Ovo je "kratki" tutorial za teutonce na sporom serveru koji može svima pomoći da postanu "top" igrači
strategija je 99% ista za speed server samo što su 3 dana smještena u jednom.....
inače vam ne preporučujem teutonce ako nemate mnoooooogo vremena i nekoliko duala jer će rimljani i gali brzo doći do konjice i onda ste propali u 90% slučajeva...

za početak gold vam i nije potreban, ali ako ga imate i uplaćujete koristite ga samo za NPC tako da vam kasarna uvijek pravi novu vojsku

1. dan

NE RADITE ZADATKE!!!!!!!!!!!!!!!!!
dobićete oko 8000 resursa a potrošiti preko 7500 dok ih sve uradite i imati oko 14 batinara kada istekne zaštita.....

kada se tek ulogujete napravite dvije njive na lvl 1 i nemojte ništa više dizati
kada prođe 9 sati i dođe vrijeme da podignete resurse napravite glavnu zgradu na lvl 3 i nemojte ništa više dizati...
to je veoma bitno jer nema potrebe da žurite a resursi od hrane koje uštedite će vam biti dovoljni za jednog batinara više kada ih krenete praviti...

2. dan

kada dođe vrijeme da se podignu resursi od questa napravite silos i skladište i podignite resurse...
eeeeeeee kod trećeg podizanja resursa kreće akcija
ako ste se registrovali u 6:00:00 trebali bi podići resurse oko 20:00:00
oko 19:00:00 možete krenuti sa pravljenjem sledećih zgrada:

pijaca lvl 1
mjesto okupljanja lvl 1
kasarna lvl 1

sada imate 15 popa i sve uslove za pravljenje batinara
uradite npc tako da napravite što više batinara može...
to bi trebalo biti negdje oko 10 jedinica...
sada pogledate na statistike
neko je do ovog trenutka probio, ili skoro probio oazu, i vi je nađete tako što vidite ko ima bodove u napadu i onda samo centrirate kartu na njegovo selo....
negdje u blizini mora biti oaza sa glinom ili glinom/hranom koja je probijena
pošaljete 2-3 vojnika na nju i tako na svaku oazu koju nađete probijenu
ako slučajno u oazi imaju 2-3 životinje pošaljite svu vojsku

3. dan

podižite resurse od questa i pravite još vojske
farmajte probijene oaze
ako ne izgubite ništa vojnika i ne pravite ništa sem batinara možete imati 21 vojnika prije isteka zaštite bez ofarmanih resursa
svakih 250 resursa koje opljačkate iz oaza vam donose još po jednog...

4. dan

istekla je zaštita...
ako imate nekog sa manje od 9 popa pošaljite odma svu vojsku na njega...
vratiće se puni ako vam je on blizu ali računajte da uglavnom imaju 800/800/800/800 resa u selu tako da ne šaljete po nekoliko puta napade na njega

kada ofarmate inaktivce napadajte sve rimljane oko sebe...
napadate tako što kada prvi put idete na nekoga šaljete svu vojsku
kasnije kada ga probijete idete sa 2-3 vojnika

morate zapamtiti da morate stalno farmati i prvih 7 dana biti stalno na accu jer vam je hrana u debelom minusu a i moguće je da vas neko napadne pošto imate malo popa a batinari su užasni u deffu

5. dan

ovdje bi bio dobar trenutak da podignete mjesto okupljanja pošto ste uglavnom većinu komšija napali po jednom pa morate dijeliti vojsku na više grupa radi lakšeg farmanja
ako farmanje ide dobro trebali bi imati preko 60 batinara
počnite napadati sve teutonce oko sebe koji nemaju mnogo bodova u offu
obavezno provjerite da nisu u top 10 branioca pošto ih možda neko deffa

na kraju dana ako stalno farmate trebali bi imati preko 120 batinara
nadogradite mjesto okupljanja za još 1 ili 2 lvla

ako je server počeo u srijedu ovdje se dijele medalje i vjerovatno ulazite u top 10 kao pljačkaš i napadač....

6. dan

počnite napadati i gale oko sebe
ne pomažu im zamke i nekoliko falangi protiv 100 batinara
ovdje već možete početi podizati hranu pošto vam je preko -100 po satu
tek kada dođete do nule sa hranom, što i nije tako teško pošto 100 batinara može donijeti 6000 resursa odjednom, napravite osnovne zgrade za paladina

7. dan

istražite paladine i napravite ih što više
ako je u blizini vas aktivni teutonac sa puno vojske sada ga napadajte
obavezno napravite i heroja i stavite mu sve bodove u napad

dalje je na vama da se mučite i smišljate strategija a po meni ovo je najbolji početak i već sam igrao mnooooogo puta ovako i bio sam veoma uspješan napadač i pljačkaš

ako slučajno negdje ima ovakav tut nemojte mi zamjeriti...
svi koje sam ja pročitao idu do 50 dana unaprijed i površni su ili kreću sa: "uradite prvi zadatak"

sretno vam u igri

lijep pozdrav