PDA

View Full Version : Ingame Greske U Prijevodu/ Pisanju

Strane : [1] 2

floosh
11.09.07, 22:00
Znaci uocili ste grešku u pisanju, ili u prijevodu, slobodno postajte, ali bezpotrebno spamanje zabranjeno, kažnjava se brisanjem postova, i opomenom..

ZNACI DA NITKO NIJE NISTA NAPISAO A DA NIJE U VEZI TEME..

jer onako je nepregledno i tema je opet spam topic, a ne nista korisno..

Hvala

*Edit by floosh ^^

- Kada se vojska vraca iz napada pise "pojacanje" a treba "povlacenje"
- kada se istrazuju nove trupe u akademiji pise - iztražiti takodje kad se istrazivanje pocne pise pored "iztražuje se" ispod "u iztražnji"
- kada se pravi izvidjač piše izvidjač a u izvjestajima kada se izvidjač posalje piše "špiun" odnosno "špiuniranje", trebalo bi ujednaciti nazive a ako ce biti "špijun" onda fali "j"
- Imperianac je glavna udarna snaga Rimljana. On je brz, jak i noćna mora svih branilaca, ali njegova obuka košta puno i traje teke više.
- poljuprivrdno imanje
- kad se klikne na herojsku vilu pise "Vaš heroj posjeduje 100% svojih životnih pojena."
- Bosanski izraz za ono što je u engleskom infantry je pješadija, a izraz za cavalry konjica. Iztraživati je možda nekad bilo pravilno u hrvatskom jeziku, ali u bosanskom nije nikad.

VelidSkendy
12.09.07, 19:21
Proširen simulator borbe
U simulatoru se sada mogu iztraživanja is kovačnica upisati. Isto tako je moguće broj stanovnika, stepen zida i dvorca izračunati.

i ovo

Završi odma izgradnju i istraživanje u ovom selu

Jel' se pise iztraživanja ili istraživanja, kako se pise napisite na jedno od ova dva mjesta!

seldzuk
13.09.07, 01:03
Teke više, pravilno: malo duže ili nešto duže.
Stabilitet građevina, pravilno: stabilnost građevina.

VelidSkendy
13.09.07, 09:21
1.
Pregled

Ova pomoć omogućava vam da nađete važne informacije nabrzake(valjda treba na brži i jednostavniji način)

* Jedinice
o Rimljani
o Teutonci
o Gali

* Građevine
o Resursi
o Vojska
o Infrastruktura
2.
Preatorijanac

Praetorianci su imperatoreva osobna...

ne znam da li se piše Preatorijanac ili Praetorijanac ali vi stavite kako je tačno

3.

Imperijanac

Imperianac (ako se pise sa j napišite na obadva mjesta "j")

4.
Equites Legati

Aku u selu koje izviđate nema protivničkog izviđača, onda taj napad ostaje neprimjećen.

Ako u selu....

To je sve za sad pa kad uočim jos postat cu ovdje

floosh
13.09.07, 20:12
Hvala za prijave, cekam da se jos koja nadje pa da sjednem to sve sredim :D

VelidSkendy
13.09.07, 21:19
Equites Caesaris

Equites Caesaris su rimska teška kavalerija. Veoma su dobro opremljeni i naoružani. Zato su spori i mogu ponijeti manje resursa. U održavanju su veoma skupi.

1. ponijeti - nositi
2. U odrzavanju su veoma skupi - Održavanje im je veoma skupo!

Senator

Senator je odabrani vođa plemena. On je izuzetan diplomat i vrlo nadaren u uvjeravanju drugih. Sposoban je nagovoriti druga sael da pređu na vašu stranu.

1. Ovo je bilo ali nitko ne mjenja sael - sela

Naseljenik(kod svih naroda)

Naseljenici su hrabri građani koji nakon dugoe obuke odlaze izvan sela u potrazi za mjestom za izgradnju jednog novog sela.

Putovanje i izgradnja novog sela su težak zadatak, i zato 3 naseljenika putuju zajedno i ne odvajaju se. Oni sa sobom ponesu uvijek po 750 jedinica od svakog
resursa.

1. dugoe - duge

2. ponesu uvijek - uvijek nose (ovako bolje zvuci)

Izviđač(teutonci)

Izviđač ide ispred ostalih teutonskih jedinica i izviđa neprijateljsko selo. Zato što je pjašak nije toliko brz. Oprezno špiunira protivničke jedinici i resurse ili odbranbenu snagu i jednice.

Aku u selu koje izviđate nema protivničkog izviđača, onda taj napad ostaje neprimjećen.

1.pjašak - pješak
2.špiunira - špijunira
3.jedinici - jedinice
4. i jedinice - mislim da ovo nije potrebno
5.Aku - Ako (ja mislim da je kod svakog izviđača ovo)

Paladin

Njegova snaga u napadu je zato mala što ga dovodi i do sporijeg kretanja. Obuka traje relativno dugo i košta puno.

1. zato mala - mala

Teutonski Vitez

Teutonski vitez je moćan konjanik, koji u svojim napadima ostavi neprijatelje u strahu i jezi. Vrlo je dobar ratnik u obrani protiv neprijateljske kavalerije. Njegov trening i njegovo održavanje je zato vrlo skupo.

1. obrani - odbrani
2. zato vrlo skupo - vrlo skupo

Poglavica

Teutonci biraju poglavicu iz svoje sredine. Za izbor poglavice nisu dovoljni samo hrabrost i snaga u borbi, isto je potrebna i govornička vještina sa kojom poglavica uvjerava stanovništvo tuđih sela prelazak na njegovu stranu.

1.isto - nego
2.prelazak na njegovu stranu - da predu na njegovu stranu (ovako bolje zvuci)

Palanks

Phalanxi su pješadijska jedinica, relativno jeftini i brzi u obuci.

Napad im je veoma slab, ali je zato snaga u odbrani dosta jaka.

1. Phalanxi - palanksi ( ispraviti i kod Mačevaoca gdje pise da je skuplji nego phalanx)

Izviđač (Gali)

Izviđači oprezno špiuniraju protivničke jedinice i resurse ili odbranbenu uređaje. Oni su veoma brzi i lukavi.

1.špiuniraju - špijuniraju
2.odbranbenu uređaje - odbranbene uređaje ili odbranu (ispravite na svakom mjestu gdje ima odbrana da piše)

Theutateov grom

Gromovi su vrlo brzi i jaki napadači koji isto mogu nositi veliku količinu resursa.

U obrani njihova snaga je srednja.

1.isto - ja mislim da ovo ne treba
2.obrani - odbrani

Haeduan

Obuka i oprema haeduana je skupa i sa 3 jedinice žitarice na sat trebate dobro razmisliti dali ste spremni platiti tu cijenu.

Obuka i oprema haeduana je skupa i sa 3 jedinice žitarica na sat i trebate dobro razmisliti prije nego što izaberete haeduana jer je njegovo održavanje veoma skupo.

ako necete moje objasnjenje evo koje su greske

1.žitarice - žitarica
2.dali - da li

Drvosječa

Drvosječa siječe drva da bi dobio drvo za vatru. Što se više drvosječa izgrđuje to više drva producira.

1. izgrđuje - izgrađuje

Rudnik gline

Iz rudnika gline se dobija glina. Što više se izgradi rudnik, to više gline producira.

1.vise se - se vise
2. to vise - to se vise

Rudnik željeza

U rudniku se izkopava željezo. Što više se izgradi rudnik, to više željeza producira na sat.

1.izkopava - iskopava
2.vise se - se vise
3.to vise - to se vise

Poljuprivredno imanje

Sa poljuprivrednog imanja se dobija hrana za stanovništvo. Sa većom izgradnjom se povećava produkcija žitarice.

1.poljuprivrednog - poljoprivrednog
2.žitarice - žitarica(isti slucaj i kod mlina)

Pilana

U pilani se prerađuje drvo doneseno od drvosiječe. Sa većim stepenom izgradnje pilane, povećava se produkcija drva za maximalon 25 posto.

1.drvosiječe - drvosječe
2.maximalon - maximalno

Ciglana

U ciglani se od gline pravi cigla. Sa povećanjem stepena izgradnje ciglane se povećava produkcija gline za do 25 posto.

1.za do 25 posto - za 25 % (isti slucaj je i kod ljevaonice željeza)

Skladište

U skladištu leži sirovina kao drvo, glina ili željezo. Što se više izgradi skladište to više sirovine može podnijeti.

1. to više - to se više

Silos

U silosu leže žitarice sa pljuprivrednih imanja. Što se više silos izgrađuje to se više žitarica može unijeti. Od stepena 20 se može napraviti još voše silosa.

1. voše - više

Kovačnica oklopa

U pećima kovačnice oklpa poboljšavaju se oklopi ratnika. Što se više ova zgrada izgrađuje to se bolji oklopi mogu kovati.

1. oklpa - oklopa

Mjesto okupljanja

Na mjestu okupljanja se sastaju vojnici sela. Odatle se vojska moze poslati za podršku, pljačkanje ili osvajanje u jedno drugo selo.

Mjesto okupljanja se samo može izgraditi u centru sela.
Mjesto okupljanja se može izgraditi samo u centru sela.

Radionica

U radionici se prave opsjedujuće jedinice, kao katapuliti i ovani. Što se više izgradi radionica, to brže se producira.

1. katapuliti i ovani - katapulti i ovnovi
2. to se brže prave katapulti i ovnovi

Akademija

U akademiji se mogu iztraživati novi tipovi jedinica. Što se više izgradi akademija, to naprednije jedinice se mogu iztražiti.

1.iztraživati - istraživati (ne znam jel' ovo tacno ali ovako je ljepse)
2.iztraćiti - istraživati (ne znam jel' ovo tacno ali ovako je ljepse)

Velika kasarna

Velika kasarna omogućava obuku dodatnih jedinica. Zato to košta 3 puta više nego inače. Zajedno sa normalnom kasarnom se u isto vrijeme mogu obučiti duplo više jedinica. Velika kasarna se nemože napraviti u glavnom gradu.

1.to - ta obuka
2.se u isto vrijeme mogu - u isto vrijeme se može
3.nemože - ne može

Isti slucaj i kod Velike štale

Postavljač zamki

Postavljač zamki štiti vaše selo sa pomoću dobro sakrivenih zamki. Neoprezni napadači mogu tako ostati u zarobljeništvu i privremeno ne predstavljaju opasnos za vaše selo...

1. opasnos - opasnost

Herojska vila

U herojskoj avliji možete obučiti jednog heroja. Za to je potrebna jedna normalna jedinica, koja se može obučiti za heroja. Što znači da je za heroja potrebna jena kasarna ili štala.

1.avliji - vili
2.jena - jedna (a moze i bez ove rijeci jer je ljepse:"...potrebna kasarna ili štala)

Pijaca

Na pijaci se može s drugim igračima mijenjati za resurse. Što je više izgrađena pijaca to više trgovaca stoje na rasplaganju.

1. stoje - imate
2. rasplaganju - raspolaganju

Sklonište

U skloništu se mogu sakriti resursi iz skladišta i silosa za vrijeme napada. Sakriveni resursi nemogu biti opljačkani od napadača.

Na stepenu 1 može stati 100 jedinica po resursu. Teutonci imaju bonus pljačkanja, zato se kod sklonište samo broji 2/3. Gali zato imaju kao bonus duplo veće sklonište.

1. sklonište - skloništa

Opština

U opštini možete organizovati velike zabave za stanovnike sela. Sa takvim zabavama se povećava broj kulturalnih pojena.

1. pojena - poena

Klesar

Klesar je profesonalac u obradi kamena. Sa većim stepenom klesara, povećava se stabilitet građevina vašeg sela.

Klesar se može izgraditi samo u glavnom gradu.

1. profesonalac - profesionalac

Veliko skladište

Veliko skladište je veće nego normalni i može podnijeti puno više sirovine.

1. normalni - normalno

floosh
13.09.07, 21:42
Pa ti pravo vrijedan bio :D Valja sredit to :D

VelidSkendy
13.09.07, 21:52
a evo zadnjih 2 sata sam to radio

sta fali malo dosadno mi bilo

BlauGrana
15.09.07, 12:59
Napisano je:

Kulturalnih pojena na dan

a naravno treba:

Kulturalnih poena na dan

BlauGrana
17.09.07, 09:35
Evo jos jedne:

Što se više drvosječa izgrđuje...

VelidSkendy
17.09.07, 11:22
Evo jos jedne:

Što se više drvosječa izgrđuje...

pregledaj moje postove pa onda govori gdje ima greska jer sam to vec stavio

Ella
17.09.07, 20:00
U mlinu se melju žitarice u brašno. Zavisno od nivoa izgradnje mlina, povećava se produkcija žitarice do 25 posto.

Prvo proširite žitnicu

Ili nek silos bude zitnica, ili zitnica silos.. samo da vise ne zbunjuje ljude ;)

Vedranini
25.09.07, 20:56
Silos

U silosu leže žitarice sa pljuprivrednih imanja. Što se više silos izgrađuje to se više žitarica može unijeti.

slama
25.09.07, 22:31
Piše:

U kasarnoj se obučava pješadija. Što više izgradite kasarnu to je brža obuka vojnika.

Mislim da treba biti:

kasarnoj = kasarni.

Ella
06.10.07, 22:53
Nije ingame.. ali neka neko ispravi..

Otpad
Ovdje se sabjeru promašeni članci ili reklame (spam). Teme koje se ne nastave ili ne spase, biće izbrisane za 30 dana.

Nikako se ne SABJERU..

floosh
06.10.07, 23:30
Sređeno...thx za info :)

iTox
08.10.07, 09:31
sada je prikupljaju, i glc, nemoj ovaj topic spamat.. /mislim da je floosh promjenio/

slama
08.10.07, 19:53
Ambasada -> Alijansa -> Diplomatija alijanse -> ....

Pise Postojuće veze, a treba Postojeće veze....

SuleX
09.10.07, 19:14
Evo naso' sam i ja jednu greskicu. Kada se ide na "Mapa" pise

Datalji:
Igrač: -
Stanovnici: -
Alijansa: -

Valjda treba detalji :D

Ibro
10.10.07, 18:25
Mislim da sam i ja nasao jednu gresku...
kada gledamo drugog igraca profil pise npr ovako
Godiste: 23 ( mislim da se tu treba staviti , Godine ili Starost ili se treba napravit kako da se stvarno pise godiste znaci 1990 ili 12.2.1950...) ako nije greska izvinjavam se....

Vedranini
13.10.07, 19:55
Postavljač zamki

Postavljač zamki štiti vaše selo sa pomoću dobro sakrivenih zamki. Neoprezni napadači mogu tako ostati u zarobljeništvu i privremeno ne predstavljaju opasnos za vaše selo.

opasnos - opasnost

akiš
16.11.07, 19:11
Akademija

Momentalno se nemogu nikakve jedinice iztraživati. Za preduslove za nove tipove jedinica, pretisnite na sliku pojedinjene jedinice u uputstvu.

Mislim da bi trebalo biti-pritisnite.

akiš
17.11.07, 00:23
Rezidencija:

Produkcija ovog sela: Kulturalnih pojena na dan

pojena-poena

SUb Zero
17.11.07, 10:58
akish obadvoje je vec prijavljeno ;)

akiš
17.11.07, 14:09
Ok...................

Kenwood
17.11.07, 19:38
Equites Legati kod rimljana opis

Equites Legati su su izviđačke 2 s su nepotrena 1 je viška.
oprezno špiuniraju treba špijuniraju
Aku u selu koje izviđate
treba Ako

Senator (Rimljani) opis

druga sael da pređu na vašu stranu.

treba druga sela

Naseljenik (Rimljani) opis

Naseljenici su hrabri građani koji nakon dugoe obuke odlaze
treba nakon duge obuke

Izvinjavam se ako je već nešto od ovoga prijavljeno.

akiš
19.11.07, 18:16
Možda je i ovo bilo,pa se izvinjavam ako ponavljam.

Kad se šalje izviđač u prvoj tabeli kad treba da potvrdimo slanje piše: Izviđanje od strane pa ime sela koje izviđamo.
Mislim da bi bilo bolje: izviđanje sela ili grada .........

Evian
21.11.07, 15:45
Akutalno trajanje gradnje 96 procenata
(Kod izgradnje glavne zgrade, stepen 2 na stepen 3)
Valjda treba Aktualno
:)
Kod Travian Plus pregleda:

+10% odbranbene snage
7 dana 3 zlata aktiviraj
Treba obrambene

Završi odma izgradnju i istraživanje u ovom selu odma 2 zlata aktiviraj
1:1 trgovina sa NPC-trgovcom odma 3 zlata idi na pijacu

Treba odmah

LuDaKK
24.11.07, 22:12
e mogu me ubit kad bi ja neku gresku nas'o :D

grizly
13.12.07, 15:26
post ne pripada topicu ali sam vidio da FLOOSH ima 1000,000,036 postova

Aliansa
25.12.07, 13:37
Za prijavu pretisnite jednostavno na sledeći link:
http://www.travian.ba/?uc=ba1_17107&signup

mislim da bi trebalo pritisnite

ova je greska kad oces da zaradis zlato pa saljes mail-ove:D

extraordinary
26.12.07, 14:39
Borac sa sikirom.

To bi bilo ok kad bi pricali ikavicom...Mislim da treba borac sa sjekirom...

Onda

Jedinica se zove Palanks,a kad se otvori uputstvo odmah ispod imena Palanks pise ovo:
"Phalanxi su pješadijska jedinica, relativno jeftini i brzi u obuci."

nek se odluce jesul palanks ili phalanx... mada ja mislim da bi trebalo da bude falange...onda kavalerija...lol

Onda

"Haeduan ultimativna konjanička snaga Gala u napadu i obrani."

Mislim da treba "Haeduan je..."

amerr
29.12.07, 16:19
daj ba ljudi dajete kritike na svku grešku koju pronađete u pisanju bolje zahvalite što su igru preveli na naš jezik da nisu onda teško bi našli kakvu grešku:spam1:

extraordinary
31.12.07, 15:43
daj ba ljudi dajete kritike na svku grešku koju pronađete u pisanju bolje zahvalite što su igru preveli na naš jezik da nisu onda teško bi našli kakvu grešku:spam1:

Ovo je tema o greskama;)

amerr
31.12.07, 17:50
ajd dobro neka je :spam1:

mufljuz
01.01.08, 23:45
U profilu igraca stoji npr:

"Godište: 25"

mislim da je ispravno "godiste: 19xx"
ili
promjenite u "dob: 25 (godina)"

NABUking
02.01.08, 11:57
U profilu igraca stoji npr:

"Godište: 25"

mislim da je ispravno "godiste: 19xx"
ili
promjenite u "dob: 25 (godina)"

MISLI DA SMO OVO VIDJELI

NABUking
02.01.08, 11:59
Šta je Travian

Travian je browser-igra koja pruža svijet sa
hiljadama drugih stvarnih igrača. Počinjete u
ulozi poglavara jednog malenog sela.

mislim da treba što a ne šta , ako je ovo već prijavljeno izvinjavam se

NABUking
02.01.08, 12:05
Mjesto okupljanja stepen 3
Ovdje se sastaju vojnici sela. Odatle se vojska moze poslati za podršku, pljačkanje ili osvajanje u jedno drugo selo.

Pregled | Vojsku poslati | Simulator borbe

čete vojske u selu

a na pregledu sela piše Jedinice:

extraordinary
03.01.08, 11:51
Šta je Travian

Travian je browser-igra koja pruža svijet sa
hiljadama drugih stvarnih igrača. Počinjete u
ulozi poglavara jednog malenog sela.

mislim da treba što a ne šta , ako je ovo već prijavljeno izvinjavam se

To nije greska.

mirko
04.01.08, 09:15
ni ovo prvo ni drugo nije greska
:lol2::lol2:

mufljuz
04.01.08, 13:42
sigurno je vec bilo ali bi neko konacno mogao promjeniti zitnicu u silos, jer je kretenski da moram po forumu traziti tako banalne stvari. siguran sam da se svaki igrac koji prvi put to vidi zbuni i nezna u cemu je problem i zasto nesto nemoze graditi.

btw - google search "zitnica site:.ba" izbaci TRI rezultata tako da bih ja odgovorno tvrdio da zitnica nije bas ni rijec

Victorius
05.01.08, 13:58
Pojavljuju mi se greske da nemogu da vidim kada cu imati dovoljno resursa?:confused:

ZumZum
07.01.08, 11:22
Evo ja sam nasao jednu , u glavnoj zgradi kada se ode na listu zgrada koje se mogu rusiti pise kasama , mjesto kasarna

Lady Saray
08.01.08, 01:30
meni strasno ide na zivce odgovor kada kupis zlato..

hvala za naručbu.....

naručba - narudžba

SUb Zero
09.01.08, 20:07
meni strasno ide na zivce odgovor kada kupis zlato..

hvala za naručbu.....

naručba - narudžba

ne kupuj zlato...:lol2:
ma salim se... jasno mi je da ima dosta tih pogresaka... al dobro je dok su samo pismene, da nema ovih bugova u igrici ( sem onihj mistarioznih trgovaca... )
zasada je sve to dosta dobro :)

Xll Legija
17.01.08, 22:08
U zgradi Akademije:

Za preduslove za nove tipove jedinica, pretisnite na sliku pojedinjene jedinice u uputstvu. ;)

floosh
18.01.08, 13:10
Uhm.. evo ja sam danas / jučer popravljao te greske, tj sve sto sam nasao.. malo je komplikovano naci :) Pa ako neko jos sta pronađe neka javi.

Galahad
18.01.08, 18:30
Toutatis (uzlazni akcent na drugom slogu, gdje je a dugo) je keltsko (galsko) bozanstvo, zastitnik ljudi. Iz ovog imena je izvedeno ime jedinice koja se ovdje naziva Teutateov grom.

Ako je neko citao Asterixa na nekom ne-balkanskom jeziku, recimo engleskom "By Toutatis" ili u filmu A&O, Obelix stalno govori "Par Teutatčs" - Tako mi Toutatisa.

Eto... mogli bi i ovo uzeti u razmatranje...

PS. Hvala bogu da je neko promijenio "Palanks" u "Falanga", s tim sto je to starogrcka pjesacka kopljanicka jedinica (phalanx).

Xll Legija
19.01.08, 15:50
Akutalno trajanje gradnje 96 procenata
(Kod izgradnje glavne zgrade, stepen 2 na stepen 3)
Valjda treba Aktualno
:)

Ne, treba aktuElno.
hehe

4000a
16.03.08, 15:00
Mlin je potpuno prošireno
Ja mislim da treba : Mlin je potpuno proširen (ovaj/taj mlin, muški rod)
Ima tako i drugih građevina ali se ne mogu sjetiti

gejjulijecezar
16.03.08, 21:49
pa to je za svaku građevinu isto uvjek je u srednjem rodu možda zato da ne bi za svaku građevinu pisali posebno ovako je lakše

swat
19.03.08, 19:15
u pekari pise: U pekari se pravi hljeb od brašna iz mline:confused:

Lemon
21.03.08, 11:34
Evo upravo sam procitao ovaj thread jer sam ucio pa gresaka JOSH UVIJEK !!

I onda kad sam poceo citati nije mi ni cudilo otkud tolike greske.
Da, ljudi primjete greske na serveru, i sta urade zamjene ih novim greskama.

Floosh ne moze tek tako svaki neobrazovani idiot dati prijedlog sta se treba staviti a sta ne, za to vam treba neko ko zna, ako nista osnove naseg jezika.

Kaze lik ovako:

"ima greska odbranbeni a treba odbranbenu....."

Ne znam koliki idiot i kako neskolovan trebas biti da ne znas da se pise odbraMbeni tj. odbraMbenu

Ovo je samo jedan primjer uocavanja greske i ispravljanja greskom ponovo.

Ne znam da li se sve ove ispravke unose tamo bez pregledanja, tj. danas sam primjetio da jesu, sto nije uredu i predstavlja nas kao neobrazovane seljacine sve kolektivno koji ne znaju cak ni pravila svog maternjeg jezika.

Oprostite na rijecniku, ali je zalosno.
Lemon

amela
23.03.08, 09:05
Sa direktnim linkovima je moguće iz svugdje u igri doći na bilo koji cilj samo sa jednim klikom (pritiskom miša).

Nema potrebe da objasnjavam gdje je greska!!!

stonix
26.03.08, 18:49
pozdravljam

zaista je krajnje vrijeme da se isprave pravopisne greške prevoda. nije bitno koji pravopis je uvažavan, ali neka bar bude ispoštovan.
poljoprivredno -poljUprivredno...mislim da ovaj koji je prevodio nema ni jedan razred škole. ili špijunaža - špIUnaža. ...vrijeđanje inteligencije. :-)
:lol5:

Dedi
26.03.08, 22:46
evo link pise kada prevuces onu strelicu misa na oazu pise datalji unjesto detalji_:http://imajr.com/untitled.bmp-889137

SUb Zero
27.03.08, 12:03
super... samo jod sa smanjis sig, jer je stvarno prevelik, mislim na cjelokupni potpis, ne na ovaj nazgulov rad :)

Teacher
27.03.08, 15:33
Pravopisnih je grešaka more, a u oči padaju pretisnuti i prekazati koje se baš često ponavljaju. Ovdje treba generalno lektorisanje....

ASTRAVAR
28.03.08, 11:27
Momentalno se nemogu nikakve jedinice istraživati. Za preduslove za nove tipove jedinica, pretisnite na sliku pojedinjene jedinice u uputstvu.;)

Bear
29.03.08, 13:28
Ovo je mozda greshka

"
Mjesto okupljanja

Zauzeta dolina
***********'s trupa
"

Da li je to 's tu zbog nicka koji je iz engleskog jezika ili je to greshka.
Mislim da i trebalo da pishe **...**-ova trupa.

swat
30.03.08, 09:49
Saglasnost spala as __ na __

as-sa

genij
30.03.08, 22:08
Neznam dali je ovo vec bilo ali... nisam mogao vise da citam ali evo
Naseljenici su hrabri građani koji nakon dugoe obuke...

DUGOE=DUGE?

NoName
01.04.08, 17:18
Jos jedna geska..Pardon,vise gresaka :D[Rijeci crvene boje imaju greske u sebi]

Izviđač Teutonci

Izviđač ide ispred ostalih teutonskih jedinica i izviđa neprijateljsko selo. Zato što pjašak nije toliko brz. Oprezno špiunira protivničke jedinici i resurse ili odbranbenu snagu i jednice.

Pjašak - Pješak
Špiunira - Špijunira
Jedinici - Jedinice
Odbranbenu - Odbrambenu

Izviđač Gali

Izviđači oprezno špiuniraju protivničke jedinice i resurse ili odbranbenu uređaje. Oni su veoma brzi i lukavi.

Špiuniraju - Isto kao i u slucaju kod Teutonaca
Odbranbenu uređaje - Odbrambene uređaje :)
Aku - Ako

Valjda ovoga nije bilo :D..To je zasad od mene ;) Nadam se da cete ovo ispraviti..

swat
01.04.08, 20:12
Za osvajanje jeden doline

jeden-jedne

plus
01.04.08, 23:38
A meni je najteže kad pročitam izvještaj "Vaša podrška je napadnuta",ja otvorim izvještaj kad tamo moja podrška izginula:D

swat
02.04.08, 09:52
evo jos

Pilana je potpuno prošireno isto je i sa ciglanom i sa ljevaonicom zeljeza

prosireno-prosirena

mima
03.04.08, 17:35
pa dobro ljudi svi grijese,uglavnom sve se moze skontat.;)

genij
03.04.08, 18:24
pa dobro ljudi svi grijese,uglavnom sve se moze skontat.;)
ako nisi uocila nikakvu gresku,nemoj se ni javljat.znam da samo hoces da nakupis postova:spam1::spam1::spam:

misteriosa
07.04.08, 03:27
Evo gledam kako se onih 33% zamki na acc-u koji sittam vraća, i vidim ovo:

U produkciji Trajanje Gotovo
x Zamke (Propravka) x:xx:xx xx:xx am

pRopravka? :confused:

swat
17.04.08, 21:50
na com serveru pise Currently hidden units per resources:(trenutno sakriveno po resoursu) a na nasem pise Momentalno sklonište: a treba momentalno sakriveno po resoursu

Juventino
08.06.08, 14:35
Info:
Saglasnost spala as 59 na 28

Blackermaster
08.06.08, 17:18
ja islim da kada nam stigne izvjestaj od napada ne treba pisati: poslano: na 08.06.08 ZA 15:35:16 sati

Nego umijesto ZA staviti U

metallmind
08.06.08, 19:41
http://i264.photobucket.com/albums/ii189/metallmind/pravopis-1.jpg

Casper
09.06.08, 11:26
Na pijaci se vrši razmjena resursa. Što je veći stepen pijaca to više trgovaca stoje na rasplaganju.

pijaca = pijace
stoje = stoji

cezarxxx
09.06.08, 23:29
"Vatreni katapult je izvrsno oružje sa daljine i koristi se za uništavanje zgrada i polja u neprijateljskim selima. Bez pratnje drugih jedinica je bez zaštite i nebi trebao ići sam u napad..." zar ne bi trebalo ici ne bi
"Rudnik željeza

U rudniku se izkopava željezo. Što se više izgradi rudnik, to se više željeza producira na sat." zar ne ide iskopava
"Od stepena 20 se može napraviti još voše silosa..." malo lose formulisana recenica zar ne bi bilo bolje Kada se jedan silos potpuno prosiri imate mogucnost graditi drugi

Grobar95
11.06.08, 09:22
:lol3::lol3::lol3:Koliko sam puta ja ovde nesto pisao i nikad nisu promenili:lol2:

Grobar95
11.06.08, 09:29
Ako se ne varam sve greske treba poslati admin@travian.ba ali neke ljude jednostavno mrzi da salju.

MasterChiron
11.06.08, 10:42
*Opomena, tema je iskljucivo za prijavljivanje ingame pravopisnih gresaka. Bez spama i duplih postova. Hvala.

CARICA
13.06.08, 12:36
Savjet za onog ko radi na ispravljanju gramatickih i STILSKIH gresaka.
Slobodno me pitaj, imam diplomu fakultetsku za jezicara.
Ima dosta gresaka, vecina ih je gramatickih, tipa ono POJENA, ali ima i stilskih, tipa: producira se ili proizvodi se vise?
To se mora razgraniciti jer su to dva apsolutno razlicita pojma.
S druge strane, ima ih i ovdje na forumu sto lafo administratora ispravljaju, a jos vece gluposti baljezgaju.
Dakle, ako zelis pomoc, voljna sam ti pomoci...imas sve moje podatke ako ti zatrebaju.:fre:

ZaZa
13.06.08, 13:50
Završi odma izgradnju i istraživanje u ovom selu.

Mislim da bi trebalo biti odmah!:)

emir_king
16.06.08, 20:29
floosh ewo malo akcije za tebe samo napravljeno
u uputstvima na pocetnoj pise za rimljane
Veoma moćna pješadija, prosjećna konjica treba prosječna

emir_king
18.06.08, 16:50
floosh evo josh
http://img511.imageshack.us/img511/7625/15fj9.png
to je na s3
poljuprivredna imanja to ispravi nemogu uzet to dok je tako nervira me

zlatant
18.06.08, 17:27
U rezidenciji pise :

"Kroz napade sa senatorima, poglavicama ili starješinama smanjuje se saglasnost stanovnika. Ako saglasnost spadne na nulu, onda stanovnici prelaze na stranu napadača. Saglasnost u ovom selu je upravo "xxx" posto."

A kad se selo osvoji dok se dize saglasnost pise:

"Odanost xxx%"

Pa jel odanost ili saglasnost?

almir poparaa
20.06.08, 20:41
Ovan za probijanje je teško oružje koje služi za probijanje gradskih bedema, zidovi ili taraba,
valjda bi trebalo zidova

pinin
23.06.08, 21:25
ako čete tako u detalje ima jedan slucaj na.hr forumu kod kojeg je potvrđeno da bi su u pravilu trebalo pisat equites caesarini a ne equites caesaries (po pravopisu latinskom)

al ajd to su samo detalji...a stavljeno je caesaries navodno zbog ˝zvučnosti˝ izgovora:D

kakanjac
24.06.08, 13:13
evo jos jedne kad se gleda u uputama da se gradi naseljenik pise:nakon dugoe...

rosque
24.06.08, 21:57
Pa,stvarno više nema smisla,kad će se ovo srediti???

a u hrvatskom s2 i s3 je sve normalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Grof_Rageer
26.06.08, 22:59
Ljevaonica željeza stepen 5

U ljevaonici se topi željezo. Sa povećanjem stepena ljevaonice se povećava produkcija željeza za do 25 posto.
Aktualno povećanje produkcije: 25 posto
Povećanje na stepenu 5: 25 posto

Ljevaonica željeza je potpuno prošireno

Ljevaonica zeljeza je potpuno prosirena a ne prosireno!!!!
tako je isto i sa ciglanom i pilanom!!!

alien
27.06.08, 12:39
ajde ljudi zasto ste toliko navalili????
kao da jedni slovo igra neku ulogu?????

mislim ajde da se zalite da je neka recenica pogresna (i to nije nista ali eto)mislim
jos niko nije napravio gresku zbog pogresno prevedene rijeci ja igram na brazilskom pa se snadjem iako neznam reci niti jednu rijec na brazilskom....

qertz
04.07.08, 12:43
Evo jedna sa bax:

http://i27.tinypic.com/15s579v.jpg

"Priroda's trupa" - na kojem je to jeziku?:)

E-V-I-L
11.07.08, 18:57
1. Ako kliknete na "jadan" od njih, dobit će te više informacija i opciju proširenja resursnog polja.
2. U skladištu se "driže" resursi kao drvo, glina i željezo

jadan-jedan
drize-drze

yahoo
12.07.08, 10:28
Ovdje nema gramaticki ispravne recenice osim ovog na kraju lijep pozdrav....

Dragi igrači u Travianu,

Do kasno u nuć su radnici iz metropole Grbavica TM87 radili na svom gigantičnom monumentu. Oko ??:?? sati je jedan radnik postavio zadnji kamen u jedan od fenomenalnih građevina ikad viđenih u Travianu, od nestanka Natarskog naroda.

Zajedno sa svojim saradnicima i alijansom TM87 igrač weed je izgradio kao prvi ovu građevinu, i izlazi kao pobjednik iz ovog vijeka.

Igrač Ex je najveće carstvo direktno prije Ferofiks i tarrir.

Kao najveći ratnik će se zapamtiti igrač Suicidal Maniac a kao najveći branilac Babylon.

Tim Traviana se zahvaljuje igračima koji su do kraja izdržali.

Nadamo se da vam je ova runda bila zabavna, iako niste spavali zadnjih par noći a imaliste sigurno manjak žitarice.

lijep pozdrav

Vaš Travian tim

next_sa_pulpom
12.07.08, 12:09
Kontam da do gresaka najvise dolazi jer koriste gastajbajtere da im prevedu sa nemackog..a svi znamo kakvo obrazovanje imaju isti..

Pretorijanci su imperatoreva osobna garda i brane ga vlastitim životom. Budući da je njegova obuka isključivo za obranu, napad mu je vrlo slaba strana.

U borbi protiv kavalerije mu nedostaje iskustva i slabiji je nego legionar.
a i ono zivotom bi moglo da bude zivotima, posto je upotrebljena mnozina "pretorijanCI".

Galahad
12.07.08, 17:21
Da bi neko nešto dobro preveo, nije potrebno samo poznavati strani jezik, nego i jezik na koji se prevodi. Radeći sa brojnim zvaničnicima u BiH, stekao sam dojam da većina njih nikad ne bi prošla osrednji ispit iz B-H-S, a svi ti ljudi su fakultetski obrazovani :lol2: . Takođe, u zadnjih petnaest godina, koliko radim, susreo sam mnoge ljude koji sebe nazivaju prevodiocima... Ljudi, prvo naučite svoj maternji jezik (u školi, a ne iz dnevnih novina, magazina ili ned'o Bog s TV), pa se tek onda bavite stranim jezicima i prevodima (a ne prijevodima) :lol:

Galahad
12.07.08, 17:24
ja igram na brazilskom pa se snadjem iako neznam reci niti jednu rijec na brazilskom....

U Brazilu se govori portugalski...

nadal
28.07.08, 22:54
pa ljudi meni je draze gledat ovo sve nego da pisem toliko a pritom mozes greskom iznervirati flosha a to ti n treba!

next_sa_pulpom
10.08.08, 19:07
Kod kredita zlata, pise "zavrsi odmA gradnju"...
Da li prevodilac ima zavrsenu osnovnu skolu?

GENERALISIMUS
10.08.08, 21:23
pa mi smo bosanci sta si mislio da ce pisati;)

Grof_Rageer
18.08.08, 13:53
e ne znam dal je ovo bilo posto mi je mrsko citat prethodne postove napao sam juce igraca s poglavicom i pisalo je ovako:
Saglasnost spala "as" 36 na 16
trebalo bi da pisa umjesto as-sa

fake stahor
21.08.08, 07:45
evo jedne i od mene

idite na profil>podesavanje>filter izvjestaja i tu pise "Nema izvještaja za prijenos iz tuđeg selo". Ovo za s1

lol52
25.08.08, 18:55
Akademija je potpuno prošireno
treba prosirena ( mozda je i na drugim mjestima gdje treba a isto - speed server )

:lol4:

unknown
25.08.08, 19:37
bosansko-engleski jezik

Juventino
03.09.08, 17:30
Promjeni glavne grad
Da bi promijenili glavni grad, potrebno je radi sigurnosti da upišete lozinku. Ako ovo selo izaberete kao glavni grad, onda vaš bivši glavni grad gubi stepen svih resursnih polja većih od 10 i također gubi klesara ako postoji. U novom glavnom gradu nemugu postojati velika kasarna i velika štala.

Potvrdi lozinku:

Juventino
04.09.08, 18:56
Vaš akaunt će biti izbrisan za 71:46:33 izbrisan

Ares
12.09.08, 18:36
Na forumu ima jos malo njemackog jezika.

pedja_ba
19.09.08, 16:34
Pa zar je moguce da je nacinjena ovoliko gruba greska u prevodu!?

com_5 kaze:

Currently hidden units per resources: 100 units

A ovaj nas speed:

Momentalno sklonište: 100 jedinica

Da li je to mozda razlicita verija traviana ili se neko grdno z####ao?
Izvinjavam se ako to tako treba, nisam igrao na puno servera

ARTHUR
03.10.08, 13:45
kad si na mapi i pregledavas tuđa sela pa kad nema negdje selo stavis mis i pise datalji umjesto detalji

amko94
17.10.08, 16:35
brete ljudi imate li vi pametnijeg posla sta ste vi doveli dekana sa filozofskog fakulteta da pregleda igricu

pedja_ba
18.10.08, 02:23
brete ljudi imate li vi pametnijeg posla sta ste vi doveli dekana sa filozofskog fakulteta da pregleda igricu

Imas li ti pametnijeg posla nego da citas/odgovaras na teme koje te se ne ticu?

frostmourne
03.11.08, 01:44
da li ste primijetili ovu gresku na s3 serveru

Info Saglasnost spala as 100 na 61

crazyadi
03.11.08, 11:55
ma moguce je to kod rimljana kada ti napadas iz slabijeg u jace selo sa senatorom i zelis da ga uzmes

Jagoda
04.11.08, 23:46
Evo i ja sam nasla jednu greskicu veceras, nije velika al vredi ispraviti :D

Saglasnost spala as 100 na 80

as= sa :D

Vidim da su i ostali to primetili, ja mislila to kod mene samo :D

Jos jedna, neznam da li je vec bila, nisam citala sve postove,

Pijaca je potpuno prošireno = prosirena

Augment
05.11.08, 13:48
Ako želite podržati Travian, možete ovdje PLUS kupiti.

PLUS akaunt donosi različite prednosti i više komocije u igri.»

Za gratis test, pretisnite ovdje.

:lol5:

Maki187
05.11.08, 20:28
ma ispravi ce oni to:)

Jagoda
05.11.08, 22:18
Evo jos jedne greskice :D

Mlin je potpuno prošireno = prosiren

Lady of Hell
06.11.08, 02:32
Samo neka ubuduće isprave ono poJeni i ja im SVE ostalo opraštam... :)

nerazzurri
06.11.08, 22:41
Mogu samo da primetim da ljudi koji su prevodili server nemaju tri blage, prvo sa svojim (maternjim) jezikom a onda i sa engleskim.

Jbg, tako je to kad onaj koji ne ume ni dorucak da spremi dodje do nekakve 'vlasti'.

Pogledajte samo zavrsnu rech travian tima (obratiti paznju na uvodnu rec:)).

Posle svega ja cu vam ironichno aplaudirati i cestitati :brao: well done!

Pa zar je moguce da je nacinjena ovoliko gruba greska u prevodu!?

com_5 kaze:

Currently hidden units per resources: 100 units

A ovaj nas speed:

Momentalno sklonište: 100 jedinica

Da li je to mozda razlicita verija traviana ili se neko grdno z####ao?
Izvinjavam se ako to tako treba, nisam igrao na puno servera

Pa naravno! Treba sam da prokljuvis da ti skloniste sakriva po 100 jedinica od svake sirovine ;)p

Ovdje nema gramaticki ispravne recenice osim ovog na kraju lijep pozdrav....

Dragi igrači u Travianu,

Do kasno u nuć su radnici iz metropole Grbavica TM87 radili na svom gigantičnom monumentu. Oko ??:?? sati je jedan radnik postavio zadnji kamen u jedan od fenomenalnih građevina ikad viđenih u Travianu, od nestanka Natarskog naroda.

Zajedno sa svojim saradnicima i alijansom TM87 igrač weed je izgradio kao prvi ovu građevinu, i izlazi kao pobjednik iz ovog vijeka.

Igrač Ex je najveće carstvo direktno prije Ferofiks i tarrir.

Kao najveći ratnik će se zapamtiti igrač Suicidal Maniac a kao najveći branilac Babylon.

Tim Traviana se zahvaljuje igračima koji su do kraja izdržali.

Nadamo se da vam je ova runda bila zabavna, iako niste spavali zadnjih par noći a imaliste sigurno manjak žitarice.

lijep pozdrav

Vaš Travian tim

slazem se, upravo sam tamo negde naveo da je prevod chemer i jad

U Brazilu se govori portugalski...

lolz :)))

e ne znam dal je ovo bilo posto mi je mrsko citat prethodne postove napao sam juce igraca s poglavicom i pisalo je ovako:

a i ti sad napisa svasta :p

Završi odma izgradnju i istraživanje u ovom selu.

Mislim da bi trebalo biti odmah!:)

nema sta da mislis. Neko je to sve lepo jos davno uredio. Trebalo bi da znas :)p

Savjet za onog ko radi na ispravljanju gramatickih i STILSKIH gresaka.
Slobodno me pitaj, imam diplomu fakultetsku za jezicara.
Ima dosta gresaka, vecina ih je gramatickih, tipa ono POJENA, ali ima i stilskih, tipa: producira se ili proizvodi se vise?
To se mora razgraniciti jer su to dva apsolutno razlicita pojma.
S druge strane, ima ih i ovdje na forumu sto lafo administratora ispravljaju, a jos vece gluposti baljezgaju.
Dakle, ako zelis pomoc, voljna sam ti pomoci...imas sve moje podatke ako ti zatrebaju.:fre:

kuku, tebe sigurno silno boli glava kad udjes na travian ;)

Apel svima koji rade na ispravljanju gresaka
uradite posao do pocetka novog servera i omogucite ljudima da uzivaju u igrici, umesto da ih boli glava

pozdrav

*postovi spojeni*

sve pisi u jednom postu ;)

-paul-

Coa.
13.11.08, 23:15

ovo jos nije sredjeno, kao i masa drugih stvari. Mislim na BAX server.

Takodje bih dodao veliku gresku koja prilicno nervira, a nalazi se u izvestajima, kao i prilikom slanja jedinica (il tako jos negde, ne secam se tacno gde jos):

poslano: na 02.11.08 za 21:09:55 sati

ovde bi valjda trebalo da bude bez "na" i umesto "za", da pise "u" ?!opet je neki gastarbajter preveo bukvalno, a nije ni proverio kako to izgleda u praksi. Neverovatno ! :flooshkazna: Kapiram da je pisalo na ENG "Sent: on 11.02.08 in 21:09:55 hours"....

Lepo bi bilo da se greske isprave pre restarta, mada vidim da ovaj deo ne gleda vise niko...
pokusacu da posaljem mail, mozda neko ipak pogleda

Alpha_and_Omega
13.11.08, 23:18
ima greška u uputstvu, kod gala piše : naseljenici, kod teuta : naseljenika, a kod rimnljana : naseljenik ( to u opisu svakog plemena)

Alpha_and_Omega
13.11.08, 23:20
Evo i ja sam nasla jednu greskicu veceras, nije velika al vredi ispraviti :D

Saglasnost spala as 100 na 80

as= sa :D

Vidim da su i ostali to primetili, ja mislila to kod mene samo :D

Jos jedna, neznam da li je vec bila, nisam citala sve postove,

Pijaca je potpuno prošireno = prosirena

to prošireno piše za svaku građevinu:D

next_sa_pulpom
14.11.08, 11:53
Halo XXX,

prijava je uspjela. Za sledećih par minuta dobićete jedan e-mail sa vašim podatcima za prijavu i sa šifrom za aktivaciju.

E-mail će biti poslana na ovu adresu: XXX

Za aktivaciju akounta, upišite ovdje šifru ili kliknite jednostavno na link u e- mailu.

Šifra za aktivaciju:

Nije došla e-mail?

Desi se da e-mail greškom ne prođe kroz filter za spam. Za dalju pomoć, pretisnite
prvo, JEDAN email je suvisno, drugo podaCima a ne podaTcima, trece e-mail je muskog roda, zenskog moze ako se napise e-posta, cetvrto ili napisite akaunta, ili account-a, ali akounta ne moze, peto DOSLA e-mail vec sam objasnio, sesto PRETISNITE..zar je moguce da toliko ne znate srpski/bosanski/sta vec/ jezik?

ogo
14.11.08, 19:52
travian je pun ovakvih gresaka

npr ono umjesto na mapi da pise detalji ovdje pise datalji

next_sa_pulpom
18.11.08, 18:41
a vidim i da se nadlezni ne trude ni da isprave sugestirano..ne znam sto uopste postoji ova tema onda..

zEr0
23.11.08, 16:45
khm... pise u profilu:

Sela:
Ime Naseljenici Koordinate
I. trelala (Glavni Grad) 97 (00|00)
Naseljenici? Zar nisi stanovnici?

Aaron
26.11.08, 20:12
ej ljudi ja nesto ne znam ali u upustvu izvidjac kod gala nije na konju vise... prije je bio konj a sad je pjesak kao kod teutoanaca.. to morate otici sami s lijeve strane upustva i vidjeti.. da li je to greska ili ne??

NoName
26.11.08, 20:55
ej ljudi ja nesto ne znam ali u upustvu izvidjac kod gala nije na konju vise... prije je bio konj a sad je pjesak kao kod teutoanaca.. to morate otici sami s lijeve strane upustva i vidjeti.. da li je to greska ili ne??

Nije nikad ni bio na konju!
I ovo je tema za prijavu gresaka u prijevodu!

ogo
02.12.08, 17:49
pa nema u dupetu motor skoro svi konjanici idu brzinom manjom od 17 polja/sat

__alcatraz__
09.12.08, 14:43
Kad se registujete na travian,pise sljedece:
" Halo VAS NICK,

prijava je uspjela. Za sledećih par minuta dobićete jedan e-mail sa vašim podatcima za prijavu i sa šifrom za aktivaciju.

Ovo prijava je uspjela,ipak ljepse da se napise "Registracija je uspjela" jer se jos niste prijavili sa vasim podacima ;)

NoName
10.12.08, 08:04
Paprikash opomena za spam :)

WY Hitmaker
11.12.08, 18:18
Rezidencija je potpuno prošireno
Isto to ima i za pijacu i gl. zgradu i još neke zgrade

Dino_333
14.12.08, 16:44
ima i kad napadnes sa senatorom pise Saglasnost spala as 66 na 52

__alcatraz__
15.12.08, 23:52
Kad odete u uputstvo,pa izaberete Gali i idete na "Naseljenik",,...pise sljedece:
"Naseljenici su hrabri građani koji nakon dugoe obuke odlaze izvan sela u potrazi za mjestom za izgradnju jednog novog sela."

obratite paznju na text crvenom bojom,,pise "dugoe".. :)

Takodje i u FAQ ..kada izaberete info o Galima,pise da mogu tgovci mogu nositi 750 resursa,sto nije tacno,oni nose 22500 resursa..

"Osobine

* Bonus brzine: Najbrže jedinice u igri
* Prosječan odbranbeni bonus zbog drvenog zida
* Trgovci mogu nositi 750 resursa (brzina: 24 polja/sat)
* Sklonište je dvostruko veliko
* Skuplje ratne mašine
* Jeftini Naseljenici "

HeavyGrobar
16.12.08, 14:03
nobody is perfect :D, ko god da je zaduzen za ta pisanja nek popravi

Dino_333
16.12.08, 16:15
Kad odete u uputstvo,pa izaberete Gali i idete na "Naseljenik",,...pise sljedece:
"Naseljenici su hrabri građani koji nakon dugoe obuke odlaze izvan sela u potrazi za mjestom za izgradnju jednog novog sela."

obratite paznju na text crvenom bojom,,pise "dugoe".. :)

Takodje i u FAQ ..kada izaberete info o Galima,pise da mogu tgovci mogu nositi 750 resursa,sto nije tacno,oni nose 22500 resursa..

"Osobine

* Bonus brzine: Najbrže jedinice u igri
* Prosječan odbranbeni bonus zbog drvenog zida
* Trgovci mogu nositi 750 resursa (brzina: 24 polja/sat)
* Sklonište je dvostruko veliko
* Skuplje ratne mašine
* Jeftini Naseljenici "

pogledo sam i ja to nesto nije uredu

Master
17.12.08, 19:27
Evo jos jedna uocena:

http://img72.imageshack.us/img72/224/travianplussmsgl4.jpg

HeavyGrobar
17.12.08, 22:19
Evo jos jedna uocena:

http://img72.imageshack.us/img72/224/travianplussmsgl4.jpg

to nije greska... uplata putem SMS-a...
uplatu mozete izvrsiti na sljedeci nacin..... sve je gramaticki regularno,neznam na koju gresku mislis???????

Grim Reaper
17.12.08, 22:20
to nije greska... uplata putem SMS-a...
uplatu mozete izvrsiti na sljedeci nacin..... sve je gramaticki regularno,neznam na koju gresku mislis???????

ne piše uplatu nego UPALTU

Dino_333
18.12.08, 12:24
vidis da pise Upaltu a ne uplatu oznaceno crvenim :hitna::hitna:

mudrac
26.12.08, 17:15
Aktivirao sam Plus akaunt, ali moja proizvodnja resursa se nije povećala.
Proizvodnja se nije povećala jer Plus akaunt nema ništa sa povećanjem produkcije. To sem mora extra aktivirati.

Valjda to SE mora Extra aktivirati !!!

vladoso
30.12.08, 13:10
Ako se ne varam nije bilo prije prijavljeno da je greska:
Saglasnost spala as 25 na 9, Trebalo bi saglasnost spala sa 25 na 9

Dino_333
30.12.08, 13:35
Ako se ne varam nije bilo prije prijavljeno da je greska:
Saglasnost spala as 25 na 9, Trebalo bi saglasnost spala sa 25 na 9

Bilo je ja sam prijavio trebo si malo da procitas

webevil
21.01.09, 13:50
Naseljenici su hrabri građani koji nakon dugoe obuke odlaze izvan sela u potrazi za mjestom za izgradnju jednog novog sela.

Putovanje i izgradnja novog sela su težak zadatak, i zato 3 naseljenika putuju zajedno i ne odvajaju se. Oni sa sobom ponesu uvijek po 750 jedinica od svakog resursa.

duge

njegos
23.01.09, 08:10
Iz rudnika gline se dobiva glina. Što je veći stepen rudnika, to se više gline producira.
proizvodi bi bilo ljepse a vjerovatno i pravilnije
dobiva bi trebalo ispravit u dobija
edit: evo jos jedna
kad udjete u statistike pise najveci igraci zar ne bi trebalo nesto drugo,npr rang lista ili nesto drugo.
isto to i za alijanse pise.

The_Hack
26.01.09, 17:17
kod mene ima problema samo sa prijevodom npr na bax serveru pise nedovoljno resource znaci malo naski malo eng.

njegos
03.02.09, 19:04
u radonici
U radionici se prave opsjedujuće jedinice, kao katapulti i ovnovi. Što se više izgradi radionica, to se brže prave katapulti i ovnovi

Za ovu zgradu nisu još nikakve jedinice istražene.
Za obuku jedinica napravi akademiju.

pa da bi napravili radionicu treba napravit akademiju.Valjda se onda podrazumjeva da kad imam radionicu.Mislim da ovu recenicu treba izbrisati jer nicemu ne sluzi

Jagoda
03.02.09, 20:08
u radonici
U radionici se prave opsjedujuće jedinice, kao katapulti i ovnovi. Što se više izgradi radionica, to se brže prave katapulti i ovnovi

Za ovu zgradu nisu još nikakve jedinice istražene.
Za obuku jedinica napravi akademiju.

pa da bi napravili radionicu treba napravit akademiju.Valjda se onda podrazumjeva da kad imam radionicu.Mislim da ovu recenicu treba izbrisati jer nicemu ne sluzi

Nemisli se na to sto si ti napisao, vec na to da se nadogradi akademija da bi mogao prvo istraziti ovnove i katapultove pa onda ih praviti

Rimsko Carstvo
26.02.09, 09:03
Evo jedna greska:
Igraš već pozira za dva druga akaunta.
Valjda bi trebalo igrač

Grim Reaper
26.02.09, 16:53
Kasarna Broj max
Equites Legati (Postoji: 2)
140|160|20|40| 2 | 0:10:59
(5)
Equites Imperatoris (Postoji: 15)
550|440|320|100| 3 | 0:21:18
(1)
Equites Caesaris (Postoji: 9)
550|640|800|180| 4 | 0:28:25
(1)
i gdje je tu greška :confused: de ne spamajte svaki idući spam koji vidim ide ban na 2 dana

PaPrIkAsH
01.03.09, 17:45
Svaki igrač smije posjedovati samo jedan akount
valjda akaunt
i ovo Prije nego što se prijavite, pročitajte uputstvo Travijana, da vidite koje prednosti imaju pojedinjeni narodi.
valjda registrujete

Genije
03.03.09, 12:02
i gdje je tu greška :confused: de ne spamajte svaki idući spam koji vidim ide ban na 2 dana

pa greška je što u štali piše kasarna
EDIT. i vrati mi post ako si ga ti obriso

jopi
05.03.09, 15:55
Pekara stepen 5

U pekari se pravi hljeb od brašna iz mline. Zavisno od nivoa izgradnje pekare se povećava produkcija žitarica do 50 posto.
Povećanje na nivou 5: 25 posto

Pekara je potpuno prošireno

marinac
05.03.09, 17:36
Pekara stepen 5

U pekari se pravi hljeb od brašna iz mline. Zavisno od nivoa izgradnje pekare se povećava produkcija žitarica do 50 posto.
Povećanje na nivou 5: 25 posto

Pekara je potpuno prošireno

sto se tice 50% to ti je 25% mlin 25% pekara

xoxo
08.03.09, 14:32
mogu ja samo pitat tko je zaduzen za prijevod i biranje nazivlja na travianu? jer ovaj bosanski server je jos ok ali hrvatski uzas nad uzasima...pogotovo nama koji studiramo takve stvari :/

wow
13.03.09, 20:09
Podrška u xxx ja napadnuta

Valjda treba pisat: Podrška u xxx je napadnuta

njegos
22.03.09, 17:31
Ovo su neke greske iz onog dijela u travian + pod nazivom prednosti:

Momentalan završetak izgradnje i iztraživanja

U izabranom selu će se momentalno završiti sve izgradnje i iztraživanja u akademiji i kovačnici.
Izuzetni su dvorac i rezidencija. OVde valjda treba ici izuzetci.

Obračun resursa
Ako nemate dovoljno resursa za izgradnju jedne građevine, biće vam prekazano kada će biti dovoljno resursa (tačno u minutu). valjda ide prikazano.

Velika karta
Karte se može za bolji pregled povećati sa 7x7 na 13x13. Saradnja i NNP-ovi sa drugim alijansama će biti prekazano u drugoj boji. valjda ide karta

Arhiv za izvještaje i poruke
Važne izvještaje i poruke možete arhivirati da bi ih kasnije lakše našli. Svi prekazani redovi se mogu sa jednim pritiskom (klikom) markirati. valjda ide prikazani

Funkcija sortiranja na pijaci
Na pijaci se mogu naći brže dobre ponude ako sortirate ponude po resrusima i tražim/nudim. Sa 1:1 filterom se prekažu samo ponude za koje nemorate platiti više nego što dobijete. prikazu

Proširen simulator borbe
U simulatoru se sada mogu iztraživanja is kovačnica upisati. Isto tako je moguće broj stanovnika, stepen zida i dvorca izračunati. iz

Direktni linkovi
Sa direktnim linkovima je moguće iz svugdje u igri doći na bilo koji cilj samo sa jednim klikom (pritiskom miša). Jedan klik i eto vas u alijansi u forumu, u kasarnoj ili na pijaci kod lukrativnih 1:1 ponuda. valjda je pravilnije kasarni a ovo lukrativnih ne znam sta uopste treba znacit

Centralni pregled svih sela
Ako imate puno sela, možete lahko izgubiti pregled. Gdje se nalazi vojska, dje se momentalno ne gradi ništa ili u kojem selu ima previše gline? Jedan pogled na zentralni pregled je dovoljan da imate opet sve pod kontrolom. gdje centralni

Bonus produkcije drva
Sa ovom prednosti zlata se producira u svim selima 25% više drva na sat.

Ovaj bonus se neće dodati pojedinjenim drvosječama, nego na sumu čitave produkcije. valjda je pravilnije pojedinim

i ta greska je usvim onim bonusima 25%.

Ako se ikad sjetite popraviti te greske onda barem uradite to kako treba.

PaPrIkAsH
22.03.09, 20:33
Za aktivaciju akounta, upišite ovdje šifru ili kliknite jednostavno na link u e- mailu.

Master
23.03.09, 00:33

Nevidim tu grešku,akount se piše to što je označeno...

Cookies
23.03.09, 22:08
U pekari se pravi hljeb od brašna iz [mline]. Zavisno od nivoa izgradnje pekare se povećava produkcija žitarica do 50 posto.

U [ ] je greska.. treba pisati iz mlina

njegos
31.03.09, 19:30
Nevidim tu grešku,akount se piše to što je označeno...

pa valjda ce napisat kako se cita.akaunt

evo jedna sto sam naso sad

Travian financira svoju igru kroz prodaju Zlatnika. Pomocu prodaje tih zlatnika ostali igrači su u mogucnosti igrati tu igru besplatno.

Travian Zlatnici donose različite prednosti i pogodnosti u igri.»

Za gratis test, pretisnite ovdje. pritisnite

i ja mislim da mi ovo dzaba radimo jer niko nikad nista nije popravio a mi nasli 12404 gresaka,al eto nek stoje ovako

ColdKeyboard
01.04.09, 01:38
Evo neke sitnice sto sam ja primjetio...

Ako je vec bosanski server onda treba malo i prevod prilagoditi...

Što se više drvosječa izgrađuje to više drva producira.

Mislim da bi trebalo da pise proizvodi i proizvodnja umjesto producira ili producirati.

Ovo mozda donekle djeluje ispravno gramaticki ali smenticki i logicki nije

Sacekaj dok vojska od questmastera ne stigne

U svakodnevnom govoru je ovo sasvim normalno i ustaljeno do te mjere da niko
i ne obraca paznju i 99% ljudi misli da je to ispravno a ustvari ispravno bi bilo

Sacekaj dok vojska od questmastera dodje
ili jos bolje

Sacekaj dok dodje vojska od questmastera

Primjetio sam jos neke greskice ali sada ne mogu da se sjetim...
Eto i moj mali doprinos, ako se izmjene language fajlovi bicu ponosan na svoj skromni doprinos :D:brao2:

TBlade
01.04.09, 01:42
Cijena za nadogradnju na stepen 5:
310 | 780 | 390 | 465 | 1 | 0:18:20
Dovoljno resursa "joj teško reći kad" :-)

ovo je glupost!
stavite neki seriozni prevod

Dino_333
04.04.09, 21:47
Datalji:
Igrač:-
Stanovnici:
Alijansa:-

Ovo je na mapi kad se ude :pusa:

sorry ako je vec prijavljeno

dejanl
04.04.09, 21:58
meni je glupo kad pise
10 batinari, pa koliko ih je god vazda je batinara npr. 10000 batinara

HeavyGrobar
05.04.09, 23:30
meni je glupo kad pise
10 batinari, pa koliko ih je god vazda je batinara npr. 10000 batinara

to i mene nervira........... na hrvatskom serveru je 10 gorstakA..... ipak se neko pametan tamo javio i popravio greske

sanco pansa
11.04.09, 11:07
Poljuprivredna imanja

Pyranth
19.04.09, 20:57
Vaš akaunt će biti izbrisan za 61:46:29 izbrisan

:confused:

Srry ako je vec bilo :mad:

pirat
21.04.09, 09:20
Samo ukviru prva 24 sata će te imati opciju poništavanja procesa brisanja. :offtopic:

BIH-MAN
07.05.09, 16:12
odbrambenu uređaje kofačnica it ali vidim daje ipravljeno

Tiranije
07.05.09, 16:16
6 Poljuprivredna imanja

WooCHeeNA
21.06.09, 02:28

zar ne bi trebalo Igrač??
i sorry ako je vec bilo

Na početku trebate učvrstiti vašu ekonomiju. Da bi ste to uradili trebate proširiti 18 resursnih polja (pregled sela). Postoje četiri vrste različitih resursa: Drvosječa, Rudnik gline, Rudnik željeza i poljoprivredno imanje. Ako kliknete na jadan od njih, dobit će te više informacija i opciju proširenja resursnog polja.

jadan = jedan
će te = ćete

postovi spojeni, koristi edit

drago-rago
25.06.09, 17:11
njihovi kojni su poznati

kojni-konji

Lina
25.06.09, 17:16
njihovi kojni su poznati

kojni-konji

gdje to piše i ako bi mogao napraviti screenshot :)

drago-rago
25.06.09, 17:34
gdje to piše i ako bi mogao napraviti screenshot :)

http://www.travian.ba/anleitung.php

Pyranth
25.06.09, 19:54
Kakav errorček!!!!!

Video by:The Rook|alex|azermyth|gridder

http://www.youtube.com/watch?v=eyuXUNuV9aw

Gdje je tu greska?

EDIT:

Ponudjeno, to je ono sto tebi ide
Trazeno, to je ono sto ti dajes

Grim Reaper
25.06.09, 19:56
Kakav errorček!!!!!

Video by:The Rook|alex|azermyth|gridder

http://www.youtube.com/watch?v=eyuXUNuV9aw
pa to tako i treba biti, ako ti tražiš neki proizvod na tržnici, on se pojavljuje u ponudama i navodi se kolko kojeg resursa se treži za njega

NesQuiK
30.06.09, 16:06
ev jedna od mene sorry ako je bila

Ovan za probijanje je teško oružje koje služi za probijanje gradskih bedema, zidovi ili taraba kao podrška pješadiji i kavaleriji. Samim time povećavate šansu svojih jedinica da prevladaju neprijatelje.

trebalo bi zidova

jopi
01.07.09, 13:14
Kasarna je potpuno prošireno

STahoR
06.07.09, 20:23
kad se pokusa dodati neko ko vec pozira na 2 acca pise:

WooCHeeNA
07.07.09, 09:33
kada se ode u statistike pise najveći igrači
isto tako i za alijanse najveće alijanse

a kada se ode na sela onda pise Najveća sela

e pa ovo gore malim slovom a najveca sela i najveci heroji veliki slovom

Možete birati između tri naroda u Travianu, Rimljani, Gali and Teutonci.

Umjesto:

Možete birati između tri naroda u Travianu, Rimljani, Gali i Teutonci.

postovi spojeni, koristi opciju edit

mini man
07.07.09, 09:52
Zadatak 21: Izgradi!

„Sada kada imaš kasarnu možeš praviti vojsku. Napravi dva Falangi”

Zadatak:

Napravi dva Falangi

WooCHeeNA
08.07.09, 21:43
Osobine

* Pljačkaški bonus: Neprijateljsko sklonište samo sakriva 2/3 od ukupnog sadržaja.

ovo bi trebalo prepraviti jer po novoj verziji je 4/5

Krejmer
09.07.09, 19:26
na speedu u Pekari piše ovo:

"U pekari se pravi hljeb od brašna iz mline. Zavisno od nivoa izgradnje pekare se povećava produkcija žitarica do 50 posto."

umjesto "od brašna iz mline" treba "od brašna iz mlina"

a druga rečenica nije dobro preformulisana "se" dolazi posle riječi "povećava" a ne kao što je ovde napisano...

WooCHeeNA
12.07.09, 17:06
Izviđači oprezno špijuniraju protivničke jedinice i resurse ili obrambene uređaje. Oni su veoma brzi i lukavi.

obrambene - odbrambene, bosanci smo a ne hrvati :)

Riznica je mjesto gdje je spremljeno svo bogatsvo Vašeg kraljevstva. U svakoj riznici imate mjesta za jedan artefakt. Nakon sto zauzmeđ artefakt treba proći jedan dan dok on počne djelovati.

Zauzmeđ - Zauzme

mini man
15.07.09, 09:19
Pojilo smanjuje potrošnju hrane za 1 bod sljedećim jedinicama: Equites Legati od razine 10, Equites Imperatoris od razine 15 iEquites Caesaris na razini 20.

umjesto da je odvojeno

i Equites Caesaris

Krejmer
16.07.09, 13:32
kada uzimam nekom selo i kad mi dođe izvještaj u njemu piše "Saglasnost spala as 100 na 68"

Grim Reaper
16.07.09, 13:43
ima to već navedeno i u ovoj i u staroj temi

Prof.Dr.Killer
17.07.09, 16:01
Travian FAQ
Detalja travian dokumentacija

Prof.Dr.Killer
17.07.09, 16:05
Teutatovi Gromovi su vrlo brzi i jaki napadači koji isto mogu nositi veliku količinu resursa.

ja mislim da treba pisati u odbrani

ulinsky
17.07.09, 16:11
Travian Plus-Zarada zlata

U trenutku kada igrač kojeg ste pozvali dosegne populaciju od 75 stanovnika (u normalnom serveru), ili 250 stanovnika ( u speed serveru), biti ćete nagrađeni sa 20 zlata.

valjda dostigne,to je pravilno

Prof.Dr.Killer
17.07.09, 16:35
Obuka i oprema heduana je skupa i sa 3 jedinice žitarica na sat trebate dobro razmisliti dali ste spremni platiti tu cijenu.

da li se pise odvojeno

Ovan za probijanje je teško oružje koje služi za probijanje gradskih bedema, zidovi ili taraba kao ispomoć infanteriji i kavaleriji.

valjda zidova ako se ne varam

Imperianac je glavna udarna snaga Rimljana.

imperijanac

mini man
18.07.09, 23:07
Pekara
U pekari se pravi hljeb od brašna samljevenog u mlinu. Sa pekarom se može povećati produkcija žitnica za maximalno 50 posto.
Cijena i vrijeme izgradnje na stepenu 1:
1200 | 1480 | 870 | 1600 | 4 | 1:01:20

Preduslovi:
Poljoprivredno imanje stepen 10, Glavna zgrada stepen 5, Mlin stepen 5

pa kako maximalno treba ko u pilani maksimalno ;)

®αιηbσw bσy
19.07.09, 20:39
Funkcija sortiranja na pijaci
Na pijaci se mogu naći brže dobre ponude ako sortirate ponude po resrusima i tražim/nudim. Sa 1:1 filterom se prekažu samo ponude za koje nemorate platiti više nego što dobijete.
treba prikažu

ulinsky
23.07.09, 11:12
Sortiranje izvještaja i poruka

Sa klikom na "Poslano", mogu se sortirati poruke ili izvještaji po datumu (najstariji ili najnoviji prvo). U arhivi se tako isto mogu lahko naći stare poruke ili izvještaji.

valjda treba lako

®αιηbσw bσy
23.07.09, 13:30
Sortiranje izvještaja i poruka

Sa klikom na "Poslano", mogu se sortirati poruke ili izvještaji po datumu (najstariji ili najnoviji prvo). U arhivi se tako isto mogu lahko naći stare poruke ili izvještaji.

valjda treba lako
moze se pisati i lahko svejedno je bar sam ja tako ucio u skoli.......:)

Panter
24.07.09, 10:17
upustvo-teutonci-borac sa sjekirom

Ovo je najbolja teutonska pješadijska jedinica. Ima dosta jak napad i osrednju obranu ali je isto tako malo sporija i skuplja od ostalih jedinica.

valjda odbranu ima jos primjera kao i ovo

upustvo-

Ova pomoć omogućava vam da nađete važne informacije nabrzake.

Grim Reaper
24.07.09, 11:07

Ovo je najbolja teutonska pješadijska jedinica. Ima dosta jak napad i osrednju obranu ali je isto tako malo sporija i skuplja od ostalih jedinica.

upustvo-

to nisu ingame greške, to je greška u uputstvu, daj bar pročitajte naslov teme :-/

WooCHeeNA
26.07.09, 18:32
U trenutku kada igrač kojeg ste pozvali dosegne populaciju od 75 stanovnika (u normalnom serveru), ili 250 stanovnika ( u speed serveru), biti ćete nagrađeni sa 20 zlata.

dosegne - dostigne

a argo - sve je to igra :D

Black_Prince
02.08.09, 14:21
Podrška u *** ja napadnuta

Valjda treba je napadnuta

sorry ako je vec gdje bilo

Axio
02.08.09, 20:01

upustvo-

Koliko ja znam kaže se "obranu" ne "odbranu" ???
Mada ja živim u Hercegovini uz granicu s Hrvatskom i mi amo učimo hrvatski pa nisam sigurna,
sorry ako griješim... možda je bosanski odbrana? :razmislja:

avax
04.08.09, 15:30
greska:

trebalo bi da bude igrač a ne igraš

evo na slici je sve prikazano

NesQuiK
08.08.09, 12:42
Koliko ja znam kaže se "obranu" ne "odbranu" ???
Mada ja živim u Hercegovini uz granicu s Hrvatskom i mi amo učimo hrvatski pa nisam sigurna,
sorry ako griješim... možda je bosanski odbrana? :razmislja:

u bosni je odbrana u hrvatskoj obrana

Master
09.08.09, 00:12
Ovdje u priručniku:
http://travian.ba/tutorial.php?s=3

Nakon što se pobrinete za nabavku resursa možete početi sa proširenjem svoga sela.

Skladište i žitnica vam omogućavaju skladištenje više resursa. Cranny* čuva vaše resurse od krađe neprijateljskih pljačkaša.Zar to nebi trebalo ovako izgledati....

Nakon što se pobrinete za nabavku resursa možete početi sa proširenjem svoga sela.

Skladište i žitnica vam omogućavaju skladištenje više resursa. Sklonište čuva vaše resurse od krađe neprijateljskih pljačkaša.

WooCHeeNA
09.08.09, 15:55
gdje god procitam pise žitnica , a kad se gradi onda je silos to bi trebalo ispraviti jer hrvati kazu ZITNICA a bosanci SILOS a ovo su .ba serveri :))

xaleny
09.08.09, 22:05
U rudniku se izkopava željezo. Što više se izgradi rudnik, to više željeza se producira na sat
iskopava

stsk
17.08.09, 20:01
ooo :O neke sitne ni primjetila nisam. Npr. izkopava-iskopava, profesonalac-profesijonalac... :haha:

CP3
22.08.09, 10:35
Naseljenici su hrabri građani koji nakon dugoe obuke odlaze izvan sela..

dugoe-duge

Teutateov grom: Teutatovi Gromovi su vrlo brzi..U obrani njihova snaga je srednja.
Druidski jahač: Ova osrednja kavalerija se orijentira na odbranu protiv pješadije..

Valjda treba da je na svim mjestima odbrana a ne obrana, ovo su ipak .ba serveri.

NesQuiK
22.08.09, 10:41
Izviđači oprezno špijuniraju protivničke jedinice i resurse ili obrambene uređaje. Oni su veoma brzi i lukavi.

ne obrambene nego odbrambene

u odbrani

to je za teutateove gromove

avax
22.08.09, 21:49
zasto postoji ovakva tema kad i onako niko ne ispravlja ove greske ???

CP3
24.08.09, 01:23
zasto postoji ovakva tema kad i onako niko ne ispravlja ove greske ???

Ne znam, ali evo još:

Uputstvo--> Kod Rimljana je Naseljenik
Kod Gala je Naseljenici
Kod Teutonaca je Naseljenika

Imperijanac

Imperianac je glavna udarna snaga Rimljana. On je brz, jak i noćna mora svih branilaca, ali njegova obuka je skuplja i duža.

Ovan za probijanje je teško oružje koje služi za probijanje gradskih bedema, zidovi ili taraba kao podrška pješadiji i ...
Zidovi-zidova

Izviđač ide ispred ostalih teutonskih jedinica i izviđa neprijateljsko selo. Zato što je pjašak nije toliko brz.
Pjašak-Pješak

DejanP
25.08.09, 17:55
Skladište i žitnica vam omogućavaju skladištenje više resursa. Cranny* čuva vaše resurse od krađe neprijateljskih pljačkaša.
Cranny- valjda skloniste

ulinsky
03.09.09, 12:34
Vojska Građevina

* Jedinice
o Rimljani
o Teutonci
o Gali

* Građevine
o Resursi
o Vojska
o Infrastruktura

* Pravila igre novi prozor
Ova pomoć pruža samo kratke informacije. Više informacije o igri možete pročitati u
u pravilima igre.

* Travian FAQ novi prozor

Valjda detaljna

WooCHeeNA
10.09.09, 02:26
kada nekome posaljete vojsku u pojacanje i sad ona prehrana, pise :

Prehranjivanje 18395po satu

valjda bi trebalo:

Prehranjivanje 18395 po satu

sabanezi
15.09.09, 18:29
Vaš akaunt će biti izbrisan za 65:31:40 izbrisan

valjda umjesto ovog izbrisan treba stojat sati?

Neos
18.09.09, 11:31
65:31:40 ovo su ti sati sto sam podebljo

borg
20.09.09, 09:11
nisam siguran dali je ovo bilo ranije a i mrsko mi sada da trazim , u svakom slucaju jedna gramaticka greska :

http://img201.imageshack.us/img201/5214/tra.jpg

Panter
11.10.09, 10:04
evo kod narucivanja zlata

Podrška je napisao:

Pozdrav xxxxx,

hvala za *narudžu.Upravo vam je prebačeno 100 zlata.

Sa prijatnim pozdravima

Suport

valjda treba * hvala za narudžbu

Master
11.10.09, 19:26
evo kod narucivanja zlata

Podrška je napisao:

Pozdrav xxxxx,

hvala za *narudžu.Upravo vam je prebačeno 100 zlata.

Sa prijatnim pozdravima

Suport

valjda treba * hvala za narudžbu

Usput riječ nije pravilno napisana

Suport = Support

A mogli su kad sve prevode,i prevesti i samu riječ Support,znači cijelokupna poruka bi ovako izgledala....

Pozdrav xxxxx,

Hvala za narudžbu.Upravo vam je prebačeno x zlata.

Sa prijatnim pozdravima

Podrška

gogecijala
07.12.09, 22:34
Od 20.09.09 u 06:00 sastaju se u ovom svijetu rimljani, gali i teutonci. U međuvremenu ima preko 5000 igrača u 151 Saveza u aktivnoj borbi za svjetsko čudo. Da bi prezivio(ž a ne z) tu veliku borbu trebaš sebi pronaći saveznika, iako ti tokom prvih 9 dana stojiš pod zaštitom.

Tokom igre će ti Questmaster pomagati i davati savjete (npr. koliko dugo ti traje zaštita). Pronaći ga možeš desno kraj svog sela. Kada završiš sve zadatke,on će nestati.

Obratite pažnju na Pravila igre
Informacije o vojsci i zgradama imate u Uputstvu
Problemi? Pogledaj prvo u FAQ
Nema riješenja? Pitaj u Forumu
Sve drugo probao? Odgovori na ovu poruku da bi se javio supportu.

Travian svijetovi traju otprilike 13 mjeseci. Kod brisanja accounta ili kraja svijeta možeš preostalo zlato prebaciti na drugi account. Više informacija ćeš dobiti kada obrišeš account preko maila

Nakon ca.(dva "C" trebaju,"cca") 10 Mjeseci, velikih bitki, trgovina i savezništva dobiti(ovo "I" je suvisno,"dobit" ces) ćeš šansu da se boriš sa Natarima, i možda saznati tajnu koja donosi beskonačnu moć

Ova pomoć omogućava vam da nađete važne informacije nabrzake(valjda nabrzakA).

Jedinice
Rimljani
Teutonci
Gali

Građevine
Resursi
Vojska
Infrastruktura

Pravila igre
Ova pomoć pruža samo kratke informacije. Više informacije o igri možete pročitati u
u pravilima igre.

Travian FAQ
Detalja travian dokumentacija(Detaljna Travian dokumentacija) valjda :confused:

Izviđač ide ispred ostalih teutonskih jedinica i izviđa neprijateljsko selo. Zato što je pjašak(pjEšak) nije toliko brz
Kod nekih jedinica u "upustvu" pise obrana a kod nekih oDbrana :D

gogecijala
07.12.09, 22:52
poglavica uvjerava stanovništvo tuđih sela(ovde fali,"na" ili nesto slicno) prelazak na njegovu stranu.
Naseljenika(a je visak) (Teutonci)

Što se više drvosječa izgr(fali "A")đuje to (fali "se") više drva producira.
to više gline producira.(isto fali "se")

U radionici se prave opsjedujuće jedinice, kao katapuliti i ovani.
Katapulti a ne katapulIti i ovnovi a ne ovani.

Zajedno sa normalnom kasarnom se u isto vrijeme mogu(moze a ne mogu) obučiti duplo više jedinica. Velika kasarna se ne(odvojeno)može napraviti u glavnom gradu.(isto ne moze odvojeno treba ko stale)
Što je više izgrađena pijaca to više trgovaca stoje na rasplaganju. stojI a ne stoje
Teutonci imaju bonus pljačkanja, zato se kod sklonište("A") samo broji 2/3.
Klesar je profesonalac u obradi kamena. "profesIonalac"

ivan11
10.12.09, 15:10
Izviđač ide ispred ostalih teutonskih jedinica i izviđa neprijateljsko selo. Zato što je pjašak nije toliko brz. Oprezno špiunira protivničke jedinici i resurse ili odbranbenu snagu i jednice.

Saha
05.01.10, 22:38
Ne znam je li greška ili ne, ali eto, da se nešto javi i prijavi. Inače mi nije bilo jasno zašto u uputstvu stoji da je početnicima najlakše igrati s Rimljanima, kad to uopšte nije istina, s obzirom da su oni najranjiviji upravo na početku, ali onda sam igrao .com server i vidio da kod njih stoji:

Because they are weak at the beginning of the game, they are a bad choice for beginners.

...što je upravo suprotno od našeg:

Za početnike i one igrače koji ne znaju šta žele igrati, Rimljani su idealan izbor.

Ponavljam, ne znam jesu li naši serveri drugačiji ili ne, ili se možda o ovome nekada već pisalo nadugo i naširoko, ali eto, nije zgorega ponoviti...

mafijs
05.01.10, 23:56
Pisite greske u kontekstu

Pogresan text

Tacan text

Radi lakseg pregleda i lakseg ispravljanja jer u vecine vas se nemoze da skonta sto je tacno a sto ne

mafijs
15.01.10, 17:55
Prilikom registracije

Svaki igrač smije posjedovati samo jedan akount

-----------------------------------------------------------------

Svaki igrač smije posjedovati samo jedan akaunt

Guzno crevo
22.01.10, 00:37
U radionici se prave opsjedujuće jedinice, kao katapuliti i ovani. Što se više izgradi radionica, to se brže producira zar nebi trebali ovnovi a ne ovani

mafijs
22.01.10, 15:45
Nezzz sigurno kako bi trebalo pisat ali ovako piše:

Pravila igre http://s4.travian.ba/img/x.gif (http://www.travian.ba/anleitung.php)
u pravilima igre.
Travian FAQ http://s4.travian.ba/img/x.gif (http://help.travian.ba/)

__________________________________________________ _________________________

Pravila igre http://s4.travian.ba/img/x.gif (http://www.travian.ba/anleitung.php)
u pravilima igre.
Travian FAQ http://s4.travian.ba/img/x.gif (http://help.travian.ba/)
Detaljna travian dokumentacija

mafijs
27.01.10, 14:16
Momentalan završetak izgradnje i iztraživanja http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) U izabranom selu će se momentalno završiti sve izgradnje i iztraživanja u akademiji i kovačnici.

Izuzetni su dvorac i rezidencija.

Momentalan završetak izgradnje i istraživanja http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) U izabranom selu će se momentalno završiti sve izgradnje i istraživanja u akademiji i kovačnici.

Izuzeti(Izuzetci) su dvorac i rezidencija.

mafijs
28.01.10, 14:50
Red za čekanje u izgradnji http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Red za čekanje omogućava vam start još jedne izgradnje. Kad se završi prva zgrada/građevina, onda će poslije 60s krenuti izgradnja sledeće (iz reda za čekanje).

Velika karta http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Karte se može za bolji pregled povećati sa 7x7 na 13x13. Saradnja i NNP-ovi sa drugim alijansama će biti prekazano u drugoj boji.

Arhiv za izvještaje i poruke http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Važne izvještaje i poruke možete arhivirati da bi ih kasnije lakše našli. Svi prekazani redovi se mogu sa jednim pritiskom (klikom) markirati.
__________________________________________________ ___________________________________

Red za čekanje u izgradnji http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Red za čekanje omogućava vam start još jedne izgradnje. Kad se završi prva zgrada/građevina, onda će poslije 60s krenuti izgradnja sljedeće (iz reda za čekanje).

Velika karta http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Karte se može za bolji pregled povećati sa 7x7 na 13x13. Saradnja i NNP-ovi sa drugim alijansama će biti prikazano u drugoj boji.

Arhiv za izvještaje i poruke http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Važne izvještaje i poruke možete arhivirati da bi ih kasnije lakše našli. Svi prikazani redovi se mogu sa jednim pritiskom (klikom) markirati.

Linuxx
29.01.10, 13:19
Ukljucite neku zgradu za koju nemate ress da je izgradite ili dignete na sljedeci lvl. Pisace vam ovo:

ta greska se javlja na ba4. provjerio sam i na bax ali na baxu je sve ok

Caesar'98
29.01.10, 13:22
Ukljucite neku zgradu za koju nemate ress da je izgradite ili dignete na sljedeci lvl. Pisace vam ovo:

ta grseska se javlja na ba4. provjerio sam i na bax ali na baxu je sve ok

minus u ziTu imas

Linuxx
29.01.10, 13:58
minus u ziTu imas

aha znaci kad mi je proizvodnja zita u - onda ovo se ovo pojavljuje ok:praznik:

mafijs
29.01.10, 15:55
Kada zelim nekog staviti za pozera ovako pise:

Igrač već pozira za dva druga akaunta.

sad nezz tacno jeli č ili ć

Grim Reaper
29.01.10, 18:34
Kada zelim nekog staviti za pozera ovako pise:

Igrač već pozira za dva druga akaunta.

sad nezz tacno jeli č ili ć
č sveca mu poljubim :D

mafijs
29.01.10, 23:36
Funkcija sortiranja na pijaci http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Na pijaci se mogu naći brže dobre ponude ako sortirate ponude po resrusima i tražim/nudim. Sa 1:1 filterom se prekažu samo ponude za koje nemorate platiti više nego što dobijete.

Funkcija sortiranja na pijaci http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Na pijaci se mogu naći brže dobre ponude ako sortirate ponude po resrusima i tražim/nudim. Sa 1:1 filterom se prikažu samo ponude za koje nemorate platiti više nego što dobijete.

:krilin:

batro
30.01.10, 03:31
Funkcija sortiranja na pijaci http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Na pijaci se mogu naći brže dobre ponude ako sortirate ponude po resrusima i tražim/nudim. Sa 1:1 filterom se prekažu samo ponude za koje nemorate platiti više nego što dobijete.

Funkcija sortiranja na pijaci http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Na pijaci se mogu naći brže dobre ponude ako sortirate ponude po resursima i tražim/nudim. Sa 1:1 filterom se prikažu samo ponude za koje ne morate platiti više nego što dobijete.

:krilin:

samo mali dodatak tvojoj ispravci. ;)

mafijs
31.01.10, 11:05
Ako imate puno sela, možete lahko izgubiti pregled. Gdje se nalazi vojska, dje se momentalno ne gradi ništa ili u kojem selu ima previše gline? Jedan pogled na zentralni pregled je dovoljan da imate opet sve pod kontrolom.

Ako imate puno sela, možete lahko izgubiti pregled. Gdje se nalazi vojska, gdje se momentalno ne gradi ništa ili u kojem selu ima previše gline? Jedan pogled na centralni pregled je dovoljan da imate opet sve pod kontrolom.

:tnx:

Nikita
03.02.10, 03:18

Trebalo bi valjda da stoji: igrač već pozira za druga dva akaunta.

bagix
04.02.10, 18:24
» 1 napad 1:22:00 sati
» 1 Pojačanje 0:07:34 sat

Trebalo bi biti slovo N veliko

Nije neka greska al et kad vec pise Pojacanje bolje bi bilo da pise i Napad^^

mafijs
04.02.10, 21:14
» 1 napad 1:22:00 sati
» 1 Pojačanje 0:07:34 sat

Trebalo bi biti slovo N veliko

Nije neka greska al et kad vec pise Pojacanje bolje bi bilo da pise i Napad^^
Treba slovo p malo a n je tacno napisano. Da nebude da sam samo bezze napiso jedna bezze greskica

1:1 trgovina sa NPC-trgovcom

1:1 trgovina sa NPC-trgovcem

Jeste da je i jedno i drugo tacno, ali na bosanskom je trgovcem

Bonus produkcije drva http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Sa ovom prednosti zlata se producira u svim selima 25% više drva na sat.

Ovaj bonus se neće dodati pojedinjenim drvosječama, nego na sumu čitave produkcije._______________________________________ ____________________

Bonus produkcije drva http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) Sa ovom prednosti zlata producira se u svim selima 25% više drva na sat.

Ovaj bonus se neće dodati pojedinjenim drvosječama, nego na sumu čitave produkcije.

Neznam jel ovo bilo ali eto kad vec postavljam

Momentalan završetak izgradnje i iztraživanja http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) U izabranom selu će se momentalno završiti sve izgradnje i iztraživanja u akademiji i kovačnici.

Izuzetni su dvorac i rezidencija.

Momentalan završetak izgradnje i iztraživanja http://speed.travian.ba/img/x.gif (http://speed.travian.ba/plus.php?id=3) U izabranom selu će se momentalno završiti sve izgradnje i istraživanja u akademiji i kovačnici.

Izuzeti su dvorac i rezidencija.

@blondica

Trebalo bi valjda da stoji: igrač već pozira za druga dva akaunta.

Ja vec to postavio

Jaggy
06.02.10, 09:16
Lista heroja
Teutonen Reiter Stepen 5

valjda treba teutonski vitez

Jaggy
08.02.10, 19:25
Bonus produkcije žitarice
Sa ovom prednosti zlata se producira u svim selima 25% više žitarice na sat.

Ovaj bonus se neće dodati na pojedinjena poljuprivredna imanja, nego na sumu čitave produkcije.

valjda poljoprivredna

woole
09.02.10, 23:44
Ovo nije bas ingame ali je zato greska na forumu. Jedan od glavnih postova zove se PRESTAVLJANJE ALIJANSE & OSNIVANJE, a trebalo bi preDstavljanje....

Bonus produkcije žitarice
Sa ovom prednosti zlata se producira u svim selima 25% više žitarice na sat.

da budem iskren, ovo zvuci užasno i poprilično nerazumljivo :D predlažem da napišete:Bonus produkcije žitarica.
Sa ovom prednošću zlata u svim selima se producira 25% više žitarica na sat

P.S.- Izvinjavam se što pišem dva posta zaredom ali nisam mogao quote u edit nakon sto sam prethodni post postavio i zato bih molio modove da spoje postove.

mafijs
10.02.10, 17:36
Nisam odavno nista ispravljo evo nesto jos od mene:

Onog momenta kada pozvani igrać dostigne 2 sela, dobiti ćeš 20 zlatnika

Onog momenta kada pozvani igrač dostigne 2 sela, dobiti ćeš 20 zlatnika

Evo nije nesta aman ali evo ga:

Kako prebaciti svoje zlato drugom igraču
...(tj. nakon sto istekne 72 sata) dobiti će te link na email adresu na kojoj je account prijavljen sa linkom ...

Kako prebaciti svoje zlato drugom igraču
...(tj. nakon sto isteknu 72 sata) dobiti će te link na email adresu na kojoj je account prijavljen sa linkom ...

Proizvodnja se nije povećala jer Plus akaunt nema ništa sa povećanjem produkcije. To sem mora extra aktivirati.

Proizvodnja se nije povećala jer Plus akaunt nema ništa sa povećanjem produkcije. To se mora extra aktivirati.

oldsqL
07.03.10, 15:40
Mozda je prije vec napisano, ali ja nisam nasao.
Uglavnom, radi se o tome da kada hocete da gradite nesto sto zahtjeva veci broj zitarica nego sto je vas kapacitet silosa, na mjestu za izgradnju pise:

Nedovoljno razvijena žitnica

Trebalo bi

Nedovoljno razvijen silos

Nije vala da je o glavu, ali zbuni covjeka na pravi pogled.

MARYNOM
08.03.10, 23:00
Drvosječa siječe drva da bi dobio drvo za vatru. Što se više drvosječa izgrađuje to više drva producira.
Aktuelna produkcija: xxx po satu
Produkcija na stepenu xx: xxx po satu

trebalo bi pisati:
Drvosječa siječe drva da bi dobio drvo za vatru. Što se više drvosječa izgrađuje to više drva producira.
Aktualna produkcija: xxx po satu

Grim Reaper
09.03.10, 14:22
Aktuelna produkcija: xxx po satu

trebalo bi pisati:
Aktualna produkcija: xxx po satu
to nije greška, jest ako ćeš gledati da treba pisati na hrvatskom jeziku :)

oldsqL
12.03.10, 11:25
Kada odete na svog heroja, izmedju ostalog pise OdbraNbeni bonus

Pravilno bi bilo OdbraMbeni bonus

Panter
06.04.10, 10:32
http://i43.tinypic.com/23hp254.jpg

valjda treba KORISNIČKO A NE KORISNIČO:razmislja:

I IMA U UPUSTVO:Travian FAQ
DETALJA travian dokumentacija
VALJDA DETALJNA
BTW:GLEDA LI KO OVO I ISPRAVLJA STO MI NAPISEMO?:razmislja:

Ringo
08.04.10, 15:40
http://i43.tinypic.com/23hp254.jpg

valjda treba KORISNIČKO A NE KORISNIČO:razmislja:

I IMA U UPUSTVO:Travian FAQ
DETALJA travian dokumentacija
VALJDA DETALJNA
BTW:GLEDA LI KO OVO I ISPRAVLJA STO MI NAPISEMO?:razmislja:

A ček nije mi jasno što ti to bode oči ?

Nikad nisam ni obraćao pažnju na to...:zgazio:

Dragan
17.04.10, 08:57
A ček nije mi jasno što ti to bode oči ?

Nikad nisam ni obraćao pažnju na to...:zgazio:

Mozda ti nisi obracao paznju,ali ima onih koji ce reci kako su nepismeni ti sto prave forum,i tako nesto...meni to ne smeta,sto se mene tice moze pisati na ruskom jeziku,skontacu..:brao2: