Prikaz rezultata 1 do 1 od 1

Tema: FAQ - Aukcije

Uobičajeno FAQ - Aukcije

Šta su aukcije?
    Aukcije su sistem preko kojeg igrači mogu da prodaju i kupuje predmete za heroja u zamenu za srebro (ili srebrnjake - zavisi kako ih ko zove). Kao i u pravim aukcijama, predmet će kupiti onaj igrač koji ponudi najviše srebra.

Koja je početna cena predmeta na aukciji?
    1 srebro za potrošne, tj. 100 srebra za trajne predmete.

Postavio sam svoj predmet na aukciju. Kako da povećam cenu tako da mi bude veća od 1 tj. 100 srebra?
    Vi ne možete uticati na cenu predmeta koji Vi prodajete. Umesto Vas, to će učiniti igrači koji se budu nametali oko cene za kupovinu predmeta. Prave borbe za kupovinu predmeta su najčešće najaktivnije u poslednjih 10 minuta važenja aukcije, tako da se nemojte brinuti ako pola sata-sat pre kraja aukcije cena za Vaš predmet i dalje bude 1 srebro.

Da li mogu da povučem svoj predmet s aukcije?
    Da.

Da li mogu da dajem ponude za svoj predmet?
    Ne. Samim tim, svoje ponude ne možete ni da vidite u jezičku "Kupi".

Video sam ponudu za predmet koji mi je potreban na aukciji. Izgledalo je kao da je maksimalna ponuda za predmet 50 srebra, a da je ponudu dao određeni igrač s imenom A. Licitirao sam 51 srebro. Međutim čim sam potvrdio licitaciju, maksimalna ponuda se povećala na 51 srebro, a igrač A je opet bio prvi. Istovremeno, crvenim slovima mi je ispisano da mi je ponuda nadmašena. Ponudio sam 52 srebra, ali opet se dogodilo isto, samo što je ovaj put igrač A nudio 52 srebra. Zašto je to tako? Ne moguće je da sve vreme nadgleda tu jednu aukciju! Da li igrač A koristi skripte? Treba li da ga prijavim multihanteru?
    Ne i ne - igrač A ne koristi skripte niti ga je potrebno za bilo šta pirijavljivati multihanteru. Sistem aukcija radi na sledeći način:

Početna cena predmeta je 1 srebro.
    Igrač A postavlja ponudu u iznosu od 60 srebra. Međutim, prikazana maksimalna ponuda će ostati 1 srebro.Tada dolazi neki igrač B. Recimo da nudi 40 srebra. U tom trenutnku, maksimalna ponuda će biti 40 srebra, ali maksimalnu ponudu će drati igrač A, a ne igrač B.
    Zašto?
    Zato što kada postavite ponudu na aukciju, sistem će uvek gledati da Vam bude uzeto što manje srebra. Tako da ako postavite ponudu od 60 srebra ne mora da znači da ćete toliko i platiti; Vi ćete platiti možda 40, možda 50, ali ne više od 60 srebra. Količina srebra koju ćete Vi dati zavisi samo od maksimalnih ponuda koje postave drugi igrači. U primeru gore vidimo da je igrač B ponudio 40 srebra. Međutim, kako je igrač A ponudio 60, sistem automatski povećava najmanju moguću količinu srebra koju igrač A treba da plati na tj. na maksimalan broj srebra manje ponude, što je u ovom slučaju 40.

Dakle kada imamo sve ovo u vidu, vidimo da je potrebno da ponudite više od 60 srebra da bi preuzeli ponudu od igrača A.

Postavio sam ponudu, međutim kada sam to uradio, vreme aukcije se povećalo za 5 minuta. Da li je to bag?
    Nije. Vreme važenja aukcije se produžava kada neki igrač licitira unutar poslednjih 5 minuta trajanja aukcije.

"150 / 300" - to vidim u gornjem-levom uglu prozora s aukcijoma. Šta to označava? Da li je 300 maksimalan broj srebra koji u tom trenutku mogu da imam?
    Ne. To 300 označava ukupan broj Vašeg srebra, dok leva vrednost pokazuje količinu srebra koju imate ne računajući srebro kojim trenutno učestvujete na aukcijama.

Da li se od ukupne količine resursa za dobijanje vrednosti levog dela oduzima maksimalna ponuda koju sam dao ili trenutna količina sirovina koja je aktuelna?
    Gleda se Vaša maksimalna ponuda tj. vrednost koju ste uneli prilikom učešća na aukciji.

Kako da pratim aukciju predmeta koji prodajem/kupujem?
    Kada odete u prozor s aukcijama, kliknie na jezičak "Ponude". Odatle imate vrlo dobar pregled na sve aktuelne aukcije s kojima ste povezani kao i izveštaje s prethodnih.

Da li aukciju mogu da prilagodim tako da na njoj mogu da učestvuju samo članovi mog saveza?
    Ne. Takođe nije moguće ni poslati nekom predmet bez da prethodno održite aukciju.

Posle koliko vremena se dostavlja srebro i kupljeni predmet?
    Odmah po završetku aukcije.

Šta da uradim ukoliko imam još pitanja u vezi aukcija?
    Pogledajte na Travian odgovorima, prvenstveno odgovor o aukcijama, o tome kako rade i o tome kako ih pratiti. Takođe možete da pokušate da pretražite forum. Ako ste isprobali sve navedeno i i dalje ne možete da pronađete odgovor, pošaljite poruku s pitanjem na support@travian.ba. Odgovor ćete dobiti u roku od 24 časa.

by Jovan NS | Za prosleđivanje ČPP-a | Ћирилица