PDA

View Full Version : Nestanak vojske

SUb Zero
13.09.07, 11:30
Cini se da je ovaj bug sve cesci i cesci.
Zato evo malo pojasnjenja o tome:
-kad primjetite da vam nedostaje vojske, i da vam se odnekuda nije vratila uradite sljedece
1. pogledajte da vam nije zarobljena vojska
2. pogledajte da vam nije unistena vojska
3. najsigurniji nacin da se uvjerite da je ona tu negdje je da odete na mjesto okupljanja, a ako je i tamo nema u tom slucaju :
- kontaktirajte MHa - korde 0/0, zato sto se svi problemi ovakvog tipa rijesavaju ingame.

Hvala!
Vas Team :) .

SuleX
13.09.07, 11:48
Da da, evo ja se javio mh-u i vojska je vracena, znaci nema varanja , samo se vrati koliko je i trebalo ! weeee

Mr_Dadox
13.09.07, 11:49
Meni nestalo 5.000.000 vojnika... Bora mi....bili ljudi na kafi kod komsije, i nesatali!!!!

To su sigurno one prikaze ede majke!!!!

Rekli da ce se vratit...a nisu...sta cu ja sad?!?!

Valjami sjelo sad napravit...ince se sami nece vratit.....

(SPAM) :D :D :D :D

iTox
13.09.07, 22:52
to i je problem jer multihunter ne moze u svim slucajima utvrdit istinu.

floosh
14.09.07, 02:47
E sad :D svima kojima je "stvarno" nestala je vraćena, a svima koji su na sreću mislili zaradit malo vojske nije :D

iTox
16.09.07, 21:17
ja sam siguran da je takvih bilo vise nego onih kojima je stvarno nestala :D takvima treba skidat nivo zgrada :D

core
29.12.07, 00:59
igrao sam ogame speed 300x i onda sam 3x gubio flotu u vrijednosti par bilijardi resa i onda sam obrisao acc, sada je server pao :D
uglavnom zna vojska nekada zalutati, nista strasno...
travian je bez vecih bugova koliko sam mogao primjetiti...

pupe
20.01.08, 18:05
I meni se desilo kad sam prvi put napao gala a on mi pohvato 41 legioran, ja otiso na mjesto okupljanja da vidim imali sta jer sam vidio 1 pojacanje a fale mi 41 legionar ja otiso raspusti i od tada ih nisam nikada vidio :spam:

Gizmo
23.01.08, 19:02
Eh pa ako ti je upalo u zamke a ti kada si poslo vojsku ako si klikno pljacka nemoze se kod pljacke osloboditi i to sto vi kazete raspustio ih nije tacno ubijo mu je vojsku pitate se kako pa vako tako i ja radim na drugom akauntu napravite glavnu zgradu na stepen 10 i tada mozete rusit zgrade i kada uhvatite vojsku vi srusite zamke i onda ce sve se pobit zao mi je tako i ja radim ko me napadne jednom je cova poslo mi svu vojsku i ja imo 200 zamki a poslo mi 325 ali pljacka je bila i ubadne 200 i ja srusim zamke i poslije mi cova davo 3000 svega da mu je oslobodim ali ja nisam imo pa nisam mogo hehehehe:lol:

Divljak
23.01.08, 22:23
Eh pa ako ti je upalo u zamke a ti kada si poslo vojsku ako si klikno pljacka nemoze se kod pljacke osloboditi i to sto vi kazete raspustio ih nije tacno ubijo mu je vojsku pitate se kako pa vako tako i ja radim na drugom akauntu napravite glavnu zgradu na stepen 10 i tada mozete rusit zgrade i kada uhvatite vojsku vi srusite zamke i onda ce sve se pobit zao mi je tako i ja radim ko me napadne jednom je cova poslo mi svu vojsku i ja imo 200 zamki a poslo mi 325 ali pljacka je bila i ubadne 200 i ja srusim zamke i poslije mi cova davo 3000 svega da mu je oslobodim ali ja nisam imo pa nisam mogo hehehehe:lol:

Ovaj dio bi za MH da izdvojim posebno:lol2: "tako i ja radim na drugom akauntu"
Obratiti posebno paznju na ovo naznaceno crvenim slovima :D

paso
26.01.08, 18:36

legenda je .. ubio se za tvog posla.....:)

gattuso
07.02.08, 22:36
smiješna pravila...koliko sam mogao primjetiti, prvenstveno se zabranjuje taj drugi account /ili više njih / samo zato da kojim slučajem ne bi prebacivali lovu /tozla/ sa jednog svog acc na drugi pa bi u tom slučaju jadni operatori ostali bez kojeg extra feninga...niđe zeve!

gattuso
07.02.08, 22:42
i takođe me zanima jedna situacija....prijatelj je napao jedno selo sa 2 falange čisto da isproba tu mogućnost, lik je imao ofrlje 10 stanovnika i napadač je izgubio u tom napadu 1 falangu, štogod resursa pokupio ali u onoj tablici (koja pokazuje stanje nakon napada) nije ništa bilo upisano u rubrici lika koji se branio, niti koliko ima vojske niti tko je feknuo onu jednu falangu...usput, falanga je išla u pljačku pa možda to ima nekakve veze mada mi nema nikakve logike al eto..ajmo stručnjaci, pojašnjenje.....zašto je njegova rubrika ostala prazna:)

Divljak
07.02.08, 23:27
Mozda je upao u zamku ili udario u zid. A sta se tice onog gore oko zarade operatora i zlata...pravila su ista za svakog ili zivi s njima ili ne.

tare-ttt
27.04.08, 01:36
i takođe me zanima jedna situacija....prijatelj je napao jedno selo sa 2 falange čisto da isproba tu mogućnost, lik je imao ofrlje 10 stanovnika i napadač je izgubio u tom napadu 1 falangu, štogod resursa pokupio ali u onoj tablici (koja pokazuje stanje nakon napada) nije ništa bilo upisano u rubrici lika koji se branio, niti koliko ima vojske niti tko je feknuo onu jednu falangu...usput, falanga je išla u pljačku pa možda to ima nekakve veze mada mi nema nikakve logike al eto..ajmo stručnjaci, pojašnjenje.....zašto je njegova rubrika ostala prazna:)

osto bez vode i krepo
nije mi se jednom to desilo :qeen:

pupi
27.04.08, 19:52
osto bez vode i krepo
nije mi se jednom to desilo :qeen:
zid ga ubio :lol:

Croissantessa
28.04.08, 02:00
U kojem roku se treba prijaviti nestanak vojske???...........meni je sva vojska nestala prije mjesec dana.....nisam je slala u pljacku niti kao pojacanje......jednostavno je nestala preko noci.....pa bih voljela znati je li kasno za prijavu.......

abbaniser
05.05.08, 13:56
mozda se ubio cim je vidio pupija

Night_Walker
06.05.08, 01:10
mozda se ubio cim je vidio pupija........hahahahahahahahaha

karikatura
06.05.08, 02:03

greska, isprobano vec, kad srusis lvl postavljaca zamki, vraca se vojska napadacu :lol:

uzun
09.05.08, 16:49
meni je nestalo 800 impa i 580 cesara, poslao u napad sa senatorom, ovnovima i katama, nije bilo odbrane...ovnovi, kate i senator se vratili a impi i cesari nisu....javim ja multihanteru a njega boli uvo, prvo ne odgovara 4 dana, zatim mi trazi log, ja posaljem odgovor a on jos 4 dana ne procita i kad je procitao ne odgovara...sramota...sad sam ponovo poslao poruku pa se NADAM da ce mi odgovoriti!

kobe
12.05.08, 20:44
i meni je bila nestala ali se nisam zalio nestalo je samo negdje oko 400-500 pa zato suti i pravi novu.....

edis_b
19.07.08, 13:12
meni nije nikad u zivotu nestala vojska,,, jedino prije pozer poslao napad sa mog i umrila vojska... on izbrisao izvjestaj... :):):) ja ko budala trazio vojsku.. hehee i onda mi on rekao :P

DD-ZoMbI
19.07.08, 21:07
i meni je bila nestala ali se nisam zalio nestalo je samo negdje oko 400-500 pa zato suti i pravi novu.....
da al njemu je nestalo 800 impa i 580 cezara to nije ko kad izgubis 800 batinara :)

Seljak
23.07.08, 11:38
Ovo je mislim unikatan slucaj.Prijatelj mi je zatvorio racun ali je vojksu poslao kod mene nadajuci se da ce ostati poslije brisanja racuna kod mene kao "zastita".Prihvatio sam vojsku koja mi je jela 734 zita,59 heduana,51 druid i ostalo falange......Racun je zatvoren,izbrisan ali se zajedno sa racunom izbrisala i vojska........ali meni zito nije nadomijereno onih 734 po satu....Jos je isto kao da je vojska tu.....???????
P.S.Posto nisam bio siguran da li da pisem MH ili ovdje...odlucio sam se za oboje...

P.S.Evo poruka poslana MH na S2 je procitana,ali....situacija je ista.Zita nigdje...

Seljak
24.07.08, 12:17
Vraceno mi je zito u normalu......:)

gogineman
24.07.08, 12:17
lol meni nije nestajala vojska nikad vjerovatno se zarobe ili izginu igram travian godinama a vojska mi nije nikad nestala tako da je najbolje da odete na mjesto okupljanja i da tamo vidite sta se desava pozzz

Jakov
24.07.08, 12:35
Meni nikad nije nestala

majstorija1234
05.09.08, 19:01
ni meni nikad nije nestala

DjordjeMagi
12.09.08, 12:55
:lol2:meni se ne desava taj bug :lol2:

samiraCca
27.10.08, 08:53
meni su samo jednom nestala 3 senatora u GG... a iskreno nemam pojma da li mi je nestao jos koji vojnik,jer nikada ne pratim brojcano stanje vojske... :D

srdjan-amidzic
30.10.08, 21:47
Javi se podrsci u igri.

Big
01.11.08, 17:57
Javi se podrsci u igri.
Pa ja javi se podrsci:spam::spam:

ogo
02.12.08, 20:32
meni je jednom nestalo 12 vojnika al to je sad nevazno

Sky_killer_22
04.12.08, 15:58
Ja sam kontaktirao MH-a i vratio mi je vojsku

Dino_333
15.12.08, 16:21
Ja sam kontaktirao MH-a i vratio mi je vojsku

i ja sam isto to uradio i vratio mi je vojke :weeee::weeee::weeee::weeee:

relict
01.01.09, 16:44
meni su samo jednom nestala 3 senatora u GG... a iskreno nemam pojma da li mi je nestao jos koji vojnik,jer nikada ne pratim brojcano stanje vojske... :D

sigurno si osvojio selo kad su ti nestali senatori jer je nemoguce da samo tako nestanu

sandu
01.01.09, 20:09
Moguce da si nesto predideo,samo pogledaj u okupljanju i resen problem,ako nije to samo izadji i udji i verovatno je to to

_dele_
06.01.09, 18:35
meni nestali naseljenicii...gdje sad da ih nabavim...i to treci put za redom:vik:

paul
07.01.09, 01:22
meni nestali naseljenicii...gdje sad da ih nabavim...i to treci put za redom:vik:
1. osnovao si selo s njima :lol6:
2. netko ti ih je ubio
3. nestali su sami od sebe,bug

ako je slucaj 3. onda pogledaj prvi post u ovoj temi : (http://forum.travian.ba/showpost.php?p=4213&postcount=1 )

Cola 777
07.01.09, 19:54
mom bratu sad na baxu prije mjesec dana nestalo 35 teuteovih gromova, nije imo sittera i poslo napad i nema izvješća koda nikad nije ni imo vojsku, koda je nije ni poslo i on to kaže MH kaže ovaj da on nema ništa s tim!

sebastian
07.01.09, 23:36
mom bratu sad na baxu prije mjesec dana nestalo 35 teuteovih gromova, nije imo sittera i poslo napad i nema izvješća koda nikad nije ni imo vojsku, koda je nije ni poslo i on to kaže MH kaže ovaj da on nema ništa s tim!

krivo ga je skuzio ne krivi MH-a

_dele_
09.01.09, 10:40
ova tema je otvarana 100 puta,potrazi malo po forumu nemoj otvarati teme

Nyhm
10.01.09, 08:20
lal meni nestalo 1538 pretorijana ali jbg

berasosias
19.01.09, 18:27
meni nestalo 170 legionara ,nemam sitera,pass je ne moguce probit....napada nisam imao od kad sam se regao prije nekih 3 mj

:-)
19.01.09, 18:33
е да, мени се то једанпут или двапут десило, ја нисам могао да вјерујем шта се десило, и кад кликнем на мјесто окупљања и вратим се на "преглед села" и тамо испод "јединице" сва војска је на броју.

Jagoda
19.01.09, 21:31
meni nestalo 170 legionara ,nemam sitera,pass je ne moguce probit....napada nisam imao od kad sam se regao prije nekih 3 mj

A mozda im je samo nestalo zita u selu u kojem su boravili pa izumreli :D

BiohazarD
08.02.09, 22:37
e meni je nestalo 500 sjekirasa i 1 senator ali nea veze jer sam napravio dvostruko vise vojske hehhe

Crusaders
09.02.09, 10:00
A mozda im je samo nestalo zita u selu u kojem su boravili pa izumreli :D

moze biti

stevo
10.02.09, 07:06
meni nestalo ja kazem mh on nista

Jagoda
10.02.09, 14:14
meni nestalo ja kazem mh on nista

I sta ce ti mh? Vratiti ih mozda?

http://s3.travian.ba/support.php

srdjan_bl
11.02.09, 11:28
javis se flosu

Bitch
11.02.09, 16:24
i meni je isto vojska nestala

The Godfather
14.02.09, 17:15
meni se nikad nije deslio nadam se da nece :mirmir::mirmir:

Ekstremist
18.02.09, 22:09
meni je preko noci nestala

nemac
03.03.09, 19:39
Meni se trebala vratiti za 12 min,vratila se... 4 dana kasnije:(

Jagoda
03.03.09, 20:06
i meni je isto vojska nestala

meni je preko noci nestala

Pre svega proverite da li ste imali dovoljno zita za prehranu vojske jer u nedostatku hrane vojska pocne umirati jedan po jedan. Takodje mozda ste bili banovani od strane mh i kao kazna oduzeta vam je vojska ali to bi ste trebali odma znati. Ako ni jedno ni drugo nije u pitanju, obratite se Supportu!

paul
08.03.09, 11:14
meni vojska nikada nnije nestala neznam mozda jest prije :D
Korisnik Lonely je radi spama banovan/baniran na 2 dana. Isto pravilo vrjedi jednako za sve korisnike i svaki slijedeci prijestup bit ce sankcioniran.

:lol6:

Espada
15.03.09, 13:35

:confused::confused::confused::confused:svasta izda se *****:confused::confused::confused::confused:

al sad na pitanje kako tacno mogu admini provjerit kolko vojske i kada si izgubio i na koji nacin i kako znate dali pricaju istine...:confused:

NE sine nisam nuub samo zanima me kolko invasion of privacy imate dozvolen:mudrac::kapetan:

Panasko
30.03.09, 21:43
kome da se javim ako mi je nestala vojska, MH-u ili podršci?

gigifaca
30.03.09, 21:57
kome da se javim ako mi je nestala vojska, MH-u ili podršci?

Multihunteru

Naim
07.05.09, 20:35
Ako me neko stavi za pozera a ja neznam i on me prijavi MH i on me block i sta cu sad ljut sam da cu eksplodirati:blowup:

Jagoda
07.05.09, 20:42
Ako me neko stavi za pozera a ja neznam i on me prijavi MH i on me block i sta cu sad ljut sam da cu eksplodirati:blowup:

Zasto bi te prijavio kod mh? Osim ako nesto nisi skrivio i mh te banuje a ti uvek mozes u Profilu videti ko ti je siter ;)

LiquidBlue
12.05.09, 20:57
Sta si uradio da bi bio banovan? nece te Banovati bez ralozga

nezaboravna
09.11.09, 19:39
jao belaja nestao mi starješina !!!!!!!!!
uredno vraćam starješinu iz doline da ga pošaljem kao zadnjeg za uzimanje sela, sve u sekundu treba da postavim.I jednostavno ga nema nesatao, nestaoooooooooooooooooooooooo
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

XTR
11.11.09, 13:04
jao belaja nestao mi starješina !!!!!!!!!
uredno vraćam starješinu iz doline da ga pošaljem kao zadnjeg za uzimanje sela, sve u sekundu treba da postavim.I jednostavno ga nema nesatao, nestaoooooooooooooooooooooooo
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

provjeri da nisi poslao i njega u prvom napadu il da te neko nije napao pa ti killno :D il ti je pozer poslao senatora da malo razgovara sa kontra obavjestajcima :D

ivan11
12.11.09, 21:03
ovako na ba1 jedan je moj savez poslao puno deffa.bilo je velke količine defa.tada sam ja vrati vojsku njima.ali njima je vojska bila u mome selu a ja sam ju vratio natrag.

1)meni nigdje ne piše da se vojska vraća
2)vojske u selu nema
3)a njima piše da je kod mene.kako da riješim ovaj problem.znam da ću se morati javiti mh ali kaj da mu onda kažem

znam i ja da je 100% bug.ali šta da napravim

DarkAdi
12.11.09, 23:25
ovako na ba1 jedan je moj savez poslao puno deffa.bilo je velke količine defa.tada sam ja vrati vojsku njima.ali njima je vojska bila u mome selu a ja sam ju vratio natrag.

1)meni nigdje ne piše da se vojska vraća
2)vojske u selu nema
3)a njima piše da je kod mene.kako da riješim ovaj problem.znam da ću se morati javiti mh ali kaj da mu onda kažem
1) tebi i ne treba da pise da se vojska vraca... jer to nije tvoja vojska...
2) pa ako si vratio vojsku normalno da je nema u selu...
3) ako im pise da je kod tebe zasto je onda sami ne vrate?

gogecijala
06.12.09, 16:05
i meni je nestala vojska.(((((((((((((
poginula je u zauzimanju doline...
jel neko moze da mi je vrati:d

Moze,kasarna i stala,skupi rese i napravi je ponovo :D

Maki43
06.12.09, 16:08
Moze,kasarna i stala,skupi rese i napravi je ponovo :D

nema resa:(((((((((((((((((((((((((((((((8
saljite satnu:d
pa ne mogu ja sve sama:s

gogecijala
06.12.09, 16:09
nema resa:(((((((((((((((((((((((((((((((8
saljite satnu:d
pa ne mogu ja sve sama:s

Nadji savez pa ih pitaj da ti posalju satnu proizvodnju i tako ces skupiti,dizi resursna polja i skupices :D

Maki43
06.12.09, 16:13
Nadji savez pa ih pitaj da ti posalju satnu proizvodnju i tako ces skupiti,dizi resursna polja i skupices :D

ne prima me niko u savez:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( (((((((((

ivan11
10.12.09, 15:14
evo upravo mi mh vratio 500 vojnika.gledam ja dije vojska

Cedolino
11.02.10, 10:46
stvarno nerazumijem svakih nekoliko mi nestaje vojska :( posaljem napad oni napadnu i nevrate se nikad il posaljem napad napadnu opljackaju i vrate se u 2x manjem boroju a nigde protivnickog deffa

EDIT: OKO 400 BATINA MI JE NESTALO :(

Grim Reaper
11.02.10, 12:04
stvarno nerazumijem svakih nekoliko mi nestaje vojska :( posaljem napad oni napadnu i nevrate se nikad il posaljem napad napadnu opljackaju i vrate se u 2x manjem boroju a nigde protivnickog deffa

EDIT: OKO 400 BATINA MI JE NESTALO :(
jesi li pomislio slučajno da upadaju u zamke

Jaggy
11.02.10, 12:09
ili si mozda slucajno ostavio kao pojacanje ?

ili nisi vidio log da su neki pomrli

Cedolino
11.02.10, 12:58
1. nenapadam gale 2. nesaljem pojacanja a vosjka svaki sec nestaje ;(

Grim Reaper
11.02.10, 13:08
1. nenapadam gale 2. nesaljem pojacanja a vosjka svaki sec nestaje ;(
kontaktiraj MH - a na koordinatama 0 / 0 , ovakvi problemi se rješavaju ingame

ili si u minusu sa žitom

Cedolino
12.02.10, 07:40
ok kontaktiracu zito mi ide 1083 u plusu po satu :) hvala

agresivna
21.03.10, 09:35
Opet se pojavio bug na ba4

vojska koja je trebala da napadne poslije 4:00 je nestala,nema izvještaja o napadu,vojska se ne vraća a satna proizvodnja žita je ostala ista kao i prije slanja napada

Poslat je napad na rimsko selo,nema vojske na mjestu okupljanja...

Javljeno MH,javljeno Podršci u igri i podršci travian team

ne odgovaraju na poruke a farme su pune a nema se čim farmati jer je vojska nestala.

Hoće uplatu golda a neće da riješe probleme:blowup:

igor bl
21.03.10, 11:07
bug na ba4

trose zito..a nema 200 sjekira :S

i pise 1 slot iskoristen..a nista ne napada..nista se ne vraca iz napada

MARYNOM
23.03.10, 18:08
još da je i ss to bi bilo to XD

tare55
15.04.10, 22:13
kada je bio onaj Vaskrs ja poslao napad i pitao MH sta ce biti kad ga posaljem i on mi odgovorio da ce pisati da mu ja cestitam ali tako je i bilo i onda mi sve rese iz svih sela nestadose kako to???
odg na PP

Demon of death
16.04.10, 15:33
kada je bio onaj Vaskrs ja poslao napad i pitao MH sta ce biti kad ga posaljem i on mi odgovorio da ce pisati da mu ja cestitam ali tako je i bilo i onda mi sve rese iz svih sela nestadose kako to???
odg na PP

da to nije tvoj dual malo potrosio
ili se desio neki bug:D

Dragan
25.04.10, 22:52
bug na ba4

trose zito..a nema 200 sjekira :S

i pise 1 slot iskoristen..a nista ne napada..nista se ne vraca iz napada

mozda ti je zarobljena vojska negdje..

karam TNT
27.04.10, 03:33
to se desi u nekoliko slucajeva da nestane... ali vecinom izgine od mnusa i pogine a ne skontate...

mundja
25.05.10, 17:45
to se desi u nekoliko slucajeva da nestane... ali vecinom izgine od mnusa i pogine a ne skontate...

moze da se desi i selo da nestane, zar ne :D