košta 50 zlatnika i cijena se neće mijenjati.
    • Master builder: Pripremite izgradnju 3 zgrade odjednom, iako nema resursa za njih, košta 1 gold za svaku
    • Pošalji svu vojsku iz naselja prije napada (180 sekundi), vojska mora biti u naselju barem 10 sec osim ako se nije vratila iz te opcije natrag - 2 golda.
    • Trgovački putevi za 7 dana, 2 zlatnika po putu za 7 dana ( samo za vlastita sela)

tu su i besplatne stvari koje dobijete u zlatnom klubu:

• Trgovci idu 3 puta
    • Farm list - složite popis svojih farmi
    • 15 i 9 crop finder
    • Laki pregled napada na neko selo i njihova učinkovitost

Dodatci, prije poznati kao Travian Plus sada dostupni svima:

• Dovoljno resursa u ... vidi se bez PLUS-a (radi i za akademiju , oružarnicu, kovačnicu)
    • "nosivost" nakon pljačke vidi se bez PLUS
    • Simulator sa svim dodatcima
    • Zid i okupljalište se mogu graditi bilo gdje te zatim prebaciti na njihovo mjesto.

Promjene u plus nalogu:
    • Cijena spuštena sa 15 na 10 zlatnika
    • 10% Off i Deff bonus uklonjen

3.5 Serveri koji su se osvježili na 3.6 ( ba1, ba2, ba3, bax)

• Ikone u reportima, za razlikovanje napada, trgovine itd
    • Dovoljno resursa u.... i "nosivost"nakon pljačke bez plusa (za akademiju, oružarnicu i kovačnicu)
    • Direktan link na NPC trgovinu
    • Direktan link do "Izgradi odmah"
    • Icone za artefakte i resursna polja
    • Village and link panel can be collapsed
    Last edited by Panasko; 04.12.09 at 20:22.
    I am Bender, please insert girder

Korisnik Panasko's Avatar
    Registrovan
    Jan 2008

Uobičajeno

Pozdrav svima,
    Zaprimio sam zahtjev od korisnika foruma da uzmem nekoliko screenshota za one koji ne igraju com10. Dakle, evo ih uz nekoliko objašnjenja i detalja.

Ako imate što ovdje nadodati, recite mi i ja ću nadodati. Bilo bi dobro da ima i screenshot.

Od 4.11.2009. igramo novu verziju Traviana. Ova nova verzija testirana je na tri domene i kako .com ima igrače iz svih krajeva svijeta i mi smo jedna od njih. Ovo je testna verzija pošto je mnogo novih opcija o kojima ste sigurno već čitali.

Uzimao sam screenshote novih opcija i alata da svima približim ovu odličnu novu verziju.
    Neki screenshoti su cenzurirani, jer ja još uvijek igram i ne bih želio otkriti neke svoje taktičke informacije.
    Neke od novih stvari su promjene u izgradnji/unaprijeđenju iz polja za zgrada/resurse. Kao prvo, imamo glavnog graditelja i poboljšanog NPC trgovca.

1. Kovanice sa strelicom predstavljaju NPC trgovca. Ova funkcija je unaprijeđena i sada može automatski izračunati dobar omjer za izgradnju te zgrade. Ova slika postaje vidljiva kada imate
    dovoljno resursa, ali ne samo jedne vrste, nego ukupno. U ovom slučaju ja imam dovoljno gline, ali mi nedostaje drveta.

2. Ovo je link za gradnju sa glavnim graditeljem. On će pričekati kad ste sakupili dovoljno resursa i početi automatski graditi. Ova opcija vam omogučava da unaprijeđenje vaše zgrade počne i kada niste online. Cijena postavljanja zgrade za unaprijeđenje u red za izgradnju glavnog graditelja košta 1 gold.

Kao što vidite ovdje NPC trgovac računa najbolji omjer ako stisnete kovanice sa zelenom strelicom. Ovdje vidite da ja imam previše gline, ali nedovoljno željeza i usjeva (hrana, žito). NPC trgovac mi je pomogao da mogu graditi zgradu istog trena. Kao što smo naviknuti, NPC trgovac košta 3 golda.

Ovako izgleda vaš popis gradnje kada koristite glavnog graditelja. Pokazuje koju zgradu ste mu rekli da sagradi, koji lvl i koliko je potrebno vremena prije nego krene sa izgradnjom. To možete i prekinuti pritiskanjem crvenog X. Ova funkcija košta 1 gold, što će biti oduzeto istog trena kada glavni graditelj počne graditi. Prekidanje u trenutku dok gradnja još nije počela je besplatno.

Jednom kad je gradnja aktivna, pojavljuje nam se već poznata opcija. Pritiskom na ikonu sata, ovdje označenu crvenim krugom, uzrokujemo da gradnja bude završena istog trena. Dobit ćete poruku koja vas pita da potvrdite radnju. Ta radnja košta 2 golda.

Mjesto okupljanja je doživjelo velike promjene u t3.6 verziji. Najviše raspravljana opcija je pomak 4-troop po levelu (nivou) opcije. Ipak, mnogi igrači ovo neće uopće primjetiti. Jedino možda u početku.

Kakogod, ono što možete vidjeti iznad je vrlo korisna opcija, ali vidljiva je samo članovima zlatnog kluba. Ovdje možete vidjeti listu svih svojih farmi. Naravno opet su cenzurirana neka polja ovdje. Uglavnom, možete vidjeti imena sela, koliko ste puta napali, koliki je ukupni ulov i kolike su vaše žrtve na toj farmi. Prikazan je i zadnji napad.

Lijevo od imena sela vidite maleni znak '+'. Ako to pritisnete, dodat ćete to selo na vašu listu za farmanje. Ta lista je prikazana kadagledate mapu (kartu). Screenshot je prikazan malo niže.

Niže možete vidjeti podešavanje opcije Izbjegavanje. Ova opcija vam omogućava da izbjegavate napade koji dolaze na vas i kada niste online. Izaberete samo koje selo želite da izbjegava i koliko puta. Kao što vidite, to košta 2 golda po izbjegavanju. Vaša vojska će izbivati 181 sekundu i nakon toga se mora odmarati 10 sekundi kako bi bila spremna izbjegnuti novi napad. Sela koja označite će biti ta koja će automatski koristiti ovu opciju.

Ono što vidite iznad je lista farmi. Ta lista je prikazana desno ispod vaše mape. Možete micati sela s vaše liste pritiskanjem crvenog X ili odlaskom na mjesto okupljanja, pritisnite ''zlatni klub'', a zatim pritisnite znak '-' ispred imena sela. Na isti način možete i dodavati sela, ali u tom slučaju znak je '+'. (pogledaj gore).

Još jedna opcija koja je ubačena u verziju t3.6 sa mjesta okupljanja je trenutni opoziv vojske. Ova opcija vam omogučava da istog trena pozovete vojsku da se vrati u vaše selo. Opoziv nije moguć ako će selo biti napadnuto unutar 3 sata. Protunapad se još uvijek isplati. Upotreba ove opcije
    koštat će vas 5 golda. I ovdje nakon klikanja ikone pojavljuje se prozor za potvrdu iste.

Još jedna mala, ali vrlo korisna promjena su ikone ispred izvještaja. Objasnit ću ikone koje vidite ovdje. Ispričavam se što nisam u mogućnosti pokazati kako izgledaju trgovački izvještaji, ali i ovo je
    nešto.

1. Ovu oznaku dobijete kada ste napadnuti, a sva vojska je poginula.
    2. Ovu oznaku dobijete kada ste napadnuti, imate gubitke, ali imate i preživjelih.
    3-6. Ovo je oznaka kad ste nekoga napali bez gubitaka.
    7. Ovo je oznaka kad ste nekoga napali, ali imate gubitke.
    8-10. Ovo je oznaka kad ste nekoga napali bez gubitaka.

Još jedna zgodna opcija za članove zlatnog kluba. U prijašnjim verzijama mogli ste pustiti trgovca da putuje za istu stvar dva puta. To je bilo odlično za nahraniti pojačanje ili pomoći vašem klanu da sagradi svijetsko čudo. Sada se može slati trgovca 3 puta. Kao što vidite to se radi s padajućim izbornikom.

Registrovan
    Jan 2008

Uobičajeno

Došli smo i do zadnje opcije o kojoj želim govoriti: Tragač usjeva (hrane).
    Verzija 3.6 ima ugrađenog tragača za usjevima. Ovo je jedini legalni tragač online.Vjerojatno ih se online može pronaći još, ali je ovo jedini legalan. I njemu imate pristup samo kao član zlatnog kluba. Odete na mapu i vidjet ćete ovu ikonu, označenu crvenim krugom u donjem desnom uglu. Pritiskanjem ikone uključujete tragača koji vam omogučava pronalazak 9- ili 15- usjeva istog trena.

Ova slika ne treba objašnjenje, ali ja ću vam je ipak pojasniti.

Početna pozicija – Koordinate gdje tragač počinje tražiti

Vrsta - Ovdje možete izabrati želite li 9-cropper ili 15-cropper. Možete izabrati i obje opcije.

Oasis Bonus (at least) - Možete izabrati koliko će oaza dodatno proizvoditi usjeva. Može se podesiti na 25% do 150%. To se isto može učiniti i kroz padajući izbornik. Kao što vidite i ovdje možete izabrati ''bilo koji''.

Vidite da možete izabrati želite li da tragač pokazuje samo nezauzeta polja usjeva ili i zauzeta. Nakon toga samo pritisnite oznaku ''traži'' i vidjet ćete tabelu kao ovdje. Opet malo objašnjenja:

Udaljenost - Pokazuje udaljenost u poljima od početne pozicije koju ste naveli kao podatak.

Pozicija - Koordinate na mapi. Ovo je označeno kao link stoga možete kliknuti istog trena.

Vrsta
    - vrsta usjeva je prikazana ovdje. Zapravo postoje samo dvije vrste: 9 ili 15.

Oaza
    - Maksimalni bonus za usjev okupiranjem te oaze.

Zauzeto od - Ako je ovo polje usjeva već zauzeto, ime vlasnika će ovdje biti prikazano.

Registrovan
    Jan 2008

Uobičajeno

Na zahtjev, napisala sam objašnjenje o trgovačkim pravcima. Kako sam i ja ovo shvatila samo prije nekoliko sati, smatram da svoja saznanja mogu prenjeti vama bez ikakvih problema.

Trgovački pravci dopuštaju vam da postavite rute za vašeg trgovca kojima će on proći svakodnevno u određeno vrijeme. Standardno ovo traje 7 dana, ali za 2 golda možete produljiti trajanje trgovačkih pravaca za još 7 dana.

Za postavljanje trgovačkog pravca potrebno je otići u tržnicu (marketplace). Jednom kada imate više od 1 sela, pojavit će se nova opcija ''trgovački pravci''. Ovo što vidite na slici je primjer kako izgleda kada još nemate postavljen trgovački pravac. Za kreiranje novog trgovačkog pravca potrebno je kliknuti na opciju ''stvori novi trgovački pravac''.

Nakon aktiviranja opcije ''stvori novi trgovački pravac'' otvara se prozor kao na slici. Ime sela je cenzurirano, ali nalazilo
    bi se u padajućem izborniku odmah nakon natpisa ''odredišno selo'' (target village).
    Malo objašnjenje prozora kojeg vidite ovdje:

Odredišno selo (target village): Selo u koje će resursi biti preneseni. Uočite da na ovaj način možete resurse slati samo u vlastita sela.
    Resursi: Vrlo očito. Resursi koje želite slati u druga sela.
    Početak: Vrijeme polaska vašeg trgovca. U ovom slučaju, namješten je na 16=16.00 vrijeme servera. Znači ovo nije vrijeme koje ste možda vi namjestili na vašem računu, nego vrijeme servera. Vrijeme servera je GMT +1 (Germany, Netherlands...)
    Dostava: Koliko puta želite da vaš trgovac odlazi na put. Ja sam namjestio ovdje na 3, što znači da će putovati 3 puta gdje će prvi polazak biti u 16.00. Možete izabrati 1, 2 ili 3 puta.
    Trošak: Cijena trgovačkog pravca. Uvijek 2 golda.
    Trajanje: Ovo je isto fiksna vrijednost kada kreirate novi trgovački pravac. Novi pravac je uvijek 7 dana.

Kad je pravac jednom kreiran, ovo je što ćete vidjeti klikanjem na opciju ''trgovački pravci'' u tržnici (marketplace). Ime sela je opet cenzurirano, a trebalo bi pisati odmah poslije ''trgovački pravac prema...''. Aktivni trgovački pravac možete selektirati i zatim imate opciju da ga ''produljite'' (extend), ''uredite'' (edit) ili ''obrišete'' (delete). Mislim da svaka opcija je dovoljno jasna da dodatno objašnjenje nije potrebno. Nadalje, možete vidjeti početno vrijeme, količinu resursa po jednom putovanju i vrijeme potrebno da putovanje završi. Ako pogledate ispod natpisa ''Trgovac'' vidite ''3x1''. 3 označava broj putovanja, a broj 1 je broj trgovaca. Znači jedan trgovac putovat će 3 puta.

Nakon čekanja 16.00 sati na mom satu, napokon sam mogla uzeti zadnji screenshot. Ime sela ponovo je cenzurirano. Ovo se pojavi odmah po početku kako trgovačka ruta postane aktivna, isto kao i kod normalne trgovine kada pošaljete trgovca na put.

Nadam se da ste svi uživali čitajući ovo i ako ima pitanja, komentara, komplimenata, kritika i posebno sugestija, ne ustručavajte se poslati mi e-mail.

Registrovan
    Jan 2008

Uobičajeno

Tema preuzeta s .com.hr foruma Link

Napisao: Happiej

prevod by gabrielle
    Last edited by Jovan; 29.12.11 at 20:14. Razlog: Ovo uputstvo je napisao Happiej! floosh nema veze s ovim.