Rezultati ankete: Da li je Vukašin Brajić treba da prestavlja Bih na eurosongu?

Glasači
63. Nemožete glasati na ovoj anketi
  • Imamo boljih

10 15.87%
  • Dobar je

26 41.27%
  • Nije los

2 3.17%
  • hahahah

25 39.68%
Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 1 do 10 od 42

Tema: Vukašin Brajić predstavnik BiH na Eurosongu u Oslu

Ottawa-Senators
    Gost

Uobičajeno Vukašin Brajić predstavnik BiH na Eurosongu u Oslu

Vukašin Brajić predstavnik BiH na Eurosongu u Oslu

Vukašin Brajić je predstavnik Bosne i Hercegovine na 55. takmičenju Eurosonga u Oslu, odlučila je Stručna komisija koju je sačinjavalo sedam muzičkih stručnjaka.

Vukašin Brajić
    Muziku i tekst za pjesmu "Munja i Grom" s kojom će našu zemlju predstavljati Vukašin Brajić, muzičar koji se proslavio učešćem u regionalnom showu "Operacija Trijumf", napisao je Dino Šaran, a pjesma će bosanskohercegovačkoj javnosti premijerno biti predstavljena 7. marta 2010. godine.

Stručnu komisiju koja je donijela odluku da BiH na 55. takmičenju najbolje pjesme Evrope koje se ove godine održava u Norveškoj predstavlja Vukašin Brajić, sačinjavali su Dejan Kukrić, urednik Zabavno-muzičkog programa BHT1, Jasmin Ferović, urednik muzičkog programa BH Radija1, Adnan Mušanović, muzički producent MP BHRT, Mr. Zoran Nikolić, docent na Akademiji umjetnosti Banja Luka, muzičarka Amira Medunjanin, producent Ismet Arnautalić, muzikolog Vesna Andree Zaimović i muzičar Vlado Podany.

Brajić je rođen 9. februara 1984. godine u Sanskom Mostu, a interes za muziku je pokazivao još u ranom djetinjstvu, mada zbog ratnih dejstava nije bio u mogućnosti da pohađa muzičku školu.

Zbog toga Vukašin odlučuje da se samostalno muzički obrazuje i veoma brzo savladava sviranje klavijature i gitare. Popularnost mu je donijelo takmičenje "Operacija trijumf" koje je završio kao drugoplasirani u velikom finalu. Vukašin Brajić se istakao po mnogo čemu tokom show-a i stekao naklonost mnogobrojne publike svih generacija iz svih zemalja bivše Jugoslavije. Ostao je zapamćen po svojim odličnim vokalnim i scenskim nastupima.

Dino Šaran, koji je napisao muziku i tekst za pjesmu "Munja i Grom", rođen 4. januara 1969. godine u Sarajevu.. Frontmen je bh rock sastava Letu štuke sa kojim je stekao veliku popularnost u svim zemljama regije. Jedan je od najrespektabilnijih kompozitora u BiH i Hrvatskoj. Napisao je pjesme za dobro poznate muzičke zvijezde poput Vanne, "Crvene jabuke", Luke Nižetića, ali i za zvijezdu narodne muzike Halida Bešlića.

Spomenimo i to da je Bosnu i Hercegovinu prošle godine na ovom prestižnom takmičenju koje je održano u Moskvi predstavljala grupa Regina s pjesmom "Bistra voda" koja je zauzela 9. mjesto.

Pobjednik prošlogodišnje pjesme Evrovizije bio je Alexander Ribak iz Norveške s pjesmom "Fairytale".

Moje misljenje ne pratim ovaj eurosong ima 2 godine *ranje zesce nema fine pjesme da se cuje od lejla i hard rock od lordi,al ovo godine ce mo se izofirat ko nika sto jest jest sve neke:rijeke,vode,munje gromovi glupa imena pjesama do boli ko to jos danas pusi!
    ima anketa glasajte.

Partybreaker
    Gost

Uobičajeno

Iz operacije trijumf po meni zasluženo je što će nastupati za BIH

Korisnik crysler's Avatar
    Registrovan
    Oct 2008

Uobičajeno

Sasvim zasluzeno...
    PARTIZAN INSTITUCIJA!!!

Korisnik Spped's Avatar
    Registrovan
    Feb 2009

Uobičajeno

Pa ja bi poslo nekog poznatihinu Merilina i sl a nije nekog ko je osvojio neki sou,bice isti Laka sramotiti i nista vise.
    NICKOVI NA TRAVIANU:Ba3-ForestBa2-Cupavi teutonci

Korisnik yazzo's Avatar
    Registrovan
    Oct 2008

Uobičajeno

bolje da je Alen Albinovic al' stas ovaj izgleda bolje pjeva xD
    JUMPSTYLE

Korisnik crysler's Avatar
    Registrovan
    Oct 2008

Uobičajeno

Citat Citat od Spped Pogledaj komentar
    Pa ja bi poslo nekog poznatihinu Merilina i sl a nije nekog ko je osvojio neki sou,bice isti Laka sramotiti i nista vise.
    Njega je izabrala strucna komisija,neko muzicki obrazovaniji nego svi mi zajedno...
    PARTIZAN INSTITUCIJA!!!

Korisnik Nikola.'s Avatar
    Registrovan
    Dec 2009

Uobičajeno

Baš mi je drago što nas on predstavlja...Svaka mu čast,on je ipak kvalitet po meni...:mig:
    KRAJINOM CIJELOM PJESMA NEK SE ČUJE,BORAC BORAC NEKA ODJEKUJE !!!

Korisnik Spped's Avatar
    Registrovan
    Feb 2009

Uobičajeno

Citat Citat od crysler Pogledaj komentar
    Njega je izabrala strucna komisija,neko muzicki obrazovaniji nego svi mi zajedno...
    ako si tolko obrazovani jednom su samo postigli neki zavidan rezultat
    NICKOVI NA TRAVIANU:Ba3-ForestBa2-Cupavi teutonci

Korisnik Terrorist's Avatar
    Registrovan
    Dec 2009

Uobičajeno

ma zaslužio je
    jedini normalan
    [IMG][/IMG]

Korisnik Grofaz's Avatar
    Registrovan
    May 2008

Uobičajeno

Vuuu,premijera pjesme na moj rođendan Da Bog da se se dio sreće koji me uvijek prati na taj dan prenjeo na njega i donjeo nam pobjedu na Eurosongu

Pravila Postanja