Stranica 1 od 8 123 ... ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 1 do 10 od 78

Tema: Update pravila igre

Banned
    Registrovan
    Aug 2007

Uobičajeno Update pravila igre

Pozdrav

Imali smo update pravila igre, osvježena su pa bih vas sve zamolio da ih pročitete, da nebi doslo do poruka "nisam ja znao, niko nije rekao"

PRAVILA IGRE OBAVEZNO PROČITATI

Ako imate pitanja vezana za pravila ili ako nešto nije jasno mozete pitati ovdje ili u igri ( nick Multihunter)

Korisnik
    Registrovan
    Sep 2007

Uobičajeno

"§3.1 Općenito
    Unutar 24 sata dopuštena je jednostrano slanje iznosu jednosatne proizvodnje resursa, uključujući razmjenu na tržnici. Jednosatna proizvodnja obuhvaća ukupnu proizvodnju svih resursa u svim naseljima bez oduzimanja troškova prehrane vojske."

Molim pojašnjenje dijela ...uključujući i razmjenu na tržnici.

Da li to znači da ako imam (recimo) satnu proizvodnju od ukupno 1800 ressa (dobro, nisam ja dospio na veći nivo) da na tržnici NE SMIJEM MIJENJATI recimo 2000 nečega za istu količinu nečega?

Korisnik
    Registrovan
    Sep 2007

Uobičajeno

"§11 Brisanja
    Ova pravila se odnose na igrace koji ce brisati svoje racune ili su vec u procesu brisanja bez iznimki."

E, na ovo stvarno moram staviti primjedbu (molim, bez kazne jer "upirem prstom" na moguću grešku). Ovaj član jednostavno isključuje iz obaveze pridržavanja ovih pravila sve igraće koji NE NAMJERAVAJU ili NEĆE brisati svoj account. Ili sam ja pogrešno shvatio:confused:

Banned
    Registrovan
    Aug 2007

Uobičajeno

Citat Citat od veminc Pogledaj komentar
    "§3.1 Općenito
    Unutar 24 sata dopuštena je jednostrano slanje iznosu jednosatne proizvodnje resursa, uključujući razmjenu na tržnici. Jednosatna proizvodnja obuhvaća ukupnu proizvodnju svih resursa u svim naseljima bez oduzimanja troškova prehrane vojske."

Molim pojašnjenje dijela ...uključujući i razmjenu na tržnici.

Da li to znači da ako imam (recimo) satnu proizvodnju od ukupno 1800 ressa (dobro, nisam ja dospio na veći nivo) da na tržnici NE SMIJEM MIJENJATI recimo 2000 nečega za istu količinu nečega?
    Pa ako radiš trade 1:1 onda ja nebi rekao da je to jednostrano slanje , ili ?

Korisnik
    Registrovan
    Sep 2007

Uobičajeno

Citat Citat od floosh Pogledaj komentar
    Pa ako radiš trade 1:1 onda ja nebi rekao da je to jednostrano slanje , ili ?
    Upravo sam izvršio zamjenu: Dao sam 1000 a dobio 1250. Normalno, svi kad trgujemo tražimo što bolji odnos. Ne bih želio da zbog nerazumijevanja nekog pravila bude problema.

Može li ovaj dio oko tržnice stvarno da se bolje objasni?

Korisnik SUb Zero's Avatar
    Registrovan
    Aug 2007

Uobičajeno

evo... pojednostavljeno:

ti smijes nekome slat resurse jednom dnevno u iznosu tvoje jednodnevne produkcije ressa
    dakle ako imas 400 400 400 400 produkciju svih tvojih sela ... ti smijes poslat nekome od svega po 400 ( znaci i drvo i glina i zeljezo i hrana, ali isto tako nesmijes poslat samo jednog resursa 1600! )
    bez da on tebi ista vrati

uz to najnormalnjije mozes raditi trejd na trzncii u bilo kakvim proporcijama...
    znaci i 1250 naspram 1000 i sve od 2:1 do 1:2

nadam se da je jasnije sada
    nostalgija...

Korisnik
    Registrovan
    Sep 2007

Uobičajeno

OK, hvala. :p

hana
    Gost

Uobičajeno

§3.1 Općenito
    Unutar 24 sata dopuštena je jednostrano slanje iznosu jednosatne proizvodnje resursa, uključujući razmjenu na tržnici. Jednosatna proizvodnja obuhvaća ukupnu proizvodnju svih resursa u svim naseljima bez oduzimanja troškova prehrane vojske.
    Veličina računa nije važna.

Molim pojašnjenje: smijem li u toku dana dvojici različitih igrača poslati po svoju jednosatnu proizvodnju ili moram polusatnu poslati jednom a polusatnu drugom. druga stvar je šta znači ova zadnja rečenica. Veličina računa nije važna. treća stvar šta je sa ba1 serverom za božić i novu godinu. hrvatski server dobija opciju nenapadanja za božić i novu godinu.

Jucer faca, danas kita bosnianAdo's Avatar
    Registrovan
    Aug 2007

Uobičajeno

Citat Citat od hana Pogledaj komentar

Molim pojašnjenje: smijem li u toku dana dvojici različitih igrača poslati po svoju jednosatnu proizvodnju ili moram polusatnu poslati jednom a polusatnu drugom. druga stvar je šta znači ova zadnja rečenica. Veličina računa nije važna. treća stvar šta je sa ba1 serverom za božić i novu godinu. hrvatski server dobija opciju nenapadanja za božić i novu godinu.

1. ovo drugo mozes, po polusatnu dvojici, ili po 20-minutnu trojici i sl. ukupno sve ne smije preci 1 sat dnevne produkcije...
    EX Faca
    NEW Kita

hana
    Gost

Uobičajeno

hvala na pojašnjenju pozz